• cabbage

    priznejte se kdo se ted dostal na strojarnu? a kdo tam uz je- jde mi o to ze pokud se podle Ústav tělesné výchovy najde 10–12 zajemcu bude bike jako telak, jestli ne, tak si budu muset vybrat co nejvic flakaci sport(treba lukostrelba) a to se mi moc nechce…

    0 0
    • sfinga  

      ale stavebka to jako tělák už má dávno, přihlaš se tam na katedru a máš to

      0 0
      • cabbage  

        studovat stavarnu se mi nechce, pokud to nemam pochopit tak ze muzu mit jeden predmet na jiny fuckulte…

        0 0
        • jecnak  

          Je to tak, normalne ti to pak uznaji.

          0 0
          • cabbage  

            noo uvidime.....

            0 0
            • sfinga  

              jo uznají ti to, musíš si ale předmět zapsat na stavembce, přímo na katedře. Pak je to v poho. Já na dopravce to mám taky tak, tělák ním zajiš?uje stavebka

              0 0
    • Meesha  

      coze??? To jako de? Ja snad pudu na stojarnu! :-D

      0 0
    • JMT  

      ja chciiii biky !!!!!!!!!!!

      0 0
    • emarco  

      to si delate srandu? ja chci uz bejt taky na vejsce!

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Andrzej  

      pred par rokama (jestli si to dobre pamatuju) byly biky jako volitelny telocvik ve druhaku, delalo se to v lodenici v chuchli. tak nebyl problem se s nima domluvit a chodit si taky zajezdit

      0 0
    • pary  

      normale odchodis telak na stavarne a na strojarne si ho nechas jen uznat a zapsat do indexu. Ja jsem ted ve 4taku na fsi, ale pac nejsem z prahe tak bych musel tahnout bike na kolej a to se mi nechce, pac tam neni bike kam slozit, max. zavesit na zed nad postel, kam ti bude nasledne z biku odkapavat bahynko, popr. tajici snih, a kdybych chtel treba bike pekne udrzovat a umyt tak snad jedine ve sprse a to nevim jak by na me ostatni reagovali, kdyby se meli jit po mym biku koupat do ty sprchy :-))))))))))))) Snad dam pres zimu dohromady svyho staryho ore a toho snad do prahy dotahnu......

      0 0
      • cabbage  

        no to bych moh zkusit, sice komlikace hned na zacatku, ale vlastne proc ne:) p.s. spolubydlici to rozdejchaj, ucebni pomucky maj prece nejvyssi prioritu:)

        0 0
        • pary  

          :-))))) Zajdi si na studijni, tam ti poradi(snad, zalezi jakou budou mit baby naladu) Necham to fakt na to jaro, ted budu v pze stejne jen 3 dny, mam jen 4 predmety:-)))))))))))))))

          0 0
    • mivrda  

      lidicky ja jsme na strojrane taky od letoska a horska kola tam jako predmet sou nekd ev chuchli.. ! ale ma to jen urcity usek studentu…?? ale chtel bych taky na bajky od ctrvtka je zapis telocviku tak se musime nejak domluvit

      0 0
      • kesu  

        hm ja sem ze stavebky a v nabidce volitelnyho telocviku jsme to nemeli ale mel bych o to fakt zajem nevite jak to je?

        0 0
        • cabbage  

          co sem volal na utvar TV(uz zas nevim, jak se tomu nadava) na strojarne tak kdyz se najde 10–12 lidi tak to otevrou. takze by to chtelo aby se ozvali vsichni co maj zajem a zacali lobovat na karlaku…

          0 0
          • mivrda  

            to CABBAGE:> kdyztak sem ti napsal do ICQ muzeme se prez nej domluvit trochu rychleji nez pres forum kazdy kdo ma zajem at posle treba maila..

            0 0
    • JJ  

      Kdyz sem studoval na CVUT, tak nejlepsi telak byla kanoistika. Ale tezko rict, jestli Roman Tomcik jeste uci. Ale pokud by byly bajky, tak s nejvesti pravdepodobnosti s nim a v Chuchli, coz je trochu z ruky:(

      0 0
      • Darkson  

        pro Kibice ne:-)

        0 0
      • stip1978  

        Jó Roman ten se s ničím nemaže, onehdá v Grónsku dokonce zabil v sebeobraně ledního medvěda. Tomu říkám tělocvikář jak má bejt.

        0 0
    • enjoy  

      hele jestli jenom trosku uvazujes tak si zapis neco jako basket,florbal nebo volejbal.to je pohoda. uz te vidim jak pri tom rozvrhu jdes do cyklistyckyho a zase zpatky atd..:-)

      0 0
      • cabbage  

        v tom nevidim problem, basket nebo volejbal nepripadaj v uvahu- zku**enejsi sporty neznam. to uz radsi fotbal. navic mezi telakem a vyucovanim mam 2 hod mezeru:)

        0 0
        •  

          nahodou po cyklistice jsou to moje nejoblibenejsi sporty, uplne nejhorsi je dle me fotbal a floorbal a jim podobny odnoze,fuj

          0 0
        • enjoy  

          to je tim ze to neumis:-).kopat do mice,jo to si mysli kazdej ze to umi:-)

          0 0
    • sann  

      no minuly rok byl telak jako kola, delal to tomcik a predtim kriz. Mozna se primo obrat na tyhle lidi a ty Ti urcite poradi.Maji hlavne i kontakty na lidi z ostatniho cvut. Hodne stesti ve studiu a nepodcenuj konstruovani:)

      0 0
    • cabbage  

      Ciboha, to už ja tak dávno..

      Je ještě na čvut mtb-tělák?

      0 0
      • black.horse  

        Tak čumím co jsi to vylovil:-) Bajkovalo se nakonec? Slyšel jsem něco jako že to byla spíše taková fraška:-) já tehdy chodil na volejbal, ten mě obecně hodně bavil, chodil jsem hrát dobrovolně i mimo školní povinnosti…

        0 0
      • oddie  

        Hm, já byl v 92 na letním kurzu kola + karate, to tehdy ještě nějaké MTB ani nebyly :)

        0 0
        • Edwin  

          "Jmenuju se Libor Vykydal a trénuju džudó a karate " :o) – nezapomenutelná hláška z kurzu '99 nebo 2000 :o)

          0 0
          • oddie  

            Já už si jména nepamatuju. Jediné, co jsem dokázal dovzpomínat a pak dohledat přes google, je, že na tom kurzu byl jako jeden z vedoucích Martin Kříž.

            0 0
            • black.horse  

              Kříž byl dobrej týpek, jen takovej sportovně nezničitelnej, furt nás popoháněl ať se neflákáme:-)

              0 0
      • Rubi  

        ja jsem na dopravce a mtb telak tu neni, jen posrany spinning, tak jsem sel na florbal, ale asi se zeptam na jinych fakultach jeste…

        0 0
    • Pedro404  

      Otázka na ty, co studovali na strojárně:

      Jaký to bylo?:) Já už zkoušim druhou humanitní školu (překladatelství, předtim peďák) a už to zase začínám vzdávat, protože se tam prostě neučí praktický věci a sere mě to.

      Čim víc začínám přemejšlet o tom, že by mě nejvíc bavilo živit se rukama, něco vyrábět, navrhovat, ideálně v oboru aplikovatelnym na bajky. Když tu vidim, že lidi soustružej, svařujou a tvarujou z karbonu vlastní komponenty, tak mi to hrozně imponuje. Nabídne mi něco takovýho strojárna, nebo bych se tam akorát místo dějin evropy učil dějiny strojírenství? Popř. můžete mi doporučit jinou školu co by mi podle popisu mohla vyhovovat?

      0 0
      • jIrI___  

        Budoucnost strojaře po škole – relativně složitá práce za málo peněz (pokud se nezařadíš mezi hrstku lidí, kteří se dobře upíchnou). Já bych na strojárnu už znovu nešel. Pokud tě baví dělat rukama, udělej si učňák, na VŠ se s praxí moc nesetkáš.

        0 0
        • lutte1  

          A rada pro člověka co to šel zkusit na strojárnu a nějak ho to nevzalo? :D Baví mě tu jen matika a geometrie.

          0 0
          • jIrI___  

            Změnit obor na aplikovanou matematiku apod., tam by sis užil :)

            0 0
            • lutte1  

              My tu máme Bc. všobecnýho (Liberec). Obor se vybírá až v navazujícím, což je škoda. Líbilo by se mě na katedře obrábění a strojů.

              0 0
              • alinceb  

                Líbilo by se mě na katedře obrábění a strojů. – něco takovýho existuje?

                0 0
                • Kamikaze 591  

                  Jojo to by se mi taky líbilo. Teď když jsem se jen tak pro jistotu (kdyby mi náhodou nevyšlo to co mám teď) díval, tak se mi hodně zamlouvala stavba strojů a zařízení Silně o tom uvažuju, ale už jsem rozjel geoinformatiku a když si to vezmu, že je riziko že bych to třeba nezvládal, nebo něco bylo špatně, tak už je to dost ztraceného času a promrhaných peněz.

                  Ale podle předmětů, věřím, že by mě to bavilo. Ta geoinformatika je taková znouzectnost. Zrovna teď jsem si tady musel nechat počítat pružnost trubky.

                  0 0
                  • kupi  

                    Omlouvám se za offtopic. Kde studuješ geoinformatiku? Jak se ti tam líbí? Dá se u toho zvládat kolo? :-D Geoinformatika je jedna ze škol, kam bych rád šel.

                    Díky za odpověď

                    0 0
                    • Kamikaze 591  

                      Na té nejlepší škole v ČR kde můžu být! :D V Ol.

                      Tak zvládat se to určitě dá. Volného času bylo tento semestr víc než dostatek. Pátky volné a každá druhá středa taky. Je tam ale dost práce na doma. Musel jsem se naučit kreslit v corelu. Na každý týden úkol, no bylo to na dlouho průměrně tak 5 hodin. Ale když se na to dívám zpětně, tak by se to dalo zvládnout za půlku času :)

                      No teď se nějak snažím učit na zkoušky. Pořád se k tomu ale ne a ne dostat. A už se mi nechce a pořád je něco lepšího na práci…

                      0 0
                  • jIrI___  

                    Na tom oboru na VUT jsem byl, nedoporučuju.

                    0 0
                    • Kamikaze 591  

                      Máš nějaké bližší odůvodnění?

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Ty předměty, které se tváří zajímavě (např. hydraulické stroje, dopravní a manipulační zařízení, spalovací motory, atd.) jsou naprosto k ničemu. Hodiny probíhaly tak, že člověk přišel, dostal nadiktovanou teorii a konec. Žádné příklady v praxi, snad jen když skupina moc přemlouvala, tak byla v jedné hodině „exkurze“ do školních laborek. Když to srovnám s VŠB, tak VŠB je mnohem, mnohem více zaměřena na praxi – přednášky odborníků (bývalí absolventi, kteří se vypracovali na nějaké zajímavé pozice), exkurze do fabrik, různé odborné konference, atd.. Tohle jsem na VUT nezažil. A i spousta kamarádů z VUT, kteří tam už mají hotového inženýra, mi to jen potvrzuje. Onehda jsem se o tom bavil s kolegou v práci (taky ing na VUT, rozdělaný doktorát) a ten mi jen potvrdil, že to bakalářské studium na VUT je zaměřeno neskutečně na teoretickou rovinu a pokud by šel studovat strojárnu teď, tak si bakaláře udělá na jiné škole a až na magisterské studium se přihlásí na VUT.

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Ale zas aby bylo jasno, tak někomu tenhle styl výuky může vyhovovat. Mně osobně se v tomhle ohledu líbí VŠB, byť má horší jméno.

                          0 0
                          • pepek  

                            Můžu se zeptat, proč se to furt jmenuje „VŠ Báňská“, když tam dokola už skoro žádný haviř není? :-)

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Údajně to má tenhle název poslední rok. Po sloučení s OsU to má mít nějaký šíleně dlouhý název, který si nepamatuju a dlouho pamatovat nebudu :D

                              0 0
                              •  
                                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                0 0
                          • Kamikaze 591  

                            Aha, dík. Já jsem spíš taky přes tu praxi.

                            0 0
                    • Kosta  

                      Když jsme u těch oborů, jaký sis vybral na VŠB? Mě teďka čeká výběr, no a na jednu stranu se říká, že je to jedno, že obory jsou si hoodně příbuzné, na druhou stranu bych chtěl konstrukci, což ale tak trochu nejde, takže zbývá asi diagnostika, ta by mně celkem i vyhovovala, hlavně teda Helebrant :)

                      Jak to tam teda je s oborama? :)

                      0 0
                      • l.smetana  

                        Taky se tam teď hlásím,tak se přidávám. :)

                        Jinak zatím silně uvažuju o oboru Strojírenství, specializace ještě nevím a nebo ještě obor Výroba strojů a zařízení, specializace konstrukce dílů a sestav.

                        Sem z SPŠky, takže s konstrukcí nečekám moc problémů,resp. si v tomhle celkem věřím,horší bude deskriptiva (měl jsem ji v 1. na SŠ a běs) a chemie..

                        P.S. proč nejde konstrukce? :)

                        0 0
                        • Kosta  

                          no deskriptiva jako jedna z mála, mě relativně i bavila, díky vyučujícímu, který byl trochu svéráz, ale mně naprosto vyhovoval, takže počkej a uvidíš ;-)

                          jinak konstrukce nejde proto, protože už tak nějak jeden konstrukčně zaměřený obor studuju, a bylo mi řečeno, že 2× obor konstrukce ne-e, takže řeším, co s tím..

                          0 0
                      • jIrI___  

                        Já chodím na průmyslové inženýrství, protože jsem chtěl pryč od počítání a nestěžuju si. Nicméně už to není taková klasická strojárna. Na diagnostiku snad žádný kámoš nešel, takže netuším jak to tam chodí. Dost lidí šlo na technologii, konstrukci a hydrauliku. Helebrant je kapitola sama pro sebe :D

                        0 0
                        • Kosta  

                          takže žádná Pružnost-Pevnost II a podobné? Jo, a v navazujícím teoreticky můžu jít na odlišný obor, než mám v bc, že?

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Vůbec, až na Numerickou matematiku v podstatě žádné technické předměty. V navazujícím na odlišný obor můžeš, ale dělají se tuším přijímačky.

                            0 0
                        • l.smetana  

                          A jak to tam chodí? Teď se na něj dívám a nevypadá to marně. :)

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Co chceš slyšet? :) Chodí to tam jako všude jinde, jen chybí vyloženě technické předměty.

                            0 0
                            • l.smetana  

                              No pokud možno všechno :D

                              Zatím nevím, co by mě nějak bavilo. Spíš mě baví potom ta praxe,konstruování ale na druhou stranu mechanika zrovna není můj šálek čaje, i když si to tak trochu odporuje s konstrukcí :)

                              0 0
                              • Kosta  

                                obor volíš v letním semestru druhého ročníku, takže ještě klidně počkej, ono se to vytříbí ;-)

                                0 0
          • black.horse  

            Nebo běž na jinou školu, třeba něco jako já, VSMIE – management IT. V praxi dělám v takovém podivném multi-oboru kombinujícím IT/obchod/finance, ale díky strojařině nad těma věcma zvládám tak nějak hezky logicky přemýšlet. Technika mě naučila, že musím poznat jak to funguje a pak si to řešení nějak odvodit a zpracovat. Humanitně študovaní kolegové špekulujou furt jen nějaký nesmyslný teorie a skutek utek :-)

            0 0
            • lutte1  

              No já mám střední gympl a právě třeba pro mě největší problém a trn v patě je programování, který mě neskutečně nebaví a vůbec mi nejde. Takže cokoli s programováním vyškrtávám.

              0 0
              • jIrI___  

                Jsem na tom stejně. Přes programování jsem prošel jen výměnným obchodem – já dělal kamarádovi výkresy do konstruování, on mi na oplátku veškeré programy do programování. A spokojenost na obou stranách :D

                0 0
                • lutte1  

                  Mě právě ani nejde moc konstruování. Bohužel jsem tu od toho čekal trochu jinej přístup než: nauč se doma a pak to přines. V podstatě ani v konstru ani v Cadu sem se na hodinách nic nedozvěděl a to je podle mě špatně. Nevim jestli to je jinde lepší, třeba si to moc maluju. Rozhodně mě ale tenhle přístup nebaví.

                  0 0
                  • jIrI___  

                    To bych řekl, že je normální přístup na technických VŠ. Minimálně na VUT i VŠB to probíhá stejně.

                    0 0
                    • lutte1  

                      Tak to je naprd, sem myslel jak mě technika bude bavit. :D

                      0 0
                      • black.horse  

                        Za mě to bylo tak, že oni tam očekávaj, že prkotiny jako deskriptivu, rýsování výkresů, práci s CAD/CAM systémy a modelování ve 3D, názvosloví základních konstrukčních prvků, ale i základy metalurgie, obráběcích metod a integrální počty vlastně dávno znáš ze střední jako nic:-) Takže si to v prváku jen rychle prolítneš, abys srovnal rozdíly mezi různě kvalitními středními školami a šup jede se dál… jak neznáš Černocha líp než vlastní boty tak seš póvl;-) holt gympláci se to honem rychle doučí a když ne, tak smolík, tohle není humanitní a občas ani humánní studium:-D

                        0 0
                        • lutte1  

                          Jasný s tim sem trochu počítal ale né v takový míře, člověk to jde zkusit a předem neví co to obnáší. Já byl zas vysmátej s matikou a strojaři trochu vyděšený. :)

                          0 0
                          • alinceb  

                            To je úplně stejný i na stavárně – v odborných předmětech (tech. kreslení, statika, pružnost, betony atp.) plavou gympláci (já) a ve všeobecných (matiky, fyzika, deska, chemie, Aj) zas průmyslováci…

                            0 0
                  • Ossis  

                    Hele, ale ono to moc jinak nejde, pokud máš něco udělat. Když jde o nějakou souvislejší práci, tak je tech 90 minut týdně zatraceně málo – ve chvíli, kdy se začneš nořit do problém, tak je konec a přesun jinam (i když nemám zkušenost se strojárnou).

                    0 0
                    • lutte1  
                      • u matiky se to vzládalo, spíš sem chytnul blbáho vyuřujícího, kdyžto za semestr 2× odpadne a 2× tam nepřijde bez náhrady s vyřízením aťse to naučíme sami…já nemám gympl ani nikoho kdo by mi to ukázal a CaDje prostě nelogickej no
                      0 0
                      • lutte1  

                        mělo tam být že mám gympl a nemám nikoho kdo by mi to ukázal…jinak se nehcci vymlouvat určitě se to dá nějak naučit vždycky, jen že mi to vadilo

                        0 0
      • oddie  

        Jaký to bylo? Udělá ji každý, kdo má ocelové nervy a olověnou pr… :) K praxi na strojích se tam zas tak moc nedostaneš, jsou tam sice nějaké dílny, ale spíš symbolicky. Pokud chceš něco dělat rukama, je to spíš na nějaký učební obor – resp. osobně vidím jako cestu strojárnu či jinou technickou školu + sehnat si praxi vedle, nebo si pak dodělat rekvalifikaci nebo tak nějak.

        Jinak před lety byly ve strojařině hodně mizerné peníze, takže jsem po škole prostě šel do IT a strojařinu a elektroniku si nechal jako koníček a vedlejšák sám pro sebe, dnes by už to snad mělo být o něco lepší, ale proti IT pořád nic moc.

        0 0
      • soc  

        Pokud nemas prumkku, tak nepocitej moc s tim, ze se na strojarne naucis makat rukama. Jako gymplak to vim moc dobre… Co se tyce prakticnosti, tak, no, jak to jenom slusne rict… stejne se vetsinou ucis spoustu balastu, opravdu zajimave to je az na katedre, prvni tri roky jsme meli takove vseobecne a byla to nuda.

        A co se tyce uplatneni, tak to uz ti popsal Jiri. Chce to mit stesti a dostat se nekam, kde se deji zajimave veci.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.