V akom najvačšom mraze ste jazdili?

55 nepřečtených
  • Matts.

    Prípadne možte uvies? aj dåžku, či ces?ák alebo horák, zážitok, doba rozmrazovania, doba liečenia, vyvodenie dosledkov voči vlastným šialeným nápadom, či sa chystáte prekona? vlastný rekord, prípadne iné pikošky.

    0 0
    • PietroUL  

      Loni 3 hodiny v –17 až –13, ale je to blbost a do překonání se určitě nepohrnu.

      0 0
      • Matts.  

        No vidíš, chlad má pozitívny účinok na myslenie ľudí.

        0 0
    • Vojtíšek  

      1,5 hodiny v –19. Na biku a bez následků. Jaká bude letošní zima se teprve uvidí.

      0 0
      • Matts.  

        Beriem, ako ?a tak sledujem neleješ do seba Fridex ale Pilsner.

        0 0
    • wroum  
      • 23, na Orliku (zamrzlim), rodice na bruslich, ja na biku. rok cca 1998 (byly rekordni marazy – na orliku se dalo na celym bruslit). silvestr. narez. uz nikdy.
      0 0
    • saly  

      myslim asi tak hodinku v –18 stupnich. Ale to neni jizda pro radost, ale masochismus!!!!!

      :-)

      0 0
      • Matts.  

        Dobre si to vystihol, preto sa na Severnom póle tak nohovno predávajú bike.

        0 0
        • pitelboy  

          minulou zimu asi v –15 sem si to dal na Cernou horu a pak po stopach na vrsek zahradek a po sjezdovce dolu do Pece pod Snezkou, no a na konec po silnici domu… brrr

          0 0
        • saly  

          to jo :-)

          0 0
      • Extremist  

        Loni cestou do prace –28,5! Nastesti to mam asi 20 minut.

        0 0
        • Lister  

          Něco podobného. Loni někdy mezi vánočními svátky a silvestrem jsem se vracel od přítelkyně. Taky se to blížilo třicítce v noci a navíc slušně foukalo. Přijel jsem s totálně promrzlým ksichtem a nohama, takže už to opakovat nechci

          0 0
    • peg  

      Kámoš mi vyprávěl, když byli někde v Africe už nevím v kterým státě. Vydali se na kolo, teplota ve stínu 34 stupňů. Jenže zabloudili a jak je známo teplota na poušti v noci klesá pod nulu. Tak si to asi umíte domyslet. No vyrazili jen tak nalehko, šortky, triko za pasem, na hlavě kšilt. A tak si zkuste v takovéto výbavě jet v –4 stupních. To je podle mě masochismus. Hlavně, že to přežili bez ujmy na zdraví.

      0 0
    • vlk  

      jo v zimě od asi 4 hod okolo –20.Horák v terénu.Nemocnej jsem nebyl akorát menší přestávka v hospodě na čaj.Ale jinak zcela v klidu.Vždyt na kole se člověk zahřeje víc než na běžkách takže o co jde.To taky chodíte na běžkách jen když je teplo?

      0 0
      • Lance  

        Tak to ja se vic zahreju na bezkach

        0 0
        • vlk  

          já jak kdy a s kým na ty běžky jdu, když se opravdu běží tak se zahřeji i na běžkách a na kole když se někde musí přejet nějaká část hlubokým sněhem tak to taky stojí za to.Ale zas až tak velký rozdíl v kole a v běžkách co se týká zahřátí nevidím.Chce se to jen dobře oblíct a je to v klidu.A na obličej mi zima nevadí.

          0 0
      • PietroUL  

        Jde o to, že třeba obličej se ti moc nezahřeje.

        0 0
        • Air  

          oblicej se da prezit, pokud nejedes rychle. myslim ze se da dobre projet na snehu i kdyz jedes kolem 15 km/h a to se prezit da. spis jsou horsi usi. jinak samozrejme je treba mit v teple zbytek tela (nohy, kolena, trup…)

          0 0
    • kovar  

      No loni na podzim jsem na cyclocomputeru naměřil dokonce +4 stupně !

      0 0
      • Air  

        a kterej cyklocomputer ti meri i teplotu? to by me zajimalo

        0 0
        • cabbage  

          hac 4 napriklad

          0 0
          • Jogador  

            Ono jich bude víc, ten můj taky, nějakej cateye s výškoměrem, a mý hodinky taky, ale taky s výškoměrem. ale nikdy se neshodnou, hodinky jsou na ruce, ukazujou míň.

            0 0
          • Air  

            takze zadny cenovy dostupny to asi nema… skoda ze to nedelaj aspon u pulsmetru (kolem 2000). tuhle funkci bych docela ocenil. ale 5 litru za pulsak nedam…

            0 0
    • Glum  

      Maximum – 19°C, jel jsem asi hodinu, ale asi se trochu oteplovalo. Delsi dobu (105 km, cca 6 h) jsem jel pri minus 10–15. Oboje MTB, bez nasledku. Lahudka je v silnym mrazu trhnout retez (blbym zarazenim to jde docela snadno!). Trhle jsem ho v lese, upadl ve snehu a aspon deset minut ho pod snehem hledal, protoze se vyvlikl a vypadl. Nez jsem ho zpatky znytoval, myslel jsem ze mi upadnou prsty. Vloni jsem u Karlstejna videl borce, co vyjel v zime a blbe se oblikl – nasedal do privolanyho taxiku a skoro se uz nemohl zimou hybat.

      0 0
    • RomanH  

      Asi pred dvema lety pri –15 cca 2 hodiny, v loni pri –12 tri hodiny. Pri tech –15 jsem mel pouze navleky a doma me pri rozmrzani prstu poradne bolely nohy, loni jsem mel v tretrach a pod navlekem noviny a bylo to v klidu.

      To VLK : Podle meho se vice zahrejes na bezkach. Na kole mas prsty na rukou a nohou vice mene pasivni a to pak drive omrznou.

      0 0
      • vlk  

        Já používám na nohy zatím zimní ponožky do lyžáků.jsou velůice teplé.letos jsem si pořídil tretry, a sháním nějaký dobrý návlek, tak jsem zvědav, ale obecně na ruce mi zima nikdy nebyla a to nepoužívám žádné silné rukavice.Prostě mám v rukou nějaký dobrý oběhový systém.Uvidíme jak dopadnu letos s těmi tretrami.

        0 0
        • RomanH  

          Zavidim. Ja se po ruznych expoerimentech s pozkami vratil ke dvema tenkym letnim. Na ruce jsem si loni koupil nejake rukavice od OF3 s membranou a taky dobry.

          0 0
          • vlk  

            no jo jenže to jsem jezdil v klasických pumách botech.letos to chci zkusit s nášlapy a návleky neoprén.Jinak ta ponožka je fakt dost teplá.velice hustě pletená a je na různých místech použit různý materiál aby to i dobře odvádělo pot.Brácha koupil podobné od moira, ale není to ono.Mrknu doma a hodím sem odkaz.Akorát to jsou fakt tlustčí -jo a jsou to podkolenka, ale dají se sehnat i klasické od této firmy.ve čtvrtek sem napíši co je to za typ.Pokud si tedy vzpomenu.

            0 0
          • vlk  

            jo já mám taky rukavice s membránou od ravo jsou sice určeny okolo 0 ale mě je v nich dobře i při –20:jen je důležité je nesundávat.Když je sundám a zase nasadím tak v nich už teplo není.Prostě ta měmrána udržuje i ve vnitř utčité klima.A pak je důležité aby nebyly mokré.I když u těch mých to nějakou dobu trvá než se voda dostane dovnitř

            0 0
      • lubos  

        S tim zahrivanim je to tak. Dvoje ponozek (tenke + zimni hrube), tretry a neoprenove navleky a stejne pri asi –4 tak max. mozna hodinu, nez zacnou omrzat prstky. Taky to zavisi od toho, jestli je sucha nebo mokra zima (vlhkost). Ale kdyz jsem loni byl behat , mel jsem taky dvoje ponozek a letni botasky a presto jsem hodinu behal v –10stupnich a pohoda.

        0 0
    • repa  

      Loni – 23 stupňů s Raztoky vyjíždka po Knížecí na Pustevny a dál na Radhoš? .Pokud člověk maká , tak je to v pohodě , ale po zastavení na čaj na Radegstu člověk vychladne a pak je docela nepříjemne se zase hodit do pohody .Důležité je si vzít sebou náhradni spodni oblečení , protože i když budete mít na sobě to nejlepší termoprádlo , tak se stejně vždycky zpotíte . A jízda do kopce na sněhu je několika násobně těžší ne suchém povrchu.

      0 0
      • rb  

        No těžší,jak kdy a kde.Byl jsem dvakrát v zimě na Bílém kříži a jak běžkaři tu cestičku nahoru ušlapali,jelo se líp než v létě,pač nepotkaš kořen ani šutr :-)

        0 0
    • prema  

      předloni. kdyz jsem vyjizdel tak bylo –11, a kdyz jsem dojizdel, tak bylo pres –20. (137,5 km – na biku). kdyz jsem jel, tak bylo vsechno v pohode, docela mne bylo i teplo, resp. plice byly uplne v pohode. akorat po dojeti jsem zjistil, ze jaksi nemuzu hybat s prstama. trosku nervy na prstech to odnesly a pul roku jsem s nima nemohl poradne hybat – resp. jsem ztratil veskerej cit do prstu. ale vyjizdka to byla dobra :))

      0 0
      • Air  

        ty vole hmmm… kam jsi v takove kose jel? a jels po asfaltu nebo v terenu (na snehu)? ses dobrej maser. to ja bych jel teda radsi autem :)

        0 0
      • rasto  

        nezname se z Nauders? nebo to je shoda jmen?

        0 0
    • rock  

      Loni cca 2h při –15°- totální pohoda, jen mi možná 10 minut trvalo, než si rty a tváře zvykly … větší průšvih byl při teplotě jen těsně pod nulou, také tak dvě hodinky, spousta úseků v hlubokém sněhu, kdy jsem musel z kola dolů, nebo nelidsky dřel na nejlehčí převod … promoklé a promrzlé nohy, fuj … pak jsem ve sprše myslel, že se zblázním bolestí, když mi rozmrzaly prsty na nohou :-( …

      0 0
      • vlk  

        právě ono ani tak nejde o to jak nízké teploty jsou ale spíše o kombinaci nízká teplota a určitá vlhkost.Když je hodně pod nulou a je suchý vzduch tak je to vpohodě.

        0 0
      • miťo  

        Ježiši, to nesmíš jít hned do sprchy! Mě se osvědčilo po návratu domů nevylejzat z ponožek(troje tenký) asi půl hodiny, teplota se tak zvyšuje pomalu a nebolí to. Ještě lepší je zůstat v tretrách. K těm mrazům: Klobouk dolů před blázny, kteří to vydrží šest hodin. Já mám rekord jen čtyři hodiny v –15st.,nebo dojíždění do práce 27km při –20st. Na nohy vozím tedy tři fusky, tretry, noviny, návlek Kalas, noviny a ještě jeden návlek Kalas. Protože mám nohy na kole do „X“, slejzá mi díky té vrstvě lak z klik :)

        0 0
        • RomanH  

          Ve Velu radili Mokra zima = mokre teplo, sucha zima = suche teplo. Nicmene ja delam stejnou chybu jako Rock. Prijedu, poklidim bike do pokoje, v koupelne ze sebe shodim vsechny veci rovnou do pracky a jdu se sprchovat. Bolest prstu je velka, nicmene za chvilku to prejde. A jeste si vetsinou hnedka dam panaka slivovice, alespon se to lepe snasi.

          0 0
          • Unca  

            Já taky vždycky přijedu s úplně promrzlejma nohama. Mě se osvědčilo si po příjezdu napustit vanu, sednout do teplé vody, ale prsty na nohách nechat čouhat ven, nenamáčet je. Rozmrznou za chvíli skoro bez bolesti.

            0 0
          • rock  

            No právě, mokrá zima – mokré teplo. A já mám od sněhu a břečky boty rozmočený, ponožky mokrý …

            0 0
    • thulio  

      minula zima –15 cca 2hod. na horaku v lese jedina ujma bolo, ze mi zamrzol caj v hadicke od camela a neslo to nijak precucnut:(

      0 0
    •  

      no cca –15 minulej rok a dalo se to, ale nic příjemnýho na plíce

      0 0
    • mm  

      Na biku asi hodinu v –18 a silnym protivitru. I pres impregnaci obliceje kremem sem mel trochu omrzliny.

      Jinak v podstatne prijemnejsich teplotach sem se s kamaradem vidal do lesa. Este sme nemeli zadny funkcni obleceni. Jeli sme cim dal hlubsim snehem az sme jenom tlacili. Tam sme meli pocit, ze snad umrznem (snehu bylo i nad pas). Usekem co v lete trva 5–6 minut sme se prohrabavali cca 2hodiny.

      0 0
      • Vašur  

        Teda já nejsem takovej masochista, jezdil jsem asi v –6 nebo –8. Ale zajímalo by mě, když tu čtu ty děsný mrazy, jak se v těch –25 a míň daji utočit ztuhlý mazadla. Taky jsem čet o nějakym závodě v zimě na Aljašce, ale tam už museli používat speciální oleje. Nebo né?

        0 0
        • fousac  

          takhle sem nad tim jeste nepremejslel… osobne mam vyzkouseno cca –20st. mene nez 1h.. naby se toci, razeni radi a vidle (SR MG-92) chodila 3mm ze 100mm… ;) ale myslim, ze ani ridsi vazelina by nepomohla…

          0 0
        • Luke  

          ja jsem byl na besede s borcem, ktery ten zavod jel (Kopka). uz si to presne nepamatuju, ale nektere casti (treba retaz) uplne odmastil a nicim nemazal. a jinak pouzival nejake specialni vazeliny do minus moc stupnu…

          0 0
    • Lada1  

      Tedka to je OK a o tom, kdo je vetsi frajer. Ale za 20 let to bude o tom, kdo se vice nemuze pohnout kvuli revma v kloubech a kostech

      0 0
      • Glum  

        V mrazu jsem podstatne hur oblecenej jezdil i pred 25 lety, revma jsem zatim nepozoroval. Navic vyvoj materialu a jejich dostupnost je takova, ze pokud je ti v mrazu zima (jinde nez na oblicej), znamena to jen, ze jses proste jen spatne oblecenej.

        0 0
    • Campagnolo  

      Dobryděn,bo ja som jazdil enom do tech –3 stupnch ale v tech nšich tatrach som to mal těške a toto obdobje to je zaz teraz.

      0 0
    • kungpao  

      Pred pár rokmi , už bolo neskoro poobede, za sebou som mal asi 2 hodiny na biku, a vtom ma napadla zaujímavá myšlienka skráti? si cestu a ís? takým dlhým padákom ku babke. Keď som došiel, bolo mi divné prečo vidla nefunguje. Tak som otvoril ľavú nohu na svojej SX-Ečke, kde bol povodný olej Manitou a z nohy mi vypadla taká trubička ľadu. Predtým to bol olej. Takže som veľmi rýchlo vymieňal olej. A ešte k teplote – keď som sa vrátil, tak na vonkajšom teplomere ukazovalo –22 (babka býva hodne vysoko) a keď si do toho dáte 40–50 km/hod, tak je to spolu dos?. A ešte by som chcel doda? – nejazdite v takých kosách bez kukly a lyžiarských okuliarí – vyzeráte síce ako policajná zásahovka ale na druhej strane Vám nezamrznú oči!

      0 0
      • vlk  

        nevím proč ,ale s tím olejem se mi to nějak nechce věřit.Neředil ty si ho někdy vodou? :o))

        0 0
    • Excel  

      letos po Novym roce, bylo –10 1,5 hodiny a stačilo, kdyby mohl jet člověk pořád jen nahoru, tak by to šlo…:-)

      0 0
    • robin!1  

      Na silničce jsem zažil skoro mráz při nočním výjezdu na Lysou. Na bajku ( pokud se to tak dá nazvat ) asi nějakých –10°C, ale už bych do toho nešel, v takovém mrazu mi zamrzli špalíky a dvě kostky ledu moc nebrzdí, jo a lanka též praskají velmi lehce.

      0 0
    • Daf  

      Ja jel asi nejvic v –9C. Kdyz je ale hezky tak vyrazim tak do –7C. Mam problem, protoze mi na kole dost rychle mrznou nohy i ruce takze si pak vyjizdku moc nevychutnam i kdyz mam slusnou zimni vybavu :(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.