Dobře větrající přilba do dvou tisíc??

38 nepřečtených
  • Lister

    Dopředu: vím že nejdůležitější je hodně dobře ozkoušet, nechci slyšet, která nejlépe sedí, ale spíš o tok jak větrají a jaký mají štítek.

    Potřebuji koupit nějakou přilbu do dvou tisíc, ideálně tak kolem 16 stovek. Chci aby doře větrala, z toho důvodu raději přilbu bez sí?ky. Líbila by se mi nějaká kompletně překrytá skořepinou, aby nikde nečouhal polystiren. Větrací otvory i na zátylku. Je to na bajk, ale štítek není podmínkou. Pokud bude dobře udělaný tak nevadí, ale třeba na Giru co mám teď je hodně nízko posazený a musím zakláňět hlavu a pak mě bolí za krkem. Jsou na tom jiné firmy podobně? Jedu ve čtvrtek do Olmiku tak by se hodily i info co kde teď mají. Obecně můžu říct že mi celkem sedí Giro(až tedy na ten štítek), MET naopak zase nesedí UVEX a BELL. Mají někde v Olmiku Catlike a Casco. Minulý rok jsem je nikde neviděl. Díky za každé info.

    0 0
    • JJ  

      Koukni se na helmy Longus. Cena kolem 1500 a topmodel je presna kopie Michelinu, ale o tisicovku levnejsi. http://www.paul-lange.cz

      0 0
    • Meesha  

      Cratoni Zethos.

      0 0
      • Lister  

        jo jo ta by se mi líbila, ale v reálu jsem Cratoni ještě v žádném obchodě neviděl :-(

        0 0
        • P2  

          Já jsem si ji koupil u Šírera v Berouně. Vřele doporučuji! Value for money tak devět z deseti!

          0 0
      • Geralt  

        jj, je bezva, na tu moji šišku jediná sedla a jinou bych ani nechtěl. Koupil jsem ji ve Futuru ve Sportissimu ve slevě.

        0 0
    • Misiak  

      A co Specialized? Lacne, pekne, dobre vetrane,… Odolnost som zatial neskusal :o))

      0 0
      • Seveřan  

        Přilba Catlike Shield

        0 0
      • saly  

        Mam nejakou Specialized za 1600,– Kc a jsem s vetranim spokojenej. Uz jsem vozil jednou i jinou (nejakou noname) a z ty lil vepredu pot jak svina. Tahle zatim v tomhel studenym pocasi funguje. Uvidi se.

        Jenom se docela nepohodlne nasazuje. Vzade je jakasi smycka, na niz jsou zaveseny popruhy pro upnuti a pri nasazovani je treba si ten zadek nejprve urovnat aby to dobre sedelo.

        Jinak ma ksiltik, peknou barvu…

        0 0
    • vlk  

      Já si oblíbil přilby mango.Co vím tak mango mívali u Kaňkovského ve Chválkovicích a pak taky nějaký kousek v cyklo u autobusového nádraží u zastávky tramvaje za hodolanským mostem.Pak u soudu měli v onroadu dříve Gira a obnroad v Kateřínské mají met.U kořínka nevím co mají, ale mrknul bych se tam a kousek od něj je další koňkovský.No a u bývalýho tuzexu-to je na Ferstrovce koupil brácha ked ale moc výběr nemají-a to už jsou takové obyčejné přilby.

      0 0
      • Lister  

        U Kořínka měli minulý rok hlavně Gira. Neviděl si někde v Olmiku Cratoni nebo Catlike. Asi zajdu do Kateřinské obhlídnout ty Metky ty se mi hodně líbí.

        0 0
        • vlk  

          možná bych se po cratoni mrknul na palackého do toho sklepa, ale nevím jestli je tam mají, vím, že tam za dveřma ležely nějaké prospekty cratoni.Delší dobu jsem přilbu nepotřeboval, tak nemám takový přehled.

          0 0
          • Lister  

            díky zkusím se tam mrknout :-)

            0 0
    • Kotěnočkin  

      Pokud ti jde opravdu pouze o odvětrávání, tak v tomto směru podle německého Bike (tuším 6/2004) byla bezkonkurenčně nejlepší Uvex Supersonic.

      0 0
      • Lister  

        Ta přilba se mi líbí, ale je to takový mělký široký pekáč a na hlavě mi vůbec nesedí.

        0 0
        • Lister  

          A nakonec jsem u ní stejně zkončil. Chtělo to jen trefit tu správnou velikost, vyndal jsem vnitřní vystelky na temeni hlavy a sedí jak přišitá. A větrá taky dobře. Celkem mě překvapilo jak moc jsou znát ty dva malé otvory, které jsou pod štítkem a větrají tu čelenku kolem hlavy. Štítek šel hned dolů, trošku zavazel a bez něj je hezčí a lehčí. Takže zatím spokojenost :-)

          0 0
          • wertigo  

            a netlaci te, kdyz si vyndal ty vystelky na temeni? taky bych ji potreboval krapatko prohloubit… jsou tam ty vystelky nalepene a staci jen poradne zabrat nebo jak si je sundaval ?

            0 0
            • Lister  

              Sem je tam měl na sucháče. Přilba natlačí jen je občas trošku cítit ten suchý zip co je nalepený v té přilbě, takže lebkounům bych tuhle úpravu nedoporučoval :-)

              Možná je tam vrátím, protože si ty ostatní výstelky trošku sedly a mám to všechno teď trochu volnější tak to zkusím s něma.

              0 0
      • hydrant  

        uvexy se mo docela líbí, ale jestli v testu německýho časáku nevyhrály, protože jsou německý :-)

        0 0
    • Lister  

      Vozí někdo nějaké Giro s polohovatelným štítek. Lze to zvednout tak, aby to nezavazelo ve výhledu a nemusel sem moc zakláňět hlavu.

      0 0
      • Siddha  

        Stitek je naprd, kdyz ti jeste zavazi tak ho zahod.

        Jinak se daji obcas sehnat dobry vyprodeje na Gira. V Brne byli k sehnani za 500Kc moc pekny prilby…

        0 0
      • Daf  

        Mam Giro Exodus, a da zvednout tak ze je mimo zorne pole.

        0 0
      • BB  

        vozim Giro a stitek musel dolu. Samovolne sel dolu, tak jsem musel porad zaklanet hlavu

        0 0
    • kusabi  

      ja ted kupoval na silnicku BELL Alchera(levna-1300Kc) a super sedi a sqele vetra…

      0 0
      • Kikinka  

        jo tu mám taky a mám ji normálně na bajk a taky mi skvěle sedí! Za ty prachy supr helma!

        0 0
        • baltazarek  

          kde v Brně sehnat přilbu ? kde mají výběr a slevy ?

          0 0
          • Siddha  

            vyber snad XCR, Sirer, Hobby, Dream bike, Hape, Kocar, Hanak, Atrex, slevy co ja vim tak miva pekny na Giro a pod Hanak…

            0 0
          • Kikinka  

            no to ti neřeknu, já jsem z ostravy :D

            0 0
            • Meesha  

              v 15 by me ani nic jinyho nenapadlo… :-))

              0 0
              • cabbage  

                a v 18?:)

                0 0
                • Meesha  

                  Helma je wopruz! Ser na kokosku voe! :-))

                  0 0
                  • cabbage  

                    tohle sem si myslel do 14, pak bez helmy ani metr:)

                    0 0
    • lubosx  

      Jsem spokojen s touto: http://www.selevhelmets.com/…ien%20p5.jpg

      0 0
    • well  

      Já mám Casco Viper, sedí i větrá dobře. Jen je asi cenově o kousek výš.

      0 0
    • Burys  

      Mam Uvexku a je super. Koupil bych ale rozhodně se sí?kou !!! Včela pod přilbou, když zrovna potřebuješ obě ruce není nic moc …

      0 0
    • quassar  

      Giro Havoc od vanoc, spokojenost, ale musim potvrdit ze stitek je na silnicce (polozenejsi posed) trochu problem, na bajku mi to nevadi, pac tam mam ten posed vzprimenejsi.

      0 0
    • Franta F  

      Zkus přilbu Catlike Diablo za 1590 Kč.Techno­logie: In-Mold, 19 větracích otvorů,2 velikosti SM – 50– 56 cm a LG – 55 – 61 cm, Velmi lehká – 240 g, kompaktní design, možnost připevnění odnímatelného štít­ku

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce