Cykloturisté vyjeli - "hromadně"!

48 nepřečtených
  • Honzis

    Také jste už zaregistrovali desítky sezónních cyklistů, kteří vyjeli na svých bicyklech ověšených prázdnými brašnami vstříc prvním letošním kilometrům? Já byl v sobotu v Bakově nad Jizerou na 1/2maratonu a tam se to jen hemžilo crossy, ve vlacích x bikerů – jo počasí se konečně umoudřilo a i zimomřivci vyjeli! Když jsem se byl v pondělí projet, tak jsem potkal tak 50cyklistů – v zimě nikoho :-)

    0 0
    • mastihuba  

      hlavní je aby to každýho bavilo, někoho to baví celej rok a někoho jenom když je teplo. S tím se budeš muset bezpochyby smířit. Taky ke své musim překousnout letní megaúčast turistů v naší oblíbené hospůdce do které přes zimu v hnusnym počasí nepáchne ani noha.

      0 0
    • kovar  

      no a ?

      0 0
    • Daf  

      Hlavne aby i svatecni cykloturisti zacali konecne vozit helmy. Vcera ta kolize cyklisty s autem kolem ktere jsem projizdel na kokorinsku skoncila jen s osklive rozbitou hlavou holcicky co tam jela na vylet s rodinou… :(

      0 0
      • enjoy  

        me prijde ze dost jich helmy vozi,jenze takovy ze jsou ty helmy na zemi driv nez oni.

        0 0
      •  

        No ja taky helmu nenosim. Kdo by ji taky sehnal, na moji hlavu…Snazim se ale jezdit co nejopatrneji, podle predpisu. A jezdim na silnici.

        0 0
        • JJ  

          Podle predpisu… Co to je za pitomost? A to ze jezdis na silnici bych povazoval spis za pritezujici okolnost.

          0 0
          • enjoy  

            ne to je fakt hrozna pitomost jezdit podle predpisu:-)

            0 0
            • JJ  

              No vyznelo to tak, ze kdyz jezdis na kole na silnici bez helmy podle predpisu, tak je to bezpecny…

              0 0
              • enjoy  

                no mozna trochu vic.ja treba z jizdy po silnici nemam nejlepsi pocit ale nadruhou stranu me zatim nikdo nesundal,ani moc neohrozil.jedina pomoc je jezdit vic od kraje aby byla rezerva,to docela funguje.ale jezdit na silnicce tak bych se z toho zblaznil.

                0 0
                • Daf  

                  Je to jen tvoje vec. V Terenu clovek tak nejak s padem pocita. Na silnici muzes spadnout jen jednou a ani to nemusi byt tva chyba :(

                  0 0
    • Char  

      No a? Ja sem taky zacal jezdit az pred mesicem…u nas v jesenikach se jinak neda vsechno je pod snehem jezdit se da jenom po asfaltu a to me neba…jeste ted se napriklad neda vyjet ani na skritek coz je u nas takovej stredni kopec… leda ze bych tlacil asi 5 kilaku kolo v mokrym snehu do kopce a to samy zpet (v mokrym snehu to moc nejede)

      0 0
    •  

      JJ, a? si jezděj, třeba i jen sezónně. A? se ale proboha oblíkaj trochu, docela mě je z nich zima když je 10 st. ve stínu a voni to kálej v kra?ákách a tričku -).

      0 0
      • aku  

        tak, tak. V sobotu sem na Ostravsku vyjel navleceny tak akorat cele telo pokryte a hlavne kolena a naproti me se sine klucina v dresu z kratkym rukavem a v kratasach na silnicce. Malem sem hruzou umrzl :). Dan

        0 0
        • marhi  

          Nejsem žádný trhač ale zima mě vyškolila. Dlouhý rukáv, větrovka, a dlouhý nohavice. Je to přesný. Jedu si po větru je vedro. Jedu nazpátek a zima jak v psírně. Proti mě rodinka oblečena jak v parném létě. Kra?ásky a trička. Docela by mě zajímalo jak potom přinutili děti jet dom proti větru a v takový zimě. Pak začalo pršet. Jooo lidi jsou různý.

          0 0
          • enjoy  

            ja teda vzdy jezdim obleceny jak ma byt,ale umim si kolikrat predstavit ze bych kratasy a triko v klidu uzivil.ovsem jestli jak rikate mi ve stari odejdou kolena,to nevim.

            0 0
            • rejow  

              S tejně si myslim že ty strachy o kolena je jenom nějaká cyklo-fóbie, vždy? fotbalisti běhaj v kra?asech vždy, ikdyž je kolem nuly, tak mi neříkejte že budu muset jezdit od svých 40. jenom na vozíku, když vyjedu v kra?asech při 10.-12.st.

              0 0
              • mastihuba  

                to neni fobie. To je individuální. Někdo jezdí do 70 a kolena ho nebolí a někoho bolí už od 30. Každej a? se zařídí podle svýho. Na sjezdovce při –15 taky potkáš lidi bez čepice a říkáš si co je to za ma..ry.

                0 0
              • Paja  

                Uprimne receno ty fotbalisty moc nechapu,nekteri jsou schopni hrat v trenkach ikdyz je pod nulou a tom ze to tomu kloubu dela dobre me nikdo nepresvedci. Mozna pocitaji s tim, ze jim nekdo ty kolena zrusi, driv nez si je oddelaji takto sami:) Na kole je to oproti fotbalu, behu, apod. horsi v tom, ze se ve sjezdech pohybujes vyrazne vyssi rychlosti a diky ochlazovani vetrem je koleno ve vetsi zime nez pri fotbale pri stejne teplote (napr. teplota 10 nad nulou a rychlost vetru 30kmh, kterou si na kole lehce vytvoris, je teplota na hole kuzi – v kratasech 1 nad nulou, pri 40kmh –1)

                0 0
                • McBlacky  

                  odborně se to jmenuje wind chill effect a
                  platí
                  -10C chlazení větrem odpovídá 40 km/h

                  0 0
              • Luka  

                No to je mozny, ale kterej fotbalista si to fici 40km/hod bezne po hristi???

                0 0
              • aku  

                Ja sem dneska rano pri +3C mel sice dlouhe elastaky bez navleku, ale takovy neprijemny mrazivy pocit mam jeste ted. A to si troufam tvrdit ze sem docela otuzily. Cert vi, ale slapat ±28km/h lehce proti studenemu vetru, zevnitr kolena hreje namaha – no nevim co to s kolenem udela.

                0 0
                • prochpetr  

                  zdravim ja mam za roky jizdy nepsany zakony oblikani! pod nulou – cepice sest stupnu a min – rukavice deset a vic – kratasy a tricko s kratkym 12 a vic – tilko a kratasy :)

                  0 0
                  • enjoy  

                    tak to splnujes pozadavky pro oznaceni plasan:-)

                    0 0
                    • Honzis  

                      Včera jsem viděl také chlápka v tílku, ale to bylo navečer a asi 17C, takže to nebylo tak hrozný … Já jel šortky, moira, dres

                      0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To jses opravdu dobrej plasan, protoze pri 40km/h to je jako o 10st.C mensi teplota. Takze je to jako kdybys ses vyrazil koupat a koupaliste bylo jeste zamrzly :) No pro otuzilce proc ne.

                    0 0
      • Honzis  

        Cykloturisté se řídí většinou spíš podle data a ne teploty :-)

        0 0
    • Cyril  

      Nóó… taky sem už poprvé vyjel, ale že by se to námi cykloturisty nějak hemžilo se říc nedá. V sobotu sem jich na cestě do Jeseníků moc nepotkal bylo víc vodáků na Moravě. A v neděli cestou zpět jen dva kolisti a to až u Litovle. Počasí vyšlo jen na 1/2 v sobotu pěkně v něděli prvních 15km ve vánici mokrého sněhu zbytek v dešti. U Zábřeha v půli cesty nevydržel vodní nápor comp a do včil nenaskočil, mobil (zvlhl i přes igelitový sáček) už se chytá. Compu dávám šanci do pátku potom vyrazím pro nový. No prostě parádní úvod sezóny.

      0 0
      • Char  

        Tak tos mel pekelnou smulu pac v nedeli bylo fakt (asi nejen) v jesenikach fakt hnusne zato v sobotu a v pondeli bylo super…holt smula :-(

        0 0
        • Cyril  

          Jo to jo, ale zase sem zjistil, že se dá 100km i v dešti sněhu a při teplotách od 0 do 5. Jen ta technika to nějak nestíhá. Kdyby bylo slušně tak bych to zpět vzal přes Červenohorské sedlo, ale takhle by to bylo u hubu – hlavně cesta dolů = zzzima.

          0 0
          • marhi  

            A říkali mu Yeti.

            0 0
          • Honzis  

            Já dal v únoru 119km / 1700m převýšení po Sázavě a to bylo fakt celkem maso –6 až –1C, zataženo, chvilku sníh, pak i polojasno, ale člověk ve sjezdech fakt mrzne a krpály ve sněhu se vyjíždí doost blbě – zapadlé silničky se moc neudržují.

            0 0
      • Honzis  

        Jo Jeseníky nejsou Polabí či Český Ráj – tam jezdili lidi v krátkejch (já teda ne), dal jsem v ne i po vždy stovku – ale pohodově, skoro „placka“.

        0 0
    • rodriguez  

      a ty seš nějakej profi závodník,že to tak rozliišuješ na turisty? turista jezdí pro radost a pro požitek z výletu.....profík jezdí proto,že musí a je to jeho práce…no a ty jsi co?

      0 0
      • Honzis  

        Já jsem jen amatér, jezdím maratony, ale v pohodičce, nemám SPD, sportester ani dualy atd. Chtěl jsem jen říct, že někteří lidé prostě od října do dubna nevyjdédou ani za boha, i když je občas pěkně a pak zas jezdí i v květnu, kdy je zrovna hnusně apod.

        0 0
        • rodriguez  

          no já tu samozřejmě taky registruju, a nejhorší je to na širokejech cestách v lese…sou roztahaání po celé stopě, že se je nedá objet…na silnici se motají zleva doprava…je vidět, že se opravdu jak píšeš probudili po zimním spánku 8-)

          0 0
          • Char  

            Cyklisti sou este zlati ale horsi je ze vyrazili i pesi a to v takovejch cislech ze sem to nevidel a ti chodi zasadne vedle sebe pres celou cestu a to i v mistech kde je HC downhill… treba ted sem potkal bandu duchodcu za slepou pravouhlou zatackou s kopce jak kempujou… smeji se : nebojte se ajatin mame kdybyste spad… no nevim kdo by ho potreboval

            0 0
            • cabbage  

              to ze vyrazej pěsaci me taky stve ale nejvic me vytaci svatecni ridici -nevihnou se ,jejich š120 desne smrdej a neumej ridit

              0 0
              • Vymi  

                Jsem Prerova a jezdim uz svoje dobre trasy Hostyn, Helstyn, atd… hodne moc dlouho a postupne zjistuji ze potkavam stale vice lidicek, drive kdyz jsem to jezdil tak potkat nejakou zivou dusi byl problem – maximalne nejake to zvire nebo nahodou houbare ale ted to je kolikrat i o hubu a jeste na tebe rvou… uz se mi stalo ze v lete jsem dokonce rusil pri funkcich rostlinare… :-)) zlaty drozdi…

                0 0
            • Honzis  

              Jo a? žijí turisté a KČT! Hold je teďka „in“ sportovat, tak lidi choděj, jezdej na in-linech (ty se také pěkně motaj), běhaj, … Ovšem otázka je, jaké kdo bere ohledy na druhé :-)

              0 0
      • enjoy  

        ty vole ty mas nervy:-).tvuj prispevek o plasanech skoro stejnej a pak tohle:-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.