Anketa - Nosíš přilbu ANO x NE

329 nepřečtených
  • orca

    Při čtení mě napadlo uspořádat anketu . kdo má odvahu nech napíš ano či ne a prosím bez těch „dikobrazových“ vložek to si nechte jinam tam je vtipnejch odovědí až moc skoro na poblikování ..

    0 0
    • orca  

      přilbu vozím a pravidelně + manželka a děti také

      0 0
    • Mamutt  

      Kdo vozí, mohli byste psát i jakou. Já ANO, MET Zolfo, pošilhávám po téhle: http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      0 0
    • MlokCZ  

      Přilbu vozím vždy a manželka taky.

      0 0
      • MlokCZ  

        Oba vozíme UVEX X-RAY. Příští rok budou nové, už je máme skoro 5 let a už je třeba v rámci zachování správné funčnosti ve všech situacích nové.

        0 0
      • muff  

        Dtto. – Mango,Uvex

        0 0
    • pavelr  

      Vždy – Mango Take off.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      ANO. Lepsi by bylo, kdyby to byla soutezni anketa… napriklad o prilbu :) Ta je totiz anonymni a tam by se teprve ukazalo kolik srabu helmu nevozi. Urcite to neni jenom enjoy a ten druhej co jeste nema rozum.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak jeste nejaky modely: Specialized integralu, TSG kokosku a jeste jednu kokosku nezname znacky.

        0 0
    • Lance  

      Ano,mango – nevim typ,bez ni si pripadam divne,psychologicky efekt,ale chtel bych Met Stradivarius:)

      0 0
    • McLoud  

      Ano, přítelkyně taktéž.

      0 0
    • Splinter  

      Ano, Cratoni Heli. . .

      0 0
    • Spajky  

      Prilbu nevozim, pritelkyni jsem donutil ji vozit

      0 0
    • sraldo lattrinny  

      Nahoře bez ani ránu!(louis garneau)

      0 0
    • termit  

      vozim, bez ni se bojim…specialized nepmatuju si model…ale je uz starsiho data a silham po nejake KEDce…

      0 0
    • vlk  

      ano -vždy.Již jsem jednu rozbil, tak vím, že to má smysl

      0 0
    • lidumil  

      Jo, a celá rodina taky. Já Mango ale nějakej starej model z roku 2000, synek Briko a žena s dcerou Author.

      0 0
      • moody  

        Po několika zkušenostech bez přilby ani ránu, jinak Mango.

        0 0
    • chupas  

      ANO, bell aquila PS: zacal jsem ji vozit defakto stale az po nehode

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Ano. Od února Bell Aquila. V únoru jsem svou první přilbu trochu narušila (při pomalý jízdě po asfaltu, aneb pád z blbosti a chvilky nepozornosti mě nejvíc bolí) a radši koupila novou.

      0 0
      • wlk  

        Tak tu mám taky a shodou okolností sem asi třetí vyjížďku po zakoupení neustál jeden sjezd a hapal jsem přímo hlavou do stromu,tak teď díky ní nemám bouli, ale bohužel to holka nerozchodila trochu napraskla, tak se chystám pořídit novou..

        0 0
    • kajulka2  

      Vozím Author Reflex, vždy a všude

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • -b-n-x-  

      Já přilbu vozím, ale nasazuji si ji na hlavu až když vyjedu na kopec. U nás to je totiž tak, že první 4 km jsou vždy do kopce. No a když jedu někde po cestě tak ji nedávám. Jo, a mám asi 7 let starou Rudy Project a 3 roky mx integralu Lazer.

      0 0
    • 7LK  

      Ano – v okamžiku nákupu kola jsem koupil i přilbu a jezdím s ní stále, jen ojediněle při plazení do kopce pod sluncem ji sundám, ale před vrcholem opět zapínám na hlavě.

      0 0
    • default  

      Ano, Cratoni Zethos.

      0 0
    • lenochod  

      Helmu ANO – celá rodina. Donutil jsem i svý kámoše k její koupi :o))

      0 0
    • gilby  

      jezdime s helmou. Ja (Met) i mlada (Giro).

      0 0
    • Vrci  

      ANO, Met Ipogrifo.

      0 0
    • borda  

      ano, mango, typ ted nevim. pritelkyne taky, met, typ taky nevim

      0 0
    • enjoy  

      nenosim.

      0 0
    • o.t.  

      vozím vždycky, Giro Xen

      0 0
    • prema  

      od tý doby, co jsem bez helmy jen těsně minul 3 stromy a byl rozklepanej ještě týden tak vždy, i když jedu jenom 10metrů. Giro Animas a manželka nějakou od Bellu.

      0 0
    • dieegoo  

      Vozim uz porad… Ked Alien

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • architekt  

      ano, bell delirium

      0 0
    • terák  

      Ano, bílou…dělám si srandu, mám GT.

      0 0
    • ada  

      Prilbu nosím. Mango Escape.

      0 0
    • RomanH  

      Ano, Mango Breeze

      0 0
    • fousek  

      Ano ne vzdy, treba kdyz jedu na nakup tak ji neberu, ale malem uz se mi to nevyplatilo i kdyz sem jel na nakup, jinak Casco Road viper a YES Smets replica

      0 0
    • khooca  

      Vozím vždy – Bell Delirium, max. spokojenost http://www.kasa.cz/…lirium_3.jpg

      0 0
    • Char  

      Mango Twister

      0 0
    • Bobo  

      Ano. Met Tephro

      0 0
    • dalimil  

      Já Mango Max Force, skorožena Giro Venus. Já vozím stále,Klára po příhodě kdy se před námi v takřka nulové rychlosti složila cyklistka bez helmy na betonové panely na cestě dolů do Kristiánova a musela jí svážet helikoptera s rosekanou hlavou, ji vozí ráda…

      0 0
    • Glum  

      Ano, za rodinu: Bell Image 2000, Bell Phi, Giro Atmos, Giro (nevím co), Sixsixone kokoska.

      0 0
    • Mamut  

      Nie. Nejadim nad svoje schopnosti a viem padat.

      0 0
      • lidumil  

        takový jsem taky znal a teďka už prděj do hlíny :-(

        0 0
        • enjoy  

          nekdo je pohrbil zaziva nebo jenom lezej venku na zadech?

          0 0
          • lidumil  

            jen tak ležej na zádech v dubovým spacáku lehce přikrytý hlínou.

            0 0
        • Mamut  

          Predstav si normalny pravouhly schod, ibaze asi 1m vysoky, bez moznosti zareagovat som do neho na biku zletel v rychlosti asi 20km/h. Takze bike niekde podo mou a ja som smeroval ostro hlavou smerom dole na beton. Ustal som to s odretou bradou a skoro roztrieskanym kolenom. Na koleno by mi nepomohla ziadna prilba a na bradu iba integrala. Kto nema reflax drzat hlavu prec od zeme (zaklonenu alebo predklonenu, napr. na SNB), mal by nosit prilbu. Zvysni by tiez mali, ale nie je bezpodmienecne nutna. Nechapem ludi, ako v miernom stupani dokazu preletiet a padnut temenom na zem.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To ze se ti jednou podarilo udrzet hlavu nahore (vlastne nepodarilo) je jen nahoda. To je stejny argument, jako ze se udrzis v aute bez pasu. Proste jen nevis o cem mluvis.

            0 0
            • Spajky  

              U pasu v aute je to o dost slozitejsi, ty te muzou zabit, helma snad ne…

              0 0
              • Pebe  

                Prosimtě, jak tě můžou zabít pásy?

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  No treba jednomu kamaradovi zlomili obratel… ctyrbodaky… kdyz si je nezapnul a dohnala ho pulkilova spona. Tak asi takhle nejak te muzou zabit. Kdyz si je nevezmes :)

                  0 0
                • -b-n-x-  

                  No tak zrovna jednoho známého kdysi pásy zabily. Byla havárka, dvěma lidem se nestalo vúbec nic, jen mu pás přeříznul tepnu v břichu. Během několika vteřin bylo po něm. To ale nic nemění na mém postoji k používání pásů. Vůbec bych neuvažoval je nepoužít.

                  0 0
                  • Spajky  

                    tak tak, 100× te zachraní a jednou zabijou, takzeje jasne, ze se privazem, ne?

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tak to musela bejt asi slusna pecka, kdyz mu preriznuly tepnu… to by bez nich asi dopadnul jen s bouli na cele :)

                    0 0
                    • Spajky  

                      Budes se divit, ale i tak to jde, v 17 jsem se pasum vysmival a taky se neprivazoval, ve 120 to napral do stromu, z auta nic nezbylo a ja vyvazl jen s otresem mozku, protoze jsem vyletel z auta. Takze je to tezko soudit. Jsou proste pripady, kdy ti spis ublizi. Ale kdyz uz pasy, tak prosazuji spis 4 a vice bodove.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        A tvoje misto bylo rozmackany? (je mi jasny, ze napises, ze jo. Jak bys potom vypadal. Zase jenom jako blbec co se nepripoutal:)

                        0 0
                        • Pebe  

                          On vyletěl okýnkem, lehce protáhl kolem toho stromu a dopadl do pole na nohy :-) Pardon, prostě mi to nedalo :-)

                          0 0
                      • vlk  

                        Já se vymlel ve 110km/h přivázaný a taky jsem přežil

                        0 0
                        • vlk  

                          pravda bylo to bokem do stromu mezi přední kolo a palubovku-a měl jsem jen rozřízlé obočí stěračem a zlomenou nohu.

                          0 0
                        • Pebe  

                          A to bylo na dálnici?

                          0 0
                          • vlk  

                            ne na normální meziměstská.Taková alej, a jeden mamlas mi nedal prednos, tak jsm se mu vyhnul, ale na kaluži jsem následně dostal smyk.Maník ujel.Tak jsem dostal flast a na půl roku mi sebrali řidičák.No jo no byl jsem mladej a blbej. Zajímavý bylo, že jsem měl zlomenou nohu a necítil jsem to.vylez jsem z auta a utíkal asi 300m od něj, pak jsem spadl.

                            0 0
                            • Pebe  

                              Ani nebudu psát, že to je smůla, protože jsi vlastně měl štěstí :-) Snad jsi se poučil :-)

                              0 0
                      • Meesha  

                        mel si stesti. Kamarad takhle taky vypad. Akorat se pres nej prevalilo to auto. Ostatni byly v pohode. On to neprezil.

                        0 0
                    • Pebe  

                      Promiň, ale když ti pásy přeříznou břišní tepnu, tak asi není pásama, že? Jelikož se na území ČR smí jet maximálně 130km/h, promiň že to tak řeknu, ale asi si to zasloužil :-(

                      0 0
                      • Spajky  

                        Hm, zrejme jsi jeste nezazil naraz s tim, ze bys byl pripoutany, delaji se testy pri narazu 5km/h tak si to zajdi nekdy zkusit a pak mel hovadiny.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Jako mas pravdu, ale neni to 5km/h.

                          0 0
                          • Spajky  

                            je to najezd ve 30km/h se simulaci deformacni zony, konecny naraz je 5 km/h a myslim, ze je to dobre zkusit…

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Se priznam, ze jsem se na to bal a ani to zkouset nebudu.

                              0 0
                              • Spajky  

                                Ja na to vlezl plny humoru a pak jsem 5 min nemohl popadnout dech :o))

                                0 0
                                • evilzone  

                                  Jo taky sem na tom byl. Tusim ze to meli na invexu, nebo nakej takovej veletrh. Urcite v BVV brno. Takova nenapadna sikma zelezna plosinka. Myslel sem ze je to prdel tak sem tam sel. Nejdriv sem myslel ze je to fakt naka recese jako ze naraz v 5 km/h a nechtel sem se poutat, ale byl sem upozornen, ze to prdel neni a ze dyz nabouram v 30km/h v aute melo by to bejt stejny. Tak sem se pripoutal a narazil a bylo to docela tvrdy ale slo to. Ale kdo dneska bezne boura jen v 30km/h?

                                  0 0
                                  • Pebe  

                                    Jasně, kdo bourá ve 30, když se dá po městě jezdit rychlejc, že jo? No to je argument, to hned tak někdo nevymyslí :-) Třeba já jsem 2× boural, pardon, byl jsem nabourán, v 0.

                                    0 0
                        • Pebe  

                          Bohužel zažil, ale ne čelní, pouze zezadu. Pásy jsem měl a nic se mi nestalo.

                          0 0
                          • Spajky  

                            no, to je trosku neco jineho. Ver, ze az to jednou zkusis, tak si to budes pamatovat.

                            0 0
                            • Pebe  

                              Promiň, ale já to zkoušet nehodlám, aspoň ne dobrovolně. A kdo tady mele hovadiny, jseš ty. Když řídíš a ve 120 to narveš do stromu, věř tomu, že nevyletíš oknem. Při takové rychlosti se spíš tvůj hrudník seznámí s věncem volantu.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Musis se odrazit a stredne velkou, opakuji stredne velkou palubku preskocis :)

                                0 0
                                • Pebe  

                                  Nabroušenýma nehtama rozrazíš lepené čelní sklo, musíš trochu roztáhnout nohy, aby sis je nezlomil o volant a saltem přistaneš na zemi :-)

                                  0 0
                                • jecnak  

                                  Musim pak plivat?

                                  0 0
                              • Spajky  

                                podivej se na zaznamy z crash testu a uvidis o co se rozplacnes :o)

                                0 0
                                • Pebe  

                                  Prosím, dej sem odkaz, a? se poučím.

                                  0 0
                                  • Spajky  

                                    kde jsou na internetu netusim, ale myslim ze besip jich vysila pri jejich akcich pomerne dost.

                                    0 0
                              • Spajky  

                                navic jsem se ti snazil vysvetlit to, ze jestli se mu zarezal pas do bricha, tak nemusel jet vubec vic jak 130, jak jsi tady zminoval. Navic hranice zivota pri celnim narazu je 80km/h, pak uz se da mluvit jen o stesti, kdyz z toho ten clovek vyleze zivy.

                                0 0
                                • Pebe  

                                  Tak to jseš velkej š?astlivec, při 120 do stromu :-)

                                  0 0
                                  • Spajky  

                                    Jo, mel jsem stesti…

                                    0 0
                                    • Pebe  

                                      Nehrál jsi teď ve filmu? Tuším Fantastic 4, ten elastickej pán :-)

                                      0 0
                                      • Spajky  

                                        jasne, to jsem byl ja …

                                        0 0
                                        • Pebe  

                                          Tak to vysvětluje tvojí teorii o čelním střetu se stromem ve 120:-) „Navic hranice zivota pri celnim narazu je 80km/h, pak uz se da mluvit jen o stesti, kdyz z toho ten clovek vyleze zivy.“

                                          0 0
                    • -b-n-x-  

                      Právě, že ne. Otec ho vezl do Olomouce do kasáren, když je z vedlejší sejmul nějaký ožrala. Jeho otci, ani ožralovi se nestalo vůbec nic. Bylo to v nějakých menších rychlostech (cca 30km/h). Jenže jak došlo k deformaci karoserie, nějak blbě to napnulo ten jeho pás. Stalo se to v někdy začátkem 80. let a auto bylo nějaká stará škodovka, či co. Zajímavé na celé záležitosti je, že týpek měl za měsíc letět do Mongolska. Přičemž to letadlo spadlo a nikdo nepřežil. Takže asi tak.

                      0 0
                      • Pebe  

                        Je mi ho líto, ale ten to měl dvakrát pojištěný :-(

                        0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Dva pokusy a ani jednou se ji to nepovedlo. To musela bejt smrtka ozrala :)

                        0 0
                        • Pebe  

                          No počítám, že se jí to povedlo napoprvé, když te přetrhne břišní aorta, už bych si moc nadějí nedělal :-(

                          0 0
                • Spajky  

                  pri narazu ti zlomi zebro, ktere ti propichne plice, ty jsi v bezvedomi, takzue se po nejake dobe udusis. Tuto situaci znam, nastesti ten clovek mel stesti, ze nejaka tetinka sla na houby do lesa a nasla ho. bohuzel od te doby se neprivazoval a to se mu o par let pozdeji stalo pri treninku osudne, kdyz vyletel a prejelo ho jeho vlastni auto. Zlinaci jiste znaji Sedlare, takze vi o kom mluvim.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Takze kdyby je nemel, tak by mu nezlomily zebro… ale vypadnul by z auta. Tim ho zabily? By mu spis moc nepomohly, ale v tomhle pripade opet pomohly. Btw. taky jsem mel znameho co ho rozmackalo auto, kdyz se nepripoutany sel pulkou tela podivat ven.. okynkem a v kotrmelcich.

                    0 0
                    • Spajky  

                      To by ho neprejelo, protoze bylo zapasovane do stromu. Ale na znameho taky spadlo auto, kdyz na zavodech do vrchu projel cilem a odvazal si pasy, vyletel do pole a jak se kotoulel, tak ho to priplesklo. Takze pasy uznavam, to jo, ale rikam, ze muzou mit i negativni ucinek, kdezto u helmy jsou asi jen pozitiva.

                      0 0
                      • -b-n-x-  

                        Tak kamosovi prilba na lyzich pri pokusu o salto, a naslednem padu na hlavu udelala, dve trzne rany nad hornim rtem. Jinak jsem jeste slysel neco o tom jak typkovi, pri jizde v bikeparku na Dolni Morave, integrala poskodila nos. Jenze to je takova lehce zaslechnuta informace o ktere jinak nic nevim.

                        0 0
              • Lance  

                to me taky vzdycky fascinuje tady tento argument

                0 0
            • Mamut  

              Raz bol len taky hrozny pad. Inac par bolo, ale VZDY je ta hlava daleko od vsetkeho, co by do nej mohlo narazit (znie ako by som jadil bezhlavo :) Mal problemy s kolenami, pretoze kolena si to odnesu v podstate vzdy, ale hlava bez zranenia.

              Aby neboli nepresnosti. Nikdy som nikoho neresviedcal, ze si nema kupit prilbu, alebo ju ma vyhodit a jazdit bez nej. Skutocne si myslim, ze plno ludi ide z kazdeho druheho padu na hlavu. Jedine sa riadim inym nazorom pokial ide o moje schopnosti padania a odhadnutia svojich technickych schopnosti. Priklad niekoho kto sa vyseka, pretoze ide viac nez moze, ale v zavere ma pindy k tomu, ze kazdemu proti tomu pomoze prilba

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jestli si nejvic spadnul na koleno, tak to ti verim tak v rychlostech do 6km/h a byls na to pripravenej a zrovna tam nebylo okolo nic o co ses mohl zranit. Ja jednou blbnul na dvorku bez helmy a z mista (nejel jsem, tzn. 0km/h) jsem spadnul… bohuzel na zahradni zidli. Kdybych mel tenkrat helmu usetril bych si mimo jine par stehu na hlave. Kdyz opravdu upadnes, necekane a rychle, tak neudris hlavu nad zemi. To neni o nejakych schopnostech nebo treninku. To proste neni v lidskych silach.

                0 0
              • Mamut  

                Ha, ku poslednej vete som zabudol priplesknut link.

                http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

                0 0
          • fousek  

            Tomu bych spis rek nesikovnost, ja sem minule taky potkal tak 70 cm vysokej schod a normalne sem z nej skocil a vesele odjel dal, to bude asi tim ze vozim prilbu a neumim padat:-)

            0 0
            • cabbage  

              a ses ho schopen seskocit za vsech okolnosti? pomala najezdova rychlost, atd…

              0 0
            • Mamut  

              Ono to bolo slozitejsie. To bol kvazi skate park. Toto bol radius, hore plosina a potom zjazd dole. Radiusy boli 2 vedla seba, rovnako ako aj plosiny, zjazd bol iba jeden v strede, co som si pri pohlade zboku akosi nevsimol. Takze som to rozbehol, asi v polke plosiny sm dopadol, a mal som 1m ku hrane na zareagovanie a este k tomu po dopabe nie prave idealne tazisko. Takze som uz netihol nic isiel prednym kolesom k zemi a ja cez neho.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Wow! Takovej napinak. Ja jsem se jen tak lazo plazo jednou odrazil ze sikme palety, ze si dve preskocim a co cert nechtel ta paleta se mi proborila pod zadnim kolem, kolo se zaseklo a ja sel rovnou hlavou na beton… i pres integralu se mi pekne zatmelo.

                0 0
    • universal  

      bez vtipu a zbytecnych kecu kolem vcetne „dikobrazich“ vlozek jako treba ten „Jdou dva policajti lesem a najednou uvidí na zemi se povalující useknutou hlavu. Ten jeden se sehne a povídá:"Člověče, není ti ta hlava nějaká povědomá?"Nato ten druhý říká: "Člověče, dy? je to náš šéf."Ten první vezme hlavu za vlasy a drží ji v napnuté paži vysoko před sebou a říká: "To nemůže být on, náš šéf nebyl tak vysoký!“ a spoustu jinych zbytecnych kecu, tak treba ja..co to vlastne chces ? jo…prilba, tak prilbu vozim na hlave furt…zdravi kratky universal

      0 0
    • Petr 1  

      Bez helmy ani ránu.Teď KED Alien,v říjnu koupím u němců KED Champion Visor,abych měl na střídačku. Taky musím ladit s oblečením,no né!

      0 0
    • fousac  

      ano – uvex supersonic rs

      0 0
    • quidos  

      ano. Giro, model nevím, vozím ji pár let, přiznám, že jsem si ji pořídil až po dvou menších karambolech na bajku (tak rok jsem jezdil bez), ale od té doby nevyjíždím bez ochrany.. K nošení přilby jsem přiměl i přítelkyni, má nějakou od autora.

      0 0
    • evilzone  

      NE nevozim helmu a ani ji nemám. A navíc mám na uších za jízdy sluchátka…

      0 0
      • fousek  

        A tve kolo je znacky spinner?

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Jeste vetsi jantar nez jsem doufali. Tak s tema sluchatkama v silnicnim provozu jsi me totalne dorazil. Tohle nemuze dlouho trvat.

        0 0
        • enjoy  

          padlisto byl si fajn,ale zacinas me trosku mrzet,jak si vzdycky neco pridas.muzes mi rict kde psal neco o silnicnim provozu?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nj. Opravdu bude bude asi bezproblemu chytrejsi. Asi ti nedochazeji souvislosti. Napovim… jezdi po silnici ⇒ silnicni provoz

            0 0
            • enjoy  

              pokud jezdi na silnici se sluchatkama(coz nevis,ty pojizdna vestirno) tak je to za prvy zakonem povoleny:-) a za druhy hloupost:-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                // Jenom já když jedu z kopce tak po silnici //

                0 0
                • Pebe  

                  37 vteřin, sakriš :-)

                  0 0
                • enjoy  

                  ja ty vete vubec nerozumim:-).zase tvoje potize s cestinou nebo si to jenom spatne vytrhl z kontextu?:-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To je vyplod tveho kolegy. Me do toho netahej.

                    0 0
                    • enjoy  

                      tak PeBe to zvladnul mnohem lip,slo to pochopit aspon.to sou cely tvoje prispevky:-)

                      0 0
                    • evilzone  

                      Díky kluci, že ste to tady tak hezky prodiskutovali zatim co sem byl pryč. No hele tak další námět. Jezdim na kole bez helmy se sluchátkama a PO DÁLNICI a považuju to za uplně bezpečný. Kdo mě za to zdrbne? Potom zase něco přidáme…

                      0 0
                      • Char  

                        no jo ses proste frý kůl in easy asfalt rider :-D

                        0 0
                        • evilzone  

                          Ani ne, ale zjistil sem, že z několika přízpěvků který sem tady na fóru zanechal jsou některý lidi schopný zjistit co jim, co piju, kolik mám peněz, kolik komu dlužim, kolik jsem promrhal peněz ve zdravotnictví, kam chodim do školy, jaký mám známky, jak sem fyzicky zdatnej, že moje kolo je horší než jejich, že na kole uměj jezdit zaručeně líp než já, že sem bez helmy měl dávno umřít ale hlavně jestli sem bybější nebo chytřejší než oni.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Na tos prisel az ted? Vypadas, ze te to prekvapilo.

                            0 0
                            • kovar  

                              možná jej překvapilo, že není zde sám s jasnovideckýma schopnostma. Řek bych totiž, že máš uplně jinej problém. Ty málo vyděláváš a tak tě serou i ty malý daně co státu dáváš, a tudíž lidi který tu nemocenskou čerpaj (potažmo tvoje peníze).

                              0 0
                              • evilzone  

                                Sám to řek že ho to štve. Tak sem odvodil, že asi vydělává málo, ale bylo to naopak – on vydělává hodně… Žádnou jasnovizi nevidim, ty jo?

                                0 0
                            • evilzone  

                              lol: A víž že vlastně jo? A nechtěl by sis o tom semnou promluvit? Já sem o dost pomalejší protože nenosim tu helmu. Asi si ji teda budu muset koupit – to mi hned přidá kvíkvé aspoň na to abych moh bejt považovanej za svéprávnýho a navíc abych si byl schopnej uvědomit, že chcát doma do květináčů není správné.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Vypada to, ze jenom prilba to nezachrani.

                                0 0
                                • evilzone  

                                  Ok, to nevadí. Rychle mi řekni co eště si mám koupit abych byl chytřejší? He. Dažší kolo? Ale spěchej, než mi zavřou v krámě – chci to hned. Chytřejší sem chtěl bejt celej život a teď se mi to díky tobě může konečně splnit:-)

                                  0 0
                                  • Mamut  

                                    Tusim si kvoli tebe kupim prilbu. Este ma zacnu hadzat do jedneho vreca s tebou.

                                    0 0
                                    • evilzone  

                                      Jak řek pádlista: a přitom stačilo říct, že helmu vozim… a moh sem se tohodle ušetřit:-)

                                      0 0
                                  • pos3k  

                                    komu neni zhury dano, v apatyce nekoupi… :-)

                                    0 0
                                    • evilzone  

                                      To mě je docela líto. Vždycky sem chtěl bejt tak chytrej, tak vzdělanej, tak všecko jako ste vy, ale maminka říkávala: neser…

                                      0 0
                                      • pos3k  

                                        me rikala: kdopak se nam to tady pokakal? :-)

                                        0 0
                                        • evilzone  

                                          No já sem z jinýho světa. Tam kde se nikdo nebojí jezdit bez helmy:-) a maminky tam říkají svým chlapečkům neser…

                                          0 0
                                      • BH  

                                        tak neco takoveho tu jeste nebylo, clovece kde ses tu vzal? nemas nejaky komlex , nejaky problem? treba uhry a tak…?

                                        0 0
                                        • evilzone  

                                          Pokud vim tak ne, díky za optání.

                                          0 0
                                          • Char  

                                            lobotomie? :-D

                                            0 0
                                            • evilzone  

                                              Ne, ta by nezmírnila důsledky chaosu, který jsem tu v diskusi rozsel… A když už sem to spískal, rád se na to budu dál dívat. Jenom už mě dneska unavilo vymejšlet plnohodnotné formulace argumentů. Další až zase zejtra.

                                              0 0
              • Pebe  

                Jelikož psal " Jenom já když jedu z kopce tak po silnici a tam je velice malá pravděpodobnost, že bych spadnul a proto zkrátka JÁ helmu nechci." tak asi jezdí po silnici

                0 0
                • enjoy  

                  tak to potom jo.

                  0 0
                • evilzone  

                  Ano jezdim z kopce po silnici, jenže to bylo myšlený jako že nejezdim sjezdy v lese.. Sluchátka si beru na cyklostezky. Pá

                  0 0
            • Pebe  

              jezdí pomalu a opatrně po cyklostezkách http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

              0 0
        • evilzone  

          To sem rád, že tě to tak vzalo… Holt to dlouholeté riziko se mi teď vyplatilo!

          0 0
      • -b-n-x-  

        pujdes na hranici ty kacíři

        0 0
    • Jenda  

      ja uvex XC, pritelkyne nejakou Specialized, rodice segra svagr vsichni mango

      0 0
    • Lišák  

      Ano, Trek Vapor, ročník 2000

      0 0
    • Darkson  

      Giro Havoc a na biku jí nikdy nesundavám!

      0 0
    • slavekRM  

      Ano, Mango MaxForce

      0 0
    • Pablo9  

      Ano vozím,bez ní už se na biku cítím jako když mi něco chybí,já KED,polovička MET a mladá (15 let)radši nebude jezdit na kole,než si to vzít na hlavu,ale dřív než si rozbije hlavu na kole,tak jí přerazím já sám,zkrátka „telecí léta“…

      0 0
    • cabbage  

      NE, casco viper.

      0 0
    • grizzly  

      Ano – uz mam druhou Bellku. Zena vozi Uvexku

      0 0
    • BiSon  

      Ano, nejaky mango a nove Giro Targa, pritelkyne Giro Venus kdyz jsem mel to mango „pokazeny“ tak jsem asi tyden jezdil bez helmy a pripadal jsem si jak nahej. toz tak.

      0 0
    • Duff  

      Ano, BELL – avanti

      0 0
    • Honzas  

      Ano, Bell Delirium

      0 0
    • BostonGeorge  

      vozím a skorožena jí vozí taky.

      0 0
    • sun7dots  

      Jo a moje spolujezdkyne taky:) Oba spesl, ja ponekud starti takze si vyhlizim nejakou peknou novou skorapku. Uvex napr…

      0 0
    • corse1  

      ano,author Mission

      0 0
    • mechanik  

      Ano,bez ní nevyjedu já,manželka,syn ani 2letá dcerka!!!! Typy Crattoni MAniac,Bell X-ray,Kedd,Author:-)))

      0 0
      • mechanik  

        Jo ještě taková malá vzpomínka moje první Bellka prasklá na půl visí v kolovně:-D Nic moc se mi nestalo pouze otřes mozku,naražené rameno,zlomený 12 obratel. 4 měsíce v krunýři. To byla prdel… Už to je 12 let co nemít přilbu tak koukám na kytky ze spodu:-P

        0 0
    • gummo  

      jo jezdim jedine s prildou. a mam MET ippogrifo

      0 0
    • Belin  

      Ano – Axon. Manželka a děti – Author.

      0 0
    • marapara  

      Ano, KED Street

      0 0
    • biker01  

      Samozřejmě že jo, Uvex Wing RS, jednou sem jí nevzal a havaroval. Takže když na kolo, jedině s přilbou

      0 0
    • Meesha  

      ANO Etto Spider, ale v brzke dobe vymena za Giro Atmos nebo 5th Elementa

      0 0
      • mike!1  

        Tak přesně mezi těmito přilbami se rozhoduji taky:-)

        0 0
        • Meesha  

          Cekam co vypadne na 06. Gira by meli bejt kazdou chvili a MET ma prej 6 novejch modelu… Dilema jak svine :-)

          0 0
          • mike!1  

            to mi povídej:-) Už to vypadalo, že Giro je pro mě stoprocentní volba a pak jsem uviděl 5th elementh:-)))

            0 0
          • Radek Broz  

            Na zahranicnich webech se Gira 06 daji uz nejakou dobu najit (nevim, zda uplne vsechny, ale ty, co me zajimaly, jo)

            0 0
            • Meesha  

              jj, cekal sem ze budo jiny barvy, ale vypada to ze ne. Z Progressu mi dneska odepsali, ze budou na prelomu rijen/listopad

              0 0
    • black.horse  

      S Eilou vždy, bez Eily často jo, občas ne…:-) Jinak kokos Bell, integrála 661, na XC nyní prasklý Switchblade, brzo bude nová E2… no a taky v mojí milovaný kšiltovce s peckama v uších:-)

      0 0
    • Žofka1  

      ANO, vždy. Casco Passion.

      0 0
    • civetta  

      SAMOZREJME. Giro E2 (uz druhou – prvni byla na dve pulky po padu na silnici…), zena nejakou zlutou KED, starsi syn MET s tygrim vzorem 8-))) a mladsi nejakou detskou noname. Tchyne a tchan taky vzdycky, segra a svara naopak minimalne, prestoze segra se loni bez prilby vymlatila a ejhle – otres mozku. Az se nekdo z nich zabije, oni na to prijdou… 8-(((

      0 0
    • preacher  

      ANO, manzelka taky, oba UVEX

      0 0
    • faky  

      Ano UVEX,přítelkyně SHERMAN

      0 0
    • Samin  

      ANO

      0 0
    • mm  

      prilbu mam, ale prestal sem ji vozit

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nase ctenare by jiste zajimalo z jakeho duvodu. Z predbezneho pruzkumu vyplynulo, ze by na vine mohla byt starecka senilita. Muzete nam tyto domnenky potvrdit?

        0 0
        • mm  

          :) To ze si zvysuju riziko nebezpeci urazu hlavy nijak nepopiram. zit se stim da a myslim, ze je to docela moje vec. proste sem s helmou jezdil, dokud na me rodice tlacili a nutili me ktomu, tlak ustoupil a helma zustava ve skrini. Je ji tam dobre, neprasi se na ni… za solidarni system zdravotnictvi nemuzu, pri nemocnicnim reseni nasledku urazu lidi bez helmy by samo mela byt nastavena nejaka hladina spoluucasti raneneho.

          btw. zase obcas pouzivam helmu v aute, kde je to riziko zraneni prinejmensim srovnatelne (v beznem provozu ne)

          0 0
          • Spajky  

            Pri zavodech je tam skoro i vyssi, viz barum rally

            0 0
            • mm  

              tojo, ale zavody ja nejezdim. spis zkousim, co vsechno je schopne bezne stare auto zvaldnout :)

              0 0
      •  

        Ano – Ked Alien, Ked i manželka a táta. Ahoj

        0 0
    • davidak  

      Ano, Mango Spider.

      0 0
    • MattsSpeed  

      nosim, pritulka tiez. Giro.

      0 0
    • spipi  

      ANO Bell, ale uz potrebuju jinou, je uz docela vykrosena a zastarala=)

      0 0
    • MARIN  

      Jak sednu na kolo a jedu tak jedine s prilbou – momentalne Met Anaxagore II a draha polovicka Bell Avanti

      0 0
    • Pinocio  

      ano, přilbu používám Met Anaxagor

      0 0
    • Darius  

      vzdy, pritulka tez

      0 0
    • emarco  

      Ano, Cratoni Zethos 05

      0 0
    • dafe  

      Ano, Giro, partnerka Met anaxagore.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • gobike  

      Já vozím přilbu v 80%, mám Bell Ukon FS, pokukuju po nové Bell Aquila. Máte ji někdo? je OK?

      0 0
    • mspalek  

      Ano vozím vždy, dříve stařičká Bell Image (cca z roku 1994) nyní Giro Animas model 2005.

      0 0
    • pos3k  

      uz 3 roky vzdy ANO, Giro Skyline, poohlizim se po nove (doufam ze vymena nebude urychlena crash testem).

      0 0
      • pos3k  

        uf ten cas leti… 5 let vozim blembaka, prilba byla koupena po „roce“ jezdeni bez…

        0 0
    • slou  

      Ano, v současnosti MET 5th element, předtím MET Parabellum než jsem ji nalousknul, ještě dříve Bell – už nevím jaká, a začátek bez helmy :)

      0 0
    • Meesha  

      Kdyz sem napisou vsichni registrovany a bude se domlouvat tem co helmu nemaj, tak ten CzechTek trhnem nekolikrat! :-))

      0 0
    • Pardál  

      ANO !!! a konečně jsem k tomu přiměl i svou drahou polovičku

      0 0
    • foona  

      ANO, Giro Skyline. Spíš se měly udělat 2 podvlákna – jedno jako ANO, druhý jako NE a na příslušnou variantu by lidi reagovali…

      0 0
    • vozejk  

      ano bell ghisallo

      0 0
    • rb  

      Ano,aj do hospody…

      0 0
    • Vladimír  

      ANO, Uvex

      0 0
    • jmanek  

      Ano, Uvex Supersonic RS

      0 0
    • Ondrej  

      Ano, Casco Viper

      0 0
    • goofy  

      Ano Integrala Bell Bellistic a obyc Bell Delirium… Donedavna Bell Aquilla, ale tu sem rozstrelil, tak sem vyzkoushel vymenny program u Bellu… :o)

      0 0
      • -b-n-x-  

        a u toho jsem zrovna byl :-) A kvuli tomu nemohu prijmouti Evilzonovo tvrzeni o bezpeci na pohodovem jezdeni.

        0 0
        • goofy  

          Taky tomu nemuzu uverit, kde se to stalo… Holt kdyz je nekdo shikovnej… :o)

          0 0
    • Paris  

      na treninku NE, na závodech ANO(musím)

      0 0
    • Flais  

      Vozím ji všude, Giro Mojave (vozím tuhle přilbu i na silnici).

      0 0
    • boban  

      ano,vždycky Casco Viper

      0 0
    • M@rtin  

      ANO – vždy Giro Pneumo

      0 0
    • rock  

      Ano, KED Vs. A vždycky, když jsem na biku. Mimochodem, všiml jsem si docela zajímavé módy (předpokládám) prázdninových jezdců: nečekaně vysoké množství jedinců s přilbou na řidítkách. Docela mne bavili; mám pocit, že když už sebou přilbu táhnu, tak na hlavě zavazí nejméně … asi -jako obvykle- nejsem in a nerozumím tomu …

      0 0
      • orca  

        No nevím jak u Vás ale tady takhle jezdí závodníci z Lopatárny (Plzeň) z gira a nebo přijíždějí na závody…

        0 0
        • rock  

          Měl jsem štěstí spíš na krosy made for Tesco …

          0 0
    • Palec_82  

      Ano, Lazer, tzp nevím

      0 0
    • Biker jak Pes  

      ano vždy, když ji nemám cítím se jakoby mi něco chybělo.

      0 0
    •  

      Ano Bell Bellistic a predtim Giro Targa

      0 0
    • vasil  

      ANO ANO-žena (už měla jeden kreš) ANO-1.syn ANO-2.syn (všichni se musí poutat v autě a používám prezervativy=je v tom souvislost:-))

      0 0
      • pos3k  

        neni misto v aute nebo neni na dalsi kolo a prilbu? :-))

        0 0
    • Gatier  

      Nie, ano. V zime som doteraz nikdy nejazdil. Akonahle su teploty – tak sa mi pod nu nezmesti to, co by som potreboval. A donedavna ani na treningu, pokial som isiel sam. Na ceste. V lese vzdy. Bell Xray, Giro Pneumo- tento rok uz druha a aj ta je prasknuta. Uvidim, ci ju dostanem na vymenu v mojej oblubenej farbe tmavo sedej. Ak nie, tak Atmos. Ten novy Stradivarius je fantasticky ale tlaci vsade.

      0 0
    • P2  

      Ano! Cratoni Zethos.

      0 0
    • Luka  

      BEZ HELMY NEVYJIZDIM ANI PRO NOVINY. Ja (uvex boss lady) i muz (Uvex Wing). Moje helma uz ma par zasahu a ulomeny stitek, takze silham po nove, zase uvex, nejspis jeden z tech vyssich modelu, bud supersonic, nebo ten wing.

      0 0
    • kankrlicek  

      Ano, v létě Giro San Siro, v zimě Met. Ale když jedu do práce na plečce, helmu nevozím.

      0 0
    • chemik  

      Vozil jsem nějakou noname, tu jsem dobročinně věnoval a slouží dodneška při cykloturistice. Pak to byla MET Anaxagore, kterou jsem rozkřáp letos na jaře. Teď je to Bell Sweep XC. Manželka Bell X-Ray.

      0 0
    • Pavlis  

      Na iDnes se trosku zaprudi s helmama a hned je tu „nova“ anketka. Uz me tahle osveta zacina ***. Jezdim jen na silnicce, bez helmy, vim ze bych ji mel mit a uz se asi pul roku chystam ke koupi, na druhou stranu i sebelehci helma je mi neprijemna a rikam si, ze helma mi akorat doda falesny pocit bezpeci. Co kdyz se pak prestanu na silnici bat?:))

      0 0
    • PHiLiPZ  

      Met Zolfo a priatelka nejaku po vyplate dostane tiez

      0 0
    • Eila  

      Ano, Giro Pneumo za nedlouho nahradim giro Atmos:-)

      0 0
      • Gatier  

        Tak to mame rovnaky postup :-)

        0 0
        • Lance  

          gatier zda se mi to nebo je to fakt,pripada mi,ze zacinas celkem logicky radit prispevky,pravda vsimnul jsem si toho pouze u jednodussich,ale vsimnul:):)

          0 0
        • Eila  

          kdyz ten atmos je hezci co?:-)

          0 0
          • Gatier  

            Aj Pneumo sa mi paci, hlavne od zadu. Musime ist s dobou, nie? Lance: Snazim sa! Este nechapem tie koliecka stvorceky a farby. Ale na to pridem, bo sa vzdy pozeram… :-)

            0 0
    • Jester  

      Tak at trhneme ten CzechTek – MET Stradivarius.

      0 0
    • Ricoo  

      ANO-urcite a už má aj škriabanec – padla mi :-)

      0 0
    • misj  

      ANO, manzelka taky – oba UVEX Supersonic, spokojenost

      0 0
    • ju.mu  

      jasně že jo.celá rodina Bellky

      0 0
    • fil  

      Zcela vyjimečně ji zapomenu (pouze když se někam přesouvám) … jinak vždy s. zn. GIRO (něco prehistorický)

      0 0
    • libi  

      ANO nejakej kokos, ale bude treba vymena, pac uz je rupla

      0 0
    • vrabcak  

      Ano, UVEX

      0 0
    • sis  

      ano, Bell Ghisallo

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.