• jiříček

    Hodlám vyměnit přehazku LX 02 a řazení DEORE 02 za přeh. SRAM X9 a otočné řazení X9. Nikde jsem tady nenašel žádnou zmínku o SRAMU, kromě řešení kvality kazet a řetězů. Zajímaly by mne rozdíly mezi SH a SR. Osobně SRAM házečky považuji za " šperky ". Dík

    0 0
    • enjoy  

      ta zmena systemu razeni je dost velika,uz sis to alespon vyzkousel?ja mel nejdriv sram a potom rapid fire a zadny problemy se zvyknutim si se nekonaly,ale opacne bych s tim mohl mit problemy. a to novy packovy razeni nechces?

      0 0
    • Mamut  

      Plastu sa az tak neboj. Jazdil som posledne tri roky salter 7.0, ktory som kupil naprasknuty pri hlavnom cape za 100Kc. Normalne dozil a nikdy mu to naprasknutie niejak nevadilo. Teraz mam novu 5.0, len ju nahodit.

      Na druhej strane: su sice fajn, radia dobre, ale zazrak to tiez nie je. Tiez to po case chyta vakel a raz za cas treba salter novy, aj ked predchadzajuci nedozil odlomenim.

      A kuriozita: obcas je argument, ze radiace packy sa daju teroreticky odlomit kopnutim kolenom. Za 3 roky, co som jazdil packy som ich nakopal hodne a vzdy fachali bezchybne, ale este pred nimi som mal gripshifty, ktorym sa podarilo kamosovi pri preleteni cez riaditka odkopnut vyvod na bowden. Dodnes nechapem ako sa to da v tom uhle odkopnut.

      0 0
    • lubos  

      Ja budu za chvily testovat gripshifty 5.0 a prehazku taky 5.0 Jinak ta prehazka jen jsem ji namontoval a vakl 1mm od patky. Tak jsem tam dal podlozku. A nema to napinaci pruzinu jako ta od Shimana :(

      0 0
    • Palo TT  

      Aka to zhoda! Ja tiez preferujem SRAM. Uz par rokov mam radenie + prehazka 7.0 . Je to este ten starsi typ prehazky (model 99). Modely s dlhym ramienkom na uchytenie lanka (2000+) radia este lepsie. Vakel za tie roky ma, ale radi stale dobre. Paci sa mi ich jednoduchost a posun lanka 1:1. V porovnani s STX, co som mal predtym, je pri rovnakej cene presnejsie. Novu 5.0 mam uz kupenu, len ju nahodit. Ma velmi dobry pomer cena/vykon. A tiez sa mi raz podarilo odkopnut radenie, ked som sa namotal na riaditka.

      0 0
      • Mamut  

        Aka to zhoda!

        Moj salter bol tiez ten stary typ, sivy plast, z cca 99–00. A predtym bolo STX, ktore malo strasny vakel uz z vyroby.

        0 0
    • Máca  

      Klííííd, mám už 5 let (cca15 000Km – maratony atd) SRAM 7 řazení i přehazku. Přehazka už je pravda druhá – po cca 10 000Km to už nešlo – čepy byly v háji už se to nedalo pořádně seřídit, kladky jsem taky měnil a upravoval na EXU. Řazení určitě ještě tak 5 000 vydrží – měl jsem to rozdělaný a žádné znatelné opotřebení, kromě trochu ohmatané gumy od prstů jsem nezaznamenal, ale to může být taky otázkou pravidelné kontroly a údržby. SRAM 9 na tom bude s výdrží možná ještě o trochu líp. Ta cena je o dost vyšší o proti X-7. Já bych osbně koupil X-9 řazení a k tomu X-7 přehazku(je tam větší riziko likvidace – proto levnější, ale stejně funkční řešení). Pokud neřešíš finance, tak kup obojí X-9, rozhodně chybu (kvalita a funkce) neuděláš.

      0 0
      • Palo TT  

        Tiez som po 3 rokoch pilnikom zrusil „upper pulley mini offset“ a dal tam loziskove BBB kladky. Pred rokom som experimentalne vyvrtal novu dieru v spodnej casti, aby som zvysil predpatie tej kruhovej pruziny, co sponuje spodnu kladku :)

        0 0
        • Gatier  

          Ja z osobnej skusenosti musim povedat, ze som nebol spokojny. Ale skor so systemom ako takym. Uz to tu bolo rozpisovane, hadal som sa o tom aj s kamaratom v robote. Nepopieram vsak jednoduchost otocnych rukoveti.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Dejv  

      Mám řazení a přehazku 7,smyk 5.0.Po 4.000 no problem.absolutně bezúdržbové(se­řizování).Plná spokojenost.V bahně lepší jak Shimano.

      0 0
    • kungpao  

      Zdarec, predým som mal SRAM 600 v kombinácii so shimaňáckym šaltrom, teraz mám už rok X.0 (ako jeden z prvých na Slovensku) a maximálna spokojnos?. Na zimáku mám XT+XTR, ale to je úplne o inom, je to len technika, SRAM je totálne vymakané, nehovorím o váhe ale o tom ako sa to správa. Mimochodom, zaujímalo by ma ktorý šalter dokáže preži? keď sa 90 kg cyklista vyvalí v 65-km rýchlostí na betónovú cestu a klže sa šaltrom po povrchu pri plnom za?ažení. X.O totiž v pohode, ani náznak zmeny kvality radenia, zbrusilo trochu titanu inak nič. Plne rozoberateľný. Otázne je či ste ochotní zaplati? takú cenu. Ale ja tvrdím že je to furt lepšie ako vyhodi? to za drogy… :-))

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To rad slysim, ze X.O neco vydrzi. Ten zlabek na lanko se mi totiz zda dost na rane. Kdyz je plne rozebiratelna, daji se taky koupit nahradni dily?

        0 0
        • Coyote  

          Myslím, že právě v náhradních dílech ke Sramu může být docela problém. To je ostatně mimo jiné důvod proč jsem jako zapřísáhlý příznivce otočného řazení přešel k páčkám Shimano. Když jsem si ke své staré ESP 9.0 přehazce chtěl sehnat náhradní díly (excentrické kladky), nebyl v ČR nikdo, kdo by je prodával. Nevim, jestli to platí i pro novější komponenty, ale obavu bych měl…

          0 0
          • blue.sun  

            Teď už by měly být náhradní díly dostupný normálně, pokud mě pamě? neklame…

            0 0
          • Pekáček  

            Ani do současný X7 netřeba dávat nahoru excentr, jde tam v pohodě desetizubá kladka.

            0 0
      • vlk  

        no X.O. bude jistě supr.Ještě aby za ty prachy nebyla.Mě by ale spíše více zajímala sada X.7.0 a X.9.0.Přehazovačka vypadá stejně jako od X.O akorát je to jiný materiál.Jinak co tu všichni píší o té 5,0 sram-tak ta je pěkný humu.Otec ji má na svém kole.Jezdí sotva 2× za měsíc a to jen tak turisticky a už po 1 roce vakl jak sviňa.To je i brachova deore na tom s životností lépe.Co se týká životnosti, tak je pro mne zatím výtězem staré STX.Jo XT a XTR řady jsem nezkoušel.

        0 0
        • TinkTink  

          Vakl bych neresil – otazka je, jestli radi fakt dobre – podle myho radi Sram i s velkym vaklem hodne dobre a lip nez Shimano – (vakl mam jak krava a nemam s tim problem…) – jo…Sram s vaklem neznamena zniceny Sram :)

          0 0
    • Pekáček  

      Sram podle mě dělá perfektní věcičky, levné, jednoduché, odolné. Šaltr 5.0 model 2003 jsem vozil na závoďáku upravenej na ložiskový kladky z 9.0 SL, 7000 kiláků, myslím že ty kladky přežije (doslouží na zimáku, teď mám X7 a opět kladky 9.0 SL). Šifty mám 7.0 se sklíčkama, slyšel jsem že se při pádu můžou rozbít, ale to displejíčky u Shimana taky. U Shimamno šaltrů mi vadila slabá pružina a náchylnost na znečištění.

      0 0
    • Mlha  

      Puvodne jsem chtel koupit kombinaci prehazka X-7, razeni X-7 shorty. Ale nekde musim usetrit (ram+vidle je zaklad). Co rikate na kombinaci prehazka + razeni ESP 5.0 ? Je to jen 8×3, takze bych usetril i za retez a kazetu. Jak je to s vydrzi, popr. jake rade to odpovida u SH? Alivku? Diky.

      0 0
      • Pekáček  

        Obojí je úplně v pohodě. Nesrovnávej to za každou cenu se Shimanem, já jsem se šaltrem 5.0 (probůh ne tím letošním!) spokojenej víc než s Deoréčkem. Doneslo se mi, že Sram 5.0 se dělá i jako devítikolo! Myslím shifty.

        0 0
        • Mlha  

          S letosnimi saltry ESP 5.0 je nejakej problem?

          0 0
          • Pekáček  

            Já bych si tu letošní „pětku“ nekoupil, vypadá jako 4.0 a 3.0, taková hranatá potvora. Porovnej si je vedle sebe, starou a novou, řešení čepu pružiny vodítka a tak. Podle mě byla ta stará lepší, odvozená od 7.0.

            0 0
      • JJ  

        ESP 5.0 je naprosto v pohode, s deorkem srovnani snese

        0 0
      • lubos  

        Chvili jsem testoval X-7 shorty/ESP5.0, na devitikolecko, a chodilo to skvele. Minimalne tak dobre jako moje prvni prehazka Shimano XT. Jenom jsem to vypodlozil na klobu, resp. na uchytu na patku podlozkou, pac je nejaka divna a je tam mezera. Jinak mam dojem, ze ta SRAM vydrzi vic, alespon tedy jsem videl jak klacek urval prehazku, jednom to odnesla prehazka (LX), a po druhe jenom patka (SRAM) :-) A 8×3 je asi lepsi kombinace nez 8×9. Levnejsi retez, kazeta …

        0 0
        • JJ  

          No ja dvakrat spadnul s prehazkou 7.0 mezi dve klady na moste a porad funguje:)

          0 0
    • greenhorn  

      jezdím páčkové sram x-7 se šaltrem sram x-7, rychle jsem si zvykl na ovládání oběma směry pouze palcem, připadá mi to i lepší než palcem a ukazovákem na shimanu (mám na druhém kole deore). jinak design, provedení a přesnost řazení bez chyby, výdrž nemohu zatím posoudit.

      0 0
    • mosquito  

      dnes mi dala sbohem ma prehazka SRAM 7.0 po vice nez 20tis km !!! a desitkach padu .. budiz ji zeme lehka

      byl to dobry kousek, ikdyz poslednich 500km sem ji chtel stejne vyhodit protoze vakl 1.5cm uz na nekdy zlobil a bylo celkem umeni ji nastelovat dorazy :)))

      ted zkusim 5.0 starsi model … nebo snad uz nekdo zkusil ten novej hubenej ?

      0 0
      • jakub  

        mam komplet deore a ma minimalni vakl, vymenil sem tedkom retez a furt to v tom strili ( i po 200km) coz me hrozne sere nebot sem zvyklej na klid, jakmile se zasere – prestane úpradne radit a strili, grrrr ja proti shimanu nic nemam ale beda jak zjiastim pristi rok ze sram je lepsi … asi zkusim koupit nakou sadu s tema radicima pakama zkousel sem je jen tak na sucho hrozne se mi to zamlouvalo…

        0 0
      • Pekáček  

        Nééé, novej hubenej néé :o) Mě se fakt nelíbí, obří kladka dole, co až se vymele? Řetěz se bude třít o klícky vodítka, brrr. Nejlepší 5.0 šaltry byly ty s kovovým zadním dílem, model 03 co vypadá jako loňská 7.0 a 9.0. Ta mi slouží doteď, rok nazpět a víc, ty šedé, vydrží krapet míň.

        0 0
        • mosquito  

          tenhle myslis ze je dobrej ze ? http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

          jeste jsem videl jakejsi hybrid – asi novinka http://www.akcebike.cz/index.php?…

          podle me vypada lip ten prvni kousek

          0 0
          • Pekáček  

            Tak ten na TRINITY je ten novej, průmyslová ložiska, kdepak jsou? ten za 711kč na AKCEBIKE je ten dobrej, poslední pětnulka v klasickém designu.

            0 0
            • mosquito  

              ty jo ted v tom mam hokej napred ji (tu dobrou) srovnas se starou X7,X9 ale ta vypada vic mohutneji a pak pises ze je dobra tenka .. takovej ulet design ?

              0 0
              • Pekáček  

                Pockej stara X7 a X9? Ty jsou letosni. Ja srovnaval starsi 5.0 z 7.0 a 9.0 do roku 2003, to je rozdil. Maji tvarove stejne dily, podoba je videt na prvni pohled. Letos to ale vsechno prepracovali, 5.0 je hranata a prevzala design 4.0 a 3.0, skoda. No a X7 a X9 jsou novinky.

                0 0
                • mosquito  

                  ufff ted jsme se do toho zamotali oba … koukam na SRAM.COM a tam ukazuji 5kovou radu stejnou jako

                  http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

                  takze tahle novejsi vypada festovneji ne ? nebo je lepsi ten starsi typ co ukazuji na tom akcebike ?

                  0 0
                  • Pekáček  

                    Starsi typ co maj na „akcebike“ povazuju za lepsi.

                    0 0
                    • mosquito  

                      no tak jsem prosel celej Olomouc a maji jen ten novej typ, nasel jsem ho za 690kc coz je skoro zadara takze kupim ten a pak dam vedet jestli je to shit nebo je to ok

                      0 0
    • blue.sun  

      Momentálně jezdím X-7 gripy a šaltr 5.0,je to fakt nepřekonatelná kombinace… Zvykl jsem si během 15 km první vyjížďky a úplně v pohodě. Řadí to nádherně, dokonce i v tahu se to dá. Mocmocmoc spokojenej…

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • preacher  

      možná mám blbej dotaz, ale když si koupím otočný řazení, musím si potom koupit i nový gripy, nebo se dodávají ty zbylý části s řazením?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Co vim, tak neprodavaj. Ale kdyz si koupis halfpipe tak ti bude stacit hodne kratkej grip, tagze usetris :)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.