pro ty, co rotuji vice retezu na jedne kazete...

21 nepřečtených
  • mar_tin1

    kdyz nasadite jetej retez, otacite jej nejak? treba vnejsi stranou dovnitr, nebo jinak?

    0 0
    • MartinXC  

      Otočím jej o 180st, tj. když jsem rozojil čep blíž ke kazetě, příště jej nasadím na straně talířů. Důvod: řadím blbě, křížím řetěz nahoru, takže když řetěz otočím, křížím (natahuju oka) víc druhou stranu.

      0 0
    • Paja  

      Nijak si to neznacim, takze metodou nahodneho vyberu:o)

      0 0
    • Mamut  

      Pouzivam spojku, takze podla nitu si nezpamatam a v igelitovom sacku sa to pomiesa, takze ja ani neviem, ktora retaz sa najdlhsie flaka a nieze este ako bola otocena predtym. Retaz vyberam podla dlzky, zavesim vsetky dostupne ciste a namazane a vyberiem tu najkratsiu.

      0 0
      • Paja  

        Tak to ja aspon znacim sacky, aby se stridaly pravidelne, zadny flakani netrpim:o)

        0 0
      • wroum  

        pouzivam nytovac a odpadkovy kos. nemuzu si stezovat, problem nemam a pamatovat si nic nemusim.

        0 0
      • mar_tin1  

        a kolko ich striedas? teda kolko kusov… :-) a ta ista otazka aj pre ostatnych… ja planujem striedat asi 3.

        0 0
        • lubos  

          teraz 3 pri dalsom presune pojde 5.

          0 0
        • MartinXC  

          Teď točím 3, ale při druhém „běhu“ se mi začínají za chodu roznýtovávat. Až dám nový pastorek, asi začnu se 4mi cca po 1000km v sekvenci C9, HG93, Sram69, 1× jetý HG93 (a znovu dokola).

          0 0
        • Paja  

          Zalezi jaky retezy, predtim 3× PC59, ale chtelo 4×, ted C9 3× vzhledem k ocekavane velke vydrzi.

          0 0
        • Mamut  

          PC69 (to nie je preklep) a 2×PC48 na 8-kole. Takze 3. Ta 9-kolova sa tam dostala divnou zhodou okolnosti. Ale na 8-kole funguje uplne bez problemov. Hlavne je viac ako 2× odolnejsia ako PC48, takze aj preto netocim tie retaze dokola, ale podla najkratsej.

          0 0
    • tomPY  

      Je to vobec potrebné?Napr.teraz mám cca 8.re?az na XT kazete a tá kazeta vypadá stále jak nová.Re?az mením zhruba po 1700km.

      0 0
      • Paja  

        A pri tech 1700km jsou uz vytahly nebo je menis preventivne po 1700km?

        0 0
        • tomPY  

          Ano už bývajú vy?ahané spravidla na 13,8–13,9 a nevymeni? vtedy re?az to práve ničí kazetu.

          0 0
          • tomPY  

            oprava:132,8–132,9

            0 0
          • Paja  

            Hmm me teda po vystridani-toceni 3 retezu na 1 kazete SRAM7.0 – cca 11500km (retezy taky 132,8–132,9) novej retez na nejpouzivanejsich pastorcich strilel. S kazetou deore a 4.retezama to bylo 12500km. Kazetu XT jsem nikdy nemel, takze nemuzu posoudit, jestli by vydrzela vic, ale po zkusenosti s XT prevodniky to mozna ani nebudu zkouset, jedno zklamani za 2× tolik penez mozna staci:o)

            0 0
    • Palo TT  

      To ako je retaz otocena nesledujem. Striedam 5×SRAM PC48. Mam s nimi najazdene cca. 5500Km. (2 sezony) Striedam ich pravidelne po 350 km. Prave zacinam stvrte kolo a retaze su na 132,8–132,9. Budem ich jazdit az do znicenia ozubenia – pocitam minimalne este jednu sezonu (=3000km) :). Potom vymenim vsetko. Problemy pri vymene retazi – ziadne.

      0 0
      • Matts.  

        Minule sa to tu preberalo, kua 5 e?azí na 5500 km? To ja mám na moje druhej retiazke 5000 km a dáva 132,8.Prvú som menil po 3500 km, ale to som ju odfajčil na Nízkotatranskom maratóne, celý v daždi a blate. Je pravda, že re?az vždy podľa potreby v práčke dokladne umyjem, vypláchnem, vysuším a mažem orig.mazivom na re?aze. Jedná sa o Conex 908 nikel.

        0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.