• cube

    A Lance nám všem zase ukázal že je nejlepší díky Lance napište všichni jaký na něj máte názr !!

    0 0
    • MrAndrew  

      Hmmm, inteligentni, ale nedavno tu byl sahodlouhej thread o Lancovi, tak proc proboha znova?

      0 0
    • Želwmaister  

      aspon ze uz odchazi, dyl uz bych to nevydrzel protoze TdF s Lancem je absolutni nuda:( :) uz to chce zmenu… ;)

      0 0
      • Gatier  

        Super!!! Zase vsetkym ukazal, kto je najlepsi.

        0 0
        • tjuren  

          Všichni asi tušíme, že jeho výkon je extraordinérní, a bereme LA jako symbol úspěšného boje proti rakovině. Za to mu dík a všem co podporovali kampaň kolem něho. Asi určitě udělali víc pro tisíce lidí s rakovinou, než pro rozvoj cyklistiky. Je mi líto, že to muselo odnést spouta vynikajicích cyklistů paběrkováním zbytků, které jim LA nechal. Už i Bakalář (a to je co říct) ví o jeho dorovnávání hladiny testosteronu na maximální hodnotu. To je velká skvrna na celém úspěchu a proto jsem rád , že tomu divadlu (prospěšnému tisícům lidí znovu opakuji) je už konec. Všem, kteří říkají, že je nejlepší lze namítnout, že je nejlepší, ale jenom mezi těmi, kteří mají povolený anabolika od UCI. Těm co to nevědí to radši neříkejte a? jim nekazíte radost:(

          0 0
          • Gatier  

            Pekne si to napisal. Pripomina mi to jeden vyrok tento vikend na pretekoch. Kamarati prvy raz videli cyklistu s protezou na starte cestneho zavodu. A prve co povedali, ze je to o nieco lahsie, ze lytko stejne nepotrebujes a ma to mensi odpor… Ale menit by s nim nechceli! Celkom ho obdivujem, tahal chvilu spicu celemu baliku aj s profikmi, obcas nastupoval… Az som sa za svoju vykonnost tak trochu hanbil. Ale to uz odbocujem od temy…

            0 0
            • FAH  

              Ale je to zajimave pdboceni. V Dolomitech jsem na okruhu Senes -Pederu -Fanes hutte (MTB) potkal jednorukeho cyklistu . Nevite nekdo jak treba takovi lide brzdi? V dolomitskym prachu a sterku bych s jednou rukou skoncil po 10m.

              0 0
              • wroum  

                na freeride.cz byl report o frajerovi kterej jezdi s jednou rukou sjezd a freeride a neni to zadnej srac, jezdi dost husty veci a zucastnuje se americkyho poharu ve sjezdu.

                0 0
              • Luka  

                maji na jedny strane ve stejny rovine kratsi a delsi paku, vysvetloval mi to kdysi nekdo…a ve velu byl jednou clanek o jednonohych a jinak postizenych bikerech… hodne zajimavy.

                0 0
          • Lada1  

            nevim jak ve vytrvalostnim sportu se moc projevuje umele podavany testosteron, ale v silovych sportech i v kulturistice jsou rozdily obrovske. Kdyz vidim Armstronguv proridly vlas, tak je mi jasne, ze on ma testosteronu v tele na rozdavani.

            0 0
          • ravo  

            Skvrnou jsou tyhle příspěvky.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
          • Brouk_Pytlik  

            sem uplnej amatér, řekne mi někdo konečně prosím jak je to s povolenym dopingem? sem myslel že doping je jenom jeden, a to zakázanej. JInač to myslim neni doping. A že by při dopingových testech byl dvojí metr? Když normálnímu člověku stačí běžná, povolená hladina testosteronu v těle, proč by někomu jinýmu, kterýmu je testosteron podáván uměle, neměla tato běžná hladina stačit taky a musel jí mít zvýšenou? S normální hladinou by nedokázal žít nebo co? Ani jezdit na kole? Tohle postrádá logiku a byl bych vděčen za každý názor pro vysvětlení. Jinak to zavání zase jenom hloupým plkáním.

            0 0
            • tjuren  

              Nerad bych, aby si o mně někdo myslel, že jsem zapšklej proti LA. Ale, protože LA je jedinej z pelotonu na TdF kdo má povolen syntetickej testosteron je potřeba odpovědět na otázku, co může udělat jeho trvale maximální honota s organismem u silově vytrvalostního sportovce?. Upozorňuji na maximální, nikoli vyšší než je povolená. Hladina testosteronu v průběhu dne u muže kolísá a kolísá i během života, a kolísá i během roku. Má vliv především na růst tělesné hmoty (při zátěži hlavně svalové), ale má vliv na otočení metabolismu od katabolismu k anabolismu, má vliv na regeneraci a co je možná nejdůležitější, tak že ovlivňuje psychiku( náladu k pozitivnímu, zvyšuje agresivitu a aktivitu). Můžeš víc trénovat a pořád tě to baví, během závodu nehubneš, rychleji se ze všeho otřepeš. To nikdo nezpochybní. Logiku to má, pytlíku, protože normálnímu smrtelníkovi prostě dojde a nepomůže mu žádnej vitamin ani špagety. Vždy? přece víte, že v dopingu je trestnej i efedrin a každej kdo ho někdy užíval ví, že se po něm necítí o nic líp. Ale ví se že může ovlivnit jen o maličko výkon. A o tom to je, Armstrong je o maličko lepší protože má o maličko víc povoleno.

              0 0
              • ravo  

                Mně to fakt nedá. Co tě na tom tak neustále štve? A proč to štve jen ty, kteří s ním nezávodí? Proč si na to nestěžuje Baso, Ulrich a celý zbytek profipelotonu?

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
              • orca  

                Mám pocit že nikdo z nás nejsme lékaři ani chemici , a drobátko to zjednodušujem.
                Pokud by to bylo tak jednoduché jak jsi popsal tak už při 3 Tour by se zvedla stávka , a bylo by řečeno buď pojedem my a nebo Lance ale spolem NE.
                A jelikož tohle nezaznělo z úst ani jednoho jezdce ani zástupců týmů. Tak výkkonost bude někde jinde. A ne u toho zmiňovaného testosteronu. Tolik má laická inteligence. Pochybuji že fšichni kteří jeli během 7 let Tour. jeli s vědomím že jeden má něco extra a je nedostižitelnej a vlastně se soutěžilo jen o druhé místo , a dobrovolně zadarmo souhlasili..Tohle si může jen blázen myslet…V době extrémní honby za úspěchem a penězi…
                Lidi přemejšlejte drobet logicky selsky a výsledek se dostaví sám…Nebo snad věřte že UCI by schválila léky které jsou prokazatelným dopingem ? Nenechte se vysmát…

                0 0
                • tjuren  

                  Mě to už unavuje, myslete si co chcete, prostě píchá si testosteron a má to dovolený. Nezapomeňte, že je symbol pro lidi s rakovinou a na ty se nesahá. Už končím!!!!!!

                  0 0
                  • orca  

                    Nezlob se na mně ale jsi prachvobyčejnej ubožák co jen bledě závidí a hledá cokoliv … aby zpochybnil výkon .

                    0 0
                    • tjuren  

                      Je to chlapče trošku jinak. jsem z jinýho těsta, nestačí mně abych si přečetl noviny a poslední Peloton a vyběhl s rukama nad hlavou a volal hurá, Armstrong je nejlepší. Tak jako mě nestačí si poslechnout projev volebního kandidáta a okamžitě mu dat hlas. Na nedostatek vlastního úsudku už doplatily celé národy a já nelituji toho, že se snažím vidět veci jinak. Pokud si koupím dvě Armstrongovy knížky a fandím mu do okamžiku, než se dozvím něco, co jeho úspěch zpochybňuje, tak si snad nezasloužím aby mě nějaká velryba označil za ubožáka. Nezávidím mu ani za mák, ale vadí mě, že se můžu dívat na TdF jenom jako na českou fotbalovou ligu. Nevíš navíc co jsem všechno podnikl pro to abych se o Armstrongovi a testosteronu dozvěděl co nejvíc. Všude je to ale holenku tabu a kvůli takovým lidem jako si ty se bohužel nemůžu dopátrat objektivního názoru. Příště nenadávej někomu o kom nic nevíš, to by mělo být to hlavní co ti vzkazuju a jinak seš mě ukradenej!!!

                      0 0
                      • prodi  

                        Hezky:)

                        0 0
                      • orca  

                        SHLEDAL HO NĚKDO VINNÝM ZE ZNEUŽITÍ DOPINGU ??? POKUD NE :::: TAK JE NEVINNEN::: A VYHRAL ZASLOUZENE A KDO TO ZPOCHYBŇUJE JE OBYCEJNEJ ZAVISTIVEC CO SI NEVIDI NA SPICKU NOSU......

                        Je skoda se o tom tady bavit..kazdej úspech se neodpouětí…malinkej „čech“ zavidi každému fšechno…a ve všem co neumí sám vidí podfuk…

                        Poslední reakce…na tohle téma končím…

                        0 0
                        • tjuren  

                          Zase sis naběhl, blbečku, na odpověď. Ty na rozdíl odemne zaslouženě. Dal jsem ti příležitost aby ses omluvil vzdělanějšímu člověku, který nad věcí přemýšlí a šel trochu do sebe. Ale ty máš jenom velký tiskací písmena stále stejnej slovník. Tvoje poslední reakce by měla vypadat tak, že půjdeš do univerizitní knihovny a na internet a nastuduješ si něco o steroidních hormonech, o katabolismu a anabolismu, o gonadotropinu a zpětné vazbě. Jinak zůstaneš blbečkem, který kromě obecně platných hesel ze sebe nevypudí nic. Když něčemu nerozumím, tak do toho nekecám. Buď rád, že na chatu ti není vidět do ksichtu, to by byl pohled.

                          0 0
                          • orca  

                            Pan chytrý promluvil.....

                            0 0
                            •  
                              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                              0 0
                          • Pebe  

                            Je mi do toho putna, ale možná by jste se měli krotit oba dva. A ty když jsi tak „vzdělanější člověk“ bys měl publikovat svoji teorii aspoň v časopise, aby o tom věděli všichni. Až si to LA přečte, taky tě zažaluje a u soudu se uvidí, kdo má pravdu. Osobně mě LA až tak nezajímá, aby jsi si na mě taky nemusel chladit žáhu, pro mě za mě a? vyhraje třeba ještě 3×, a? to má kulatý :-)

                            0 0
                            • tjuren  

                              Omlouvám se, že jsem se nechal vyprovokovat. Na některý věci se nedá mlčet a vůbec si nechci chladit žáhu na nevinných. Nedělám si nárok, že mám patent na rozum. Spíš jsem z toho rozčarovanej. Fuj.

                              0 0
                              • Pebe  

                                Mě se omlouvat nemusíš :-) Sám jsem zvědavej, jak dopadnou soudy s LA. Ale myslím si (a tajně doufám), že kdyby bylo něco v nepořádku, už by se to za těch 7–8 let provalilo. Tajně doufám ne kvůli LA, ale kvůli čistotě sportu jako takového.

                                0 0
                              • orca  

                                Stále nechápu kvůli čemu by jsi měl mlčet ???? Probírá se to tu ze fšech stran… a verdikt UCI je stále stejnej tak v čem je problém ???
                                Nebo máš snad dojem že on jedinej bere léky?
                                A když jsme u těch „léků“ – jinak to nelze nazvat – Tak jestli se nemýlim tak je to lékařské tajemství a je to pouze mezi doktory UCI a doktory L.A. takže z 99% to co se tady šeptá je pouhá spekulace jak to asi snan možná by mohlo bejt..Ale nikdo nedržel v ruce papír kde je napsáno co přesně bere v jakých dávkách a proč.

                                A pokud přeci problém či stín pochybnosti máš není nic snažšího než se obrátit na federaci cyklistiky či na ředitelství Tour a podat veřejnou žalobu . Pokud jsi si jist vítězstvím a prokážeš že L.A. je podvodník kterej zobe co nemá…tak se veřejně omlouvám…

                                A mezi námy kluky – nemám touhu se hádat a dělat si tady rozepře. Takže se můžem rozejít na neutrálno a vzít jako bernou minci to co viděl celej svět 24.7.2005 v Paříži…

                                0 0
                                • tjuren  

                                  No konečně mluvíš trochu rozumně. Tak já ti řeknu co řekl jeden ze sportovních lékačů( myslím, že se jmenuje Hnízdil). " Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi." To je taky postoj. Je to bůh, UCI na tom nic nevadí, ostatním cyklistům a stájím možná jo, ale nejdou do toho a tak to taky skončilo. Situace nemá precedens, nikdo bez koulí ještě nejezdil, nedá se na to udělat studie, protože je to jenom jeden člověk. A člověk , který udělal hodně pro cyklistiku a pro nemocné rakem. Ty bys ho žaloval s mým názorem? Já ho žalovat nebudu, ale nemůžu mu fandit a to mě mrzí. Doufám, že se to začíná vyjasňovat. On nemůže za to, že měl raka a je bez přírodního testosteronu. To není jeho problém, je to problém etickej, medicínskej a lidskej. Zkrátka to že bere TST není košer by řekli židi. Mlčet jsem nechtěl na tvý blbý dogmata( UCI to schválila, nic mu neprokázali, nikomu to nevadí), to co jsi napsal na konec má už svou logiku. Rozepře a hádky nemám taky rád, ale na hrubý pytel hrubší záplata. Takře to smažme a vše dobrý.

                                  0 0
                                  • orca  

                                    No vida , a jsem velcí kluci a vyjasnili jsme si to. :-) Jedna kapitola cyklistiky se uzavřela a za čas se možná dozvíme více. Já nakonec nikdy nezpochybnil že bere léky ( a jistě není sám) jen je otázkou vztahu k výkonosti , jestli je tak velká jak mnozí se nám snaží předložit. Ale jak jsme se schodli nemá smysl to pitvat.. je to voničem a nevyřešíme to…

                                    A nakonec fše dobré… :-)

                                    0 0
                                  • Novak27  

                                    :o) Zdar a já mám pro Tebe dobrou zprávu. Obdivovat LA můžeš – misrem světa byl před svou érou syntetického testosteronu :o))) Jinak chlapi chemii jste probrali celkem fajn, ale v žádném příspěvku jsem se nikde nedočetl o trénování :o)

                                    0 0
                                    • orca  

                                      Právě že neprobrali :-( ani jeden tomu přesně pořádně nerozumíme a zdaleka to není jistě tak jednoduchů.

                                      A trénink ?? připrav si řádnej balík peněz a pak se zapoj do tréninku : www.trainright.com/folders.asp?…

                                      nic složitého :-)

                                      0 0
                                      • pegal  

                                        Lance dokaze podavat vykon 500 watu po dobu pul hodiny, normalni clovek to dokaze 30 vterin, trenovany hokejista 3 minuty … Nevim me se to zda dost na to aby se to dalo normalne natrenovat, treba jo, ja to nevim a ty taky urcite ne ..

                                        Nedej boze aby se provalilo jestli si pomahal nejak nedovolene, to by pak cyklistice ustedril takovej sram, kterej uz nesel zahojit …

                                        0 0
                                        • orca  

                                          co to znamená slovo „normálně“

                                          0 0
                                          • pegal  

                                            normalne jako bez pouziti neceho zakazanyho …

                                            nebo jestli chces … oprava: jestli se to da vubec natrenovat ..

                                            0 0
                                            • orca  

                                              To se zase dostaneme někam jinam . Dle mého Sosna taky musel docela šlápnout kolik asi on měl wattů ?? Měl těžší převod než normálně. Indurainovy nohy ve své době byli také terčem spekulací … Jde prakticky polemizovat o čemkoliv… Pominuli kontraverzního L.A. tak dle mého Ulrich asi dává ještě více nebo? on jede silověji… Odečteme-li kolo + oblečení (předpoklad že L.A. má nepatrně lepší) tak by se teoreticky mohli dostat na stejnou úroveň – časovky .

                                              0 0
                                              • pegal  

                                                Mozny to je ..

                                                0 0
                                              • wertigo  

                                                Sosenka v rozhovoru na iDnes rikal, ze daval 430 wattu a clovek si to muze zkusit nekde v Praze na Cernem moste, ze je nejaky trenazer ktery to umi.

                                                0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                • pegal  

                  je to uplne logicky, ale me se to tu nechce rozepisovat ..

                  0 0
              • Novak27  

                Zdar. :o) No mě to jeho „o maličko lepší připadá dost velké“ :o)))

                0 0
              • Brouk_Pytlik  

                No když to vezmu z jedný a z druhý strany, tak se ptám, jakým způsobem vlastně LA tour vyhrál? Basso mu celkem v pohodě v kopcích visel. Dopuje tedy taky? To že má slabou časovku je problém druhej. Bez ní se Tour vyhrát nedá. Má Basso tak silnej tým? taky ne, připadá mi, že jede každej sám na sebe. Co Vinokurov? I když byl ve předu, stejně se jelo na Ullricha, kterej na to neměl. Podstatná míra LA úspěchu je především v tom, že každej má danej úkol a ten plní bezezbytku. Nikdo zbytečně nemrhá silou. Zase takový divy nám LA neukázal. Pouze byl stále vepředu (jako ostatní jiní, kteří s ním drželi krok!!!) a má silnou časovku a tým. Dopoval snad Miguel? nebo Hinault a spol? V jeho 7. vítězství proto nevidim nic špatnýho.

                0 0
                • orca  

                  Jsem rád že někdo má logické myšlení a pochopil to :-) silniční cyklistika je týmovej sport. A kdo to nepochopil nevyhraje…

                  0 0
              • Novak27  

                Zdar. Tak mě nadaplo s tou amputací Arstrongova varlete. On je vlastně zdravotně handycapovaný sportovec, že jo :o))) A vyhrává nad zdravejma :o) Tak to je vlastně ještě větší frajer než teď :o)

                0 0
                • pegal  

                  Prave naopak, zase je o x gramu lehci .. :)

                  0 0
                  • Vojtíšek  

                    se podívej kolik váží srovnatelně vysocí profíci. On je něco jako kulturista mezi žiletkama

                    0 0
          • Darkson  

            na záladě gatierova příspěvku příspěvku mě napadlo následující přirovnání. to je jako kdybys tvrdil, že je Jirka Ježek podvodník, protože má o jednu nohu navíc oproti ostatním

            0 0
          • Brouk_Pytlik  

            Jeho výkon zas tak extraordinérní neni. je sice dobrej, ale jediný co za celej rok jede je Tour. Jinde o něm slyšet neni. Nemít zázemí a tým, byl by poloviční. Co pak maj řikat ty, co sou schopný vyhrát třeba trojkorunu v jednom roce? JInak nevěř tomu, že testosteron si dorovnává jenom on. Proč by závodník dobrovolně jezdil s tim, že do měřitelný hladiny má rezervu? neni lepší, když mu to doktor taky dorovná a nadávkuje tak, aby byl tak akorát a nic mu nenaměřili? Zkus se na problém podívat trochu ze širšího pohledu než jen ze zaujetí proti jednomu člověku, kterej ti nejspíš dost leží v žaludku. lance teď zmizí ze scény, na koho se podobný diskuse budou snášet příště?

            0 0
            • náčelník  

              „jediný co za celej rok jede je Tour“ – tohle není pravda. Spíš jsi měl napsat „jediné, co znám ze silniční cyklistiky, je Tour.“

              0 0
              • Brouk_Pytlik  

                Měl sem na mysli významný závody, které jiní, aniž by je někdo obviňoval z dopingu tak jako LA vyhráli, na rozdíl od něj. To? třeba pověstná trojkoruna – jistě víš co to je, seš přeci znalec silniční cyklistiky.

                0 0
                • náčelník  

                  Nevím, co jsi měl na mysli, ale do svého příspěvku jsi napsal evidentní lež. Nejsem žádný velký znalec silniční cyklistiky, s termínem „trojkoruna“ se setkávám poprvé. Takže se pouze dohaduji, že by to mohlo znamenat Tour-Giro-Vuelta?

                  0 0
                  • Brouk_Pytlik  

                    Já se na tebe nezlobim, jen mne prosím nechytej za slovo. nejet nic znamená taky jet prd, čili nic moc výsledek třeba. To je ale přeci jedno. je mi jasný že nejede jedinej závod v roce. jen prostě o něm neni moc slyšet (alespoň já o něm mimo Tour moc neslyšim a pídit se po jeho výsledcích nebudu). Jiní zářili během sezony na jiných důležitých závodech a taky jim nikdo nevyčítal že dopujou – alespoň se to tak nikdy nerozmazávalo. Mam na mysli třeba trojkorunu, což je Giro, Tour, MS. Tohle vyhrát v jednom roce je docela větší záhul. Nejde o vyladění formy na téměř jeden jediný okamžik.

                    0 0
                    • orca  

                      Takže zajet prd znamená dojet hůře jak 1 ?? Jmenuj kolika jezdcům se tohle podařilo ??? to na okraj…A jelikož Ulrich letos taky nic nejel tak taky dopuje a morálním vítězem se stává BASSO ;-))

                      No nic on prostě usoudil že Tour je pěknej závod nejslavnější dobře ba co víc velmi dobře placenej a tak si umínil že ho vyhraje a tak trénoval a trénoval a vyhrával a vyhrával až nakonec 24.8.2005 byl pohádky konec :-)) zavřít oči a spát..........

                      0 0
                      • pegal  

                        Ulrich byl zranenej, takze jezdit nemohl … U nej hrali velkou roli ty pady .. V novinach byl rozhovor s Padrnosem a ten rikal ze ve sprse potkal Ullricha a ze tak dobyty zada v zivote nevidel .. a to dojel treti!

                        Pro me teda je Ullrich vetsi vitez nez ten Armstrong a tomu nejak zvlast nefandim

                        Proste me LA prijde jako Beckham ve fotbale, taky je medialni hvezda, hraje nic moc, ale ty jeho trestne kopy jsou lahudka a trestny kopy v podani LA je Tour …

                        0 0
                        • náčelník  

                          Ulrich byl zraněný posledních sedm let ??? Ale ke špičce patří, o tom nelze pochybovat.

                          0 0
                        • Brouk_Pytlik  

                          fuj ještě fotbal do toho motejte. Bekhem je herečka jako většina kopaček.

                          0 0
                        • orca  

                          To jsi si teda vybral příklad :-(

                          0 0
                          • pegal  

                            Ja vim .. je to smutny, ale je to tak

                            0 0
                            • Brouk_Pytlik  

                              myslim že to tak neni. Bekhemovi to náhodou nesedne, tak ho vyměněj, vymluví se na bolesti a různý věci, každej ví stejně kulový. Někdo to za něj dohraje a on se sveze na úspěchu s týmem. Hodí pár šklebů do TV jak se holí a je vychechtanej. Když to cyklistovi-lídrovi nesedne, tak ho nevymění nikdo a tým za něj taky práci neudělá. Fotbal neni dřina, kolo dřina je.

                              0 0
                              • pegal  

                                Prave, ze ho tym vyveze ..

                                Ale to prirovnani nesmis brat doslova! Me proste prijde ze je to hodne podobny .. :)

                                0 0
                                • orca  

                                  Obávám se že silně ne … Na kole do kopce když ti to nejede tak nic nenaděláš :-( A ani fšichni kolem tě nedostrkají.. Ve fotbale když nemůžeš tak se zastavíš vydejcháš a pak v poklidu se rozběhneš v kopcích na tebe nikdo nepočká :-(

                                  0 0
            • orca  

              No bylo lepši napsat že jen jeden závod s ambicemi vyhrát jinak toho najezdil mnohem více.Chybí ti informovanost… Trojkuruno što éto ??

              0 0
            • tjuren  

              No měl bych asi už mlčet, dal jsem si den pauzu s příspěvkama, ale to se nedá nic dělat, když někdo píše blbosti tak na to musím odpovědět. LA dostává oficielně schválený testosteron syntetického původu protože vlastního má jen málo z nadledvinek. Každej jinej cyklista má svůj vlastní přírodní testosteron z varlat a trochu i z nadledvinek. Pokud u nějakýho sportovce najdou jenom trochu syntetickýho anabolika (testosteron je jeden z nich) tak má distanc. A odpus? si ty rady s širším pohledem a zaujetí a co všechno. jde o to, že pokud by to LA nepovolili na syntetice tak by musel mít pro sebe vyhlášenou zvláštní kategorii pro bezkulkáče a to neudělali. Já proti němu nic nemám, je to borec, vynikající cyklista a trénuje jak magor. Má za sebou hrozný životní zkušenosti a je na něm vidět jak je rok od roku strhanější. A proč nejede do roka více velkých závodů s cílem vyhrát? Protože by ho to zhuntovalo jako každýho jinýho kdo si chce udržovat formu po celej rok. Teď to není jak před 20, 30 lety. Poslední kdo to vyhrál (trojkorunu)byl myslím Steven Roach z Irska. Znáte ho?

              0 0
              • Vojtíšek  

                Neznáme. Jeden z vítězů Tour byl Stephen Roche, toho jsi asi myslel, ne? www.stephenroche.com

                0 0
              • Brouk_Pytlik  

                mam pocit že blbosti tu píšem všichni. Každej se tu může tak akorát jenom domnívat. Neověřených pohádek je všude hodně a každej slyší co slyšet chce. jen on a málo lidí okolo ví jak to je, a? už je to jak chce. nemá smysl to dál pitvat. Je to diskuse o ničem.

                0 0
              • Glum  

                Nejsem nekritický Lanceho fanoušek ani lékař, jsem ale biochemik. Nechám stranou zaručené zprávy, zda LA dostává či nedostává testosteron (zbývající varle po odstranění toho druhého lehce hypertrofuje a funkci chybějícího přebírá, produkce testosteronu pak může být kolem 80 % původních hodnot, což stačí). Hladina testosteronu se totiž dost liší i mezi vrcholovými vytrvalostními sportovci, a ani náhodou neplatí, že kdo má nejvyšší hladinu testosteronu, je nevětší samec a vítězí. Ten mechanismus je komplikovanější, rozhoduje třeba i četnost a citlivost receptorů, které v těle poznají, že tam ten testosteron je. (Ostatně v dějinách byla řada obávaných válečníků, neúnavných bojovníků, kteří byli eunuchy a s testosteronem na tom byli zatraceně bídně). Testosteron u mužů obecně pro účely zvýšení výkonu je druhořadý, v žebříčku látek, kterými se dopuje, jsou nahoře jiná esa. Zůstává otázka, jak prodělaná rakovina ovlivnila výkon LA. V kladném směru jistě posunula jeho práh bolesti: ve chvíli, kdy i hodně trénovaný člověk už fakt nemůže a poleví, mu po biochemické stránce zbývá spousta sil, posunutý práh bolesti tento okamžik posouvá o kus dál. To považuji za to nejpodstatnější. Že LA o utrpení ví dost, prozrazuje dobře jeho obličej. Dovedu si představit, že se u něj aktivovaly reparační/rege­nerační mechanismy, díky čemu je schopen se dát dřív po prodělaném utrpení do pořádku. Možná je vyšší motivace, psychická odolnost a síla. Pak ale zbývají už jen mínusy: ne vše regeneruje, zbývají jizvy, srůsty, metastáza málokdy zmizí bez kalcifikovaného ložiska nebo alespoň pozměněné tkáně, játra vyléčeného člověka doživotně připomínají skládku nebezpečného odpadu. Ty nevýhody zřetelně převažují (proto se taky vyléčený pacient málokdy do sportu vrací a když už, tak jen výjimečně do sportu na vrcholové úrovni). Úspěch LA bych tedy nehledal v dopingu (a už určitě ne testosteronem). Možná je revoluční jeho frekvence šlapání (kdo sledoval jeho výjezdy do hor, jistě si všiml). Plus jeho tréninkové nasazení, možnost opřít se o tým (první alpská etapa!), špičková technika jízdy a špičkové materiály k dispozici, schopnost zajet individuálně časovku, uvážlivě neplýtvat silami v marných únicích.

                0 0
                • pegal  

                  kadenci ma hodne dobrou, to je pravda ..

                  0 0
                • náčelník  

                  Několik laických doplnění vyčtených z tisku. Zbylé varle LA sice produkuje více testosteronu, ale přesto je to málo. Proto je ho nutno dodávat zvenčí. Taky jsem někde četl spekulaci, že stálá hladina testosteronu umožňuje rychlejší regeneraci organismu a to by mohlo být příčinou jeho úspěchu.

                  0 0
                • Darkson  

                  děkuji Ti, Glume, za smysluplný příspěvek! ačkoliv nejsem ani biochemik či lékař, podepisuji se pod Tvůj příspěvek.

                  0 0
                • tjuren  

                  Velmi pěkné!!! Je vidět že to nejsou žádné výkřiky do tmy, ale že o tom něco víš. Kdysi řekl Eddy Merckx, ře TdF je cesta do říše bolesti a kdo na ní dojede dál, tak ten vyhraje. Nádherné a výstižné. S tím testosteronem bych polemizoval. Jednak je po léčbě cytostatiky (platina, bleomycin, vinblastin)a tedy má zničené jak zárodečné tkáně pro vývoj spermií, tak Leydigovy buňky produkující testosteron. Dál nemluvím o dopingu. Mluvím o podávání testosteronu, které nemá precedens. Vliv na výkon má obrovský, bez něho by mohl hrát LA blokčandu za barákem. A právě to, jak si popsal vedleší negativa po prodělané léčbě rakoviny, dělá ze všeho ještě neuvěřitelnější věc.
                  Je jasný, že tohle nikdo nerozetne, ale je zajímavý se o tom bavit. Uvidíme příští rok co Bruynel vymyslí. Jestli je to o tréninku, frekvenci šlapání a načasování formy, tak by to mohl vyhrát třeba Pepan. Určitě by mu to cele bike-forum přálo.

                  0 0
                  • Brouk_Pytlik  

                    Souhlasim, přesto si ale myslim že kdyby to Pepan vyhrál 7× za sebou, najde se hromada těch co znovu začnou spekulovat. Divim se ale, že se nikdo ani slůvkem nezmínil o tom, jestli dopuje i Josef Zimovčák.Jeho výkon je rovněž úctyhodný a našlo by se dost těch, kteří by měli problém to objet na normálnim kole. Vrcholné výkony na sebe logicky přitahujou zamyšlení „jak je to možný?“. Proto a? už to byl LA nebo kdokoliv jinej, tyhle debaty tu budou pořád. A proto, MYSLIM, ŽE LANCE NEMÁ ZVÝŠENEJ TESTOSTERON NAD LIMITNÍ HRANICI, NEBO SI NĚKDO MYSLÍTE OPAK.....? :-)))

                    0 0
                    • orca  

                      Podobně jsem reagoval že povolené „léky“ jsou schválene UCI takže proti tomu nelze protestovat. Pochybuji že by dobrovolně riskovali podepsat léky které by byli tak kontraverzní a zároveň tak povzbudivé jak je tu prezentováno. Stále je to jen polemika , víme že je mu něco podáváno ale je otázkou co přesně jaké množství. To nikdo neví…

                      0 0
                    • Jenda  

                      Lance temer jiste nema zvysenej testosteron nad limitni hranici, problem ale muze byt jak je ta hranice stanovena. Prave proto ze se mnozstvi tohodle hormonu muze vyrazne lisit, bude horni hranice nastavena asi tak aby ji normalni smrtelnik nepresahl. Ale mozna je to uplne jinak, nevim. Kazdopadne mi to lehce pripomina jak Hermidovi namerili zvyseny mnozstvi cervenejch krvinek (nad povolenou normu), takze bylo podezreni bud ne EPO nebo spis na autotransfuzi. Nicmene, jestli se nepletu, Hermida dokazal ze zije trvale ve vysce kolem 2000 m.n.m. a navic ze vysoka hladina cervenych krvinek je v jejich rodine normalni. Dopadlo to tak, ze ma drobnou vyjimku a nastesti hranici plosne nezvedli, protoze pak by si to zase zacali borci dorovnavat autotransfuzema. A podobny to muze byt s tim Lancem – jestli je maximalni povolena hladina testosteronu takova, ze ji normalne skoro nikdo nedosahne a on ji ma dorovnanou na to maximum, tak ho to jiste zvyhodnovat muze. Jenze aby z toho slo neco vyvodit, tak bysme museli znat kolik testosteronu maji Ulrich, Basso a spol.

                      0 0
                      • tjuren  

                        Neodpustím si ještě jednu poznámku. Psali v novinách tuším v lidových, že jsou nepochopitelný zlepšující se vytrvalostní parametry LA s přibývajícími léty. Mě to tak nepochopitelný nepřipadá a abych dolil oleje do ohně tak to vysvětlím tím, že má hodnotu testosteronu jako 20 letej kluk( to je hladina asi nejvyšší), ale kolem třicítky se vytrvalostní schopnosti obecně zvyšují (vlivem dlouholetého tréninku, přestavba svaloviny na vytrvalostní vlákna). Sečteno a podtrženo má výhodu v tom, že normálně by měl hladinu jako třicátník, což je o dost míň. Netvrdím, že díky tomu je tak dobrej, ale může to být tím a v tom je problém. Museli by mu zakázat profesionální cyklistiku a potrestat ho za to, že je po nemoci léčenej. No to by snad nikdo neudělal. Představte si, že by měl srdeční chorobu a potřeboval transplantaci a dostal hypoteticky srdce z anglickýho plnokrevníka a s ním by vyhrával. Co pak? je to přitaženo za vlasy, ale problém je stejnej.
                        Není to případ jako Binda, ten nebyl po nemoci a neměl pokud vím nic oficiálně povoleno.

                        0 0
                        • Jenda  

                          kazdopadne bych rekl ze se nebude se spotrebou zakazanejch i dovolenejch podpurnejch prostredku nijak vyrazne lisit od ostatnich vrcholovejch sportovcu a ze neco dokazal je fakt. Ale taky je fakt ze jsem rad ze uz konci;-) P.S. Stejne by me docela zajimalo jestli ty bobule co do nas sypaly kdyz jsem jako malej plaval byly fakt jenom vitaminy a zelezo nebo i nejaky dalsi upgrade?:-)

                          0 0
                        • Glum  

                          Jako třicátník by měl mít v průměru o něco méně testosteronu než dvacetiletý kluk, to je pravda, ale rozdíl mezi průměrným čtyřicetiletým a dvacetiletým chlapem je pořád menší než rozdíly mezi jednotlivými dvacetiletými kluky. (Podle věku většina těch, kteří se pohybovali na špici, patří teoreticky k těm, co by měli už mít testosteronu míň). Pokud bych ve vliv testosteronu na zlepšení výkonu věřil, hledal bych to ale jinde než v absolutní hladině: testosteron v těle je dvou formách, ve volné (ta je aktivní), a vázané na bílkovinu (neaktivní). Když se stanovuje hladina testosteronu, stanoví se aktivní i neaktivní dohromady, pak se stanoví hladina té bílkoviny, a z toho se usuzuje na množství volného (tedy aktivního) testosteronu. Pokud LA dostává injekčně testosteron, dostává ho v té volné aktivní formě (zjednodušeno). Nevím jak je na tom s tou specifickou bílkovinou, ale je možné, že testosteronu má v sumě stejně, ale větší podíl toho aktivního. Což je samozřejmě jen a jen spekulace, kdyby to pomohlo výkonu, nebylo by nic jednoduššího než uvolnit ten navázaný a aktivovat ho, případně potlačit hladinu té bílkoviny (ani v příhodnějších silových sportech jsem neslyšel, že by to někdo používal). Vliv testosteronu je mnohačetný, ne všechny jeho účinky by cyklistovi pomohly (například má anabolický efekt, což u silničáře – vrchaře je spíš na škodu, příkladem je třeba skvělý vrchař Rasmussen, který má spíš postavu antiRamba). A ještě jeden aspekt: při injekční aplikaci testosteronu se rozbourá přirozený denní pokles hladiny, takový člověk má hladinu víceméně stálou. Když cyklisti odpoledne stoupají na závěrečný kopec, ostatní musí vystačit se dvěma třetinami testosteronu, které měli ještě ráno, zatímco LA by měl stále stejně. To paradoxně zřejmě není výhoda, tělo je na to kolísání postavené a stálá hladina přináší spoustu nevýhod, jednou z nich je to, že receptory na testosteron ho pak hůř zaznamenávají (zvýšenou hladinu nevidí) (to taky zjednodušuju). Omlouvám se za přednášku, myslím, že pro etapového cyklistu je nekonečně zásadnější vstřebávání kyslíku a jeho transport po těle (tedy EPO, autotransfúze a čertvícodál), případně spalování živin, než hladina testosteronu.

                          0 0
                          • orca  

                            Děkuji – velmi poučné , postupně to tady začínáme chápat…

                            0 0
                            •  
                              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                              0 0
                          • tjuren  

                            Taky děkuji, musím se přiznat, že mě trošku spadla brada :-) Ne že bych nevěděl o binding globulinu pro účinnou sekreci TST, ale zaujalo mě to spojení receptorů s vyšší hladinou TST a snížení jejich senzitivity. To by mohlo být pokud by si udržoval vysokou hladinu trvale, ale co když si jí zvyšuje jenom když to potřebuje. Vím, spekuluju a nevím třeba jakej je poločas TST od vyplavení k realizaci. Asi to bude trvat nějakou dobu tak jako u všech hormonů co se vážou na bílkoviny? Bylo by to už ale dost složitý a tomu nechci věřit. S tím by se asi nikdo nechtěl moc potýkat.
                            Celá problematika je složitá pro sportovního endokrinologa natož pro pololaika.
                            K tomu TST se ještě hodí dodat, že ještě donedávna bylo jeho užívání výhradně pro chlapy co měli hypogonadismus. Dnes je doba kdy se aplikuje i mužům v období tzv. mužského přechodu.
                            A k té postavě vrchaře: Armstrong je postavou antivrchař, má ramena, je svalnatej (tzv.mesomorf) a sám říká, že není talentovanej na sport (koordinace, míčové hry). Proč by on, po rakovině s touto postavou a nízkýma vlohama pro dokonalost šlapání byl takovej suverén? Nedává mě to smysl a na zázraky nevěřím.
                            Nicméně ti moc děkuju za podněty k přemýšlení.

                            0 0
                            • Glum  

                              Slibuju, že o testosteronu už žádné další spekulace, taky jsem ve sportovní medicíně laik, takže nejsem schopen domýšlet všechny souvislosti. Zbývá mi ale jedna otázka (naznačil ji ostatně tjuren): co je teda příčinou toho, že ten chlap z Texasu po sedm let odkázal ostatní v podstatě do role statistů, co má navíc? K potenciálním přednostem, které tu nabízím někde výše, by mělo sakra ještě něco přibýt. V noci (vedro, nedá se spát) jsem narazil na měsíc starý zajímavý článek ve vcelku prestižním vědeckém lékařském časopisu, kde jsou uvedena biometrická data LA naměřená v průběhu let 92–99. Zkusím to velmi shrnout (s tím, že to zase hrozně zjednoduším; kdo by si chtěl počíst v originále článku, najde na ). LA vyniká schopností příjmu kyslíku (okolo 85 ml na kg hmotnosti za minutu), zcela se však vymyká extrémně nízkou hladinou laktátu v krvi po zátěži. Autor (Coyle) to vysvětluje tím, že v průběhu let usilovného tréninku u LA došlo k mimořádnému zvýšení svalových vláken typu I, což spolu s velkou hustotou kapilár a zřejmě adaptací enzymů vede ke zlepšení účinnosti svalů. Coyle v práci lituje, že “mu nebylo umožněno chirurgicky odebrat vzorky svalové tkáně“ a prokázat tak svou hypotézu. (Možná teď, kdy LA už ty svaly nebude potřebovat…) Ještě dvě poznámky. 1. pochybovače jistě napadne, zda tento vědecký článek nevznikl na objednávku LA, aby zdůvodnil svůj úspěch. Tady se vzdávám komentáře… 2. Hodiny na televizi se na průběh Tour vydržela koukat i moje máma (nadšený fanoušek LA od doby, co sama prošla chemoterapií a z knih LA pochopila léčebné postupy a identifikovala se s jeho pocity během léčby).

                              0 0
                  • orca  

                    Nevím kam zařadit tento příspěvek není jen odpovědí ale dalším námětem.

                    CITUJI : "Obávám se, že pokud by se Lance nerozhodl odejít do důchodu museli by ho organizátoři začít platit za neúčast tak jak to kdysi řešili s Alfrédem Bindou v Itálii když jeho dominance dělala ze závodu neatraktivní podívanou. " okopírováno z www.bikezone.cz

                    A nyní se ptám jaká situace byla v době „Bindy“? Jistě i on byl terčem silné nedůvěry . Nevím jestli to byla nadsázka a nebo fakt byl tak fenomenální

                    Asi čas od času se objeví někdo vysoce přesahující běžné borce a tím ruku v ruce přichází nedůvěra a spekulace.

                    0 0
                    • Glum  

                      Alfredo Binda vyhrál 5× Giro, třikrát mistrovství světa. Museli z něj mít hrůzu, třeba v roce 1927 vyhrál z 15 etap na Giru 12 (to musela být nuda!), o dva roky později zase vyhrál osm etap za sebou. V roce 1930 mu radši zaplatili, aby Giro nejel, jel místo toho Tour (vyhrál 2 etapy, ale v Tour nikdy nezvítězil). Asi skvělý jezdec, ale těžko posuzovat, konkurence v dvacátých letech zase nemusela být tak veliká. Zdroj: http://en.wikipedia.org/…lfredo_Binda

                      0 0
                    • Glum  

                      Memyslím, že by ho organizátoři platili za neúčast; ekonomicky účast LA v Tour přinášela peníze, sponzory. LA podstatně zvedl zájem o cyklistiku v USA (samozřejmě i sponzorů). Doba postarmstrongovská bude možná cyklisticky zajímavější, nemyslím ale, že je z toho pokladník Tour nadšený.

                      0 0
                      • tjuren  

                        Přesně vystiženo. Jsem léta fanoušek cyklistiky, o TdF jsem se zajímal již dávno, ale až LA mě donutil se dívat 4 hodiny v kuse na bednu a nevnímat okolí. Třeba rok 2003 byl jak zrežírovaný drama. Jestli bude příští rok jenom trochu takový tak hurá. Kdoví jestli se fanoušci postupně nevytratí.

                        0 0
                        • náčelník  

                          I kyž se jich pár vytratí, tak se nic nestane. Viz. Lidové noviny 16.7.2005:

                          „TdF je třetí nejsledovanější akcí planety, hned po olympijských hrách a MS ve fotbale. Každoročně ji sledují dvě miliardy TV diváků ve 170 zemích světa a až 15 milionů přímo na trati. Oproti tomu MS v hokeji loni sledovalo "jen“ 700 milionů diváků."

                          0 0
                          • orca  

                            KROMNĚ čech… teda soudím podle Plzně. V Tylovce je sportovní bar plátno 4×4 metry z bejvalé tělocvičny a vzdoušek i při kouření čistej. A 4× jsem musel prosit aby pustili eurosport..a já koukal sám..tak nevím jak je to s tou sledovaností …

                            0 0
          • DT Czech  

            Nevím jestli jsi doktor ale nedávo jsem čelt prohlášení jisté české docentky medicíny která tvrdila že při jednostrané kastraci ( případ LA) není podávání testosteronu nic zdravého, takže si myslím že kauza LA a testosteron je jen další pokus jak na něj vrhnout špatné světlo ale obrázek si musí každej udělat sám

            0 0
            • tjuren  

              Po tom co se tady protřepalo mně nezbývá než :" No comment!"

              0 0
    • JMT  

      ??? co je to „lance“ ???

      0 0
    • malko  

      Tak a ted zacne zavodit na MTB..:-)

      0 0
      • JMT  

        s tim uz davno prastil :-( slo mu to, ale treneri a sponzori mu to zakazali… :-(

        0 0
      • prodi  

        Možná zkusí hodinovku jako Sosna, tam by asi měl šanci…

        0 0
        • luke-s  

          docela jsem rád ,že už Armstrong končí, tour byla s ním nuda, nikdo ho nedokázal alespoň nachvíli ohrozit,ale ne že by byli ostatní horší ,Lance je prostě jedinečně geniální sportovec.Zajímalo by mě jak by dopadl třeba na Giru. Stejně je to na houby ,ti lepší se zaměří na jeden závod z trojlístku Giro,Tour, Vuelta, je to skoro vždy tour a když teď skončila pořádný silniční závod až zase za rok…

          0 0
          • lubos  

            Vyhral nekdo v poslednich 20letech najednou Giro, Vueltu i Tour ? Jinak se LA zameril jenom na Tour, jinak by to nebylo tak jednoznacne. Mel vic casu na trenink.

            0 0
    • JMT  

      wow, pred chvili rikali v radiu ze to vyhral uz po sedmy…a ja si nejdriv myslel ze to je jako sedmej thread o Lancovi behem kratky doby… :-)

      0 0
    • wroum  

      7X a dost!

      0 0
    • Eila  

      parada, myslim ze uz neprijde nikdo jako on, nebude uz doba udrzet se na vrcholu sedm let

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • rock  

        Ale ne, o 5 titulech Fangia v F1 se taky říkalo, že není možné to překonat – a Schummi s tím neměl zásadní problém. 890 cm Boba Beamona ve skoku do dálky bylo taky považováno za výkon z jiné planety – a kde je dnes …

        0 0
        • zapi  

          Kolik je teď rekord? 890 je dost dobrý výkon.

          0 0
          • Darkson  

            o moc dál ne. tuším, že Mike Powell skočil v roce 1991 895 cm, čímž o 1 cm překonal Carla Lewise. do té doby byl platný rekord výše zmíněný výkon

            0 0
            • rock  

              Není to o mnoho, měl jsem na mysli, že jeho jméno už nefiguruje na prvním řádku. Všechno se dá překonat, stačí počkat na vhodnou kombinaci borce, formy, soupeřů, náhody/štěstí a já nevím, čeho jiného …

              0 0
    • black.horse  

      No konečně ten vyholnožka zmizí a ani hyena po něm neštěkne… a pak zrušej Tour a bude zase klid:-) a svět bude o mnoho lepší…

      0 0
    • Sethi  

      pod to se podepisuju

      0 0
    • Pebe  

      Tak už to tady proboha nepitvejte, vyhrál, no :-) To že dokáže načasovat formu tak precizně na ty 3 týdny je obdivuhidný, dosáhl toho co chtěl a jak se říká v nejlepším odchází. To je taky umění, poklonit se a šáteček. A že byl vidět jenom na Tour? No a co, vždy? to je to co chtěl. Není to jediný závod, který za celý rok jede, ale je to jediný, který jede s cílem vyhrát. A že tomu podřídil všechno, celý rok trénuje, dokáže si vybrat ty správný „poslušný“ lidi do týmu, patřičně je zaplatí za to, že mu pomůžou, to se taky cení. Holt je to týmovej sport. A ještě jsem se chtěl zmínit o tom dopingu. Doufám, že je čistej, když na něj zatím za těch několik let nic nenašli a doufám hlavně kvůli cyklistice jako takový. A když na něj nic nenajdou, nezbyde vám všem nic jinýho než spekulovat anebo věřit, že byl prostě lepší.

      0 0
      • pegal  

        Podle me proste neni tak vyjimecny jak se na prvni pohled zda a jakej je kolem nej humbuk .. :)

        0 0
      • orca  

        Ty jsi to tak krásně schrnul…ale stejně ti většina nevěří.........

        0 0
        • cube  

          A když jsem tady dával tohle téma tak mi jeden týpek napsal že už to tu bylo !! tak už to nemá cenu !! :)

          0 0
    • Vojtíšek  

      Stejně mám obavu, že si to ten android za půl roku rozmyslí a přijede „starou dámu“ znásilnit poosmé.

      Ještě si pamatuju, jak roztruboval, že Tour 2005 nepojede a zkusí vyhrát nějakou klasiku nebo Giro…

      0 0
      • náčelník  

        TdF 2005 „musel“ jet, protože tak to stanovila smlouva s novým sponzorem týmu.

        0 0
      • pegal  

        A uz to jde na povrch …

        Lanci, jestli je to pravda tak jsi pekna p**a ..

        0 0
      • St1c  

        francuzi su svine a nedokazu prezit ze armstrong nie je francuz ale amik.preto furt budu vytahovat svinstva.to je fakt moc.

        0 0
    • cabbage  

      nikdy sem ho moc nemusel, ale tohle se mu povedlo: www.sport.cz/…2_ogodl.html

      pro ty co nechtěj moc číst: „Řeknu vám, kdo má pozitivní test. Pozitivně testováni byli francouzští fotbalisté, ukázalo se, že jsou to blbci,“ řekl Armstrong na ceremoniálu v Los Angeles. :o)

      0 0
    • ddd - andy  

      He he to je sranda. Staci precist skoro kazdej prispevek delsi nez dva radky a fakt se bavim.. :-D

      0 0
    • pepek  

      Lance se vrátí: http://velonews.com/…-coming-back

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.