Hmotnostním fanatikům-převody

38 nepřečtených
  • kokes

    Zdravím především gramaře,
    napadlo mě proč nepoužít menší převodníky(nap­ř.20/30/42z) a silniční kazetu(např.11–25).
    Menší převodníky=nižší váha,menší kazeta=nižší váha(Dura-Ace cca 170g),kratší ramínko=nižší váha, možná i kratší řetěz=nižší váha. Nejměkčí převod vychází:20/25=0,8 to je srovnatelné s 22/28=0,78,který mně osobně,zvláš? na závodech,stačí.Je nějaký důvod,proč to nejezdit?Jestli ne,tak proč se to tak normálně nesestavuje? Díky za vaše postřehy Kokeš

    0 0
    • jecnak  

      Ja v tom vidim jediny problem a to, ze nenapasujes na vetsinu klik 20z prevodnik.

      0 0
    • fousac  

      jsou kompatibilni orechy/kazety??? jestli ne, jak dlouho vydrzi silnicni naba provoz v terenu??? (fakt nevim a rad se necham poucit)

      0 0
      • Vilém  

        Orechy i kazety,teda od Sh. jsou kompaktibilni.Proc silnicni naba?Pouziva se to jen nevim jestli se 20z dela na 4packu.Na Micro Drive tj. 5ti packa by to slo.Treba 20/29/42 + silnicni saltr.Ted jeste vstoupúilo do hry Campagnolo,ktery zacalo delat razeni na rovny riditka,takze odpurci Shimana a fandove kratkeho voditka si muzou konecne vybrat.Jen je problem ze razeni delaj v kupe s brzdovejma pakama a ty by sly asi jen na cantilevery,ale pro kazdyho spravnyho gramhonice jsou stejne vecka tezky.

        0 0
        • fousac  

          proto se ptam, ze sem nevedel, sla-li by silnicni kazeta na mtb nabu… ted uz to vim..

          0 0
          • ddd - andy  

            Silnicni naby jsou uzsi, cca 2–5mm, jinak je to to samy.

            0 0
            • BH  

              no hlavne osy jsou kratsi, ne? jinak orechy jsou uplne stejne.takze muze nechat MTB nabu a dar na ni silnicniho jezka. podle meho vsak nedostane 20 prevodnik na ctrpacku.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ale 21 tam dostane. To neni sranda. Tady jde o gramy! :)))

                0 0
                • jecnak  

                  Ja myslim, ze lepsi je upilovat par zubu. Takovy pokusy se delaly. Sice to bylo kvuli lepsimu razeni, ale co, kazdy gram se pocita.

                  0 0
                  • Pekáček  

                    SACHS dělal převodníky i kazety na kterých zcela chyběly zuby, kvůli lepšímu řazení.

                    0 0
                  • TinkTink  

                    Hmm…zrovna 22z prevodnik se quli razeni pilovat nemusi…tam staci i prevodnik bez nabehu…

                    Vubec – proc resi to, jestli tam dat to ci to…at tam proste neda tech 22z a je to :))…

                    A vubec…uz ma spesl lehky srouby na kliky, prevodniky, kotouce atd? (ted jsem se dival na jednu moznost pro kotouce – lehky srouby na pripevneni 6der kotouce…zajima­vy…fakt lehky :) )

                    0 0
                • BH  

                  no to sice nechapu, pri me vaze jsou rozhodujici kila zive vahy co sundam a ne gramy na mem kole, ale ja bych to resil nejakym dvojtacem, nebot nadupani zavodaci stejne nejmensi placku nepouzivaji

                  0 0
    • Vojtíšek  

      Tobě asi nic neříká Suntour MicroDrive, což?

      0 0
      • vlk  

        microdrive mám.ten je převodníky 42,32,22 a pastorky nebo 11–32.Ale on chce ještě menší 42,30,20 a kazetu 11–28

        0 0
        • Vojtíšek  

          Nevím, jakej máš Microdrive ty, ale já tenhle http://www.bikepro.com/…r-crank.html

          42–32–20

          0 0
          • vlk  

            já mám převodník staré stx je na něm napsáno microdrive a je tam 22,32,42.Jistě je to označení pro určitý typ převodníků,takže to vaše je asi fakt taky microdrive

            0 0
            • Vojtíšek  

              Ne asi, ale určitě. Microdrive je původní patent od Suntouru. Shitmano to jen obšvihlo.

              0 0
              • náčelník  

                Jen bych doplnil: pětipackové kliky (a samozřejmě převodníky) se vyrábějí ve dvou provedeních:

                Microdrive (dnes se spíše používá termín Compact) – průměr roztečné kružnice otvorů pro montáž převodníků je 94/58 mm.

                Standard – průměr je 110/74 mm.

                Např. Race Face dělá nejmenší převodník Compact 20 zubů, Standard 24 zubů.

                0 0
        • MaPa  

          Mám ho taky s 20z.

          0 0
    • TinkTink  

      Zas to nejde takhle omezit…utrpi tim zivotnost…takze je otazka, jak moc na tom jezdis… :)

      Teoreticky by ti mohlo stacit treba i 10/12…ze :)

      0 0
      • kokes  

        Hmotnostní fanatik životnost až tak neřeší,čím těžší,tím zřejmě i trvanlivější a naopak.Jestli je to jen otázka rychlejšího opotřebení,tak mi to nevadí.Navíc nejmeší placka.o kterou asi hlavně půjde je ze všech placek nejlevnější…:-)

        0 0
      • Pekáček  

        Ono se i zjistilo, že malé opásání je žrout energie.

        0 0
        • TinkTink  

          NJN…ale jak to vidis, tak ho to nezajima :)))…

          By ten malej prevodnik mel vyhodit..aaaa nebo…lepsi napad…at vyhodi nejvetsi…uspori vic gramu :))

          0 0
    • Loner  

      Sem si za života vyzkoušel, tady početl a myslím, že 22 je nejmenší možný přijatelně odolný proti sukování v plném záběru. Mírně opotřebená 20cítka je beznadějně nespolehlivá.

      0 0
      • Steel  

        No jeste ze mas na mysli prevodniky… :)

        0 0
        •  

          to mi propomnelo ten znamy vtip. prodam zenu rok vyroby 78, malo jeta, v zachovalem stavu, vnitrek v kuzi, prime vstrikovani, sada gunm a testovaci jizda zdarma pritomnym damam se omlouvam, muzete sem napsat „chlapskou“ variantu ;)

          0 0
    • jonti  

      neviem ci mas cestak, ale tam je ten velky prevodnik strasne citit, je to tuhsie a lepsie na tom beha retaz. Myslis ze preco XTR ma vacsie prevodniky ako XT a nizsie? Zrejme tych 200 gramov ktore sa daju usetrit za horsiu funkciu nestoji. Rym ze das mensie prevodniky aj pastorky budes mat horsie odstupnovanie prevodov

      0 0
      • kokes  

        O to mi právě šlo,jestli v tom není nějaký háček.Tak horší funkce,to mě nenapadlo,ale asi to tak bude.Horší odstupňování převodů mi na horákovi moc nevadí.Jezdil jsem tůzně odstupňované kazety,nikdy mi přechod na jinou nedělal problém.Když některý pastorek střílel, nepoužíval jsem ho.Poznatek-osobně by mi stačilo 7 kolečko.Ušet­řených 200g je pro někoho směšných,pro hmotnostního fanatika je to
        poměrně dost.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.