• ecllipse

    Chci si koupit helmu na kolo a celkem se mi zalíbila KED-RACE. Nemáte s ní nebo aspoň s touto značkou někdo zkušenosti?

    0 0
    • mAk  

      No nevim jak teď ale modely sou asi stejný jako třeba moje Alien a jestli to už nedělaj inmold tak bych do toho nešel, jinak se ta skořepina odlepuje od toho polystyrenu (nebo co to je za matroš) na druhou stranu mě seděla perfektně a teda teď po těch 3–4 letech sem zjistil že je na dvou místech ruplá (těžko říct jestli tim že material dosloužil nebo po tlamkách). Určo budu helmu taky dost brzo řešit, ale KED bych už asi nevzal…

      0 0
      • Vilém  

        KED Alien,tentyz problem:(Jinak sedi dobre ale od nich uz nic nekoupim.

        0 0
      • zirecek  

        cca po třech letech se má helma měnit preventivně

        0 0
        • Hrabě  

          A kdepak jsi toto vyčet?

          0 0
          • rock  

            Že by všeobecně známá informace ? Myslím, že to doporučují někteří výrobci přileb. Musí nějak vydělávat :-) … je to skoro jedno, po takové časové lhůtě už je helma stejně okoukaná a biker hledající, do čeho vrazit další kousek výplaty, má záminku k bloumání po obchodech a porovnávání a zkoušení a tak vůbec …

            0 0
        • Lance  

          mam prilbu 7 rokem,proc menit?

          0 0
          • Pekáček  

            Protože střídání teplot, sluneční světlo, pot a všechny další vlivy materiál oslabují. A jestli jsi 7 let na kole nehodil tlamu, kloubouk dolů. A jestli jo a máš helmu po hlavanu, jsi blázen.

            0 0
            • JSt  

              parkrat do roka du k zemi :), ale jeste se mi nestalo, ze bych padl na hlavu (klepu na drevo ;). to je snad nejakej nepodminenej reflex, ze pri padu strcis pred sebe ruce, ne? to by se mi to muselo hodne vymknout z ruk, abych o neco klepl hlavou…

              0 0
              • Pekáček  

                Většinou se to pozná po chvíli, bolení hlavy, šlachy na krku. Já jsem si taky myslel že jsem spadl dobře, na závodě v roce 2003. A letos v létě jedu ve vlaku a koukám že mám prasklinu v přilbě. Výrobci doporučují měnit přilbu po každým pádu, ať je prasklá nebo ne. Oslabený materiál tě při dalším pádu nezachrání. Prokázalo se to testama, dva stejné nárazy, ten druhý mívá vždy horší výsledy co se ochrany hlavy týká.

                0 0
              • DavidB  

                Jo, tak to jsem si do srpna myslel taky. Pak si takhle jednou jedu v poklidu v háku a najednou se (bez vzpomínek na okamžik pádu) probudím v sanitce. Naštěstí jen otřes mozku a trochu potlučený tělo – ruce jsem ale odřený neměl :-). Na hlavě právě probíraný Ked – tuším VS. Ten to sice nepřežil, ale lebka vydržela… takže Ked můžu vzhledem k provedenému crashtestu (pět hvězdiček :-) určitě doporučit.

                0 0
    • Lada1  

      mam s ni dobre zkusenosti. dobre mi sedi na hlave a jako gramistovi mi imponuje zabudovana blikacka

      0 0
    • rock  

      Mám KED Vs asi 4–5 let a teprve poslední měsíc jsem zpozoroval rozpadající se vystýlku. Nemohu proti ní říct nic špatného.

      0 0
      • ecllipse  

        A nevíte někdo, jestli už taky konečně začali používat technologii in-mold? na jejich stránkách o tom nic nepíšou:(

        0 0
        • rock  

          Pokud vím, tak to nepovažují za nutné …

          0 0
          •  

            Mám taky Alien – perfektně mi sedí, dobře odvětrává ač po 4 letech pomalu odchází výstelka na čele. Moje další přilba bude zase Alien (těď už asi ta s blikačkama.Ahoj

            0 0
    • captain  

      Mam cca. 1 rok – plna spokojenost.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      já mám taky KEDku asi 2–3 roky a jsem naprosto spokojen

      0 0
      • Medi  

        Chci koupit KED Champion Visor. Nemáte ji někdo? Tady v okolí se Kedky neprodávají, chci to riskonout bez vyzkoušení.

        0 0
        • Petr 1  

          Na podzim jsem koupil u Němců celkem levně Visora a je přímo boží.Vyzkoušel jsem na své kulaté šišce hodně značek, ale KED seděl nejlíp.Tři roky vozím Aliena,žádný problém, žádné odlepování od skořepiny.Příjemné nošení,dostačné větrání,vymakaný upínání a stahování,síťka proti hmyzu,hezky design,blikačky bych neměníl za nějaký pofiderní in-mold. Teď jsem jukal na Esoxe,no uvidím,měl bych je na střídačku.

          0 0
    • Martin  

      Mám KED 3 roky. naprostá spokojenost. Loni už byly inmoldový modely. Když tak na www.biketunel.cz ti jistě Michal poradí.

      0 0
    • kafac  

      Mám helmu KED asi tři roky, jsem s ní velmi spokojen, co se týče designu a funkčnosti. Akorát mě praskl ten upínací systém, tak jsem napsal dovozci (www.cyklomax.cz) a zdarma mě poslali celý mechanismus nový..

      0 0
    • dieegoo  

      KED alien.. a taky sem spokojenej, pri stejnym obvodu je sirsi nez moje predchozi prilba, takze lepsi

      0 0
      •  

        Ked Alien jsem měl asi čtyři roky, celkem spokojenost až na to pocení hlavy a že se po třech letech začaly trhat vnitřní výstelky. Přešel jsem na Giro Animas a co se týká odvětrání tak je úplně jiná liga a taky se mi víc líbí vzhledově.Alien u mě zestárnul morálně.Ahoj

        0 0
        • dieegoo  

          Hmm, me prijde i co do vetrani docela v klidu, mam ji treti rok a vnitrek se mi zatim nijak nenici.. uvidime co po letosni sezone

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.