• tjuren

    Dávám dotaz do fóra. Po dovolené jsem se vrátil do práce a při průjezdu vrátnicí mě šokoval nápis a značka „zákaz vjezdu kol“ a povinnost si kolo odložit u brány ve stojanu. Prej ohrožujeme lidi na dvoře a na chodbách a špiníme výtahy a balkony a vůbec. Museli jste někdo řešit podobnej problém?

    0 0
    • Lance  

      no to jsem neresil nejezdim pres vratnici,ale diky byvalemu kolegovi – blbounkovi,ktery si svoji ukrajinu nosil do kanclu kde jsem parkoval i ja sve kolo,tak diky nemu uz ho musim davat do sklepa z duvodu,ze jak on sel tak mu bylo jedno jestli zasvini stenu nebo ne. Jinak ukrajinu mu uz corli u tesca:( coz mi je lito.

      0 0
    • náčelník  

      Je-li to v souladu s par. 145 zákoníku práce, pak není odvolání.

      0 0
    • Luka  

      Trochu se mi pricilo kdyz mi zakazali kolo na pracovisti (v kanclu) a nakazali ze musi byt v garazi, ale co. Jestli mi ho ukradnou, tak mi to musi zamestnavatel nahradit, protoze za kolo prebira zodpovednost pokud je na miste ke skladovani urcenem. Takze, maximalne bude novy bike :)

      0 0
      • tjuren  

        A co amortizace, nebudou s ní operovat?

        0 0
        • Luka  

          :) i kdyby, tak se to pokusim ukecat, jako „ztratu v rodine“… mame tu dobre vztahy. Treba ted mi koupili novou krasnou helmu vymenou za moji starou, ktera bude slouzit na posouvani v nejblizsim okoli firmy :)

          0 0
          • tjuren  

            Prej zaměstnavatel hradí jen do 5k Kč, zbytek pojiš?ovna. Nejsem v práci žádný VIP aby na mě byli tak hidní jak na tebe :(

            0 0
            • Luka  

              VIP nejsem , bohuzel. Ale myslim, ze zadne pojisteni na takovou vec nemame jako firma, takze by meli uhradt cely. a basta. Ale kush… privolavat takovy oshklivy veci

              0 0
              • orca  

                kdysi za komančů mi někdo ukradl přehazku z kola ,a ta procedůra … a výsledek – + amortizace že škoda času stráveného po policajtech. takže nevěřím že ti nějaká pojiš?ovna zatáhne např. 40,000 za kolo které máš by? 1 rok … Nedělej si iluze … za to vystřízlivění to nestojí…

                0 0
                • Luka  

                  No, jasne… ale vis co. Jsme majinka firma… takrka rodinna… takze myslim, ze by to bylo v pohode. Kolegovi ukradli mobil a tak mu firma koupila novej, bez kecu a bez nahrady…

                  0 0
                  • orca  

                    jasně neznám okolnosti , ale spoléhat se na to … pro většinu z nás by bylo utopií… :-(

                    0 0
    • Alibaba  

      Něco podobného jsem řešil: http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?… Zajímavé je, že to vadilo ekonomce a ředitelce, které mají kancl o dva baráky dál. Nikomu z mého kanclu anipracovište to nevadilo. Pokud je zákaz „vjezdu kol“, tak bych ho přes bránu vodil…(jak víme, kolo samo jet nemůže(max. pár metrů);) Všechno je to o lidech.

      0 0
    • MattsSpeed  

      v predchadzajucej budove sme to mali v uzamknutej strazenej garazi.ked sa fi. prestahovala do novo postavenej budovy, tak po dohode, nam cyklistom vyhradili miesto na chodbe, ale som zvedyvy kedy sa do toho zacne niekto montovat: obyta stena, vzorky penumatik na stenach, a ked pride zima, tak to budu mapy na obkladackach… no zatial je ticho :-))))

      0 0
    • SELMIRA  

      nám řekli, že na kola máme místo na parkovišti :o)) prej tam k plotu si je můžem klidně opřít. :o)) Ale jsme nakonec vyhádali, že do budovy můžem a kola se dávaj na terasu. Ovšem už vidim zaměstnavatele, jak mi hradí ukradené kolo. :o))) /I když vim, že by měl./ Prostě do práce už na biku pravidelně nejezdim. :o((( A když vyjimečně, tak ho stejně beru do kanclu.

      0 0
      • termit  

        to mam asi stesti…ja si kolo davam primo do zasedacky… :) pokud je porada nebo jednani, tak na balkon u zasedacky…super sefove to jisti…

        0 0
      • náčelník  

        „Zákoník práce ukládá v paragrafu 145 zaměstnavatelům důležitou povinnost. Musí zajistit bezpečnou úschovu svršků a osobních věcí, které zaměstnanci obvykle nosí do práce, jakož i obvyklých dopravních prostředků, pokud je používají k cestě do práce a zpět. Podmínkou však je, že zaměstnavatel odpovídá jen za škodu na věcech, které zaměstnanec odložil při plnění pracovních úkolů, nebo v přímé souvislosti s ním. Neodpovídá tedy za libovolně odkládané poškozené věci. Věci musí zaměstnanec odložit na místě k tomu určeném nebo na místě, kam se obvykle odkládají. Nelze tedy požadovat náhradu za hodinky zapomenuté v umývárně nebo za sako odložené přes židli, a nikoliv do skříně. U věcí, které zaměstnanec obvykle do práce nenosí, zaměstnavatel je nepřevzal do zvláštní úschovy a škodu nezpůsobil jiný zaměstnanec, je odpovědnost omezena částkou 5000 korun. Proto se doporučuje, aby zaměstnanci požádali zaměstnavatele o převzetí například větší sumy peněz či klenotů do zvláštní úschovy. Pokud jde o větší částky peněz, za něž zaměstnavatel odpovídá jen do částky 5000 korun, nepovažuje se za ně mzda nebo jiné odměny, avšak pouze v den, kdy byly vyplaceny a kdy jsou u zaměstnanců věcí obvyklou. V jiné než výplatní dny by zaměstnavatel odpovídal za náhradu peněžní škody jen do částky 5000 korun.“

        0 0
        • tjuren  

          Mám v práci nějakou směrnici od právníků, kde hradí zaměstnavatel škodu do 5000 Kč a vyšší sumu již pojiš?ovna. To je to čeho se bojím, pojiš?ovny se do placení nehrnou, odklady, další dokumenty, amortizace. Teoreticky by mě mohl zaměstnavatel vyzvat abych odložil mobilní telefon na vrátnici a při odchodu si ho vyzvedl. Co mám dělat, pokud mám pocit, že kolo není zabezpečeno dostatečně a zaměstnavatel se o tom odmítá bavit?

          0 0
          • Luka  

            jezdit do prace na krumplu do 5 tisic…

            0 0
          • náčelník  

            Nařknout zaměstnavatele z porušování par. 145 ZP. Máte-li odbory, obra? se na ně.

            0 0
            • JFB  

              tohle vsechno se lip rika nez dela… tim samo nechci rict, ze je lepsi nedelat nic:-) ale proste jak tu nekdo psal, silnejsi vyhrava…

              0 0
              • náčelník  

                Paragraf 145 ZP poskytuje v tomto sporu dostatečnou sílu. Vše ostatní jsou výmluvy a pohodlnost. Takovej Dušek by to určitě vyhrál :)

                0 0
            • tjuren  

              A co požadat zaměstnavatele o ukladani kola do zvlaštní úschovy? To by pak hradil 100% škody. Nebo je takovou uschovou zvlaštní stojan? Pokud tě už tato debata unavuje dej to klidně najevo :)

              0 0
              • náčelník  

                Ten limit 5.000 Kč je u věcí, které s sebou člověk do práce obvykle nenosí. Kolo je ale dle par. 145 ZP považováno za obvyklý dopravní prostředek, takže škoda by měla být hrazena v plné výši.

                0 0
                • RomanH  

                  Docela by zajimalo, jestli by Selmirinu moratku vyhodnotili jako obvykly dopravni prostredek.

                  0 0
                  • náčelník  

                    To je dotaz na právníka. Jsou zde nějací?

                    0 0
                  • SELMIRA  

                    Warum nicht? Já si nemyslim, že moje kolo je něco extra. A u aut Ti taky neurčujou, jestli je normální jezdit trabošem nebo volvem či co já vim. :o)

                    0 0
                    • RomanH  

                      To mas sice pravdu, ale stejne by me zajimal ten nazor pravnika :)

                      0 0
    • mastihuba  

      obávám se že tady v tom případě si svou pravdu obhájí ten silnější.

      0 0
    • Medunka  

      Ja jsem v poho. Mame dve budovy – v ty jedny (chudacek Goood) se s kolem clovek nedostane dal nez do pasaze :-( Pri trose stesti muze pouzit garaz, kde jsou popelnice – nic moc bezpecneho. V druhy budove si kolo muzu dotahnout az do kanclu :-) Vedeni to nevadi, kolegum taky ne :-) Ale zustava venku zamknute pod oknem security, takze je zlaticko pod dozorem.

      0 0
    • RomanH  

      Nastesti nee. Pokud vyjimecne prijedu do prace na kole, zamknu si jej v serverovne, od ktere mame klice jen 4. Moc casto ale do prace na kole nejezdim. Jednak nemame v praci sprchu a dale me jizda po asfaltu nebavi. Cas mam stejny jako pri pouziti MHD, cca 20 minut.

      0 0
    • fousek  

      No ja takovejhle problem nemam, uz jen kvuli tomu ze reditel je sam cyklista, takze vetsinou my kolo stoji vedle reditelovo ve vratnici

      0 0
    • hmi  

      Tak to te lituju, u nas zadnej problem, kolo si jezdi vytahem a pak lebedi v archivu;D

      0 0
    • rock  

      U nás žádný problém, dneska jsem ho měl v kanceláři vedle mého stolu, zaměstnavatel mi ho okukoval a ze zdvořilosti chválil :-) …

      0 0
    • quidos  

      tady je kolo v pohodě. Dělám v malé firmě, je nás 9 včetně vedení, firma v baráku s velkou garáží, no problemo. Jen by občas bodla ta sprcha, ale ráno jedu stejně dost zlehka, tak se dá umýt i v umyvadle..Jen paní šéfová prská, když pověsím věci na mříž před oknem – prý co to tam zas visí za hrůzu, ale spíš mě jen škádlí :-)

      0 0
    • Lister  

      Tak u nás taky zákaz kol, ale jen pro návštěvníky. Nikdy jsem neměl problém, navíc většinou nejezdím přes vrátnici. Kolo ukládám do sklepa do archivu (nebo do spisovny jak se tomu teď nově říká). Občas když zapomenu klíče, tak ho prostě zamknu k nějaké pevné věci na chodbě ve sklepě. Nikdo si zatím nestěžoval. O kolo trach nemám, protože do práce jezdím na 15 let starém Favoritu, vyjímečně na svojem starouškovi, a toho by asi taky neukradli.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.