• petryk

    Vozíte někdo osvětlení na přilbu od UVEXu?

    Pořád cpu ty světýlka někam na batoh, na bundu atd. Nechce se mi to přehazovat, když střídám dvě kola. tohle mi příjde jako optimální řešení

    0 0
    • Kóča Popovič  

      Já bych to vozil, ale nevím, kde to mám koupit? Nedal bys mi prosím tip?

      0 0
    • fousac  

      uvazuju o tom… svetylek neni nikdy dost… (nechapu kvanta lidi, kterejm je za tezko vozit aspon blbou blikacku)

      0 0
      • petryk  

        Ja to taky našel u Hanáka, ale příjde mi to celkem drahý…, i když asi funkční.

        0 0
        • fousac  

          udelam pruzkum v nasem mistnim shopu.. obcas tam maj zajimavy ceny…

          0 0
          • petryk  

            Ok, bezva, za 150/kus beru dve predni a jedno zadni:)

            0 0
          • fousac  

            takÅľe zA¡zrak se nekonA¡.. Dostal bych stejnou cenu jako u hanaka, tzn. 350,– takÅľe si zkusAm napsat jeÅľAÅ¡kovi…

            0 0
            • petryk  

              no, v každém případě díky a když se něco objeví, tak dej vědět

              0 0
    • TWISTR  

      Světýlka na batohu:-((( Víš jak malej je úhel vyzařování blikačky. Víš k čemu je ti takový světýlko na batohu. Já bych Ti to řek, vím to dobře, takovejch osvětlenejch potkám každý ráno několik. Jsou úplně k ................ Fakt jseš taková socka, že nemáš stovku na druhou blikačku přidělanou inteligentním způsobem:-((((((((

      0 0
      • chupas  

        dost zalezi co na batohu vozis treba tohle je videt docela slusne http://www.peak62.com/…emno/100863/ a taky jak ta blikacka je umistena na batohu. ja ji treba mam tak ze kdyz sem oprenej o riditka je presne v ose s kolem a v urovni oci. za pasem je to fakt blbost, stejne jako blikacka s 2roky starejma baterkama.

        0 0
      • Mamutt  

        ad vyzařovací úhel – tohle svítí skoro na všechny strany :o) http://www.cateye.com/…wProduct.php?… teď jsem koupil zkusmo jednu na bikestore a je vážně super. Asi půjdu do další. To Uvex řešení se mi ale moooc líbí (z rámu se blikačky rády ztrácejí). Přední bude OK, ale je vidět ta zadní? Neumím si to představit, jen si myslím, že budu mít příliš skloněnou hlavu a blikat tak možná Pánubohu do oken. A vlastně bych si musel koupit Uvex helmu… zkušenosti Wing RS vs. XC RS?

        0 0
      • pepino  

        Hm, o kolik se zvětší úhel vyzařování sejmutím z batohu?:-)Pokud samozřejmě není utopená někde mezi např.kapsama.

        0 0
        • fousac  

          nezvetsi.. ale ukazuje spravnym smerem.. ne „tradicne“ doprava nahoru do nebe..

          0 0
          • Vašur  

            I letadla potřebují občas nouzově přistát :-)

            0 0
          • pepino  

            To jsou ty vaše chrtí natažený posedy:-)Já ji vozim na levý straně batohu lehce nad ledvinama,pořádný vlaštovky a hned mam posed ala pan rada:-)

            0 0
      • petryk  

        A Ty ses jenom špatně vyspal,že tak prudíš? Mám kolo oblepený reflexníma samolepkama, přilbu taky, tretry mají taky reflexní prvky a nemám pocit, že když nebudu mít blikačku na kole,ale na batohu,že tím nějak pomůžu. Nejsem magor, kterej se chce nechat zabít. Jen hledám nějaké jiné řešení než je osvětlení na kole. Stačí? A tu socku si vyprošuju

        0 0
        • TWISTR  

          Takhle prudím na všechny nesvítiče, blikače na batohu a podobně od doby, co se proti mě při předjíždění vynořil temnej stín a já jsem se místo nárazu do chlapa přimačknul na bok předjížděného auta – bylo to drahý. Je mě jedno čím svítíš ale svi? tak abys byl vidět. A to blikačky na batohu zrovna moc nesplňují. Po mnohaletém každodenním dojíždění autem v cyklistickém kraji Ti můžu říct jediné – spolehlivě je vidět zadní blikna s nestarejma baterkama standardního umístění. Dosud jsem neviděl nic jiného dostatečně spolehlivého. Socku si neber osobně ale fakt bych rád znal logickej argument proč ráno dvě třetiny potkávaných cyklistů (na frekventované ale dost úzké silnici kde cyklouš vždy vyžaduje zpomalení, výhybný manévr atd) nesvítí dopředu, 50 % dozadu, 30 %svítí se slabejma baterkama nebo na batohu pánubohu do oken a 20 % jede tak jak má.

          0 0
          • petryk  

            To je pravda, sám každý ráno předjíždím člověka, kterej nesvítí vůbec, ale vozí na sobě reflexní vestu oranžové barvy. Fakt bezva nápad. A hlavně – mně nejde o to ušetřit, zvláš? když to osvětlení od Uvexu stojí 350 kousek. Jen prostě jako obvykle hledám jinou cestu…

            0 0
            • orca  

              Zní to směšně ale v každém obchůdku za 39,–kč mají zadní blikačky červené a funkčnost je naprosto stejná jako ty za mnoho set. takže to neřeš kup dvě a máš po starostech a nebo rovnou 3 a to se vyplatí…

              0 0
        • orca  

          Souhlasím s Twistrem , Mám vobyčejné baterky jednu na sedlovce a jednu na batohu a zjistil jsem že pravidelná výměna baterek 2×20kč je nejspolehlivější . Doporučuji každému aby položil blikačku a odešel cca 20 m a podíval se jak je vidět . také potkávám takové kteří blikají ale je to vidět max na 5 metrů :-(

          0 0
          • djano  

            Kedze blikacku pouzivam velmi casto – staci ze je sero, v zime aj cez den, rozhodol som sa pre RAM akumulatory. Na tak maly odber uplne postacuju, nepoznaju samovybijanie (vyrobca garantuje 5 rokov bez straty kapacity), dobijam ich asi raz za mesiac (v zime castejsie) a funguju uz 6 rokov. Investicia : 2×60,–Sk.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.