• Honzin

    Nevite prosim Vas jak se da znicit pulsmetr (kdyz pomineme ranu kladivem, hozeni do kamen a pod.)? Uz jsem mel 3,5 pulsmetru – Echowell OPAL 100, Echowell ELITE 101, Sigmu PC 14 a ted naposledy jsem vyreklamoval jenom novej pas u Sigmy (to je ta pulka :). Pritom jsem koupil jen ten prvni – ostatni jsou uz jenom vyreklamovane. Problem byl, ze mi vsechny po zhruba 2 mesicich provozovani prestaly fungovat (u Echowellu ten tep pri stejnomerne zatezi skokove lital ±60 tepu a sigma prestala pro jistotu tep ukazovat uplne). Uz jsem to tady nekolikrat resil (kazde zvlast), ted me napadlo jestli na ty pulsmetry nemuzu mit nejaky zhoubny vliv ja nebo neco v mem okoli. Uz vymejslim vliv geopatogennich zon, elektrickeho napeti, meho potu nebo meho bioelektrickeho pole a nevim ceho jeste. Ke vsem pulsmetrum jsem se choval stejne (asi stejne spatne :-() a v souladu s navodem. Ja uz proste nevim co mam delat! A aby toho nebylo malo, tak ten pas od Sigmy co jsem vyreklamoval mi fungoval jenom jeden trenink a uz je zase v kelu. To ale nadprirozenym silam nepripisuju, protoze kdyz jsem otevrel kryt baterky, tak byl vevnitr pot a shrnuty tesneni :-/ (takhle uz mi to poslali z Nemecka – v tom jsem ale fakt nevinne). Privitam kazdy napad, H.

    0 0
    • MARIN  

      nevylucujes misto potu nejakou agresivni kyselinu? :)

      0 0
    • pavel.sezima  

      Já si myslim,...... že je to pokaženy. A nebo nemáš srdce, ale radioaktivní něco No a nebo je to vynález na hov*o a jak to nemá gábl tak to nefunguje...... Jinak fakt nevim čím to je. Ty ses ale ptal jak to zničit – to taky nevím, ale mám lepší radu NEKUPOVAT to. (samozřejmě to mám taky, ale teprve týden takže se zatím drží(echoveel 301))

      0 0
    • DyEm  

      čistě teoreticky to může být srdeční vada :) , dej ten nefungující na zkoušku někomu, komu jeho tepák snímá normálně

      0 0
      • Honzin  

        to jsem zkousel, dokud fungovaly (ty první 2 mesice), tak fungovaly na kazdym kdo je zkusil a kdyz fungovat prestaly, tak taky na kazdym :-/

        0 0
    • nemo  

      já mám zkušenosti se sigmou 1300 – po výměně baterie v hrudním pásu (asi po roce provozu) víčko zřejmě nedosedlo jak mělo, nicméně během jízdy bylo vše O.K. Když jsem asi za dva dny jel znova, ukazoval mi tep 0, tedy dle tohoto shitu jsem byl efektivně mrtev. Po otevření víčka baterie v hrudním pásu jsem zjistil, že se pot dostal k baterii a udělal tam pěkný bordel. Zničenou baterii jsem vytáhl, vnitřek vysušil, dal novou a podařilo se mi to rozchodit. Od té doby v pohodě. Ale teď (minulý týden) jsem sledoval, že mám nějaký šílený tepy (průměry 157 a tak) Takže jsem baterii z hrudního pásu vytáhl a dal zpátky a při další vyjíždce byly tepy úplně jinak, asi tak o 20 – 25 méně, čili běžný stav. Teď uvažuju o tom, že pokud další tepák, tak jedině s digitálním přenosem!?

      0 0
      • RapMan  

        co ja bych za prumerny tep 157 dal… :)))

        0 0
        • hkek  

          Nevis co a jak jezdi… Bud v klidu. :-)

          0 0
        • Gatier  

          Vela, alebo malo? Ja som na poslednom preteku tepoval 1h priemer 190. Holt niekto sa dokaze vytrapit :-)

          0 0
    • onegear  

      Jestli to nebude tim, ze jsi jeste nezkusil polara

      0 0
      • Honzin  

        ono vyjde levnejc nicit pulsmetry za 2000,– než za 12000,– :-) ne, vazne, ja uz mam strach koupit si jakejkoliv dalsi pulsmetr

        0 0
        • onegear  

          Muj vyvoj byl podobny – vyzkousel jsem 3 typy a porad potize. Treba na kole dobre ale pri behani – rytmicky pohyb hrudniku proti staticke poloze pri jizde na kole – stale vypadaval signal.

          Vse vyresil az nakup polaru a ted mam jiz 4. rok pokoj.

          0 0
          • Honzin  

            no jo, ale me ze zacatku vsechny 3 fungovaly naprosto bez problemu a az vzdycky zhruba po 2 mesicich to zacalo blbnout (echowelly), resp. prestalo ukazovat uplne (sigma). mam proste pocit, ze kdybych si ten polar nakrasne koupil, tak mi taky po 2 mesicich bezchybneho provozu odjede do kytek.

            0 0
            • onegear  

              No nevim, stiznosti na nefunkcnost nebo castecnou funkcnost ruznych typu slysim casto, ale v drtive vetsine se netyka polaru.

              Ja bych to na tvem miste zkusil – vzdyt nemusis kupovat ten nejdrazsi – stejne vsechny funkce vetsinou nevyuzijes. A u polaru jsou stejne kvalitni snimaci pasy u vsech typu vcetne nejlevnejsich.

              0 0
              • Honzin  

                no je fakt, ze polar jsem jeste nezkusil znicit :-) ale prece jenom je to cenove trochu jinde a ty pasy u tech levnejsich budou taky asi trochu jiny (nekodovanej prenos).

                0 0
                • onegear  

                  Kodovany/nekodovany prenos se tyka elektroniky-systemu vysilani – ale cidla na snimacich jsou stejna.

                  Jinak pasy se delaji jeste ve variante ECO – s nabijecim akumulatorem

                  0 0
              • martt  

                Musim to potvrdit. Mam (resp. mal som) dva najlacnejsie Polary a fungovali pefektne. Prvy som kupil v 1993 a baterka v pase vydrzala do 2000 skoro denneho pouzivania. Druhy funguje od 2000 do dnes. Cely Polar bol lacnejsi ako nahradny hrudny pas, tak som kupil komplet dalsi.

                Pred par rokmi som kupil este za malo penazi aj nejaky no-name pulsmeter s digitalnym prenosom a obrovskym mnozstvom funkcii. Teoreticky velmi pekny, prakticky ale problematicky, lebo uz zakladna funkcia – meranie pulzu funguje velmi pochybne.

                Aby som ale len nekydal na ine vyrobky, moje deti maju pulzmetre od firmy ciclopuls a tie sa zdaju tiez dobre.

                0 0
        • samson  

          Neporadim Ti, ako znicit pulzmeter, ale poviem Ti nieco o mojich skusenostiach. Viac ako tri roky pouzivam Polar a tiez som za ten cas zistil, co su priciny nespravnej funkcnosti merania pulzu. Chyby vznikaju pri ruseni silnym elektromagnetickym polom, v blizkosti trolejoveho vedenia elektriciek, trolejbusov a elektr. zeleznice. Tieto vplyvy sa nedaju eliminovat, ale existuju aj ine priciny, o ktorych vela pouzivatelov nevie a sami ich zapricinuju. Ked nie je spravny kontakt medzi pokozkou a snimacom, potom ukazuje pulzmeter nespravne hodnoty. To sa da odstranit velmi jednoducho, pouzit vodu alebo nejaky hydrogel. Ked sa spotis je to v pohode, pot ten kontakt snimaca s pokozkou este zlepsi. Najcastejsim problemom vsak byva rusenie sposobene oblecenim a to som zazil nie raz, staticka elektrina je pekne svinstvo. Pulz lieta od nuly do 250 az 290 a meni sa skokovito. Najucinejsia pomoc bola pouzivanie avivaze pri prani oblecenia a tym sa tento problem uplne odstrani.

          0 0
          • kungpao  

            No tak tu by som si dovolil oponova?. Skús prís? do nejakej outdoorovej predajne a opýtaj sa čo urobí aviváž s funkčným prádlom. Odpoveď je jednoznačná : znefunkční ho! Viac na ľubovoľnej diskusii kde sú ľudia ktorí majú aj dajaké oudoorové skúsenosti. Ono totiž tie duté, viackonorové a iné vlákna a membrány nemajú tú aviváž príliš rady. Prečo sa asi tak perú tieto veci v mydle alebo mydlovej vode???

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jak by jim mela avivaz vadit?

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jo uz to mam. Ucpava pory. Tagze u normalniho pradla funguje avivaz tak, ze nahradi ten bordel :) Skvely, si vyperu pradlo a mam ho plny nejakyho sajrajtu :))

                0 0
                • Mamutt  

                  Nahradi ten bordel – LOL :-) A kolikrat smrdi jeste hur.

                  0 0
    • mosquito  

      A CO JEDNA UCHYLNA MYSLENKA: :)

      nebyl by nejspolehlivejsi pulsmetr primo v tele ? treba by nejaky pruzny material obepinal tepnu na ruce a pod hodinkami(ktere by pak ukazovali tep) by byl jen nejaky maly konektor v kuzi ?

      samozrejme s elegantni plastickou krytkou do spolecnosti ;o)

      0 0
    • miro  

      Podla mna si negativne naladeny. Skus mysliet na nico pekne, alebo si kup HAC 4 a budes mat usmev na tvari. Za to hovoria jednorocne skusenosti. Ale fakt je dobre ten pas pred pripnutim namazat niecim.

      0 0
    • Honzin  

      diky Vam vsem, nahodou se mi povedlo opet rozchodit tu Sigmu takze ji jeste dam sanci. Kdyz se po dvou mesicich opet odporouci tak bud pujdu do Polaru a nebo (to spis) si za vyreklamovany penize koupim neco uplne jinyho :-)

      0 0
    • CZiko  

      já náhodou vím… strč to na chvíli do mikrovlnky:) zaručený způsob – spálí to čipy he he…

      0 0
    • jizby  

      A ja nahodou vím ještě o dalším místě, kam ho strčit, aby byl zaručeně v Pr…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.