• kardan

    ahoj, na toto fórum chodím teprve chvilku, je to tady fajn, přečetl jsem si dost zajímavejch věciček, ale vrtá mi hlavou, proč tady tolik lidí nemusí značku Author ? když jsem koukal na fotky – naše biky tak když tam někdo hodí Authora ( ale moc jich není ) velmi často tam píšete, vypadá hezky ale Authora nemusím. Co ja na těch kolech špatného ?

    0 0
    • Lance  

      ja na authech ani mothorkach nevidim nic spatneho:)

      0 0
    • R.1  

      Na Athoech nie je nic spatneho (ani dobeho :))), len ich reklamna gloriola je nadpriemerna (cosi ako auta Skoda)

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Vítame nove registrovaneho ucastnika fora, pana Havlenu! :-D

      0 0
      • BH  

        to asi nebude Havlena, ten by urcite napsal author spravne,leda byto byl rafinovany kryci manevr. Kdyz uz tu pisu, tak odpoved na otazku proc nema vetsina expertu na bike foru rada Authora(vcetne Padlisty) je jasna, vsichni zde jiz dospeli a stydi se za sve detske zacatky na kolech Author, nebot Autor je masovka a oni jsou jiz na vyssim vyvojovem stupni.pochopitelne neni to nic racionalniho,neni to o technice jako takove,ale o image a navic je to podobne jako odborniku na SW, vsicni nadavaji na vokna a prosazuji tucnaka, jen aby se odlisili.Posledni trend zde na BF je mimo usklebky nad koly Author , take plivat na Shimano a prosazovat napr. Sram, ale to se tu promilalo jiz milionkrat, ze?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Teds na to kapnul. Jsem jezdil Authory 3 nez jsem si koupil kolo. Ted lituju tech penez za psychologa… tak jednoduchy to bylo :(

          0 0
          • BH  

            psychoanalyza to je vec , svemu podvedomi neuteces padlisto, precti si obcas neco od Sigmunda Freuda

            0 0
        • enjoy  

          kazda seriovka do urcity castky je prakticky nepojizdna(radsi nerikam castku abych zase nekoho nenastval:-)) tak to plati i u authoru.drazsi kroskantry specialy jsou v pohode.

          0 0
    • Tomcat  

      to má být pokus o flamewar? B-[

      hledej , hledej …zkus i www.mtbs.cz nebo www.freeride.cz prostě všude kdesou představovaný výrobky od Authora a udělej si vlastní názor.

      0 0
      • kardan  

        ještě abych to upřesnil sám mám Authora Moduse, nemám moc s čím srovnávat, takže nevím proč někteří tyto kola odsuzují ? jezdí se mi na tom kole dobře, mám ho rád ale jsem spíš takovej rekreační vejletník …

        0 0
      • Martyss  

        ale ne každý skáče s kolem ze skály:-)

        0 0
        • Tomcat  

          A to má souvislost s čím?

          0 0
          • Martyss  

            Na ty servery www.mtbs.cz a www.freeride.cz jsem zavítal jenom několikrát, ale nepřijde mi, že by se tam člověk dozvědel třeba o silniční nebo XC kolekci od Authora. Zdá se mi špatně odsuzovat celého výrobce, protože je špatný v jenom odvětví. btw Jinak pokud by tě zajímal můj názor an věc, tak si myslím, že je problém hlavně v lidech. Někdo si koupí supr lehkej závodní rám a pak se diví, že mu třeba po roce praskne nebo někteří lidé používájí komponenty v oblasti pro kterou nejsou navrženy.

            0 0
            • Tomcat  

              Zrovna MTBS je hodně XC. Důležitý je že poslechneš názory na Authora i odjinud než z B-F

              nebo někteří lidé používájí komponenty v oblasti pro kterou nejsou navrženy no tak právě v tomhle by se dalo polemizovat.

              0 0
              • Martyss  

                Tak polemizuj:-)

                0 0
                • Tomcat  

                  Nebudu se opakuvat, hledej v minulosti, já si zatím co jsem psal, stojím furt

                  0 0
                  • Martyss  

                    Nějak tvůj názor nemůžu najít. Mohl bys mi předhodit ještě jednou zde?

                    0 0
              • Volf  

                S tím používáním to vidím podobně. Jen hodně hodně zjednodušeně. V nářadí existuje třída Hobby a Profi, která se liší použitými materiály, protože se u Profi nářadí počítá s mnohem vyšší zátěží při zachování dlouhé životnosti.

                0 0
    • Lister  

      hledej, hledej, někde tady bude thread – co máte proti Authoru – nebo nějak takhle podobně se to jmenovalo

      0 0
      • Pá-dlista1  

        a zacinalo to stejne blbe jak tenhle. Akorat lidi byli vasnivejsi ;)

        0 0
        • Lister  

          ani nevím jestli jsem se účastnil, ale asi jo vzhledem k značce mého kola :-)

          0 0
        • Lance  

          kdybych pred tebe postavil dve stejny,ale naprosto stejny kola a o jednom z nich prohlasil,ze je authoracky,ktere bude horsi? Pa-dlista:„Samo,ze to authoracky“, no jo vy jste se hledali az jste se nasli,ale komu tim prospejete? A authorari nebudou mit co zrat

          0 0
    • enjoy  

      autha nad 70000,– nejsou az tak spatny:-)

      0 0
    • Luka  

      Kazdej chce masserati, ale doopravdy jezdi ve skodovce.

      Author hresi na reklamu, masovka..ale kdyz se dneska rozhlidnes po lidech co jezdi kola do 10–12t, tak maji z 80% Meridu nebo Kellys…

      Ja jsem authorak, boze, ukamenujte me. Me se ten ram libi, je peknej. Ale priste uz to nebude author, ale nejakej dreambike, neco kultovniho, kona, santacruz nebo taaak…

      Ja bych nikdy nechtela cannondale. Vzdyt na kanonech ted jezdi kazdej… ;)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Se nediv, ze ti to nejde.

        0 0
      • enjoy  

        ja priste vypisu soutez(o ceny:-)) na nejlepsi custom design pro moje CRX.kdyby se mi tady nekdo z mistnich chtel pomstit:-)

        0 0
      • R.1  

        Minule sa jeden na maratone trapil s nejakym Canonom (som dovtedy nevedel, ze vyrabaju aj bicigle), nejak mu to neslo, lebo mu niekdo ukradol z vidly pravu nohu!

        0 0
      • Lister  

        Postoj naprosto stejný. Authora mám, jsem s ním spokojenej. Někdy kolem roku 2000 prakticky něšlo koupit nic lepšího za ty prachy a ještě když na to člověk dostane po sezoně slevu kolem 30%. A jelikož finance byly dost omezené, tak jsem ho vzal. Nelituju, ale příště jdu jinam. Pokud HT tak ocelový Marin, když full tak to se teprve uvidí.

        0 0
        • MF  

          Tak to som rad ze mam doma kultovky aj HT (ocel Marin) a aj celopero KONA :) Inak Kona je v okoli BA dost rozsirena vdaka kaktusu. Marin ale casto nestretnem.

          0 0
      • Peslezedirou  

        Na rámech od authora není nic špatného. Ten tvůj je moc hezký....... V poslední době jsem začal nesnášet RB, kamkoli přijedu tak vidím tuhle značku......RB je Author hadr............

        0 0
        • Luka  

          Tyjo, dekuju :D

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • enjoy  

          tak to asi porad jezdis do RB showroomu:-),protoze jinak nevim kde je furt vidas:-).ja se po ty praze furt snazim zpozorovat CRX a nikde nic.jenom se ZACem ktery ma CRX jsem jel,ale jinak tech CRXek videam hrozne malo.

          0 0
          • fousac  

            kdyby si obcas taky vytah prdel ven, tak by si videl.. namatkou: tnt, jmt (nyni blackhorsovo), tvuj oblibenec Strejda G, jakub, zac (vim, toho si psal), patysuv kamos atd. … jezdi jich móře..

            zkus si je spocitat v „nase biky“..

            0 0
            • enjoy  

              ale proste kdyz jedes sam a koukas kolem sebe na nejaky rusny cyklostezce tak jsou videt RB(treba i CRX) docela malo,proste jo:-). nerikam ze kdyz jedes s tou spravnou skupinou lidi:-),to je muzou mit treba vsichni:-)

              0 0
          • Peslezedirou  

            Jel jsem na takovou akci od JMT a od tý doby už nechci vidět RB. Kam jsem se podíval všude RB.....Schválně dej švih s nějakou tlupou a snad na 90% tam najdeš aspoň jedno RB........

            Proti RB nic nemám jen mi vadí kecy jejich majitelů na adresu třeba Author atd......

            0 0
            • enjoy  

              authoru je hodne protoze si lidi mysli ze je levnej,RBcek je uz taky vic protoze levny(jak to kdo bere:-)) a dobry. ze si vic lidi umi dobre vybrat a pak jich jezdi vic… no ja nevim jestli je to spatne.ja se s tim urcite smirim:-).spis nechapu proc nejvic recni ti co ho nemaji:-)

              0 0
              • Peslezedirou  

                Proti RB jako značce nic nemám, líbí se mi jejich přístup k zákazníkovi atd......pokud jsi se svým RB spokojenej je jen dobře, já jsem po jedný zkušenosti na RB prostě zanevřel, ale to se takle nedá vysvětlit :o)

                0 0
    • drhor  

      Na kolech Author nevidím špatného prostě nic! Jezdím již 3 roky rám Vision v designu Coralsnake a jsem naprosto spokojenej!!! Je rozdíl mezi rámem dural Merida, Author, RM, Cube etc? podle mě to běžný biker nepozná. Příště jdu zase do Authora. Volbu ovlivňuje i servis, který u nás vynikající. Když to tady čtu, tak každá značka má nějaké mouchy, a čím víc to člověk čte, tím více se do toho zamotává…

      0 0
      • Lister  

        Až budeš mít někdy čas tak sem hoď foto svého bajku. Jak vypadá rám vím, ale zajímal by mě jak vypadá celý kolo na něm postavený.

        0 0
      • enjoy  

        a pak si koupis RB a jsi v pohode.. tech kecu teda zazijes taky dost,ale to je jenom zavist:-))

        0 0
        • Luka  

          Na jare jezdilo sedivejch RB po praze, az se clovek divil, kde se vzaly. Vsichni meli ty pekny kliky co tam byly v ty akci… se mi libi, ale zajimavy je, ze ty rb byly povetsinou sedosedivy… priserna masovka.

          0 0
          • enjoy  

            ja nemam zadny sedosedivy RB:-).

            0 0
            • Luka  

              To je sice pravda a dostaly me ty tvoje modry niple… ja chci taky berevny niplikyy!!! :(((

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • enjoy  

                to si jeste pamatujes?:-).tak si je porid,na bikestore,tak za 400,– na obe kola.

                0 0
                • Luka  

                  Diky, me se modry nehodej :D

                  PS: Ja si pamatuju uuuplne vsechno! ;)

                  0 0
                  • enjoy  

                    tak jiny!:-).nemaj prece jenom modry:-)

                    0 0
                    • R.1  

                      stribrny?

                      0 0
                      • enjoy  

                        taky.ale myslim ze ne hlinikovy.kaz­dopadne stribrny za 400,–,gut kauf:-)

                        0 0
                    • Luka  

                      Cervenyyyyyyyy :)

                      0 0
                      • enjoy  

                        a mam ti je koupit ja nebo se aspon podivas na ty KRASNYYY cerveny nipliky na bikestoru?:-))

                        0 0
                        • Luka  

                          Teda jako, byl bys moooc hodnej :D Ale ja si je teda koupim sama :) diky za TIP! :)

                          0 0
          • Volf  

            Víš že já jsem vlastně jiný RB jak šedý taky neviděl. Vlastně jen jednou bílý, ale to byla vážně krása. Bílý kolo s černejma doplňkama. Neznám u kola hezčí kombinaci.

            0 0
        • fousac  

          rekni mi jedinej kousek tvyho RB, kterej bych ti moh zavidet.. ;o)

          0 0
    • Lance  

      Ted vazne: bud v klidu, mam taky authora a podle me je to tu nejstarsi kolo ze vsech. Kdyz jedu maraton,tak to v kole neni. Jak se tvari ostatni je mi uplne fuk. I kdyz Pa-dlista mi uz jednou psal nekde to tu je:) a jinak pokud by to kolo nemelo ty nalepky author tak 99% lidi pozna prd. Zbytek vybaveni je uplne stejne jak u ostatnich takze bych nemluvil o Authoru jako takovem. Vem strhej z toho nalepky hod tam jine a uvidis jak nekteri „takyodbornici“ najednou budou cumet,co ze to je za kolo:) hezky jsem to napsal pa

      0 0
      • Lister  

        Author má dost charakteristickou stavbu rámu, takže i když to z toho sundáš tak to jde poznat. Pokud se podíváš na kola, kteté v rámci svého doprovodného programu prodává Škodovka tak každý koho kolo zajímá pozná, co to je za značku :-)

        0 0
        • Lance  

          taky proto jsem tam napsal jen 99%

          0 0
        • Volf  

          Každej to pozná, protože je to tam napsaný.

          0 0
          • Lister  

            Aha toho jsem si nevšiml :-). No ale poznat to je. Projděte si kola tady na foru, je tam pár Authorů, ze kterých byly ty nápisy sundaný a prostě to poznáte.

            0 0
        • borda  

          oni se stim taky netaji

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Daf  

        Takhle nejak by vypadal Author Vision 03 s nalepkama Cinelli :))) http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?…

        0 0
        • Toams  

          … author ma trochu inaksie urobene hlavko:-)

          0 0
        • peky  

          Ty vole to je náhoda, zrovna asi před týdnem sem se do téhle krásy zamiloval. Čuměl sem na něj asi…no určitě celé dopoledne.

          0 0
    • Volf  

      Proč mám Authora. Protože se mi líbila barva. Ne teď vážně. Když jsem jsem přešel ze silničky tak jsem seděl na pár kolech který se prodávali v tam kde bydlím. Nejvíc mi vyhovoval posedem Author, byl za peníze, který jsem chtěl dát do kola a rozuměl jsem si s lidma v tom obchodě. No a ikdyž dneska mám jen autorácký rámy a jinak si kolo stavím, budu mít Artura do tý doby, dokud se nazačne prodávat v marketech. Bohužel spousta jinejch značek, který tu mají lepší pověst se právě v marketech prodává. Možná je to směs¨šný, ale nejvíc prodávanou značku nazýváme masovkou, protože má největší prodeje. Pro mne je masovka to co se prodává v marketech. Takto to vidím já. A je ještě druhá věc, kterou jsme pokud je tady ještě nějakej pamětník ze starýho fóra několikrát probírali a to je to, že jsem přesvědčenej, že když sundáte samolepky, tak budou všichni odpůrci tvrdit, že je to dobrý kolo. Jsou to takový antipelíšky ve smyslu když před vás postavím dvě uplně stejný krabičky sirek a o jedný řeknu že je to author tak kterou si vyberete. No samozřejmě tu neautoráckou.

      0 0
      • pegal  

        Ja si vyberu tu americkou .. :)

        0 0
      • Lance  

        Autho

        Kola kdybych pred tebe postavil dve stejny,ale naprosto stejny kola a o jednom z nich prohlasil,ze je authoracky,ktere bude horsi? Pa-dlista:„Samo,ze to authoracky“, no jo vy jste se hledali az jste se nasli,ale komu tim prospejete? A authorari nebudou mit co zrat [ Odpovědět | Odpovědět

        0 0
    • mspalek  

      Problémem Authora je, že vyrábí celou škálu kol, a nezaměřuje se jen na „vyšší“ třídu. Proto jsou Authory jedny z nejrozšířenějších a značka tak je u nás synonymem „obyčejnosti“. Nemůžu si pomoct, ale nejvyšší modely od Authora jsou na úrovni. Vozím rám od Authora a jsem velice spokojený. A že to není jen můj subjektivní pocit, napovídají např. testy ve Velu nebo pochvalná slova na Introverta od V. Ježka (Peloton 8/2005)

      0 0
      • R.1  

        Testy na Velu :)))

        0 0
      • Meesha  

        Pochvala od Jezka… Vsim sis, ze ma logo autoru i na ponozkach? :-)

        0 0
        • mspalek  

          No výborně, tak jsem jsem se dozvěděl, že jsem blbej, protože věřím testům ve Velu a zainteresovanejm závodníkům :-) Teď vážně. Jsem vstřícný člověk a rád se proto poučím i z negativní stránky. Takže jestli někdo ví, a? dá odkaz na stránky nebo na nějaký časopis, kde nejvyšší rámy od Authoru (Introvert, Egoist, Vision) v testu nějakým způsobem propadli. Rád si přečtu i negativní poznatky. Díky

          0 0
          • Vrci  

            Tak hoď dotaz na ivelo – silniční kola, týkající se vlepovanejch zadních karbonových vzpěr. Myslim, že se několik negativních testů najde.

            0 0
            • mspalek  

              Díky, ale já jsem spíš myslel nejvyšší modely v horských kolech. Mám totiž rám z Introverta, kolo jsem si skládal sám, aby vyhovovalo mě a mému ježdění. Zjiš?oval jsem si předem spoustu věcí k tomu co tam dám, specielně k rámu a proto mě docela zamrzí, když někdo do komentáře ke kolu napíše : „Hmm, hezký, ale ten rám je největší sračka, jaká může bejt.“ Tak mě prostě zajímá, kde to ty lidi vyčetli nebo zjistili. Ale zatím mi to připadá, že je to prostě jen póza.

              0 0
          • Lišák  

            Mě se víc líbí Mongoose (a neni to proto, že tu značku jezdím) a pak Schwinn.

            0 0
            • misj  

              a nejezdis ho protoze se ti libi?

              0 0
              • Lišák  

                Jasně, že ho jezdím, já jen aby to nevypadalo, že každá liška chválí svůj ocas… :-) Prostě se mě to kolo, nehledě na tu značku líbí,no.

                0 0
          • Lister  

            Tak z tohodle designove:

            1. RM – bez konkurence
            2. Schwin
            3. Apache
            0 0
          • kurýr na bajku  

            Teda volfe, pokud ti de jen o to co se ti líbí tak je to každýho věc, ale např. http://www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?… (KONA Cinder Cone) která stála před slevou 23900,– a je vybavena Marzochou a hydraulickýma Hayes 9 je pro tebe míň přitažlivá než ňákej Modus ???

            Author má vůbec dost špatnej poměr cena/výbava/kva­lita.

            0 0
            • Martyss  

              Rozhodně si koupím radši moduse, protože ten má v základu rozumnou vidli…

              0 0
              • kurýr na bajku  

                No pokud tu příde Axel lepší než Marzocchi MZ Race, taxe nemáme o čm bavit.

                0 0
                • Martyss  

                  Rozhodně mi přijde kombinace pružina s olejovým tlumením lepší než pružina s elastomerem.....

                  0 0
                  • Martyss  

                    Bral jsem tedy posuzovací kritérium jenom funkci. Pokud si posuzoval ty vidlice podle něceho jiného, třeba jenom vzhledu, tak může být výsledek jiný.

                    0 0
                    • kurýr na bajku  

                      Jo sorry, to sem si neuvědomil že je to elastomerka.

                      0 0
                      • Martyss  

                        Možná by bylo pro příště lepší, prostudovat si více danou problematiku, než začneš někomu radit:-)

                        0 0
    • Marry  

      tak tohle byme taky zajimalo. Ja mam tohodle authora http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?… dva roky a nikdy sem snim nemel problem, neni tezkej, je pomnerne tuhej a za ty prachy proste super. A ani mi nevati ze toneni Introvert (nelibi se mi ta cerna barva)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A co ti z toho zbylo? Jak rikas nicim nevynikajici ram :)

        0 0
        • Marry  

          jsou to prehazeny komponenty ze staryho kola…koupil jsem jenom ram za 4500 i se sedlovkou a jetej 100km po silnici :-)…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Treba od Spydera jsi mohl mit ze stejneho materialu novy, levnejsi a lehci ve vlastnim designu.

            0 0
            • Radek Broz  

              … a dodal bych, ze subjektivne dokonce i designove podstatne zdarilejsi.

              0 0
              • Gatier  

                Neviem ako teraz (znacku Author nesledujem), ale kedysi vyrabali pekne bicykle a nejeden z nas o nejakom Arthurovi snival. Dokonca aj Padlista! Mne sa prestal pacit, ked vypustil z programu oceloveho Sectora. O tejto nahrazke z noname trubiek nechcem hovorit… A tie masivne hlinikove trubky… ved viete, najkrajsie su tenke ocelove :-)

                0 0
                • Radek Broz  

                  No treba komplet letosni modelova rada authoru mi prijde designove vylozene oskliva. Teda ta replika Michalovo fourcrossaku se mi celkem libi, ale to navrhovali u Sterby. Psal jsem ciste o designu, nebudu tu psat, co si o Authorech myslim;-) Docela me pobavil rozhovor s Havleny v Tydnu, kde tvrdili, ze kvalita se dela jedine na Tchaiwanu a ty nejvetsi kramy do supermarketu se delaji v Evrope;-) Uz vidim, jak v nejake dilne s drahou nemeckou pracovni silou vznika Tescokšunt;-)

                  0 0
                  • juli  

                    K tomu Havlenovi. Ac je to s podivem, tak je to pravda. Cesi a Polaci jsou v oboru stavby supermarketovek mistri. Prikladne Olpran si nechava kola od 10t delat na Tchaiwanu, kola do 10 se produkuji v jednom malem meste v SC za pomoci brigadniku. Dily se z vetsi casti vozi z Asie. Nektere soubehy Hi-ten ocelovych ramu ovsem maji puvod treba v Italii.

                    0 0
            • Marry  

              no a pach bych nekde uklepal patku…jao nepr. Beeda. Z niceho nic mu upadla prehazka na zavode…Spider bych nechtel ani za nic.

              0 0
    • Jaroslav  

      Prostě pro všechny ,kteří nepochopili ,že kolo dělá kvalitní rám tzn. jeho geometrie, použitý materiál při dostatečné tuhosti vzhledem k váze a fyzickým schopnostem uživatele. Je otázka jestli u levnějšího rámu by si ho člověk nevyrobil sám.Asi ne u masového výrobce to vyjde levněj (svařování,la­kování…). Pamatuju na dobu ,kdy nám maminka šila oblečení doma.V součastné době raději zajdeme k Vietnamcovi. Jestliže,ale chcete kvalitnější oděv tzn. materiál a střih tak prostě musíte sáhnout hlouběji do kapsi a koupit něco kvalitnějšího. Mimochodem jsem byl š?astným majitelem Author Vision.Na první dojem velmi dobrý rám.Přirovnal bych to tak k botům Adidas z tržnice a z kameného značkového obchodu (měl jsem taky tu možnost porovnat).Mým starším rodičům to nevysvětlím,že si raději koupím boty za 2tis. než z tržnice za 300Kč.Pro ně je to stejná služba,ale ???? Takže tak je to i s tím rámem.Poslouží stejně jako ty boty mím rodičům, ale já bych v nich už nechodil. Doufám ,že jste mě pochopili.

      0 0
      • Gatier  

        Pises blbosti!

        0 0
      • enjoy  

        staci kdyz se sveris na cem ted jezdis.. treba si pak nebudu myslet ze pises blbosti.

        0 0
        • Jaroslav  

          Nyní jsem š?astným majitelem Klein Attitude. Předtím Giant ATX 850,Author Vision,,American Eagle Tacoma

          0 0
          • enjoy  

            klein attitude.no dobre,pekny ram.ale jak jsem v pameti zalovil tak snad v nejake recenzi(snad velo) bylo ze neni prilis tuhy:-).vision se dokazal docela pekne kroutit:-).ikdyz zase nemam presne srovnani jake krouceni je v norme.

            0 0
            • Jaroslav  

              Mám v paměti nemilé vzpomínky kdy se podemnou Author v zatáčkách při vyšších rychlostech začal pěkně vlnit (zkoušel jsem všechno bylo to prostě rámem).Ve výjezdech se to podemnou taky nějak kroutilo.

              0 0
              • enjoy  

                to je vsechno pravda. mel si zmenit techniku slapani:-)).ale ne,proste 110 kilo je moc na visiona.zajimavy je,ze ram ve stejny velikosti je tezkej jako CRX.

                0 0
      • Jaroslav  

        Ještě abych to upřesnil nechtěl jsem se v žádném případě dotknout kvality rámů Author.Maminka i tatínek používají tuto značku ovšem pouze turisticky a to k maximální spokojenosti.Já osobně jsem najezdil s Authorem tisíce km.Poněvadž jsem vyšší váhové kategorie a také bývalý hokejista musel jsem sáhnout po něčem pevnějším a tuhším.Prostě je to otázka hlavně finanční kdy vyzkoušet něco jiného.

        0 0
        • enjoy  

          rekneme to tak,ze sis pro sebe vybral nevyhovujici kolo.vlastne by od tebe byla hloupost proti visionu(authoru) neco mit. ja mel(mam jeste) visiona(03) taky a taky se priznam ze to pro me bylo lehce nevhodny.ale vydrzel vsechno.

          0 0
          • Marry  

            mam taky Vision 03. Jsem s nim naprasto spokojenej…na tuhost si nestezuju (vazim 60 Kg :-)…a navic VZKAZ PRO VSECHNY: STEJNE TO NENI V KOLE, VSECHNO JE V NOHACH a kolo muze pomoct je u lidi s velmi podobnou vykonosti :-)

            0 0
            • enjoy  

              me ted CRX mnohem vic pomaha nez predtim vision:-).je to myslim celkem objektivni pocit:-). vision je tak na zasednuti a dupani v sedle.obcas zaradit,to vsechno na XTcku funguje skvele a jede to paradne.ale jak nasadis 2,1 plaste a pokracujes dal v terennich upravach tak zacina vision vypadat trosku.. no jinak:-)

              0 0
          • Jaroslav  

            Přesně toto jsem popsal v první větě. Prostě pro všechny ,kteří nepochopili ,že kolo dělá kvalitní rám tzn. jeho geometrie, použitý materiál při dostatečné tuhosti vzhledem k váze a fyzickým schopnostem uživatele.

            0 0
        • Martyss  

          Jenomže jaksi ten rám funguje dobře pro toho, komu je určen – pro chrty. A srovnávat boty a kola moc nejde:-) To je stejný jako bys nám tu brečel, že třeba vidlice jako sid nebo scareb jsou pro tebe málo tuhé. Problém není ve vidlici, ale v tom, že není konstruovaná pro tebe.

          0 0
          • enjoy  

            priznejme si ze skareb neni vidlice konstruovana na HORSKE kolo. mozna je to jenom muj pocit,ale ani s vanillou nemam moc super pocit ze se k ni chovam hezky kdyz seskocim treba 3 schody(ne na predni kolo:-))) a to je pry freeridova vidlice nebo co:-).

            0 0
            • Marry  

              Skareb hlavne neni na skakani :-)

              0 0
              • enjoy  

                a co delas v terenu?samozrejme NIZKO a KRATCE:-))

                0 0
                • Marry  

                  ja mam teda SIDa ale bracha ( DAF ) ma Skareba, a porad si ho pochvaluje, proste 8 cm je akorad. Ale samozrejme my asi jezdime jinak nez ty. Jezdime v terenu hlavne zavody, tam na pohodli na rovinach seres staci ti kdyz se to moc nehoupe a bere to jenom vetsi nerovnosti. A pak to musi Bejt dobry ve sjezdu, aby se to dalo jet rychle. A to muj SID proste splnuje a navic je lehkej. A muj ram to splnuje taky. Jsem docela rad ze nemam ram za 20000Kc, pac by me ho bylo lito, kdyz vidim tech sramu pozavode. Takhle treba kazdy 3 roky koupis ram a je to. Taky u me hodne hraje roli ceny…jsem hold nevydelecnej student :-)

                  0 0
                  • Gatier  

                    Este som nevidel Skareba, co by bral len vecsie nerovnosti. Bud bol moc mekky, alebo nebral nic aj bez LO.

                    0 0
                    • Marry  

                      je fakt ze bracha jezdi s pomerne mekkou vidlici. Sedi na kole dost natazenej, tak na vidli nema moc vahu tak ji muze mit mekci a pak pobere vic :)

                      0 0
                  • enjoy  

                    aby nedoslo k milce:-),ja chovam uctu k chrtum:-).a nedovolil bych si na ne machrovat,pac na to fyzicky nenam..:-). a s tim foxem,ja nechtel machrovat,fakt ne.vzdyt je to vidlice jenom lehce nad prumenou cenou(za dobrou vidli). me prste bavi jak rychly sjezdy,tak treba pomalu sjizdet najaky schodovity teren a mit pritom klidne vahu na vidli a divat se na to jak to krasne pobira a jede ten smer ktery chci.ja vim ze nekdo rekne ze skareb taky zvladne vsechno,ale to proste neni takovy,to vim.

                    0 0
                • Marry  

                  hold kazdej na FOXku nema :-))))

                  0 0
            • Pá-dlista1  

              No to by me zajimalo kde jsi k tomu prisel. Vanilla je zrovna krosova vidlicka pro lidi co preferuji funkci. Float je pro chrty co jim jde o vahu. 36 tak na Endurko (kvuli vaze) a az RC40 je freerideova … no spis jen sjezdova vidlice.

              0 0
          • Marry  

            tohle je pravda…jsem spis chrt a navic mam SIDa :-)

            0 0
          • Gatier  

            Jaroslav to dokaze porovnat… Pockame nejaky ten piatok az mu ten Klein vymekne :-)

            0 0
            • Marry  

              :-)

              0 0
            • Meesha  

              zrovna u toho Kleina bych rek, ze budes cekat trochu dyl.

              0 0
            • wroum  

              … a az vymekne, tak bude mit gatier radost. bude to totiz Al ram s tuhosti ocelaka…

              Zelezo patri do sberu!

              0 0
              • Gatier  

                Ram musi pruzit. Hlinik mekne. Klein obzvlast :-) Ocel = ideal!

                0 0
                • wroum  

                  ram musi pruzit – konecne sam uznavas, ze na HT se neda jezdit

                  hlinik mekne – ocel je mekka od zacatku

                  Ocel = idealni na lešeni, jeřaby…

                  0 0
                  • Meesha  

                    spravne! :-D

                    0 0
                  • Gatier  

                    Pretoze jerab, ten musi byt makky!!! Ocel nie je makka, ale pruzna a to je rozdiel.

                    0 0
                    • wroum  

                      u jerabu lze eliminovat nezadouci pruznost vhodnou konstrukci. OK neni mekka, ale pruzna, akorat mi rekni jakej je v tom pri jizde rozdil, jestli se to pri jizde krouti protoze to je mekky nebo pruzny?

                      jinak aby sis nemyslel ze sem zasadne proti oceli, nejsem, je to super material, ale na kola byl uz davno prekonan.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Tak to nejdriv vysvetli nam a pak tomu tvymu Frantovi ;)

                        0 0
                      • náčelník  

                        Neřekl bych, že ocel jako materiál pro stavbu rámů kol je překonaná. To je zdání zapříčiněné tím, že z oceli se staví kola už tak dlouho a „už se o ní všechno ví a nelze od ní očekávat něco převratného“ :) Každý materiál má své klady a zápory a myslím, že ocel se bude ještě velmi dlouho používat i při konkurenci „modernějších“ materiálů.

                        0 0
                        • wroum  

                          myslim ze s pribyvajicim casem se meni pomer majitelu HT/Full ve prospech fulla. spousta lidi prechazi na fulla a o HT uz ani nechce slyset (chapu) – tzn jednou bude doba, kdy HT bude vylozene okrajova zalezitost a bude to mit par oldschoolaku. Ale fulla z oceli na XC neudelas, neni to na to dobrej material. Takze Al, carbon… proste evoluce. Ale je mozny ze si nekdo i potom necha udelat ocelovej ram, proc ne, na webu se daj najit i ramy z bambusu… :-)

                          0 0
                          • náčelník  

                            To je pravda, já to bral z hlediska HT. Full mi nějak úplně vypadl z hlavy :)

                            0 0
                          • enjoy  

                            tusim nejakej mesik v praze ma marina ocelovyho(fulla)­.parkrat jsem ho videl(jak vyjel celou celou evropskou ve stojce:-))

                            0 0
                            • wroum  

                              kamos ma ocelovyho XC jednocepa a jizda na tom je uplne o necem jinym. lochneska – hadr. ale je to oldschool asi stejne jako ten marin. na XC se fully ocelaky uz nedelaj nebo o tom nevim.

                              0 0
                            • kurýr na bajku  

                              Takový kolo nikdo z nás nemá…

                              0 0
                              • enjoy  

                                v tom pripade duch:-)

                                0 0
                                • kurýr na bajku  

                                  No fakt. A navíc za červeňák nejezdíme, takže i ta celá Evropská je diskutabilní.

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    samozrejme odbocoval pred cervenakem doprava nahoru,dal uz je to rovinka,za to bych ho ani nechvalil:-).

                                    0 0
      • Jaroslav  

        Abych to shrnul i pro ty ,kteří doposud nepochopili myšlenku. Š?astný je ten ,kterému vyhovuje levný rám.

        0 0
        • Volf  

          Tak abych to schrnul já. Dokud nehodíš fotku svýho kola tak bude lepší nějakým způsobem nebrat v potaz tvý poznatky ohledně kol. Sorry, ale dost často se tady objevují různý negace na cokoliv právě od lidí, kteří z nějakýho důvodu nemají ve svým profilu kolo. Já to řeším tak, že když něco hledám, tak se podívám kdo radí. Když tam nemá kolo, tak jeho rady obloukem obcházím.

          0 0
          • pegal  

            ja tam svoje kolo nemam ze dvou duvodu: zaprve jsem ho jeste nevyfotil a za druhe se silene stidim za svoji vidlici .. leda ze bych ho vyfotil bez vidlice ..

            0 0
          • Jaroslav  

            Už jsem tam fotku i s popisem měl.Byl to takový bílý Klein.Poněvadž jsem ho trochu předělal tak ho vyfotím znovu.Už na tom pracuji.

            0 0
          • Jaroslav  

            Tak už je tam ta fotka.

            0 0
    • mosquito  

      mame doma 3 Authory (Kintetic 97, Spirit 98, Traction 03) a nejake velke problemy nejsou, ale zas to nehrotime

      0 0
    • Thomas  

      1)Je zvlastni ze kazdej tvrdi ze Author je masoavka ale posledni dobou se mi zda ze kazdej jezdi jine znacky jen ne Author :-))) 2)Kdyz se koukam komu prakl jaky ram tak Author tam zas tak casto neni (a ze je masovka). Zato jine znacky tam jsou dost casto :-))))

      0 0
    • Jenca  

      authora jako seriovku bych si asi taky nekoupil. zaprvy to osazeni co dodavaji v serii se me vubec nelibi a pak nemusim ritchey. kolo jsem si postavil na introvertu protoze to je dobry ram za dobrou cenu (a ted uz by se dalo uvazovat i o superioru spyderu apachi ci duratecu ale ten uz je trochu jina cenova kategorie) rb nemusim

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.