• PT

    Včera jsem si všiml na mém Scott Expert rámu,model 2002 praskliny cca 3cm dlouhé na přední straně sedlové trubky hned od úchytu sedlovky dolů skoro až k horní rámové trubce.Prasklina je v celé tlouš?ce.Fotku tady nemám.Prostě to vypadá jakože to nevydrželo tah při utažení šroubku vzadu.Zítra jdu do Rocky Bikes v Brně a uvidím.Jen se chci předem vyzbrojit,aby mi pak neříkali,že jsem s tím boural a tak.Ale takhle to podle mě při bouračce praskonout nemůže.Jaký je teďka postup?Já to kupoval v lednu 2003,model 2002,ale na paragonu není napsáno,že by záruka měla být jen půl roku,takže myslím platí roky 2,ne?V tom případě mi můžou nabídnout nový rám?I vidli ve stejné barvě?Nebo třeba celé kolo?Nebo si můžu nechat rám zaplatit?

    0 0
    • ravo  

      Kdybych byl BH, tak bych ti napsal, že jsi měl moc vytaženou sedlovku a ani bych se takovému názorou moc nedivil… Jinými slovy s tímhle postojem prodejce nejspíš počítej, vzhledem k tomu, kde ta prasklina je.

      0 0
      • PT  

        To je možné,ale určitě jsem ji neměl vytaženou nad povolenou hranici,to je jasné.

        0 0
        • ravo  

          Hele, to víš ty sám nejlíp, jak to bylo. A pokud máš čisté svědomí, tak to nevidím důvod, proč bys to neměl reklamovat.

          0 0
    • xtrava  

      Záruka na dva roky začala být účinná od 1. ledna 2003, ale neplatí pro výrobky vyrobené před tímto datem. Bylo tam nějaké přechodné období, nevím už jaké, ale tvoje kolo spadá ještě do půlroční záruky.

      0 0
      • rhuman  

        vetsina vyrobcu dava na ram 2 a vice let, ten pulrok by platil na komponenty, mrkni se do zarucaku, tam bys to mel mit napsany.

        0 0
      • ravo  

        Na zboží zakoupené od 1.1. 2003 do 31. 12. 2003 s datem výroby do 31. 12. 2002 mohla být poskytována půlroční záruku, ale jen tehdy pokud tě na to prodávající výslovně upozornil.

        0 0
    • slou  

      Mno nevím jestli ti nějaký prodejce kol v této republice dokáže poskytnout sám od sebe při reklamačce rámu nový rám, leda, že by byl sám i výhradním distributorem značky. Jinak v Rocky Bikes jsem reklamoval prasklinu na rámu v oblasti svaru zadní stavby-sedlová trubka. Byla asi 20mm dlouhá. Kolo bylo ročník 99 koupené 2000 a reklamačka byla v roce 2003. V záručním listu od kola byla totiž záruka na rám 5let. Vše proběhlo více méně v pohodě, sice to trvalo trochu dýl, ale výsledkem byl nový rám sice v jiné barvě ale rok výroby 2002. Reklamačku jsem mohl urychlit kdybych nešel přes prodejce, ale rovnou přes dovozce, možná pomohla i fotka kterou jsem jim poslal.To jsem se dozvěděl z mailů které jsem si s dovozcem psal. Sice by to pro mne bylo asi náročnější ohledně pošty a tak, ale možná o kousek rychlejší.

      Jinak Scott nedává nějakou delší záruku na rámy?

      • No nový rám ve stejné barvě když budeš mít štěstí, ale proč i vidli?
      • Celé kolo je řekl bych spíše říše snů.
      • Zaplatit? Mno leda by to bylo neopravitelné.

      Tož tak. Jestli to ruplo samo tak bych to reklamovat šel. U skoro všech reklamací co jsem zažil se mi osvědčilo nebýt na prodejce sprostý. Teda až na jednu vyjímku. Takže hodně štěstí.

      0 0
    • BH  

      No jako BH bych to nevidel tak beznadejne, moc jsem nepochopil jak je to prasklo.To chce videt. Jinak budes mit asi problem s uplatnenim reklamace,nebot pravdepodobne nemas zarucni list, pokud by jsi ho mel tak bys vedel, ze Scott daval zaruku na ramy 5 let. Za dalsi, podle OZ by jsi mel reklamci uplatnit tam, kde jis vyrobek zakoupil a ne u dovozce jak ti nekdo radi.Ja bych chtel videt cele kola a pak bych snadno zjistil, zda nemas maly ram a tedy prilis vytazenou sedlovku. (I kdyz to muzes nekomu pujcit), take je nutne mimo potvrzeneho a radne vyplnenneho zarucaku predlozit pri uplatneni reklamace doklad o koupi. bez techto dokladu,nemas pravne narok na uplatneni reklamace.Pokud vsak tyto doklady mas, nedejse odmitnou slovne a trvej na vypsani reklamacniho protokulu a prevzeti reklamce, ev. psemneho zduvodneni proc neni reklamace uzanana. Na to mas narok.Jinak reklamace by mela byt vyrizena neodkladne, najedele vsak do 30 dnu, pokud se nedohodnete jinak. Po teto lhute mas narok na vrazeni kupni ceny- muzes odstoupit od kupni smlouvy.reklamce muze byt resena opravou (nove pouze po dohode) anebo vymenou na vec – v tomto pripade ram se stejnymi uzitnymi vlastnostmi . muze to vsak byt klidne i jina barva a modelovy rok. Na vymenu celeho kola (nebo vidle) tedy rozhodne zadny narok nemas.

      0 0
      • strady  

        Promiň, co to je, „moc vytaženou sedlovku“, myslíš nad rysku? Nebo protože si koupil menší rám a doladí to koupí delší sedlovky (třeba 400mm) a má ji sice „moc vytaženou“ , ale má ji po rysku, tak už se na rám nevztahuje záruka?…

        0 0
        • ravo  

          Jistě, BH určitě má na myslí rysku nebo cokoli jiného, co označuje kam až lze sedlovku vytáhnou bez obav z poškození sedlovky samotné nebo rámu.

          0 0
        • BH  

          zejmena nad rysku, ale i kolem rysky, to jsou hranicni meze a pravdepodobnost poskozeni je pak podsatne vyssi, nez kdyz mas sedlovku vice zasunutou v ramu.s tim pak musis pocitac, ze to nevydrzi uplne vsechno.Je potreba tuto moznost eliminivat a spravne zvolit velikost ramu. bylo by dobre, kdyby PT napsal jak vlastne dopadl, takto jsem v rovine teoretickych uvah.Co ty na to PT?

          0 0
          • PT  

            Já se omlouvám,ale zapomněl jsem doma záruční list,který budu mít až zítra a zítra tam taky zajdu.Mám i účet.Na záručáku je opravdu napsána záruka 5let a tak doufám,protože nemyslím,že bych tu prasklinu způsobil,že mi vyjdou vstříc a rám vymění.Sedlovka rozhodně nebyla vytažena nad ani kolem max.povolené délky.S tou vidlí myslím,že by to mělo jít taky,protože byla designově ve stejných barvách jako rám, a tak by s ní jiný rám vypadal šíleně.Doufám,že se zítra ještě dostanu na net,abych se ozval.Kdyžtak až po vánocích.Jedu na svátky domů a net mám jen ve škole.Díky.Ahoj

            0 0
          • McBlacky  

            ono je to těžký, když má někdo přes 180cm tak na dnešních slopingových rámech má při ladění kola na xc sedlovku vytaženou pekelně vysoko :-)

            0 0
          • PT  

            Byl jsem tam ve čtvrtek.Vzali si to a prý že by to neměl být problém,ale dají to k posouzení dovozci.Takže zatím nic nevím.Navíc si nechali více než 30dní na vyřízení,protože v jejich záručáku je napsáno,že se může prodloužit až na 60dnů na věci s více než dvouletou zárukou.Ani nevím,jestli si tohle můžou dovolit.No nic.Až budu vědět víc,dám vědět.

            0 0
            • BH  

              az se to uzavre, tak dej vedet jak se to vyresilo,je to poucne pro vsechny. ty 2 mesice nejsou uplne koser, zakon rika ze lhutu lze prodlouzit jen se souhlasem kupujiciho,dovozce si to nemuze svevolne urcit, byt tou delsi zarukou nabizi neco navic.Dulezite je, jak to nakonec dopadne.

              0 0
    • PT  

      Tak mám tady rozuzlení.A mys­lím,že jsem z toho vyšel docela dobře:)Čekal jsem tedy cca 40dní,ale stálo to za to.Rám mi byl vyměněn i s vidlicí za rám Scott Team limited s vidlicí Scott CR1,což je nepředstavitelný rozdíl.Prodejce chtěl po mě doplatek 3000kč,o němž nejsem tak úplně přesvědčen,že byl adekvátní(myslím tím,že jsem volal na Scott infolinku a prý se mělo doplácet jen za hlavové složení,ale částku mi neřekli,no nic),ale něco jsem našetřil a výsledek stojí za to:špatné foto v sekci bikes:)Musím říct,že reklamace byla oprávněná a ve výsledku jsem nadšený.

      0 0
      • Meesha  

        No, peknej kousek! Myslim, ze muzes bejt rad! Hlavne, kvuli tomu, ze ti vymenili i tu vidli – ta vypada luxusne!

        0 0
      • BH  

        no vyresili to nadstandartne

        0 0
      • rasto  

        zda se, ze sis polepsil. preji Ti s timto ramem vice stesti ;-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.