Pro Enjoye a jeho názor ke přilbě!!!

133 nepřečtených
  • Phoebe

    Vím, že už tu bylo mnoho diskusí na téma přilby, ale jaký názor máš na ně ty, to přimělo mnoho bikerů, aby slovně s tebou bojovali na toto téma v diskusi. Včera se trochu umoudřilo počasí, a tak jsem s kámošem vyrazil na 65km výlet. Byla to pohodička, nebylo vedro… Zas na druhou stranu to v lese pěkně klouzalo a užili jsme si spoustu bláta. Můj oř prostě půjde pod hadici, abych to z něho dostal. Proč píšu tuhle všechnu omáčku? Asi tak na 40km jsme jeli takový menší sjezd (u Sázavy po červené). Bylo to parádní až do té chvíle, než se bike trochu smýknul na kořenech a šutrech a dopadlo to následovně (tahle není o Sněhurce, to je realita): na jednom hopánku jsem si trochu nechtěně naskočil, jel jsem kolem 40km, víc jsem tam neměl. Po dopadu mi přední duše bouchla tak, že během sekundy jsem byl na ráfku. Snažil jsem se to ustát a docela se mi to dařilo, jenže o pár metrů dál jsem udělal i tu zadní. Takže v rychlosti kousek pod čtyřicet jsem byl jak na pryčně, jelikož obě duše byly doslova v hajzlu. V tu chvíli jsem to ale už opravdu neustál, všude mokré šutry, bláto, samý kořen a poslal jsem to na levou stranu trochu do protisvahu těsně před strom. Hlavou, na které jsem měl helmu, jsem jim tam zoral řádek na brambory a zastavil jsem u toho stromku. Myslím si, že mi helma určitě pomohla, protože to byla taková rána, že na machrování nezbyl čas a seděl jsem tam alespoň 10 minut abych se trochu srovnal. Mezitím mi kámoš vyměnil oběd duše a velice poklidným tempem jsme vyrazili dál. Můžeš být jakkoliv dobrý jezdec, ale pokud tě zradí technika, a to se může stát každému, tak to prostě neukočíruješ a „proletíš se přírodou“.

    0 0
    • norman  

      Já nedám bez helmy ani ránu, nicméně názor Enjoye respektuju.Jak říkal kámoš neurolog (helmu nepoužívající ) – „Lepší bejt mrtvej než kvadruplegickej“.

      0 0
      • Frankenstein  

        Je vidět, že tvůj kámoš je fakt neurolog, ti jsou asi švihlí všeci. A? se ten chytrák poptá raději u svých kolegů neurochirurgů a pak snad změní svůj debilní názor!

        0 0
        • norman  

          A neurochirurgové nejsou švihlí?

          0 0
          • hydrant  

            švihlí jsou všichni, kdo jezdí bez přilby, doktor nedoktor

            0 0
            • Volf  

              Helmy se tady už dlouho neřešily, ale osobně si myslím, že je to každýho věc jestli ji vozí nebo nevozí. Já sám v helmě jezdím, protože mám strach z úrazu hlavy, ale na druhou stranu jsem ji ještě nepotřeboval, protože po pár pádech na ní není jedinej škrábanec. Ikdyž v helmě jezdím, nemyslím si, že jsem lepší člověk než ten co jede v šátku.

              0 0
              • hydrant  

                taky jsem zatím přilbu pořádně nepokřtil, ?uk ?uk, a ty šílené převzaté shora opravuji na hazardéry…

                0 0
              • Lister  

                Kdyby se to dotáhlo do extrému a počítala se finanční ztráta způsobená úrazem hlavy, kterému se dalo předejít, tak by to nebyla čistě věc každého jedince…ale říkám to je opravdu extrémní případ. No a pak ještě ztráta pro rodinu..bla, bla, bla…no prostě takové ty keci.

                Jestli si někdo vezme přilbu nebo ne je hlavně jeho zodpovědnost, já si svoji vezmu vždycky, mám se rád :-)

                0 0
                • enjoy  

                  mas se rad a proto delas sport pri kterem naprosto nutne potrebujes prilbu.moc zajimavy..:-)

                  0 0
                  • wbiker  

                    No sportovní lezení je pro hodně lidí taky hazard, ale když pak u toho jsi, tak ti to občas přijde skoro až přehnaný s tou opatrností. Tak je to i s kolem. Nejde o to, jakej sport děláš, ale o to, jak k němu přistupuješ. No a helma je podle mě to první, co by měl každej cyklista zvážit.

                    0 0
                  • Lister  

                    Jo přesně tak, mám se rád a proto jezdím na kole.

                    V kombinaci s plaváním ideální způsob jak se udržovat ve formě, tohle je bez smajlíka, páč to myslím vážně, žádný paradox v tom nevidím. Lepší jezdit s přilbou na hlavě, než sedět na prdeli a čekat než si pro mě dojde zubatá.

                    0 0
                    • dav33  

                      Jo a taky tvrdím ,že ničím jiným než hlavou se neuživím , takže si ji chráním.

                      0 0
                      • Lister  

                        Ten pocit jsem měl taky, ale pak se mi jasně potvrdilo heslo, že myšlení je kontraproduktivní a každý kdo myslí je pro …(doplň sám dle potřeby) perspektivně ztracen. Tak se tím řídím a jsem naprosto spokojený. A že se tento přístup u mě projevuje i tady na BF ty potvrdí spousta zdejších uživatelů :-)

                        0 0
                        • dav33  

                          Víš , když nosíš přilbu i v práci , tak ti to tak zvláštní nepřipadá , a mezi těma ostatníma co se tam kolem mě pohybují, je každé myšlení přínosem a osvěžením.

                          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Extremist  

      Ja jsem si jel jednou projizdet trat pred zavodem a sjizdel jsem po uzke pesince cca 20 Km/h. To znamena ze pohodove a taky jsem si myslel, ze se nemuze nic stat. Najednou mi necekane na korenu, ktery jsem prehledl ustrelilo zadni kolo a ja jel cca 5–10 m po prednim, nez jsem se hlavou zastavil o strom. Jel jsem pomalu, ale rana to byla jak cip. Kdybych nemel prilbu, tak nevim…

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Lister  

      sakra ten název silně zavání dalším drsným flamem :-)

      Já hodil minule jen takovou drobnou poznámečku a už to jelo a ty to dáš takhle drsně do nadpisu, odhaduju to tak na 200 příspěvků :-)

      Jinak souhlas. Každý rozumný člověk si škopek na hlavu narazí než šlápne do pedálů.

      0 0
      • Manas  

        Amen :-)

        0 0
      • Phoebe  

        Díky Lister za podporu, nechci Enjoye nějakým způsobem naštvat. A? si každý jezdí jak chce, a? už bez přilby, nebo s ní. S trochou nadsázky respektuji jeho názor na přilbu (každý má na něj právo), ale jakým způsobem to prezentoval v předchozí debatě mě doslova „vyburcovalo“ napsat nový příspěvek.

        0 0
      • lubos  

        Vzhledem k objemu jak bf narostlo, bych pocet zvysil o neco malo , nebo jeste vic ?

        0 0
    • Mamut  

      No co, nevies fukat a jazdis nad moznosti svoje a terenu. Ale inac je fajn, ze to dobre dopadlo. Ja len tolko, ze ak by si tam isiel 30 a nie 40, tak by si kludne orat nemusel.

      0 0
      • Kol.ista  

        Ja driv prilbu nenosil, ale par diskuzi co sem cetnul me presvedcilo a bez prilby jenom do dalky max 5 km a po nefrekventovane silnici!

        0 0
        • Splinter  

          Přesně tak…

          0 0
        • pali  

          na zaklade vlastnej skusenosti po pade som mal problem sa zorientovat sa a nemat prilbu tak neviem no a ta druha kamarat co nedava ani ranu bez prilby v ten den dal a nebolo to ani mozno tych 5km nie vlastnym zavinenim isiel k zemy okrem trznych ran a zlomeniny ten najhorsi uder isiel na hlavu trvalo to riadne dlho kym sa z toho dostal ale hlavne ze uz jazdi. takze pani treba zvazit ci to stoji zato !!!

          0 0
        • Biker jak Pes  

          já vozím přilbu pořád i když to je třeba jen půl km ikdyž jsem zaítm spadl jen jednou a je trochu sedřená ale jinak v poho

          0 0
      • lubos  

        Niekedy je bezpecnejsie ist rychlejsie :) Hlavne ked v mieste okolo su sutre a dalej len makka zem. Vtedy sa vyplati dlhsi polet :)

        0 0
    • -b-n-x-  

      Doufam, ze se tady brzo objevi Enjoy. Zatim to tu celkem umira :-)

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Je nesmysl tvrdit, že přilba je k ničemu !!! V každym případě je to, ale každýho věc ne ?

        0 0
      • zirecek  

        JJ, Enjoy už by měl reagovat, a? je zas jednou článek >100 reakcí, .o))). Jinak helmu určitě, o to více do normálního nebikového provozu. Teď jsem se srazil s jednou paní na kole, já mám sice zápěstí v háji zeleném a forma v čoudu, ale paní bez škopku, krve nehorázně, tak rychle jsem k telefonu ještě neběžel… . Tolik krve jsem ani ještě neviděl, .-|.

        0 0
    • Raydowe  

      je to kazdeho vec, len ci enjoy to neodmieta len preto, aby vystupoval z radu. :-)

      Asi sa mu to aj dari, ked vznikaju temata na jeho meno.:)

      Pre mna biker bez prilby neni biker. Volam ich „vikendaci“ a je jedno co ma za bike alebo ako jazdi.

      0 0
      • cabbage  

        co sem slysel, tak termin „vikendak“ by cetnost M-jojovych vyjizdek precenil…;)

        0 0
      • enjoy  

        ted reknu neco asi strasne neprekousnutelnyho a namachrovanyho­.muzeme si vsichni dat nejaky narocnejsi vyjezd nebo sjezd,kde by se prokazalo kdo je vikendak a kdo ne.verim ze par desitek procent by me zarizlo bez potizi,ale ostatni uz by si pak tohle oznaceni odpustili aby nebyli trapny.pak uz bych byl zase jenom DDO a stim uz dokazu zit:-). jinak teda koukam ze „memu“ threadu se dobre dari(darilo) ikdyz jsem tu nebyl.

        0 0
        • gumid  

          To by stejně nepomohlo, minimálně ti, kteří by se z důvodů časové zaneprázdněnosti omluvili, by pak v tom označování pokračovali. Úplně všichni se sejdem až jindy, to ale nepojezdíme, nepokecáme…jen tak vystoupáme komínem…

          0 0
        • Pá-dlista1  

          No to by asi stejne neslo. Jednak o vikendech nemam cas ;) a druhak bych se s tebou bez helmy nikam nevydal.

          0 0
          • enjoy  

            no prome zame si tu helmu klidne vem,v tom ti prece nebranim.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Bys me zas nepozdravil, jezdim na hrozny plecce… ani Hopy nemam.

              0 0
              • enjoy  

                zdravim skoro vsechny.rozhodne nestiham zjistovat co ma ten biker za brzdy.tvoji plecku jsem videl,neni to tak spatny,myslim ze bych te pozdravil..

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Takze teda pred pozdravenim nestihas zjistovat co ma dotycny biker za osazeni? To je zajimave. Jeste nedavno to vypadalo, ze podle toho zdravis.

                  0 0
                  • enjoy  

                    uz jsem rekl,ze to bylo patrne pro tebe nestastne napsany a koukam ze to plati stale.moc casto nezravim ten typ lidi kteri si to na rovne asfaltove cyklostezce jedou rychosti 15km/h aniz by meli defekt,poruchu nebo umarali na vysileni:-).myslim ze se chova vetsina bikeru..

                    0 0
                  • kurýr na bajku  

                    Sem myslel Pá-dlisto, že si na dovolený ?!?

                    Tu pojistku sem chtěl jen objasnit, nemusíš se tomu vyhejbat !

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Dovolena nam vcera skoncila, jsme zpatky!

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Na dovoleny… to bylo dobry. Jeste nejaky vtipy pro pracujici lid? :)

                      0 0
                      • enjoy  

                        padlisto ty nepracujes:-),to je tady kazdymu jasny:-). a asi bude neco pravdy na tom ze ti jde lip psani nez cteni:-),kdyz si otazek nejak nevsimas.

                        0 0
                      • kurýr na bajku  

                        Pá-dlisto… Uvádíš mne do rozpaků !

                        Přece nechceš abych si myslel, že si tak nechápavej ?!?

                        0 0
                        • kurýr na bajku  

                          Jo sorry, tak už sem si sto přečet, ale přes to „přesná informace žádná“.

                          No doufám že zbytek už dohledám, nebo dočtu v odkazech.

                          0 0
    • Luka  

      Stalo se mi na tyhle posazavsky cerveny pred nekolika mesici neco podobneho, nezradila technika hardwaru, ale moje ;) Proste bez cocek jsem to nejak nevychytala a zaryla si rypakem v kameni, nebejt male rychlosti (pod 30) a helmy, tak to dopadlo sakra hur nez jen odrenej xicht, ulomenej stitek a nejaky narazeniny zeber a 2cm dira v koleni :) Bez helmy nevyjizdim, nechapu lidi co vyrazi s detmi na kolo po silnici a nedaji jim helmu. Dospeli at si delaji co chteji, ovsem vidim-li cyklistu co nema helmu, jeto cyklista, ne biker. Protoze bikeri maji rozum..

      ALE chapu, pro nekoho je to vyraz charity (darcovstvi organu je popularni) ;)

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Mamut  

        Toto je fakt kamen!

        Bez helmy nevyjizdim, nechapu lidi co vyrazi s detmi na kolo po silnici a nedaji jim helmu.

        Ale bez cociek v pohode a este ides zjazdovat. Bez prilby som nebezpecny iba sam sebe, bez cociek aj okoliu.

        Analogia by mohla byt clovek, ktory ide do hor, ked padaju laviny, ale citi sa v pohode, pretoze ma pipak. A chce zakazovat pohyb ludom bez pipaku uplne inde ako v lavinach.

        0 0
    • Phoebe  

      Tak jsem si právě přečetl všechny vaše názory, připomínky a poznatky k této diskuzi. Jsem rád, že uznáváte přilby a jejich nošení i na krátké vzdálenosti. Navíc nechápu ty rodiče – samy si vyjedou bez přilby, u každé hospy si dají pivko a jejich prcek si to šlape bez přilby. Někdy mám sto chutí jim vynadat. Ale naštěstí tu máme i ty zodpovědné, tj. rodiče s přilbou, malé děcko v sedačce za tátou s přilbou a druhý prcek na kole s přilbou. Závěrem – mnoho lidí mění postupem času a zkušeností své názory, a tak doufám, že se nám ozve Enjoy a přidá svůj „lepší“ příspěvek než v předchozí diskusi.

      Měj te se borcíííííííííííí

      0 0
      • enjoy  

        tak jsem tu,byl jsem 3 dny v praci,omlouvam se:-). ale koukam,ze ac je to thread pro me,tak si tu v pohode vystacite sami:-). abych trosku postouchnul.ja taky zadnymu bikerovi nekecam do toho,kolik si da na svihu pivek(sam jsem to udelal asi 2× a uz ne),ale hlavne ze tu helmu ma,ten ji potrebovat bude.pivo na svihu pijete snad skoro vsichni.ale jak rikam,pri jizde do toho nikomu nekecam. pro cabbage:-):je pravda,ze si moc casu na kolo nenajdu a spis radsi jezdim sam,abych nezdrzoval:-),ale zatim jsem to myslim nezapomnel:-).tak pilne najizdej kolometry at ti to jde..:-).

        0 0
        • terák  

          Máš recht. Kdo je bez viny, a? hodí kamenem. BTW tady na tom fóru se nějak moc vyskytují osobní útoky, to si to nemůžete poslat mailem? Jsem tu sice krátce, ale připadá mi to tu jak po válce – spousta nenávisti, křivd z minulosti, no hrůza…

          0 0
          • enjoy  

            diky. ale hele kamenem radsi ne,je tu par lidi kteri si o sobe mysli hodne a asi by do toho v klidu sli:-). mail nema smysl,pro takovyho padlistu treba urcite,potrebuje byt videt.a pak jsou tu jini kteri chteji vychovavat co nejvice lidi najednou. a potom ja,ktery se uplne nesmyslne brani utokum a narazkam:-). ps:potom samozrejme ti ostatni,normal­ni,kteri se tu chteji neco dozvedet..

            0 0
            • zirecek  

              proč nesmyslně? :o) pivo musí být, ale ne na bajku, tam ho nepiju.

              0 0
          • Lister  

            Už letíííí :-)

            Teda pokud jde aspoň o ten alkohol na kole tak si to můžu dovolit – a zase budu vypadat jak narcis :-)

            Já bych to s tím pivem na kole moc nerozpitvával to už se tu taky tenhle rok řešilo několikrát a pokaždé to zkončilo malým flamem – někdy větším.

            Můžu tí řícz, že pokud jde o celkovou náladu na tomhle foru, tak je to ještě celkem pohoda. Některá jiná „pseudoodborná“ fora jsou mnohem nepříjemnější. Bike-forum do téhle kategorie neřadím, to je spíš takový pokec. A to že si někteří lidi nesednou je prostě fakt a nic s tím nenaděláš, to máš jak v běžném životě.

            0 0
            • zirecek  

              Je to tak, nevadí, když to tady někdy jiskří, aspoň to má š?ávu. Žádné hnusoty se tu nedějí – i když debaty s Milanem už někdy… . :o)) Ale pořád to brát s úsměvem.

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Todle bude něco pro Teráka: Milan1 je bohužel úplnej vylízanec – mele nesmysly o věcech kterým absolutně nerozumí, i když by stačilo si přečíst celou diskuzi, aby byl v obraze (samozřejmě moc dobře vim že tady platim za daleko většího oblíbence než je on).

                Mimochodem viděli ste novej BESIP ? – cyklista bez přilby je nejčastějším dárcem orgánů…

                0 0
                • zapet  

                  Jak můžeš o někom říci,aniž by jsi ho znal osobně,že je vylízanec.Zkus se s ním spojit,a pohovoř s ním o věcech o kterých ty říkáš,že jim absolutně nerozumí,a uvidíš že po chvilce debaty si budeš připadat jako učedník.A ještě nám řekni,podle čeho usuzuješ,že jsi tady větší oblíbenec než on???

                  0 0
                  • terák  

                    Asi takhle: Pořád se tady jenom urážíte. Nemám chu? hledat ve starších příspěvcích, kdo s tím začal. Jestli se všichni tak dobře znáte, tak si to fórum zaheslujte, pak vás tu nebude nikdo obtěžovat. Dost přehnané je taky osočovat někoho už v názvu diskuze (viz Enjoy a přilby) a pak se divit, že se to tu hádá. To myslím všeobecně. Jste všichni tak ješitný!

                    0 0
                  • kurýr na bajku  

                    Zapete !!! ty si asi taky úplně mimo… Větší oblíbenec sem samozřejmě já páč mne nesnáší víc lidí !!! Milan vůbec nerozumí kurýrce a přitom tady o ní plete nesmysly (jako že snad dostáváme kola zadarmo a proto si jch nevážíme)! Dál pak asi nerozumí vidlicím (nebo chemii), jinak by musel uznat že u levných Suntourů je možný, aby zimní posypový chemikálie rozleptali jejich vnější nohy.

                    Jeho případný ostaní tech. znalosti mu nikdo nebere (i když sem je eště nečet).

                    0 0
                    • Volf  

                      Hele kurýre co takhle přibrzdit. Nevím co jsi tady četl nebo nečetl o něčích technických znalostech, ale od tebe jsem tady přečetl hafo podnětných věcí viz působení soli na levné vidlice Suntour. To že nedostáváte kola zadarmo / pokud teda vůbec děláš mesíka / je asi vaše blbost, protože ve světě je to celkem běžná záležitost. Na druhou stranu si myslím, že normálně uvažující člověk si na kurýrku ze svýho nebude kupovat kolo za x litrů, ale právě spíš takový, který když ti čórnou, tak to nebude taková škoda. Jinak opravdu tvý výkřiky vůči Suntouru patří zasadit do zlata.

                      0 0
                      • terák  

                        Přibrzdit by tady mělo víc lidí.

                        0 0
                      • kurýr na bajku  

                        Daj se zničit i dvě kola ročně… Záleží jaký máš priority…

                        Dyš deš do hospy na BAJKU tak musíš mít zamknutý obě kola (přední i zadní) a rychloupevňovák neexistuje !!!

                        Pokud nemáš kotouče a vlastníš slušnej zámek tak to můžeš risknout.

                        Teď se pár lidem vod nás snažili šlohnout bajky a zloděj ve finále utek a nechal tam hydraulický pákovky, který přešmiknou podkovu za 2 vteřiny (vyzkoušeno)!

                        0 0
                        • Raydowe  

                          no vsak a co ti pisal, ze skor by kupoval kolo, ktoreho neni skoda ked ho ukradnu.....

                          0 0
                • wroum  

                  ses uplne mimo. Milan rozumi tomu, co pise, jestli tomu nerozumis ty, tak je to tvuj problem. Milana znam osobne a vim, ze do odpruzeni opravdu vidi. Je fakt, ze by moh svoje prispevky formulovat mene dogmaticky a nekdy i mene utocne, ale porad ma v technickych vecech pravdu spis on nez kdokoliv jinej z tohodle fora (pudlistu nevyjimaje). pro me platis tak akorat za pitomce (soude dle tvych povetsinou zcela debilnich prispevku ala „znate neco horsiho nez Suntour“)

                  a k tomu heslu na zaver, lepsi by to bylo takhle: cyklista bez přilby a kuryr v praze je nejčastějším dárcem orgánů

                  0 0
                  • milan1  
                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                    • cabbage  

                      lol, jeste zacni testovat helmy(treba cihlou:) a bude to dokomaly...... p.s. nejsi ty poslanec za kdu-csl?

                      0 0
                      • hanz  

                        přečti si to po sobě ještě jednou a budeš muset uznat že tohle bylo hodně slabý

                        0 0
                    • Raydowe  

                      Jooo presne tak, ludia sa na fore zacinaju zrat, napad, su nervozny a urazaju sa. Na fore to vrie a za vsetko moze Enjoy, pretoze nenosi prilbu. tak :-)))))))))

                      0 0
          • Lance  

            no vidis,uz kvuli tomu Tvemu kameni se vyplati mit prilbu i kdyz cumis do monitase a prispevkujes na B-F

            0 0
            • Raydowe  

              Tak ja si ten sutr hodim, jezdim s prilbou, pivo na bajku som nikdy nepil, a vyhybam sa zbytocnemu riziku (no jak sa to vezme) tiez uvazujem o kupe mini lekarnicky do batohu.

              0 0
              • Kolík  

                Bez adrenalinu a pivka na závěr – to snad ani se nevyplatí ztrácet čas na biku! :-)

                0 0
                • Raydowe  

                  nenapisal som ze pivo nepijem.:)) ale hosopodka je 30 metrov od baraku, tak to ten bike uz schovam, jednak nemam o nej strach a jednak piv muze byt vic.:))

                  0 0
        • mastihuba  

          ja taky zadnymu bikerovi nekecam do toho,kolik si da na svihu pivek

          • to bych ti ani neradil :)))
          0 0
    • MaPa  

      Nevím moc kam to zařadit, tak třeba sem. Nevím proč něco někomu zakazovat (alkohol, přilba) když mu to může naznačit někdo jiný. Třeba pojiš?ovna. Koneckonců i ona dost ušetří, když ti předepíše že nesmíš pít (to už platí) nebo musíš jet v helmě (proč to ještě neplatí?). A když ušetří ona, tak, jestliže tu bude fungovat řád, uštříme my všichni (za předpokladu dnešního systému). Takže a? si každý vyřeší sám před sebou, jestli si to pivko dá a pak když se něco stane nedostane nic. A takhle by to podle mne mohlo fungovat i s helmou. Stačí, kdyby ta paní za přepážkou jen při uzavírání pojistky zdůraznila, že bez přilby ta pojistka neplatí. A nikdo si nebude dávat tu práci to kontrolovat u všech, ona už si to pojiš?ovna s vyšetřovatelem (nebo doktorem nebo policií) zařídí sama.

      0 0
    • idi  

      myslim,ze nema cenu uz dal rozbirat enjoye a jeho nenoseni helmy,pac si fakt myslim,ze je to jen kazdeho vec,pokud je clovek svepravnej,tak at si dela podle me co chce,jen kdyz to neskodi ostatnim.ja na vyjizdku vemu helmu vzdycky,ale pokud jedu s kopretinou,tak vetsinou v civilu a bez helmy,proste mam pocit,ze na vylete mi je k nicemu :)

      0 0
      • Lance  

        Taky jsem to tak praktikoval,ale reknu Ti (=napisu Ti),ze bez te helmy si pripadam takovy nejaky „nahy“ proste se necitim svuj,je to takove divne,takze uz mi je jedno co si kdo mysli a i kdyz jedu v civilu s pritelkyni,tak bez helmy ani omylem a prilba byla prvni vec,ktera se pro pritelkyni koupila,proste nejelo se mi v klidu,kdyz jsem vedel,ze jedem bez helmy,u me jde i o psychologicky efekt asi:)

        0 0
        • Lister  

          Naprosto stejné pocity i s tou přítelkyní. A navíc když jsem přítulku dokopal k tomu, aby si koupila helmu, tak začal s kopce jezdit mnohem rychleji, tak žetenhle upgrade se fakt vyplatil :-)

          0 0
          • Lance  

            Jo jo:) a hlavne kdyz mam helmu,tak kdyz padam tak si ji nechci rozbit,nemam prachy na helmy:) takze se snazim hlavu drzet tak at se neklepnu. A pri vyjizdce lesem s pritelkyni sem ji nedavno ukazal jak nejezdit, vysoka trava,rychlost asi 5 km/h a predni kolo ¨zaborene do parezu ktery jsem nevidel a ja krasny prelet skoro z nulove rychlosti pres riditka dopredu ani sem se moc neklepal,ale pritulkyne byla u me v cuku letu:)

            0 0
          • Jenda  

            ja jsem to udelal jeste rafinovaneji – jsem ji rekl ze s ni na kolo kdyz nebude mit prilbu nepojedu (ona si ji teda stejne chtela koupit:-) a koupila si i kratasky a pak se na me tak podivala a rika „no jo to kdyz jsem do toho ted dala takovejch penez tak me to musi bavit i kdybych nechtela:-)“ a bavi:-)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
        • idi  

          ale jo,ja bych s ni taky nejel,kdyby nemela helmu :) a co si kdo mysli o druhejch me taky nebere,me jen proste prijde zbytecna,pac pri tech nasich trasach a rychlostech sam z 90% nespadnu,no a jestli me nekdo prevalcuje,to uz pak je holt smula a s timto rizikem si hlavu uz nehodlam delatm,to se mi pak muze stat spoustu jinejch veci:)

          0 0
    • Nodar  

      kámoš ve svých 30 létech sjižděl (ve městě) z mírného kopce, když se zleva z hustého křoví prodral kluk s kolem (neslyšel motor, tak nekoukal) a sestřelil ho. Dopad na hlavu, týden v nemocnici a exitus. Nesouhlasím, že TO BYLA JEN JEHO VĚC, potkávám jeho maminku při pravidelných cestách na hřbitov, o tehdy 1-leté dcerce nemluvě. Nesouhlasím s názorem, že MÁM DOBROU TECHNIKU, mně se to nestane. Měl ji dobrou, ale byla mu prd platná, bylo to nečekané a nestihl reagovat. Nesouhlasím, že s přilbou spíše hrozí ŽIVOT NA VOZÍČKU, to hrozí vždycky. Prostě s přilbou je jen nutná větší síla toho nárazu do palice, ale smr?áků by bylo každopádně míň.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Ja poradne otestoval helmu v nedeli. Primej zasah jak od labute na kolotoci. No a k tem prazdnym kolum… proto vozim plaste a duse. I kdyz, jak me vyskolil v nedeli jeden bike-forista, kdyz se okolo me prehnal na prazdnym prednim, jde to i po prazdnym.

      0 0
    • hajtaj  

      hlasuju pro helmu.. přeci jen je to nástroj určený pro orbu půdy víc než hlava.. A její služby využívám poměrně často. Ty rany do hlavy sou potom přeci jen takový komfortnější a pohodlnější a člověk si to líp užije :o) A kupodivu snese víc než sem čekal. Myslím ta helma.. No a brácha ačkoliv jezdí poměrně slušně, tak díky ní možná i žije.. Jel si to po silnici první třídy v noci a poměrně hezky rychle. přední světlo takový jen jako, aby byl viděn dosvit asi tři čtyři metry. No a někdo si tam zapoměl neosvětlený auto a tak to do něj pěkně z ostra praštil. Helma na kašu a lehkej otřes mozku..

      0 0
    • hajtaj  

      A ještě jedna. Jeden známej „bezhelmista“ byl v partě na kolech a trošku spěchal tak se odělil a valil napřed. Po pár kilometrech ho ostatní našli ležet na silnici v kaluži krve, zedřenej jako prase a rozmlácenou hlavu a v bezvědomí.. Je to poměrně úzká a frekventovaná cesta. Nikdo neví co se stalo, ale asi ho někdo srazil a ujel. Víc jak měsíc ve špitále..

      0 0
    • Phoebe  

      Nečekal jsem, že se tato debata takovým způsobem rozvine. Souhlasím s Milanem1, má pravdu, akorát se tu hádáme. Je to s části také moje chyba, že jsem založil takové téma s takovým názvem. Pokud si to tu Enjoy bude ještě pročítat, tak se musím omluvit, fakt sorry, nečekal jsem, že budou takové reakce. Založil jsem pěkně blbé téma a ještě horší nadpis.

      Každý má na bikování z jakékoliv stránky svůj názor, tak už nepiště, zbytečně se „urážíme“, snad „napadáme“.

      0 0
      • Lance  

        bud v klidu nic spatneho si nenapsal,a pokud to nekomu vadi,tak je to jeho problem jestli se sere s blbostma vsak to cist nemusi,zalozil jsi normalni tema a v nadpisu taky nic spatneho nevidim!

        0 0
        • milan1  
          • Odstraneno na pozadavek usera –
          0 0
          • Pá-dlista1  

            A mohli bysme zavest nejaky vseobecny domaci test, podle ktereho pozname kdo si ten svuj thread vede nejlepe.

            0 0
          • slayer  

            Koukám, že genialita Milana1 začíná nabývat tak gigantických rozměrů, že už mu nestačí jeho vyžívání se v hodnocení a škatulkování všech ostatních, teď už se tu budou hodnotit všichni navzájem. :)

            0 0
    • admxx  

      tak to ja znam jednoho epileptika co chlasta a je bajker…az to s nim sekne tak znam instrukce co a jak:-)))

      0 0
      • Gatier  

        Prilbu samozrejme hej! Trochu ma zaraza, ze podla prispevkov celkom inteligentny enjoy odmieta prilbu. Nejde mi to dokopy. A vraj kazdeho vec… Ved je to na smiech. Ci do placu? A podobne kuryr na bajku, ale u toho ma to az tak neprekvapuje…

        0 0
        • terák  

          Já přilbu vozím, ale stejně si myslím, že je to každého věc. Argumenty, že na případné zranění doplácejí všichni pojištěnci, je scestný, protože ti doplácejí na spoustu nezodpovědných lidí – tak ten systém prostě funguje (přiznejte se, kdo chodíte na preventivní prohlídky, kdo si děláte test stolice na rakovinu tlustého střeva, kdo …(doplňte dle svého černého svědomí)). A že když umřeš, tak je to nefér vůči pozůstalým? To si každý musí vyřídit se svými milovanými a se svým svědomím sám. Je to každého věc!

          0 0
          • Gatier  

            Ale budu sa musiet o neho starat jeho blizki. Ale ti to budu robit asi radi. Podla mna je to nezodpovedne…

            0 0
            • enjoy  

              mnohokrat jsem uz videl jak rodic s malym deckem stal na nastupisti metra a decko doslo az na kraj a divalo se jak to tam vypada,zatimco rodic byl minimalne 2 metry od nej.to je podle me nezodpovedne. nechci to tu nejak dal rozdmychavat,ale myslim si,ze v terenech jake v praze a okoli OBECNE jsou je helma nepotrebna,resp. se o hlavu nebojim.jsou mista kde ano,to jo.ps:nechci se ale dohadovat s nekym ze nikdy nevim kde co a jak se mi muze…

              0 0
            • kurýr na bajku  

              Tak POZOR !!! Já sem přilbu nikdy nezatracoval !!!

              Radek Brož je zamindrákovanec a je mi ho líto…

              0 0
        • Radek Broz  

          ze podla prispevkov celkom inteligentny enjoy :o))))))))) Dnes me tady tak nepobavil ani Enjoy sam;-)

          0 0
          • enjoy  

            clovece jinde milana prudej s napadanim a urazenim tazatele(sam tedy nevim co tim mysli),ale ty se na svoje IQ moc nechovas.lepe receno neumis vymyslet neco lepsiho? doufam ze odpovis presne jak predpokladam:-))

            0 0
            • Radek Broz  

              Ja urazel tazatele??? Sorry, ale me to fakt prislo vtipny :D

              0 0
              • kurýr na bajku  

                No a? si to každej přebere…

                Esli to nebylo zle míněný, tak sorry.

                0 0
              • enjoy  

                ty jo:-),odpovedel si jinak:-)). skoda jenom ze si me nepochopil:-). asi budu muset prestat uvazovat tve IQ a psat pro tebe jednoduseji.

                0 0
    • Santus  

      uz i Hruska sel do sebe :-) jinak tema silnicni provoz je smutne znama http://pravo.novinky.cz/p169a20b.php

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.