• fireman01

    Co si myslíte o těhle dvou hrbech? Výhody nevýhody.Dneska jsem si koupil camelbak lobo, co vy na to vozíte ho někdo, hned jsem ho vyzkoušel a zatím plná spokojenost.

    0 0
    • Meesha  

      Vic se mi libi Camelbak. I kdyz je drazsi. Naustky ma rozhodne nejpromakanejsi.

      0 0
    • JFB  

      kombinuju batoh+vak Hydrapak s hadickou a naustkem Camel a jsem moooc spokojenej:-) jinak Camely jsou hezky…

      0 0
      • Alesh  

        Ja jsem koupil Hydrapak Delta a vozim v nem trilitrovej pytel od Camelu – jen kvuli naustku, jak jinak. Jak se ti podarilo spasovat Hydra vak s Camel naustkem? Hydrapak ma hadice o dost tlustsi…

        0 0
        • JFB  

          silou:-)

          0 0
          • Alesh  

            A problemy nejsou? Ze bych to vyzkousel, na Camelu mne se*e to blby vysychani, otoceni naruby je paradni. Bohuzel mam ten pytel jen 2l. a s Camelem jsem zvykly na luxus litru 3 :-)

            0 0
            • JFB  

              mam taky 3 litry a super, aspon to nemusim plnit „po okraj“:-) jinak ja to tam narozdil od Kovare pral bez nahrivani, jen tou silou. po 10 minutach pokracoval otec:-) pokud jde o problemy, zadny nejsou, drzi to perfektne a ten konec hadicky taky vypada ze mu nic neni… zkusenost 2 roky…

              0 0
        • kovar  

          když jsem kdysi měl hydrapak, tak jsem na něho dal camelbak hadici s ventilem a dudlíkem – hadici nahřát vřící vodou a nasadit na silnější Hydrapak olivu jde v pohodě. No jaktože nejde obrátit naruby Camelbak pytlík, když obrátit jde?

          0 0
    • grafik  

      si udelal velkou chybu, mels' koupit hydrapak …

      0 0
    • rigby  

      Camelbak Lobo jsem si koupil před dvěma měsíci a jsem maximálně spokojen. Do té doby jsem jezdil s lahvemi a z camelu jsem měl obavy kvůli zvýšenému pocení zad. Dnes musím říct, že výhody převažují. Když je vedro, tak stejně ze mně leje všude, nejen na zádech. Kolo bez flašek je snadněji ovladatelné, pití vydrží studené i ve vedru 3–4 hodiny (pokud ho nevypiju), bezproblémová možnost pití za jízdy, prázdné kapsy u dresu (jen mě nebaví sundavat batoh kvůli tomu, abych se dostal k fo?áku).

      0 0
      • grafik  

        jen mě nebaví sundavat batoh kvůli tomu, abych se dostal k fo?áku … to nebavi asi nikoho :)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • Honzas  

        tak si ho pridelej na popruh

        0 0
    • Honzas  

      mam batoh a hadicku hydrapak, vak a naustek od camela. vak od hydrapaku se mi loni po asi trech letech rozlepil ve svaru, nahradni vak od hydrapaku se mi nepovedlo sehnat, tak jsem vzal od camelu. naustek od camela je aspon pro mne lepsi, jinak jsou srovnatelne.

      0 0
    • universal  

      ..a ja si myslim, ze kdyz je v cechach na kazdych 10km hospoda, je neco takeveho jako je camelbak naprosto zbytecne, proste s hustotou osidleni v CR si myslim, ze vodu respektive pivo vzdycky najdes, tak na co se s tim tahat, jo kdybys byl v americe nekde v Utahu tak tomu rozumim…8-))) zdravi : http://universal.vmoste.cz

      0 0
      • kovar  

        no to jsou mi proklamace. Dostatečná zásoba vody znamená SVOBODU, nemusíš volit a prznit trasu tak, aby tam byla každých 10 km hospoda.

        0 0
        • universal  

          ..svobodne si prznim trasu tak, abych tu hospodu potkal, prece nebudu pit teplou vodu 8-))) myslim, ze to je jen zase „moda“, ktera casem opadne, ale samozrejme pokud si myslis, ze bez teple vody nevydrzis, klidne si ji voz treba v baglu na zadech.

          0 0
          • kovar  

            to je ale hloupá diskuze. Jsem rád, že mi to schvaluješ, klidně si budu pití dál vozit na zádech nebo ve flašce tam, kde voda není.

            0 0
            • universal  

              asi jo, ja sem proste nepochopil proc lidi vozej neco co nepotrebujou, ale ja toho taky taham dost, nekdy i stativ..takze je to jedno..jenom bych rad vedel kudy jezdis, za tam nemaj pivo 8-))

              0 0
              • kovar  

                to je jasné, že jsi to nepochopil. Oni ti lidi tu vodu totiž potřebují, proto ji vozí. Už chápeš?

                0 0
          • TinkTink  

            Jo jo…je to moda…

            Byt in bude za 5 let „nenapit se behem maratonu“…co? .)…dyt bajkeri nejsou jedini, kdo camely pouziva…

            Bajk je tim padem taky moda :)

            0 0
      • Otaku  

        Prosimte kde jezdis a kolik (a jak), ze ti stacej hospody???

        0 0
        • blue  

          universalne v moste ;-)

          0 0
        • universal  

          No jezdim vetsinou po ceste nekdy i po male cesticce (viz. moje stranky, odkaz sem nedam,protoze mi porad nekdo nadava), cca tak do 50km, ale prevazne fotim, tak jestli to nebude tim, ze nejezdim jako vy a proto nechapu proc se tahat jeste s vodou..

          0 0
          • Martin  

            To ti řeknu naprosto přesně. Já třeba se tahám s vodou proto, abych se moh napít, když mám žízeň…

            0 0
            • Martin  

              BTW: samozřejmě Hydrapak je to pravé!!!

              0 0
              • universal  

                vzdyt to rikam, kdyz mam zizen, zastavim u hospody 8-)))

                0 0
                • malko  

                  Kdyz mas zizen, tak to uz je pozde :-)

                  0 0
                • pos3k  

                  kdysi sem taky stavel doplnit tekutiny a bidony, bohuzel ty pondelky (zaviracky) me uz nerozhazi, hrb to jisti :-)

                  0 0
                • Bleda tvar  

                  to pak leze hodne do kapsy! me vyjde camel levneji v pondeli si du akorat kupovat, misto toho abych do sebe za den sjezdovani a tlaceni na kopec vysolil 100sk jenom za piti co jsem blazen bych hned zkrachoval…

                  0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
      • kolombo  

        No, řelk bych, že každých 10 km hospoda není. Vím o několika místech, kde se nedá najít ani hospoda, ba ani pitná voda. Třeba takový Frýdlantský výběžek dopoledne, tam není nic.

        0 0
    • TinkTink  

      Od obou znacek mam jeden kus…Camelbak Lobo a Hydrapak Glacier.

      Oba systemy maj neco do sebe…nerekl bych, ze je nektery z nich vylozene lepsi.

      0 0
      • JFB  

        a to vozis oba najednou?-)

        0 0
      • Lada1  

        popis + a – a srovnani , pls.

        0 0
        • TinkTink  

          Muzu srovnat systemy…nemuzu srovnat batohy…prece jenom je rozdil v malicky Camel / velky Hydrapak…

          Co se tyce systemu…oba maj neco do sebe – naustek – vede u me camel…je fakt lepsi…hadice…no…to nepoznam…ty jsou stejny :))…a vaky – tak…ani jeden netece…to jo…Hydrapak se citelneji lip susi…zrovna dneska jsem to zkoumal…to se musi nechat…aj to poutko ma lepsi :)…toz tak…tak v rychlosti tedy :)

          0 0
    • MARIN  

      Mam Hydrapak Delta a Camelbak Rogue. Jednoznacne lepsi je Camelbak – daleko lip sedi na zadech a lepsi naustek U Hydrapaku se mi zase libil vak ale po tom cu se mi rozlepil jsem zmenil nazor.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Pá-dlista1  

      Mi to pripomelo: Terminator vs. Predator

      0 0
    • sis  

      Mam od dubna hydrapak delta a jsem spokojen. Vymyvani pohoda, netece, dam do nej co potrebuju. Oproti camelu za polovinu…i kdyz ten naustek bude od camelu asi lpeci

      0 0
      • malko  

        No zalezi jaky dva modely od camelu a hydrapaku porovnavas. Ja kdyz jsem kupoval bagl tak jsem porovnaval camel-MULE s necim podobnym od hydrapaku (neco meli v bikezone – 3l rezervoar) a bylo to tak, ze mule stal 2kkc a srovnatelnej hydrapak 1700,–. A musim rict, ze me camel pripadal o poznani lip konstrukcne vyresenej (vystuzeni zad atp.), takze sem si rad 300,– priplatil.

        0 0
    • kubajs mtb  

      Nevíte jak dostanu takovou tu gumovou pachu? z vaku, možná se vám to nestalo, ale já mám nějakej levnější batoh asi 650 i s vakem. Jinak je super až na tu pachu? dík

      0 0
      • TinkTink  

        Si myslim ze jsou dve moznosti…

        1. pres noc to dat do solneho roztoku…
        2. hod si do toho silnej iontak…to pomuze :)
        0 0
      • kovar  

        jo, to jsou ty levné vaky. Pokud nevyměníš vak a hadici, tak nezbývá než popřát dobrou chu? a ftalátům zvláš?. Nebo to můžeš přerazit jiným smradem, viz Tink a jon?ák

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • slayer  

        Dej do toho kolu a šoupni to na den dva do ledničky.

        0 0
    • kralovek  

      horky leto je tady, tak jsem musel koupit 3 lit. MULE Zatim … no celkem takovej jak jsem od nej cekal

      0 0
    • hydrant  

      hlasuju pro „hydrantpack“ :-)

      0 0
    • seis  

      mam camelbak day star druhym rokem a nemuzu si stezovat, pouzivam ho i v zime na bezky pri rozhodovani hralo velkou roli to, ze znacka camelbak nabizi ke svym vakum „nahradni dily“

      0 0
    • cabbage  

      je mozny abych do 3l camelbagu nalil 5l vody???? sem ted zkousem na vaze(1l vody =-+1kg) jak se mi povedlo ho naplnit a rozdil mezi kibicem s kejmlem a kibicem bez kejmlu je priblizne 5,1 kg.........:))

      0 0
      • m.k.2  

        těžká voda?

        0 0
        • Lada1  

          jo to se hodi na nocni vyjizdky. clovek si je schopny sam posvitit :-)

          0 0
      • enjoy  

        a co to takhle nevazit ale merit po litrech,no co ty na to?:-)

        0 0
      • enjoy  

        nee,ty jo ja sem ale blbej.uz mi to doslo,ten vak ma 2 kila.ach jo,je rano,nemysli mi to.

        0 0
      • TinkTink  

        kilo camel a kilo veci v nem? :) Nebo mas nakou progresivni vahu… :)))

        0 0
        • cabbage  

          kejml- sem mel na mysli vak(s naustkem, hadickou)bez baglu.....a nezda se mi ze by mel ten kus mekcenyho PVC 2 kg.....

          0 0
    • davidak  

      Tak jsem se rozhoupal a taky si koupim nejakej ten hrb. Po přečtení snad skoro všeho tady na BF to vyhrál Hydrapak Streamline http://www.hydrapak.com/…uct_info.php?… Nikdy se tu o něm nemluvilo, takže by mě zajímalo, jestli ho někdo nejezdíte, resp. vaše zkušenosti.

      0 0
      • JFB  

        vypada dobre… navic u hpaku i kamelu neni vpodstate moznos slapnout vedle, jde hl. o to, jakej ma mit objem (vaku i batohu). ja osobne preferuju vic vody, min kramu… kdyz mam vetsi batoh, „nuti“ me to vozit zbytecny kramy:-)

        0 0
        • davidak  

          Jasne:) Takze bys sel spis do 3 litrovýho, co.. No jeste se na nej pujdu podivat nazivo, a hlavne ho vyzkouset na zadech. Mam strach, aby treba spatne nesedel. No ale snad to maj tyhle renomovaný značky vyřešený:).

          0 0
          • JFB  

            no je fakt, ze 3litrovej je optimalni;-) a nemusis ho vzdycky plnit uplne…

            0 0
            • davidak  

              chjoo, to abych vybiral znovu:) hele a nevis, jakej je rozdil v tech nahubcich? Vsichni tvrdej, ze camel ma lepsi, ale nikdo nerika, proc..

              0 0
              • JFB  

                zkousel jsem oba, jaxem psal, mam ted camel naustek a hadicku na vaku hydrapaku. hydrapak ted uz dela taky ty zahnuty konce, takze na camela dotahuje:-) ale u camelu je bezkonkurencni ten zpusob otevreni naustku v puse – stiskem zubu, ma dostatecne velky prutok. hydrapak naustek mi prisel vic „slozitejsi“ pro sani tekutiny, musis stisknout jazykem takovy vystupek (snad to tak jeste delaj)… navic mi z nej po urcity dobe zacalo ukapavat, dalo se to resit bud foukanim vody zpatky do vaku (nepohodlne), nebo zamykanim naustku (opruz, navic neergonomicke). z camelu zatim samovolne ani kapka… muj verdikt – hydra naustek OK, naprosta spokojenost, ale jen do ty chvile nez zkusis camela:-)) pokud jde o tu velikost vaku, jde jen o my preference. vychazim z toho, ze ten vak nikdy neplnim na 100 procent…

                0 0
                • davidak  

                  Já si právě taky řikám, že je lepší větší vak s menším množstvím vody než opak.. Zejtra se po nich půjdi poohlídnout naživo. Nevim, jestli se vyplatí připlatit si za camela proti hydra, ten cenovej rozdíl tam přeci jen je..A designově jsou pěkný oba. Jakej ty máš typ batohu?

                  0 0
                  • JFB  

                    ja mam cca 2 roky starej hydrapak, nevim jaxe jmenuje. uz se ale nedelaj (mozna ovweflow?)… jeste k tomu objemu – mam rad dlouhy vyjizdky, takze bez problemu vyuzivam tech dva a pul, dva a trictvrte litru… a jeste vozim bidon:-) ale to spis kvuli tomu, abych mel na vyber mezi iontakem a vodou…

                    0 0
                    • davidak  

                      Já práve dneska odpoledne byl na kole asi 4,5h a vypil jsem dve litrovy flasky a to jsem posledni hodku uz nemel co pit. Takze pujdu asi do ty 3ky:) Taky jsem myslel, ze bych vozil v camelu vodu a v kosiku nejakej iontak, kuli krecim, ktery na me dneska nejak lezly(doufam teda, ze to trochu pomaha). Nebo ze by mizerny protazeni?:)

                      0 0
                • TinkTink  

                  System cucani vody z Hydrapaku je stejnej jako u Camelu…ale stejne mi ten naustek na Camelu prijde prijemnejsi :)

                  0 0
                  • davidak  

                    btw, vlajdy jsou jeste lepsi, nez jsem cekal, ovladatelnost je bezkonkurencni, jako by clovek mnohem vic vyuzival potencial vidle a vubec celyho kola, rohy ani nechybej. A presmyk je tez v poho.

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Jsem si to musel precist asi 5×, abych to pochopil :o). Gut… :)

                      0 0
    • fish  

      ani jeden ani druhy.ako tu uz niekto naznacil SOURCE je spravna volba. uzatvaranie je prelozenim hornej casti a zaistenim takou zavlackou.neviem ako to spravne opisat,ale netecie to ani pri plnom naplneni a tlaceni na vak. naustok je v poho,netecie a nemam proti nemu ziadne vyhrady.tieto vaky sa davaju aj ako oem do ruksakou Deuter,ktore maju dobre vymyslene odveranie chrta,podobny princip ako ten batoh Velo(na chrbte len sietovina inak sa dotyka len ciastocne na bedrach a na ramenach… ja som tiez nechcel vak kvoli poteniu,ale pod tymto sa potim len nepatrne viac,takze ani camel ani hydrapak ale source…

      0 0
      • blue  

        pokud jsem se dobre koukal v obchodech a na webu, tak deuter u cyklistickejch batohu ty sitovany zada nepouziva

        0 0
        • enjoy  

          kamarad ma(uz par let teda) deutera cca 20ti litrovyho s predepnutyma zadama a sitkou.ale mnohem vic mi sedi batoh vape,ten je podle me nejlepsi v odvetrani.

          0 0
        • fish  

          kedze batoh deuter s odvetranym chrbtom mam(ako som aj pisal) tak ich asi robi…dokonca viacero modelov

          0 0
      • croscountry  

        Mam Camel BlowFish 3 l. uplná spokojnos?, hlavne kvoli tomu, že sa človek nerozptyľuje, keď hľadá a odkladá bidon. Uvažoval som o Source. Niekde som o tom čítal samé chvály, ale bál som sa koľko to zavieranie vydrží.

        0 0
      • Lada1  

        a muzes ten vak obratit na ruby jako u Hydrapaku ?

        0 0
        • MaPa  

          A proč bych ho obracel? Jedna celá strana je totiž otvírací, tudíž vyschne i bez obracení. Vozím ten vak (2lt) rok (kolo, běžky, lyže) a zatím bez nejmenších problémů, ustál v pohodě i smotky s dopadem na záda.

          0 0
          • Lada1  

            a proc bys ho vubec dukladne cistil ?

            0 0
            • MaPa  

              Jak říkám – rok a není problém. Použití – cca dvakrát týdně. Náplň – většinou regéčko ředěné víc a v zimě čaj. Co si představuješ pod pojmem „čištění“? Já ho jen vyplachuju (včas).

              0 0
      • pos3k  

        s vakem Sorce jsem nadmiru spokojen (mam 3l), horsi je to s naustkem, ten tekl hned od zakoupeni…po roce jezdeni uz jsem i naustek prokous :-(

        0 0
    • fireman01  

      Zdar, tak lobo jsem dal přitulce a koupil si mule jelikož jsem zjistil že na delší vyjížďky to moc není těžko se tam cpe nářadí příp. nějáká bunda, ale jinak naprostá spokojenost dobře sedi oba, mule ma ještě tu vyhodu že je tam 3litrovy vak.

      0 0
    • lubos  

      Mne se vevnitr hadice od camelu odlepila vnitrni vlozka v hadici, nastesti jsem mohl hadici skratit a jakztakz narvat zpatky. Jak je to jednou rozlepeny tak to nejde nandat na otvor ve vaku.

      0 0
      • JFB  

        vnitrni vlozka v hadici? to je nejaky divny, niceho takovyho jsem si u svy camel-hadice nevsim…

        0 0
        • lubos  

          Ja som na to pozeral ako puk, predavac na to pozeral ako puk, ale je to tak. Nemam fotku, ale ked si pozorne prezries koniec hadice, tak je tam vidno, hruba trubica a vnutri nej je nalepena este jedna tenucka.

          0 0
    • surfar  

      Nepředpokládám, že by se někdo prokousal až sem, ale kdyby… Já si chtěl pořídit hydrapak, jenže ten neměli a vnutili mi nakonec kamela Mulu 06. Je to sice pěkný bágl, ale už teď mě dost točí to debilní vysychání, moje ruka se mi do toho slavnýho Omega zavírání nevejde, tak to nemůžu vytřít a vůbec mi přijde to celý vyndavání složitý… Ale jinak komfort při pití je parádní. Jo a ještě nemá vyztužené záda, tak byť má polstrování na zádech air strips, tak se ti to stejně připlácne na záda… Takže nevím nevím, jestli bychsi ho koupil, kdybych tohle všechno věděl…

      0 0
      • vik  

        tak ja se prokousal:) nemeli hydrapak? neslo ci pockat, objednat ho? myslim, ze hydra porazi camel fakt tim pytlem…camel ma asi lepsi design, snad i odvetrani, ale radeji budu pit z „osklivky“, ale bez plisni- urcite to u camelu hrozi vic.

        0 0
      • goood  

        To musis mit teda poradnou ruku, ja ji tam v pohode strcim. A je problem to obratit naruby a vytrit ? Nebo nechat uschnout…

        0 0
        • Lister  

          mě se tam taky nijak pohodlěn nevejde, porpvé jsem si o hryny toho rezervoáru ošklivě pořezal ruku a z tohodle důvodu ho řadši ani neotáčím, protože nechci riskovat, že to proříznu. Hydrapak má jednoznačně vak lepší. Už jsem to psal několikrát, za ideál považuju kombinaci – vak Hydrapak, naústek camel a celý hozený do Mule 05 :o)

          0 0
      • MlokCZ  

        pouze vypláchnu, vyleju, nic nevytírám, strčim ramínko a pověsim uschnout párkrát do roka použiju tabletu na pořádný umytí

        tak kde je problém?

        0 0
      • enjoy  

        konecne racionalni nazor!:-) ja hydrapak(overflow) pouzil 2×.prijel jsem domu a za chvili nebylo do hadicky kvuli plisni videt,cumel jsem jak puk.je to na nic.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.