• TinkTink

    Tak jsem dnes poprvy po statnicich vyjel na bajka…dal jsem si docela do tela…ale to jenom kvuli tomu, ze nesnasim ten bzucici hmyz, ktery se na Vas lepi.

    Co proti nemu delate? Ja v jednu chvili v jednom takovym mokrym udoli kolem sebe napocital desitky much (byl to extrem…vzdy pak uz jenom tak 15 max…)…kterej sprej na mouchy jako repelent zabira? :)

    0 0
    • -b-n-x-  

      ani mi o tom nemluv. Nejvice mi to vzdycky vadi, kdyz jedu nejaky kopec a kolem me to bzuci a nejde tomu hejnu ujet. Na rovine a z kopce to uz je v pohode. Parkrat jsem se z toho malem zblaznil. Ja teda zadny repelent neznaju.

      0 0
    • Mucha  

      hmmm, mne ani moc nevadi :)

      0 0
    • Pavlos  

      pry funguje jako odpuzovac Tea Tree Olej, ale nemam to vyzkousene

      0 0
    • kubajs mtb  

      dneska mě to taky pěkně nakrklo tolik much sem snad ani v chumlu neviděl a navíc se mi všechny lepily na spocený ruce. Je to hrůza

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • zwwak  

      Zajímavý je, jak rychle ty potvory uměj lítat. Do kopce jim nejde ujet. Mám zkušnost že uměj i 20 km/h. Měřil jste jim někdo rychlost ?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • TinkTink  

        Ano…prave dnes :o))

        22km jako hranice…zjistil jsem taky, ze kdyz klickuju a dostanu je ze svyho zavetri, staci jet pomalej…zas tak chytry nejsou :o)))

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • -b-n-x-  

        mouchy ani tak moc rychle nejsou, ale srsni umi litat pekne rychle. Typuji, ze 60ku urcite daji.

        0 0
      • rock  

        Ja to špatný, třeba ovád prý zvládne skoro padesátku. Jediná šance je doufat, že ho pohyblivý cíl přestane bavit …

        0 0
    • TinkTink  

      Co rikate na toto – www.lybar.cz/…epelenty.asp? :)

      0 0
    • Dread  

      Prej stačí zhruba polovinu hejna spolykat a zbytek potom vodletí sám. Maj povolený maximálně padesátiprocentní ztráty na životech :D…

      0 0
    • Lance  

      zkus se pred vyjizdkou umyt:)

      0 0
    • kovar  

      na mouhy používám buď živou návnadu nebo metodu předávání hejna. KDyž jedu sám, mouchy útočí na mě, no ale když se k někomu přiblížím, tak drtivá většina mých much odletí a začnou útočit na toho druhého a mě nechají být, zůstane jen pár věrných.

      0 0
    • vlk  

      jestli myslíš komáry, tak na ty mám takový elekronický odpuzovač.Vydává nějaký vysoký tón. skoro nejde slyšet.Ale i tak sem tam nějaký bodanec dostanu, ale dá se to s tím snést, je jich mnohem méně.

      0 0
      • blue  

        a to vozis na riditkach nebo na helme? :-)

        0 0
        • vlk  

          Vozil jsem v kapsičce u dresu, ale teď už na to zapomínám. Vidíš teď jsi mě přived na myšlenku, že by ten zvuk ta kapsička mohla tlumit, tak to zkusím dát na řidítka.třeba se účinnost zlepší.

          0 0
      • Pida  

        elektronický odpuzovač na komáry??? to vůbec nechápu jak by to mohlo pracovat. leda že tě to uzavře do elektrickýho pole, který bude tim komárom upalovat křídla :-)

        0 0
        • vlk  

          sem myslel nejdřív že to vydává vysokofrekfenční tón, který komáři nesnáší.A pak mi kamoš říkal, že je to jinak, že vydává tón jež vydává samička komára nebo co a že je to odpuzuje, asi je ta samička žere nebo něco takového.V hmyzu se nevyznám.

          0 0
          • Pida  

            to jen potvrzuje, že komáří jsou blbci. mě osobně samičky přitahujou.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
          • náčelník  

            Kdysi jsem něco podobného postavil dle návodu v ABC. Vysílalo to zvuk o vysoké frekvenci na hranici slyšitelnosti lidského ucha. Bylo to určeno k odpuzování myší. Též se tomu říkalo „vyháněč návštěv“ :)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
      • Andrzej  

        jojo, taky si na kole zpivam :)

        0 0
      • cabbage  

        a napajis to z dynama, nebo se klepes, ze ti dojdou baterky a tebe sezerou mouchy:)

        0 0
      • Pekáček  

        Komáří samičky jsou hluchý jak poleno. I rádia v zahraničí na nic vysílaly „protikomáří frekvenci“ a bylo to naprd.

        0 0
    • Coudy  

      Čo tak pozorujem, muchy trénujú len základnú vytrvalos?, skús im zopárkrát nastúpi?, po tre?om štvrtom raze sa ich musíš zbavi?.

      0 0
    • Coudy  

      Čo tak pozorujem, muchy trénujú len základnú vytrvalos?, skús im zopárkrát nastúpi?, po tre?om štvrtom raze sa ich musíš zbavi?.

      0 0
      • ota  

        asi myslels na kole.tady zadrž,„nastupo­vat“4* s jedním příspěvkem by nepomohlo :-)

        0 0
        • Coudy  

          Jasné že na kole, dostanu sa nad hladinu 4mmol/mm3 laktátu v krvi a odpadnú. Sakra, akurát ma napadlo, ako sa to ráta pri muchách, keď krv nemajú, v čom sa potom tvorí laktát? Verím, že dostanem z KPO.cz fundovanú odpoveď…

          0 0
          • hydrant  

            moucha je perpetum mobile, ta se nezakyselí, ta lítá furt.

            0 0
    • Zdenal^ZUX  

      jj, muchy sou chutovka, ale co me skutecne vytaci tak sou klistata. Zkousel jste nekdo naky repelenty? Mam pocit, ze na zpocenejch litkach dlouho nevydrzi. Nebo sem jedinej kdo ty mrchy pritahuje. Vcera po projeti asi stometroveho useku na zacatku lesa sem jich mel na nohach asi deset. Humus!!

      0 0
      • mm  

        pro pocit sucha a bezpeci se nech naockovat. jedna davka stoji 470

        0 0
      • rock  

        Pokud vím, klíš?ata nesnáší vodu, teoreticky se tedy nezahryzne do zpoceného lýtka. Akorát nesmí uschnout :-) … ale v tomto směru mám štěstí, nechutnám jim, tak mne nechávají na pokoji …

        0 0
    • jihra  

      Nějaký repelent asi bude existovat (zeptej se v drogerii), ale to ti pomůže jedině od toho, že si na tebe mocha nesedne a nebo si sedna a hned uletí. To hejno much ale budeš mít kolem sebe furt. Navíc pot ti repelent asi dost rychle „smyje“ či „znehodnotí“.

      0 0
      • Mucha  

        no co, proste pojede trosku pomalej, aby se nepotil … :)

        0 0
    • Lada1  

      mi se osvedcil proti jakemukoliv letajicimu i lezoucimu hmyzu Frontline. Kdysi pred XX lety jsem to koupil psovi u veterinare, proti blecham a klistatum. A zahy to zacala pouzivat cela rodina -zadni komari, klistata a taky blechy :-)

      0 0
      • MaPa  

        Fakt? U nás to používá zatím jen kočka, ale je pravda že od tý doby nenosí klíš?ata. A létavce stejně hned sežere když se k ní dostanou :-) A mazali jste na sebe Frontline psí, kočičí nebo existuje i nějaký „homo“?

        0 0
    • MARIN  

      nevim jak sprej na ne plati ale v lete bych ho potreboval vzdycky cely sud. Me pomaha zvyysit rychlost nad 12km/h a pak tomu hejnu kolem sebe ujedu ale nekdy (samosebou jen do kopce:) to rychlejs nejde a pak mam mouchy vsude

      0 0
    • widlicka  

      Podla mojich skusenosti su spreje nanic… rychlo to vyprcha. najlepsie je dat si krem. Mne sa osvecila obycajna repelentna idulona… nosim ju so sebou v kapsicke a a preventivne sa niekedy natriem aj pocas jazdy..zalezi od vychadzky..

      0 0
    • cabbage  

      zer veci bohate na vitamin E, prej pak se vylucuje potem a odpuzuje bzikavou havet.....

      0 0
    • cat  

      Me zas dnes neco vlitlo do oka a za zadnou cenu to nemuzu vyndat…tak ctu prispevky na B-F jednim okem. .-))

      0 0
      •  

        hehe, sem jednou jel jenom vyzkouset mamcino kolo po serizeni a vlitli mi tam hned dve mouchy, a to sem jenom oblizdel namesti. Moucha v oknu je pekne neprijemna, letos se mi to este nestalo, tak ze zatim jezdim bez brejli, ale az se mi to zase stane tak bez nich nepudu ani pro rohliky ;)

        0 0
      • widlicka  

        No ja ked som sa vcera vratil z bajku tak som okrem prachu vysmrkal aj jednu musku:)

        0 0
    • liki  

      Dnes som mal žlté tričku a všetky muchy, mušky, komáre a nejaká ta haveď sa na to tričko hneď prilepili. Radšej som jazdil bez trička.

      0 0
    • Corbett  

      To jsou mušky Drásalky. Oni moc dobře ví, že jsi se poslední dobou pěkně flákal, pod záminkou státnic. Teď pracují na tom, aby to bylo v limitu. To víš, ještě 14 dní. Jen tak mimochodem, kde jezdíš? Abych se jim vyhnul, mně do cesty zatím nevstoupily.

      0 0
      • TinkTink  

        Hehe…no flakal…to je fakt…ale lepsi se chvili ucit a pak byt v klidu nez naopak, ze :)

        No…tendle kotel much jsem potkal na ceste z baraku nad Vizovicema na hajenku nad Zadvericema…dal jsem uz nejel..nechtelo se mi a byl jsem znechucen :)…nejvic jich bylo kousek od studanky na baraku…tam kde to tahnes na duchodce a jses rad :o)))

        Dnes pojedu s mojou z baraku na Certovy kameny…tak uvidime :)…Diffusil mam uz koupeny :o)

        0 0
        • Corbett  

          Dnes není takové horko a k tomu máš tahouna, tak a? tě neutahá.

          0 0
    • Pekáček  

      Ty mouchy jsou fakt vopruz. Zkraje léta se drží v Orlických horách a mám zkušenost i s brdkama jak se jezdí Sudety. Říkáváme jim roztleskávačky, protože tě nutěj svým povzbuzováním jet do kopce rychlejc, což je na Sudetech docela dost vyčerpávající. Nejlepší možnost je zdržovat se v nižších nadmořských výškách a počkat až vychcípaj. Jen nechápu čím se živí že je jich tolik.

      0 0
    • mm  

      moje babicka dlouhou radu let pouziva biolit. to ze to neni repelent ji nikdo neni schopen vysvetlit. zadny zdaravotni problemy z toho nema. kdyz sem byl malej, taky to na me strikala a nic se mi nestalo :)

      0 0
    • Martin  

      Vykopu megamrtvolu…

      Máte někdo zkušenosti s nějakým přenosným elektronickým odpuzovačem komárů? Repelenty mi nějak nefungují, včera jsem se z Pomoraví vrátil dožraný jak něco, přestože jsem se poctivě nastříkal Difusilem. Buď mi to smyl pot nebo si na to ty mrchy zvykly.

      Kdysi jsem měl vyrobený odpuzovač s NE555 a piezoměniče z hodinek, ale čert ví, kde to je… plus se mi nechce bastlit.

      Díky za tipy.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • jIrI___  

        Musíš používat repelent, který funguje a ne tyhle komerční „voňavky“. Osvědčený mám G.I., na dovolených se komáři vždycky pustili do kamarádů s repelenty z drogerie :). A na večerní sezení až překvapivě dobře zafungoval náramek z ali , to mě vzhledem ke kvalitě těch všemožných čínských šuntů vyloženě překvapilo. Ale těžko říct, jak bude fungovat při pohybu a zapocení.

        0 0
        • Martin  

          Nechci chemický!

          0 0
        • kovar  

          Jasně, účinná látka u toho G.I. orig. US stejná, jako u diffusilu a většiny dalších repelentů (diethyltoluamid), takže komáři prchají hlavně jen kvůli tomu, že je originál vojenský.

          0 0
          • jIrI___  

            Vidím, že máš taky zkušenost, ale spíše teoretické ;). Podívej se taky na obsah té účinné látky:

            Difussil: 14%

            I.G.: 30%

            0 0
            • kovar  

              tak šprycneš 2× a jsi na original us army, ale bude tam chybět to placebo.

              0 0
              • Martin  

                Otázkou je, jestli se to nesmyje potem a jak moc poctivě se tím musí člověk našplíchat.

                Já stejně zkusím ten ultrazvukový bazmek :)

                0 0
                • kovar  

                  já mám vyzkoušené, že na Strážnicku nestačí jednou a nestačí ani hodně, ale je třeba se šplíchat průběžně, ale už se raději těm oblastem vyhýbám.

                  0 0
              • jIrI___  

                Tak jo, vyargumentoval jsi mě. Jdu si pro (ne)funkční voňafku do drogérky a nechám se sežrat komáry, protože je to přeci placebo. A když si pak třeba dám dva panáky 35% procentního alkoholu, tak ve výsledku piju v podstatě 70% pálenku a budu mezi kamarády králem :)

                0 0
            • atty  

              Nemám zkušenosti s G.I., ale teď jsem v drogérce chvilku vybíral právě repelent proti klíšťatům a komárům (dítě jelo na školu v přírodě) a v podstatě jsem zjistil, že maj dvě kategorie – DEET 15% a 25% (15% účinnost na komáry kolem 5 hodin, klíšťata 4h a 25% DEET s účinností cca. 8h na komáry a opět 4 hodiny na klíšťata).

              Tak pokud to neovlivňují další specifické látky, tak i v drogérce se dají koupit ty „silnější“ i když G.I. má 30%.

              Pokusně jsme šplouchli na dcerku (pár kapiček na ruku, kvůli případné alergické reakci) a smrděla fakt pár hodin jako borovicovej háj… :) Jak to reálně bude fungovat nevím komáři ani klíšťata nebyli doma k dispozici… (prověří až škola v přírodě).

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Vrci  

        větší množství vitamínu B na ně zabírá a pohybovat se rychlostí nad 25 km/h.

        0 0
        • Tencovozikmin  

          Potirat se pivem :-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • TeryPV  

          A já si pořád říkám, proč na mě nejdou, bude to tím prolitým vitamínem B :D

          0 0
    •  

      dokud to nesežeru tak to neřeším, když spolknu tak se pobliju

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.