• MattsSpeed

    Cau, zaujimalo by ma ako na tom ste a ako to riesite. Toho roku mam zaujimavu bilanciu. 2× som volal sanitku (1. motorka-auto, 2 cyklista-auto). Raz som to videl in real na Kralovy sumavy a pekne to nebolo… a minuly tyzden sa na Ladronke zrazili dvaja in-line-isti. Jeden taky namakany s holkou co sa to ucila, vletela mu v protismere do cesty a nasledne praskla hlavou o obruvnik… takze: viete ko poskytnut prvu pomoc? viete ako reagovat v takej situacii, co robit? mate za sebou nejake kurzy? Dik

    0 0
    • Lance  

      stydim se za to,ale nevim nic,nehlede na to,ze nesnasim pohled na krev opravdickou

      0 0
      • MattsSpeed  

        :-) tak to ja som sa tej holke snazil vytiahnut jazyk bo dajak divne chrcala a krical: doktooor pomoc doktooor, a prislo mi dost blbo, teda aj teraz ked si na to spomeniem… sanitke to trvalo tak 10min, ale tusim som stratil 5rokov zivota…

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • wbiker  

      Připojím dotaz, nevíte, jestli něaké kurzy první pomoci pořádá 4ervený kříž, nebo někdo podobný? Abych řekl pravdu, ještě nedávno jsme to probírali ve škole a měsíc nato jsem zjistil, že teorie je úplně nanic, když si nejsem jistej, co všechno můžu udělat tak, abych tomu zraněnému ještě nepřitížil.

      0 0
      • blue  

        hodne tezky napsat do prohlizece http://www.cck.cz

        0 0
      • náčelník  

        Kamarádova desetiletá dcera chodí do zdravotnického kroužku a letos byla už podruhé na nějakém táboru-kursu od Červeného kříže.

        0 0
      • Lister  

        Pokud nemáš podezření na zlomenou pátěř tak dělej co chceš hlavně nejdřív zavolej záchranku a pak se ho snaž nějak udržet při životě. Do krvácející rány prsty, při resuscitace se nelekej zlomených žeber – to se dá spravit ale poškozený mozek nerozdýcháš. Mám za sebou 2 kurzy jako plavčík – tam jsme museli 5 minut dýchat do panáka a není to prdel, fakt to dá zabrat. Pak ještě zkouška první pomoci ve škole.

        Nevím jak jsou na tom ostatní, ale já jsem mnohem nervoznější když mě z podobných věcí má někdo zkoušet, než když to mám aplikovat. Při zkoušení se ptají na spostu ptákovin, ale v realitě stačí zapnout selský rozum a to bohatě stačí.

        0 0
        • wbiker  

          Ale jak poznáš, jestli máš mít podezření na poškození páteře? Už je to nějaký čas, jsem na chodníku viděl ležet paní (už u ní nějací lidé byli), měla jenom ruku od krve, ale jak poznáš, jestli se jí nestalo něco horšího? Abych řekl pravdu, děsím se okamžiku, kdy se budu muset takhle rozhodnout. Jinak v USA prý lidé zásadně první pomoc neposkytují, protože kdyby postiženého nějak nevědomky zranili v dobré vůli mu pomoct, požkozený ho s klidným srdcem ještě zažaluje.:-)

          0 0
          • Lister  

            Upřímě to nepoznáš. jde o to podezření. Pokud máš z mechanismu úrazu podezření, že tam je poškozená páteř tak s ním nehýbat – samozřejmě za předpokladu, že je oběhově a dechově stabilní. Pokud není tak zahájít patřičná opatření i za cenu manipulování s tělem.

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • Eila  

      kurzy dela červený kriz a dokonce i sama pohotovost, nekde jsem myslim zaslechla ze zachranari neco poradaji. ja mela super kurz ve skole a pak jeste na zbrojaku, jinak je dobry znat par zakladnich veci a jak zavolas zachranku tak ti do telefonu bude rikat sestra na lince co mas delat..

      0 0
      • MattsSpeed  

        no v podstate uz ako tak vycvyceny v tomto smere som, skor ma zaujimalo ci si to ludia uvedomuju ze sa nieco moze stat, resp. ze si vydu s kamosmi na bajk a niekto to dost nestastne polozi a bude to tazka minut. Ale vyvoleni su podla vsetkeho lepsia tema :-)

        0 0
    • scret  

      kurzy porada CCK a v nekterejch mestech i treba Vodni zachranna sluzba.Anebo nekde primo lidi ze „zachranky“

      Mam na to diplom a pak i kurs pro palvciky,takze doufam ze pomoct bych umel,ikdyz bohuzel mohou se vyskytnout situace kdy bez vybaveni neudelas lautr nic:(

      Ale pri jedny bikovy akci si muj kamos zlomil pri drzkopadu klicni kost a ja mu nemohl tak minutu ani pomoct protoze jsem se hrozne rezal:)

      0 0
    • 7LK  

      A související otázka – co vozíte za zdravotnický materiál sebou? Jen náplast nebo i něco víc? Já dneska koupil nové lékárny do aut a protože ty „staré“ ještě nejsou zcela prošlé tak bych z nich něco vybral. Vzhledem k tomu, že jezdím hlavně mimo civilizaci tak by to možná nebylo od věci.

      0 0
      • mosquito  

        vozim sebou malou krabicku (KPZ .. zvyk z mladi) je tam obvaz, naplast, spagat – rekl bych ze nejdulezitejsi je asi ten spagat na zastaveni krvaceni nebo pri zlomeninach, obvaz a naplast jsou spis kosmeticka zalezitost .. nebo kdybych chtel sbalit nejakou cyklistiku s odrenym kolinkem :)))

        0 0
      • MattsSpeed  

        jo nosim, kupil som taky firs aid packet, akurat ze uz je cas kupit ho znova, nejak sa pouzil… :-) obvaz, naplast, rukavice, rusko, termoigelit, betadine, gaza.

        0 0
      • kolombo  

        Vyskládal jsem si docela slušně vybavenou lékárničku, obvazy tedy čerpám prošlé z autolékárničky, ale expirace je nepodstatná, pokud jde o vážnou situaci. A drobnosti, jako gumové rukavice, dezinfekci a pod. hravě dokoupíš v lékárně za pár Kč. Mám to trvale v batohu, je to vlastně hlavní důvod, proč trvale jezdím s batohem …

        0 0
      • Meesha  

        dusi

        0 0
    • mosquito  

      kurzy jsou jedna vec (byl sem 2× na CCK v ramci autoskoly), videt nekoho kdo pomaha v praxi vec druha a dokazat pomoc sam je vec asi uplne jina, verim tomu ze bych byl schopnej pomoct – teorii zvladam, ale po te by jeste museli krisit me – takze kdyby tam nekdo prisel a tvaril se schopneji tak ho rad pustim …

      0 0
    • rb  

      Páč sem na civilce vozil zemřelé(nejen),dos­tal jsem „důvěru“ i v práci jako zdravotník (argument nadřízeného byl „vozils mrtvoly,vozil,budeš zdravotník“)takže mám několik kurzů za sebou,v praxi naštěstí zkušenost žádná a doufám,že dlouho žádná nebude.

      0 0
    • Matts.  

      S týmto problém nemám, dva roky na vojne ako zdravo?ák, tam zažiješ všelijaké veci. Keď som držal chalana s prestrelenou hlavou – ruky od mozgu a krvi, jednému drbla v papuli pyropatrona, tak mu zostali len dve horné sedmičky a miesto huby mal dieru do hlavy, jazyk ako strapce, to je iná škola do života.

      0 0
    • Meesha  

      teoreticky mozna jo, ale prakticky dost pochybuju. Jak vidim krev zmatkuju a omdlivam. V realu sem taky byl svedkam auto/cyklista. Este, ze se tam sebehlo dost jinejch lidi…

      0 0
    • MattsSpeed  

      tak si pridam dalsiu skusenost: Sobota 17.9.05 na zjazde zo Zlivik smerom na Leontinsky Zamek. Hoka, helma dvy kusy, modrajuce oko nejake skrabance… tak aspon pozdravy: Maruska skore ozdravenie. Jiri, nabuduce sa ‚hon ve sjezdu snekym jinym‘ a ti dvaja kretenie ktori sli naute okolo a ich reakcia bola:‚co mi s tim, zavolejte si sanitku‘, prajem vam aby ste na cestach maly staly signal a aby ste nikdy neboli odkazany na cudziu pomoc… signal bol az po silometri stale do kopca, ale aj tak dik.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.