Brněnská přehrada - úprava trailu

17 nepřečtených
  • FunTom

    Chci se zeptat jakej je váš názor na úpravu pěšinky u Zouvalky. Podle mě jsou ty schody pokus o vyhnání bikerů z tohoto trailu. Dá se to teď sice projet z Veverský B. v pohodě, ale opačně už je to horší. Ty schody nahoru jsou ale výzva.

    0 0
    • RomanH  

      Dolu pohoda (posledni dobou jsem se to bal cele sjizdet, abych nezkoncil v prehrade). Mozna to je pokus o vyhnani bikeru, ale ruku na srdce, tu cestu dostali do takoveho stavu oni. Ja jsem tudy jezdival uz pred 10ti lety, cesticku si tam vybudovali rybari. A s rozsirenim MTB drtiva vetsina rekreacnich jezdcu (pesky tam moc lidi nechodi, na to jsou lini) tudy jezdila do Veverske Bytisky a ten svah ten napor lidi hold neudrzel. A musim pochvalit, ze to ted pekne podbyli kladama, tak to snad nejakou dobu vydrzi. Je fakt, ze ty schody me stvou (minulou nedeli jsem tam nesl kocarek s dcerkou), ale jsem rad, ze se nasel nekdo, kdo to opravil.

      0 0
      • MartinXC  

        Kdyby to nespravili, tak by se tam s kočárem vůbec nedostal (kus se lezlo po skále) …

        0 0
        • RomanH  

          Ale dostal, asi 2× jsme to tam prenaseli, ale byla to fuska :)

          0 0
          • MartinXC  

            To jste teda kaskadéři. Mě to visení na kořenech za jednu ruku s bikem ve druhé a drolící se šutry pod kuframa moc nebavilo.

            0 0
            • RomanH  

              NJN, ale kdyz v te VB maji tak dobrej borsc (teda letos jej v ramci zmeny majitele prejmenovali na zelnacku, ale stejne), kterej po takove prochazce vyborne chutna. A obchazet to vrchem se nam zase nechtelo.

              0 0
      • FunTom  

        Jo, já taky uznávám, že to místo, kde se musela přelízat skalka udělali pěkně. Ale stejně si myslím, že ti co to dělali tam bikery moc nechcou. Jak si jinak vysvětlit ty dva sloupky nahoře, mezi který se s vlaštovkama tak tak vlezu a jakejsi hrbolek přesně uprostred tý branky, kudy musí jet kolo. Ale i tak, kdybych věděl, kdo to celý udělal, tak bych mu poděkoval.

        0 0
    • MartinXC  

      Přesně jak píšeš – Z VB to jde, tak jaký pokus vyhnat bikery ? BTW jde to i zpátky po schodech nahoru. Okruh dáš přes Ríšovku a Veveří, pak přes most a zpět po druhém břehu. Krásné podvečerní kolečko.

      Já bych uvítal, kdyby tahle cestářská iniciativa neskončila a vylepšila kousky pěšiny dál za mostem směrem na VB – místy to začíná být nejetelné (o víkendu jsem se tam pěkně potrápil).

      0 0
      • police  

        Stim nesouhlasím od mostu do VB je to průjezdny v oboun směrech. A ty schůdky jsou taky pěkným spestřením vyjížďky. Důležité ale je to projíždět správným směrem :)

        0 0
      • FunTom  

        Taky bych byl pro ponechání úseku VB v současným jetelným stavu. Sice když se tudy vracím někdy večer prošitej z chaty tak mě taky dělá problém ten odkrytej kus skály co se jede dolů, ale jde to. Aspoň se člověk musí snažit.

        0 0
        • FunTom  

          úseku VB-most jsem chtěl napsat.

          0 0
        • MartinXC  

          Když se to nechá, jak to je teď, do roka po tom nepůjde místy ani projít (nemyslím ty skály). Pak se taková cesta spravuje podstatně hůř.

          0 0
      • Loner  

        Dy? to k*va už komečně nechme pěším důchodům a rodinkám s dětmi, a? to zase není ferrata. Copak se neumíme vrátit domů nějak jinak než bořit už skoro zbořenou pěšinu? Jeďme tam jen když musíme a zapomeňme na (kdysi) kultovní trail. Možné ty 1–2 km co ušetříme přez Zouvalku nestojí za to poškození přírody.

        0 0
        • FunTom  

          Tak s tímhle teda nemůžu souhlasit. Jediný problematický místo celýho úseku, je to, který je nově opravený. Než se to tu stalo nesjízdným, jezdilo se tu aspoň 10 let. V tomhle stavu to zase aspoň 5 let vydrží. To tenhle krásnej úsek nestojí za údržbu jednou za 5 let? Pak ho můžou používat všichni. Jo a navíc v okolí přehrady není za tuto rovnocenná náhrada.

          0 0
    • tjuren  

      Je to opravený solidně a dobře. Cyklistovi by nemělo vadit, že se tam objevilo pár schodků v rámci lepší schůdnosti pro pěší. Před opravou to bylo o držku a dříve nebo později by to někdo odskákal. Mimochodem v sobotu v Táboře tam měli cyklokrosaři taky nějaký schody a jak po nich běhali.

      0 0
    • Siddha  

      ja tam jel pred tydnem a byl jsem prekvapenej, mile! bylo to fakt blby misto, kolik lidi tam zbytecne zahucelo a neco si polamalo. schody dolu sem sesupl, ani sem nevedel, do branky sem se vpoho vesel. nahoru schody nevim i kdyz tam je mista dost. btw: su rekreacni silnicka a na bika vlezu malokdy…

      0 0
    • Splinter  

      NO hodil sem tam aji fotku toho jak to vypadalo předtím…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.