Kontaktní čočky vs dioptrický adaptér

16 nepřečtených
  • teo

    Ahoj, poradí mi někdo, kdo už podobný problém řešil a vyřešil…? Uvažuji o koupi cyklobrýlí s dioptrickým adaptérem, případně jen samotných brýlí plus kontaktní čočky. Alternativa brýlí s adaptérem se mi zdá z dlouhodobého hlediska finančně méně nákladná než pořízení kontaktních čoček. A to i přesto, že základní investice do takovýchto brýlí se může vyšplhat třeba na šest tisíc korun. U čoček je naopak třeba počítat s průměrnou částkou okolo 300kč měsíčně do nákupu nových. Na druhou stranu se mi ale zdá, že s kontaktními čočkami je zajištěn lepší konfort a ostrost vidění je také lepší. Ale co případné působení prachu a jiných nečistot při jízdě? jaký je Váš názor? Co byste poradili? Každý názor je vítan Teo

    0 0
    • emarco  

      Kamarád používá kontaktní čočky na to nějaký rudy projecty. Říkal mně, že zkoušel adaptér a prej to není ono, brýle jsou težší a komfort je menší. Kamoška zase má adaptér a nemůže si ho vynachválit… Záleží na tobě, musíš zkoušet, zkoušet a zkoušet! Asi jsem ti moc nepomohl:)

      0 0
    • Fidoo  

      Mám z brusu čerstvé zkušenosti z obojího. Nejdřív sem zkusil adaptér – uvažoval sem jako ty. Výsledek katastrofální. Po chvílí si zvykneš – to je pravda – ale mohl bych s tim jet jedině na silnici. V terénu ti to zpološ?uje nerovnosti a blbě (hodně blbě) se jede. Další věc je že máš ukrutně zmenšený zorný pole. Docela drahá sranda tohle zjistit. Musel sem to přestat používat. Koupil se čočky a používám dál ty brejle ale bez adaptéru a nemůžu si to vynachválit. Jediná nevýhoda je, že sem levák (rozuměj neumětel) a dlouho si je nasazuju. Hodně dlouho…

      0 0
    • MF  

      Tento problem sme riesili traja v nasom kolektive. 1. si kupil RP Kerosen za cca 7 tisic aj so sklami. Vobec sa mu v tom nejazdilo dobre a mal stastie ze mu aspon tie okuliare zobrali nazad. Pochopitelne odlahcovane a tvrdene skla si moze dat do policky. Pred pol rokom podstupil operaciu lejzrom a je vyrieseny (mal tusim –7D). Brat si kupil tiez RP. Dajaky lacnejsi model. Pozuil ich asi tak 5 krat a presiel na kontaktne. Ja som skusal RP Skeey ci ako sa volali, ale ani som ich nekupil. Hned v obchode som zistil ze by mi to neskutocne liezlo na nervy, takze kontaktne su riesenie aj pre mna. Nemam s tym ziadne problemy. Raz sa mi ale stalo ze mi blato vletelo pod okuliare a nasledne do oka. Je to dost neprijemne.

      0 0
      • Tomus  

        Take mam cerstve zkusenosti s diop. adapterem, bohuzel velmi spatne, zuzeny uhel videni a je pres nej spatne videt-zkreslene. Adapter jsou podle me naprosto vyhozene penize, ted uvazuju take nad cockami.

        0 0
        • zdenek  

          Tatéž zkušenost. Čočky jsem chtěl původně jen na kole, ale tak jsem si na ně zvykl, že je nosím skoro pořád. Hlavně v autě je to paráda: přijít, sednout a jet. Žádné hledání brýlí…

          0 0
      • Milenius  

        jsem uz nekolik let taky po operaci laserem a vrele doporucuju

        0 0
    • Luka  

      AHoj Teo! Podivej se do histerie, je tu dlouuuhy thread o cockach. A dodnes sem se divila, jak muzes jezdit v brejlich, cocky jsou lepsi. Uz ani to nasazovani pro me neni takovej problem. Navic neni to tak drahy, protoze ja mam set na 1/2roku, stal me 2800, ale vydrzi dlouho, protoze je nenosim kazdy den, ale prakticky jen na bike. Tyjo, ostrost a vubec ta orientace – wow! Je to strasna zmena. Troufnu si ted na ledacos a hlavne me nevydesi kazda dira v silnici, prtoze ted uz vidim :) Navic, zkusebni cocky ti da lecjaky ocni lekar, nanda ti je a muzes s nima vegetit celej den, stoji to cca 500,–, ale myslim ze to stoji za to. Pa nekdy na svihu, pracante.

      0 0
    • racker  

      No, jak to tak poslouchám, všichni na dioptrické adaptery plijou… Já mám brýle s adaptérem 2 roky.Brika cca za 4000. Už si to přesně nepamatuju. Používám je na bika a taky do letadla (občas si hraju s akrobačkou) a ani v těchto podmínkách s nimi nemám problémy. Se sluchátky na hlavě (myslím, že přilba na biku to přimáčkne ještě líp) snášejí bez gumy 5,5 g a –3 g. Vzhledem k tomu, že adaptér je blízko očí, není problém se zorným polem (v éru by byl ještě horší, jde to tam přecejen o trochu rychleji) Prostě jsem s nimi spokojený. Kontaktní čočky a laser mají také svá negativa a nebezpečí. Informuj se na to.

      0 0
    • yanca  

      Já jsem na jaře koupil Rudy Project Perception a jsem nadmíru spokojený. Nosím je teď skoro pořád (když nejsem v kanclu). Zatím žádný problém. Jen při ohlížení koukám pod dioptrickým sklem, ale jinak se mi zorný úhel zdá v pohodě.

      0 0
      • luke777  

        ahojky ja si koupil bryle r2 za 700 na zavode s dioptrickym klipem a modryma sklama, skla me staly 600, dojmy? poprve jsem je zkusil na vyjizdce rikal si super to sedi, sem spokojen,akorat to ma nevyhodu ritim se z kopce rikam si pekne pomalu z kopce v lese ani to moc nejede nez sem se koukl na tachometr 45:) neodhadnu proste rychlost pripada me ze jedu pomalu:) jinak vyzkouseno na olomoucka burinka 2005 ziju brejle taky a ten prach co tam byl plus cocky nedokazu si predstavit jak by to dopadlo

        0 0
    • Fido  

      Mám trochu jiné řešení a myslím že nejlepší… Kdysi jsem jezdil s dioptrickým klipem, ale bylo to blbý, čistit dvoje skla a taky se to víc rosilo v chladnějším počasí…ŘEŠENÍ: pořídil jsem si dioptrická tmavá – zelená plastová skla do sportovních obrub a ještě jedna bílá skla do dalších sportovních obrub. Stejně musíš jezdit v brýlích, nemusíš mít čočky, navíc na drásalovi letos jsem měl plné oči bláta, nevím co by na to řekly čočky, na jediné si musíš ale dát pozor, ne všechny obruby sportovních brýlí vyhoví, problém je v zakřivení dioptrických skel, musíš najít takové obruby, které mají radius zakřivení co nejmenší a potom je ukázat optikovi, možná se bude sice cukat, že je to problém, ale nedej se… koupil jsem nakonec obruby u ?amanů, jedny za 100, skla mě stála celkem litr a tak mám už 3 roky dvoje brýle za 1200,– a funguje to parádně!!! pamatuju dobu, kdy jsem chtěl koupit RP za těch nehorázných moooooc tisíc…

      0 0
    • climber  

      Manželka jezdila dlouho s kontaktními čočkami, ale nedělalo to dobrotu. Proto jsme koupili nedávno brýle R2. Cena brýli byla cca 1000 Kč a skla asi 2 400 Kč. Problém byl s nasazením skel do obrouček. Optik se s tím dost potrápil, ale nakonec to zvládnul. Funkčnost si manželka velmi pochvaluje, nemá žádný problém s tím, že by se brýle zamlžovaly nebo se dostávala nečistota mezi vrchní sklo a dioptrické sklo. Navíc v případě, že by se tam nečistota dostala, dioptrická část jde velmi snadno odejmout a vyčistit. Takže na základě dosavadní zkušenosti by se manželka s čočkám už nevrátila.

      0 0
    • tom@s  

      ahoj, čočky!!! pokud je dobře sneseš. Já jsem „za mlada“ hodně hrával basket a protože se brýle rychle střídaly, přešel jsem na čočky a od té doby jsem je prakticky nesundal. Komfort je určitě mnohem větší, pouze je ne každý nesnáší. Co se nákladů týče, kupuju na půl roku, 6 párů, cena něco málo pod 2000 a vydrží mi v pohodě rok (i víc). tj. cca 166,66666666 K­č/měs. Každopádně doporučuju vyzkoušet nějaké testovací zdarma.

      0 0
    • lubos  

      jezdil jsem s cockami, pak jsem zkusil adapter, des bes, ale ted jezdim jenom s nim .. holt lenost je sfine :) Zvykl jsem si a uz mi nevadi … jenom kdyz se rosi skla, je to nanic.

      0 0
      • lubos  

        A take jezdit po sajrajtu … clovek nevidi ani s brylemi ani bez nich :(

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.