• tomaschek

    Tak X-bikes se pochlapilo, před pěti minutami mi kurýr PPL přivezl novou R7 Super TPC lockout.

    Předem se omlouvám za své neznalosti v oblasti předního odpružení, zatím jsem jezdil karbonovou vidlici. Moje R7 má klasický lockout na pravé noze, ale i nějaký bazmekt na levé noze, ze kterého vede lanko na řídítka. Ovládá se to miniaturní dvoupáčkou ze řídítek – větší červenou se symbolem zavřeného zámku, menší zelenou se symbolem otevřeného zámku.

    Nejsem z toho moc chytrý a nevím, k čemu to je, zvláš? když podle Vela nic takového u R7 Super být nemělo. Podle prodejce z X-bikes se tím reguluje zdvih, prý si můžu nastavit cokoliv mezi 80 a 100 mm. Na vidlici je přitom nálepka 100 mm. Řekne mi někdo, k čemu to je?

    0 0
    • Lišák  

      Když jsi první, kdo ji má (z B-F), tak ti asi nikdo moc z praxe neporadí. Namontuj ji na kolo a prubni to.

      0 0
      • tomaschek  

        Jasně, moc jich tu asi ještě nejezdí, ale doufal jsem, že to někdo z odborníků bude vědět alespoň teoreticky :-))) Nenapadá mě, jakou jinou funkci by to mohlo mít, když je na druhé noze klasický lockout.

        0 0
        • scret  

          V prave noze je tlumeni,tudiz LO. v leve je pruzeni a zmena zdvihu!

          0 0
          • tomaschek  

            Hele, a Tobě už ji poslali? Pokud se nepletu, měl´s ji taky objednanou. Teď se zeptám jako úplný blbec – pokud to je regulace zdvihu, změní se na 80 mm i skutečná výška vidlice, nebo to pořád bude 100 mm s vnitřním zablokováním tech 20 mm zdvihu?

            Jinak s tou dvoupáčkou jsem to nenapsal přesně. Není tam libovolný rozsah posunutí, ale jen dvě polohy – zavřeno a otevřeno. Tudíž by mělo jít nastavit jen 80 anebo 100 mm.

            0 0
            • blue  

              neptej se jako blbec a vyzkousej si to, kdyz ji mas nejspis jako prvni, ne?

              0 0
              • tomaschek  

                díky, jen víc takových ohlasů.

                0 0
                • blue  

                  sorry, ale fakt nechapu otazku na zmenu vysky vidlice, kdyz si to muzes sam vyzkouset i bez toho, ze ji namontujes na kolo

                  0 0
                • CZiko  

                  blue to sice řekl trochu drsněji, ale taky jsem trochu nepochopil… máš ji doma, ale vypadá to jako bys ji ani nevybalil z krabice

                  0 0
            • JSt  

              ta packa je lock, proto 2 polohy (zamceno/odemceno). zdvih by se mel dat menit plynule tim stelovatkem. jsem pouze teoretik :)

              0 0
            • scret  

              No ja jsem mu volal a rekl mi ze uz vidle konecne dorazily ale mam mu tu objednavku poslat znova,ze to ho mam moc atd.A jeste jsem se k tomu nedostal,dneska objednam a jsem zvedav kdy dorazi… Jinak mela by se menit skutecna vyska vidlice.V levy noze je IT a to by teoreticky melo zakotvit vidlici kdekoli mezi timhle zdvihem-ne jenom 80 nebo 100 jako to bylo driv u RapidTravel zespoda levy nohy.

              0 0
    • jecnak  

      Navod jsi k ni nedostal?

      0 0
      • tomaschek  

        Nevím, jestli to jde nazvat návodem – je to malá brožurka v několika jazycích, česky samozřejmě ne, kde jsou pouze bezpečnostní varování a tabulky nastavení tlaku, fotka nebo obrázek ani jeden.

        0 0
        • jecnak  

          Pak ji vrat nebo zadej cesky navod. Mas na nej pravo.

          0 0
          • enjoy  

            chytrej:-).ty voe,kam na to chodis?:-))

            0 0
            • jecnak  

              Radis spatne prispevky. Nebo soude podle toho vola trpis samomoluvou, v tomhle pripade asi jeste hur „samokorespon­denci“.

              0 0
              • enjoy  

                cos to zase vyblil..:-). hele kdyz nekdo malem jako prvni dostane novou vidli a ty mu hned poradis aby ji sel vratit protoze neumis anglicky tak to je na me fakt peklo:-) a ze mas na neco pravo,s tim se ohanej na policajtech:-))

                0 0
                • jecnak  

                  Na tve vulgarismi nebudu reagovat, ale zase vyvozujes zavery, ktery nevyplyvaji z toho co jsem napsal.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Ty jo samozrejme vulgarismy. Timto se Enjoyovi omlouvam za moralni ujmu.

                    0 0
                  • enjoy  

                    no vis:-),jakobys mi mluvil z duse:-).

                    0 0
                    • jecnak  

                      Ok, tak kdyz si ted rozumime, tak si tenhle thred precti tak dvakrat a zamyli se co ktere prispevky znamenaji, pak si pripadne vem slovnik cizich slov a spisovne cestiny a prispevej dal. Kdybys mel s nejakym slovem problemy, tak se neboj mi napsat, rad ti poradim.

                      0 0
                      • enjoy  

                        je to spatny:-),ted zase nerozumis ty:-). zkus se zamyslet nad tim,jestli bys opravdu vracel novou peknou vidlici kvuli anglickymu manualu.pak neco napis ano?a nesnaz se furt byt takovej intelektual:-)

                        0 0
                        • jecnak  

                          Specialne pro Enjoye (asi to prehledl): Pak ji vrat nebo zadej cesky navod.

                          Jak jsi si tentokrat bystre vsiml, tak to dulezite mas tucne.

                          0 0
                          • enjoy  

                            neboj se:-),nejsem jako jini zde a nevytrhavam z kontestu,aspon to teda neni moje priorita.ale kdyz ty si to vraceni napsal jako prvni,tak to vypadalo jako ze to uprednostnujes. ps:co myslis,kdyz mu nedodali cesky navod tak ho asi ani nemaji vid?:-).copak potom podle tebe asi zbyva?ze by vraceni vidlice?:-).

                            0 0
                            • jecnak  

                              Dobre, specialne pro tebe to priste napisu s vahami jednotlivych slov. S tim navodem nevim, nejsem telepat, ale kdyz tak pises tak jsi to asi telepaticky zjistil a jen me zkousis. Nemam pravdu (ted hadam, neni to telepatie)?

                              0 0
                              • enjoy  

                                tak dneska uz zase telepat nejsi,hmhm..:-)). to nevim diky telepatii,to mam jenom vycteny:-))).

                                0 0
                                • jecnak  

                                  Kdyz ja nevim. Zkus to telepaticky zjistit.

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    a kdo jinej nez ty me to muze naucit?:-(.nikdo jinej(jeste padlista,ale ten tu ted neni) tu na to takovej odbornik neni.. a kdyz nejsi takovej charakter tedko a nehlasis se k tomu,jakej si normarne sikovnej..:-),tak jak se to mam naucit?nikde jsem to nedokazal vycist:-(

                                    0 0
                                    • jecnak  

                                      To ja nevim, zeptej se treba Blua. Ja mel ale vzdy za to, ze telepatie je tvoje parketa a bral jsem te za autoritu v oboru. Jasne to doklada tvuj prispevek o kus vyse:

                                      // no vis:-),jakobys mi mluvil z duse:-).// – jasna narazka na thread http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

                                      0 0
          • tomaschek  

            Asi to bude opravdu regulace zdvihu, označují to písmeny IT.

            0 0
    • Meesha  

      zeby IT?

      0 0
      • tomaschek  

        Hurá, konečně někdo, kdo o tom něco ví. Takže čekám na podrobnosti, jak to IT přesně funguje.

        0 0
        • Meesha  

          zmackes tu packu a ono to zajede dolu. Kdyz zmacknes tu druhou, tak to zase vyjede nahoru. Znal sem to s tou starou packou (jednou,zlatou), tak doufam, ze to bude to samy i stema dvouma cudlikama. R7 chci taky, ale bez tohohle.

          0 0
          • tomaschek  

            Rozumím tomu správně, že kdybych to odmontoval a zaslepil, budu mít trvale zdvih 100 mm?

            0 0
            • Meesha  

              tak to uz nevim… :-)

              0 0
            • cabbage  

              nalep tam zvykacku a mas aspon doraz;)

              0 0
            • tomaschek  

              Opravte mě, jestli se mýlím, ale asi mi už došlo, jak to funguje. Myslím, že když tu páčku zamknu, zůstane mi tam ten aktuální zdvih a po odemknutí se to zase vrátí na 100 mm. Nic jiného mě nenapadá…

              0 0
    • ruza  

      Taky o ní uvažuju! Co myslíte? Jak to bude v porovnání s Blackem? Co se táká pevnosti…

      0 0
    • náčelník  

      Podle toho, co píšeš, máš model R7 Super LO IT. Tohle jsem okopíroval z progresscycle.cz: IT = Infinite Travel nastavení zdvihu IT je náš doposud nejlehčí vzduchový pružící systém pracující na principu přepouštění vzduchu z pozitivní do negativní komory. Pro snížení zdvihu pomocí páčky na řídítkách do potřebné míry stačí na vidlici zatlačit, po odjištění páčky se vidlice vrátí zpět k plnému zdvihu. Vše probíhá beze změny tvrdosti pružení.

      0 0
      • fousek  

        Takze jestly to chapu dobre tak je to vpodstate zvetseni predpeti „pruziny“? To se mi zda tak trochu na nic

        0 0
        • náčelník  

          Píšou, že „bez změny tvrdosti pružení,“ tak by se asi předpětí měnit nemělo, ne? Ale já o tom nic bližšího nevím, já to jen okopíroval.

          0 0
          • Lišák  

            Nějakou vidlu s IT jsem zkoušel na Sportlifu a skutečně to jenom mělo vliv na výšku zdvihu. Fungovala stejně /tvrdost dle nafoukání/ na nejnižším i nejvyšším zdvihu. Tento systém by se mě dost líbil.

            0 0
          • fousek  

            No predpetim pruziny se nemeni tvrdost pruzeni, ale okamzik od jaky sily vidle zacne pruzit. Zmena tvrdosti pruzeni se podle me realizuje vymenou pruzin, nebo nafouknuti, vyfouknuti vzduchu, takze v tom by mely pravdu

            0 0
            • scret  

              no podle mne kdyz tu pruzinu predepnes tak se zmeni i tvrdost pruzeni…anebo kdyz to nestaci tak pak vymenou pruziny…

              0 0
              • fousek  

                No prave ze ne, jestli ze mas pruzinu ktera pro uplne zmacnuti potrebuje 50N tak i kdyz ji zatizis stalou silou 20N tak ji jen stlacis a ta pruzina bude reagovat na sily vetsi nez je 20N ale stejne kdyz na ni zmacnes 50N tak se dostane na doraz, takze predpetim pruziny se steluje jen citlivost pruziny a zdvih pruziny, v realu to zamena ze vidle ma mensi zdvih a zmensuje se tim saq

                0 0
            • náčelník  

              Mění.

              0 0
          • milan1  

            Musím se přiznat, že stále sleduji zdejší diskuze a neskonale se bavím. Kdykoliv jsem zde něco napsal, vždy se vyrojila kupa odborníků, kteří věděli hned všechno líp. Tímto jím ale děkuji, protože mi otevřeli oči a já jsem teprve poznal jaká nevědomost v oblasti odpružení vlastně vládne. Svoje poznatky jsem shrnul na svých stránkách, které by měly sloužit právě pro lidi jako je Tomaschek. Neschopnost zodpovědět tomaschekův dotaz zde, je zarážející. Na svých stránkách mám takovéto jednoduché věci shrnuty v radách a vysvětleních pro lehce pokročilé. Tahle problematika je vysvětlena i s grafickým zobrazením na této stránce. http://tuning-test.cz/2_3.html Je to pod bodem 2. a z vysvětlení je naprosto jasné, proč je systém kombinován ještě se zamykáním. Stále jsem tvrdil, že informace obsažené v reklamních heslech nejsou dostatečné a že ke skutečnému pochopení co systém dělá vám nepomohou. Bohužel právě takovéto znalosti, podpořené případně nějakým tím dropem tvoří pravého zdejšího odborníka. Moje stránky jsou určeny právě takovým Tomaschekům aby si udělali jasný přehled a nekupovali něco, co neví k čemu je. Právě typ R7 je varáběn s několika systémy a takový výběr podpořený alespoň základní sumou znalostí může ušetřit peníze. Bohužel, ty stránky vyžadují určitý aktivní přístup čtenáře a nejsou vhodné pro toho, kdo se zeptá tak, jako tomascchko a potřebuje ihned odpověď. Upozorňuju, že v diskuzi nebudu pokračovat. Nikdy tady k ničemu nevedla a vše, co k tomu mám říct jsem uvedl u sebe.

            0 0
            • Lišák  

              Na svých stránkách píšeš k IT toto: „Po stále stejně citlivé křivce počátečního citlivého nástupu se tak budete více a více blížit k razantnímu dorazu. Tenhle systém nám i při snížení zdvihu na polovinu zachovává citlivost na počátku kroku. Výsledkem je to, že vidlici si do kopce sice snížíte ale citlivé pohupování vám zůstane.“ To se mě osobně na IT líbí. Snížení předku pro výjezd a zachování citlivosti pro malé nerovnosti.

              0 0
            • Toams  

              Tak moment kamo … jaky Tomaschko??? Tomaschko som ja a on je Tomaschek, to ze mi z 80% opajcol nick moc netesi … a do buducna by som poprosil poriadne citat a sklonovat:-)

              0 0
              • Gatier  

                A aj mi bolo divne, ze si zacal „mluvit“… Parchanti! Splietli si Tomaschka :)

                0 0
              • tomaschek  

                sorry za „opajcnutí“, ale přísahám na holý pupek, že v době, kdy jsem se na B-F registroval, jsem si Tvého nicku nikde nevšiml. A to jsem byl na B-F i několik hodin denně :-)))

                0 0
                • Toams  

                  to som mal „malu“ pauzu, skoncila skola a robote este nezacala … :-) ale vsak pohoda, az take zle, ze by som prestal chodit na forum, alebo zmenil nick to nie je:-))), len v tom bude bordel, ked budeme reagovat na rovnaky thread … teda aspon pre ostatnych

                  0 0
                  • FunTom  

                    Snad se to zas až tak plést nebude, když jeden píše česky a druhej slovensky :)

                    0 0
                • Toams  

                  a sorry, ze sa ti to tu v threade nejak zvrtlo … teda aspon za svoju stranu:-)

                  0 0
            • scret  

              Vis Milane,nikdy jsem nezpochybnoval tvoji znalost co se tyka pruzeni. Ale trochu me urazi a mrzi ze hazis vsechny lidi tady do stejneho pytle.A bohuzel to mozna posuzujes podle par „kriklounu“ se kterymi jsi se dostal vetsinou v minulosti do krizku. A je mozna skoda ze se tu „neobjevis“ casteji.

              0 0
              • milan1  

                Přeci mi to nedá a odpovím. Jak myslíš, že se dá vnímat reakce takového tomaschka, doufám, že správně, prostě toho dotčeného nad tebou. Pokud se naučí číst, pozná, že se rozčiluje nad jediným překlepem a jeho nick není v mé reakci nikde uveden. Nazývá mě jakýmsi „kámem“ , což rozhodně pro něho nejsem a nikdy nebudu. Ta jeho rekce je docela útočná, přestože se ho nemohla záměna nijak dotknout. Na zloděje nicku se rozhodně nikde neobořil. Opravdu maslíš, že s takovými a podobnými se vyplatí ztrácet čas v hádkách?

                0 0
                • Gatier  

                  Si trosku moc stuhnuty Milan… Niektori ludia sa radi hadaju, nemaju prose nic lepsie na praci.

                  0 0
                  • Toams  

                    Ja sa rad nehadam, neviem, odkial to mas … asi si uz tiez chytil tu telepaticku chorobu, co sa tu po BF siri?:-) A na praci mam toho dost, neboj:-)

                    0 0
                • Toams  

                  nooo, prave som napisal asi 7 riadkovu odpoved, ale nejak to nepreslo … tak len v bodoch.

                  • v zivote som sa s tebou nehadal, ani sa nemienim, dokonca som s tebou cez mail riesil aj pruzinu a mazanie mojho Bleka … ale kludne so mnou dalej cas nestracaj, ak sa ti to nevyplati …
                  • ma trosinku nastvalo, ze niekto ma podobny nick, ktory sklonovanim alebo preklepom dostava tvar mojho … a z tej vety je to trosinku citit, aspon podla mna:-)
                  • na utocenie a prchke reakcie si tu expert ty, ja som proti tebe „null komma nichts“
                  • „kamo“ som do vety zaradil ako akcent namiesto vykricniku (pozeram, ze vcelku to funguje:-)
                  • dufam, ze som ta tromfol v dlzke prispevku, lebo obcas mam pocit, ze tebe ide len o to (pomer kvantity a kvality nech kazdy posudi sam … u mojho prispevku to plati dvojnasob:-))))

                  Pruzeniu a tlmeniu zdar:-)

                  0 0
                • scret  

                  Urcite mas pravdu ze se nevyplati ztracet cas s lidmi kteri se chtej jenom hadat a ne se zapojit do komunikace. I ja jsem posledni dobou trochu rozcarovan z tohoto fora,nebo ne z fora,ale spis z par lidi kteri reaguji podle meho soudu nekdy az neumerne agresivne.Ptam se sam sebe,kam se podela tolerance a chut pomoci treba radou apod.Misto toho vetsinou novacek dostane odpoved :„najdi si to v historii!!!“…Coz je slaba forma toho co se tu nekdy objevuje:(( Bohuzel taky zacinam mit pocit ze nekteri zde zacinaji trpet nemoci „velikazstvi“:(

                  0 0
                  • milan1  

                    Představ si, že navíc takový tomaschko se mě ptal i na mail a dostal odpověď přímo pro sebe. Své poznatky jsem vypsal na stránkách a je to soubor vědomostí ze kterých si může každý vybrat co chce a vytvořil jsem je právě proto abych nemusel odpovídat stále stejně a každému zvláš?. Přesto odpovídám a většinou nerozliším komu. Svojí odpověď dostal i tomaschko a nikoliv jedinou a odbývající. Zřejmě nikdy nepochopím co zrovna tohohle člověka vede k jeho chorobné reakci. Slušná společnost lidí dokáže takovéhle existence odkázat do patřičných mezí a já tu nebudu jako jediný tuhle funkci suplovat. Jenom upozorním, že informace mají svojí hodnotu a ve slušné a přátelské společnosti je platidlem za dobrou radu slůvko děkuji. Tady je povinností radit a pltidlem je nadávka. Ještě se mě divíš?

                    0 0
                    • Toams  

                      hmmm, ako sorry, neviem, co tu placas o chorobnych reakciach … ale budiz, mas pravo na vlastny nazor … a trochu sebareflexie by tiez nazaskodilo … za tvoje rady som ti podakoval, to nemozes popriet … a splietas dve veci dokopy, tu sa jednalo o moj nick a veci s tym suvisiace, na ktore som upozornil trochu (no dajme tomu) blby sposobom … a ty hned do toho tahas veci, co s tym absolutne nemaju nic spolocne (nestalo sa to prvy a urcite ani posledny krat) … ale ok, kazdy sme len clovek … maj sa:-) howgh

                      0 0
                  • Manas  

                    A taky kontroly ceskeho pravopisu by neskodily :-)

                    0 0
                  • Toams  

                    ja som uplne malinky, neboj:-) ale internet je silne medium a za jeho stenami sa ukryva vselikto, kto v anonymite nasiel vcelku dobreho spojenca … ja mam profil vyplneny tak, ako sa len dalo, ja sa nikam neskryvam:-)

                    0 0
                • wbiker  

                  Souhlas, neztrácej ho.

                  0 0
            • vlk  

              S uvedenými grafy obecně souhlasím.Jen si tak chci upřesnit. Grafy byly tvořeny od počátečně nezatížených vidlic nebo od zatížených vidlic-kol srovnatelně s nějakou normalizovanou váhou jezdce.Poněvadž u snížení vidlice se změní geometrie a na vidlici již ze začátku působí větší síla než normálně.v podstatě jestli je osa síly přírůstková nebo stupnicová. Jinak se mi nezdá, že by graf u u-turn vyšel úplně stejně jako u rtwd. Prakticky se mi to zdá být mírně rozdílné.

              0 0
            • tomaschek  

              Máš pravdu, fakt tomu nerozumím, ale jednu věc chci upřesnit. Vidlici s IT jsem původně nechtěl, chtěl jsem klasické TPC s lockem na noze, u čehož není nad čím dumat. Bylo mi však prodejcem řečeno, že jiná verze než s IT nebude, a a? si vyberu, jestli chci tuhle nebo žádnou. Jelikož byla cena velmi slušná, vzal jsem ji a až pak začal zjiš?ovat, co to IT vlasně je a jak to funguje.

              0 0
              • milan1  

                Rád bych tady ještě na závěr shrnul můj pohled. Každý mě tu vnímá podle toho, co kdo o mě vyplodí. Já se pokusím na oplátku ukázat kdo a jak ty názory tvoří. Vim, že většinou každý z takovéto diskuze přečte jenom část nezabývá se časovou posloupností názorů a vše přefiltruje svým dopředu udělaným názorem. Takovýhle dojem, podle toho, co lidi povídají si o mě udělal i takový tomaschko a přestože jeho osobní zkušenost se mnou nemohla být špatná, věřil svému zde nabytému dojmu a taky mi to dal náležitě najevo. Nejvíc mi vadí, že tento člověk se mě ptal v osobním mailu takovým způsobem, že zde by byl okamžitě odpálkován do historie. Přesto svojí odpověď dostal. To, jak se do mne tady pustil a jaké urážky z něho následně vypadly zřejmě nevnímáte tak jako já. On tvrdí, že vyrazil do boje za očistu svého jména. Jak to bylo oprávněné a? prosím zkontroluje každý sám. Já bych doporučil aby svůj nick proti záměně hájil jedině tomaschek, protože záměna za toho druhého by právě jemu uškodila. Tomaschek, je přes svůj velmi zvláštní postup výběru a ověření funkce na rozdíl od tomaschka totiž normální. A další v pořadí je wbiker. Zase člověk, který si může nejméně stěžovat. Tenhle se mě tady kdysi zeptal na tisíckrát omílané téma. Dostal svojí odpověd a nikoliv odpálkování do historie. Jaké překvapení, když se mi po půl roce ozval znovu a přesně stejně okopírovanými slovy se mě ptá na to samé. To už jsem tak vstřícný nebyl. Bylo naprosto jasné, že ten člověk od té doby nepovolil ani šroubek. Ona lenost na jedné straně nemůže být nahražována přemírou snahy na straně druhé. Jedovatost jeho poznámky při znalosti těchto informacích vyzní trochu jinak. No a vlk to snad ani nepotřebuje komentář. Vlku Tomaschek se na něco ptal, ty se svými jistě skvělými znalostmi, které zde ve svém teoretickém zmatku předvádíš, jsi mu mohl odpovědět. Copak to, že tě diskuze přitáhla právě v tomhle okamžiku? Tvé výlevy nejsou vůbec k věci a jsou bohužel plné špatně nastavených a zabetonovaných názorů, které tě však ve vlastních očích staví vysoko nad mé znalosti. Vím, že tímhle těžko změním názor těch, co si svůj názor měnit stejně nechtějí. Berte to jenom jako snahu o očištění svého jména. Jaký podnět stačil k nastartování tomaschka aby vyrazil do boje za očistu svého nicku je dostatečně zřejmé. Zkuste měřit stejným metrem a věřím, že mnozí pochopí, co vede k této reakci mě.

                0 0
                • cabbage  

                  :o)) tak ses tu zase rozepsal; jako vzdy ani jedna poznamka k tematu (R7) zato tradicni odkaz na tvoje stranky s tim, ze tam si to clovek vsechno precte. ve zkutecnosti si clovek precte jen nekolik obecnych poznamek (napr. o rockshoxu) precte si ze vas system snizovani zdvihu je ten uplne nej a nakonec se dozvi, ze si ma tu kterou vidlici dukladne sam otestovat. tak by me zajimalo co se od tebe dozvim. p.s. muj psychologicky profil uz si nekolikret napsal a rozsiril tudiz si ho muzu kdykoliv najit v historii pokud uz neni smazan.; p.p.s. pokud v tomto threadu najdes nejakou svoji poznamku k R7 pouzij: Pro vložení tučného písma použijte tučného Pro vložení citace použijte citace
                  a zkopiruj ji do sve odpovedi.

                  0 0
                  • milan1  

                    Tento nick nesmí chybět. Nebudu se jím zabývat jenom tím, co píše a jak vnímá. Odkaz na stránky dávám proto, že tato informace na to, co dělá snižování zdvihu manitou je tam pověšena již dávno i s grafickým doprovodem. A přestože mnozí a ty především jsi jistě mé stránky navštívil. Tak jsi je prohlédli jenom letem světem a nic si z toho neodnesli. Odkaz je na konkrétní místo a k právě probírané konkrétní věci. Člověk se zájmem by jistě ocenil, že se tam má šanci dozvědět i více, než z jednoduchého reklamního popisu. Ty si z toho bohužel přebereš jenom to, co jsi zde napsal. Co k tobě dodat? Tvá reakce hovoří dostatečně jasně.

                    0 0
                • vlk  
                  1. Tomaschovi jsem neodpověděl proto, že mu již částečně odpověděli ostatní a že v historii je již toho víc než dost.Nejsem povinnen odpovídat na všechny příspěvky.
                  2. Já se neptal na nic tomascha já se ptal konkrétně Tebe na určitou věc a to nikoliv tak že bych ti odporoval nebo tak něco. Pouze jsem tě požádal o doplňující údaje. Nechápu proč mě za to napadáš.

                  Navíc co to mluvíš o „teoretickém zmatku“. Mě pouze zajímalo přesnější upřesnění jak měření probíhalo když jsi vytvářel ty grafy. Sem se snažil svůj dotaz vyjádřit co nejpřesněji aby nedocházelo k výkladovým nepřesnostem. Mám za sebou matematickou informatiku a jsem si vědom toho, že někteří mým matematickým výrazům jež používám nemusí rozumět. No nic vidím, že stejně nejsi ochoten mi odpovědět a tak na to raději zapomeň.

                  Udělal jsem prostě zase chybu. Na něco jsem se tě zeptal. Neboj, už se tak nestane.

                  0 0
                  • sis  

                    pres vidle teda fakt nejsem zedny expert, ale proc jsi to schytal i Ty to netusim…

                    0 0
                    • milan1  

                      Zkusím tě trochu zatáhnout do problému. Právě takové jako ty vlk ohromuje. Prosím, přečti si sám, co píšu o grafu charakteristik na svých stránkách a pokud máš zájem, tak to pochopíš lehce a dokážeš i v praxi použít. Potom snad poznáš sám jak je vlk mimo. Případně si můžeš nechat stejný problém vysvětlit jeho jistě lepším výkladem. Takovému vlkovi stačí nic nevytvořit a vykřikovat svá negativa a to, že mu prý neodpovídám.Až do problému pronikneš, tak poznáš, že ve skutečnosti není na co odpovídat. Pokud zná vlk svůj lepší způsob a má lepší podání než já, tak ho tímto vyzývám a? ho zde předvede a jistě pomůže tobě i ostatním. Mám obavy, že k tomu nemůže dojít.

                      0 0
                      • vlk  

                        Nevykřikuji žádná negativa. Sám jsem řek,že s grafy vpodstatě souhlasím. Nenabídl jsem žádný svůj výklad. Jen jsem se doptal na doplňující informace. A to proto, abych si vzal grafy na porovnání, tak jak jsou prezentovány, neby si musel dopočítat posun křivky u vidlice snížené. On rozdíl v pačáteční síle jež způsobuje sag vidlice je rozdílný když mám na kole vidli v normálu a když je snížena. Možná mi někdo namítne , že jsem moc perfekcionalista kvůli těm pár mm.

                        Nechápu to tvé „je vlk mimo“. Změnu geometrie a tedy i polohu těžiště u kola při snížení vidlice nepopřeš.

                        Nechápu proč mě napadáš za to že jsem požadoval doplňující informace. Vždy? jsem s grafy souhlasil. Vypadá to, že jsi trochu egoista a myslíš si že jen Ty víš vše a ostatní Tě musí jen poslouchat a nesmí nad tím přemýšlet, či mít dokonce svůj vlastní názor. A to jsi kdysi prohlašoval, že Tě všichni jen uráží a že nikdo s Tebou nechce debatovat o problému. Vidíš jak to pak vypadá když někdo o problému debatovat chce. A to je případ že jsem vlastně s Tebou souhlasil. Nedej bože, kdybych Ti odporoval-to by pak bylo nadávek.

                        No nic. Tímto s Tebou odmítám komunikovat. Končím.

                        0 0
                        • jecnak  

                          Jo tohle by mel mit v rpofilu:

                          //Vypadá to, že jsi trochu egoista a myslíš si že jen Ty víš vše a ostatní Tě musí jen poslouchat a nesmí nad tím přemýšlet, či mít dokonce svůj vlastní názor. A to jsi kdysi prohlašoval, že Tě všichni jen uráží a že nikdo s Tebou nechce debatovat o problému. Vidíš jak to pak vypadá když někdo o problému debatovat chce. A to je případ že jsem vlastně s Tebou souhlasil. Nedej bože, kdybych Ti odporoval-to by pak bylo nadávek. //

                          Ted bacha, protoze to schytam.

                          0 0
                        • milan1  

                          Pro všechny, kdo nevědí o čem je řeč je tahle citace z mých stránek. Graf charakteristiky je o to zajímavější, že je velmi lehké si ho vytvořit i v domácích podmínkách a pokud je vynesen do stejných souřadnic jako jiné, porovnávané vidlice, tak lze skutečně přesně porovnávat. Stačí k tomu obyčejná osobní váha, stahovací páska, či jiné značítko chodu vidlice upevněné na horní noze a šuplera. Potom vymontujete přední kolo, opřete vidlici o váhu a stlačíme silou 10 kg (= 100 N) a do tabulky vyznačíme šuplerou, (nebo i pravítkem), odečtenou hodnotu pohybu. No a dále pokračujeme po stejných krocích -stačí v rozmezí 10 kg a výsledné body spojíme v křivku. Nedosáhneme sice přesnosti strojního měření ale vypovídající hodnota je dostatečná a přesnost pro naše podmínky naprosto vyhovující. Ještě je třeba upozornit na jeden důležitý bod měření a tím je počátek pohybu. Nedochází k němu, jak se mnozí domnívají hned od nulové hodnoty ale téměř vždy výše. Není to jenom hodnota odporu vidlice ale především hodnota předepnutí pružiny. Kdo by chtěl provést vlastní měření a porovnávat s našimi ukázkami může si vytisknout tuhle mřížku. Kdo si chce ověřit, je to na straně http://tuning-test.cz/3_3.html Opravdu nevím, co je na tom nepochopitelné­ho.Kdo zná strojní měření prováděné na trhacím stroji musí vědět, že zatěžování probíhá vždy v ose vidlice, kvůli omezení vedlejších vlivů jako je odpor v pouzdrech. Dále následují ukázky ze kterých i lehký začátečník pochopí o co jde a třeba to, že sag při měření nehraje žádnou roli. Sag jde následně odečíst z křivky a to pro každou váhu zvláš?. Vlkovi bych proto dopioručil aby si to od někoho nechal vysvětlit. Pochopil to tady téměř každý nezaujatý. Poloha kola a těžiště je při měření hodnota která se nebude vyskytovat v žádné křivce mřížky a každý jistě pochopí, že i v domácích podmínkách by měla být vidlice zatěžována pokud možno v ose a jde to i se samotnou vidlicí, není dokonce ani třeba ji mít namontovanou na kole. Pro analytika proto, že hodnoty, které popžaduje se v grafu nikde nevyskytují. Právě tohle ukazuje jak moc tomu vlk nerozumí. Samozřejmě přesvědčí již přesvědčené, kteří ze sebe nedokážou dokonce vyplodit vlastní názor a proto do debaty přispějí jenom zkopírováním cizího názoru. Gratuluju za exelentní výkon a kupu vlastních názorů ječňáku.

                          0 0
                          • jecnak  

                            Milane1, vis mozna si nevzpominas, ale ja jsem s tebou diskutoval jiz na Bikeforum.cz. Pak jsem se te na Bike-forum.cz ptal na jednoduchy dotaz (Zda jsi jel nebo nejel na jedne vidlici). Po serii urazek z tve strany s tebou jiz diskutovat nehodlam o nicem.

                            PS: Pokud mate nekdo zajem mrknout se jak se Milan1 = Milan choval na Bikeforum.cz, tak mi napiste do mailu. Poslu link na stazene Bikeforum.cz. Moc hezke cteni to ale neni, asi jako tady.

                            0 0
                          • vlk  

                            No já vím, co máš napsáno na stránkách. Ale kdysi jsi mi též tvrdil, že to měříš a testuješ profesionálně ve stolici. Vzhledem k tomu, že jsou stolice, kde je upnut rám v místě zadního náboje sem chtěl vědět přesně jak je to měřeno. Nebyl jsem si jist jestli měření s váhou jen nenabízíš ostatním a sám neměříš na příslušném zařízení-tak si mi to dříve tvrdil.

                            No vidíš. Už jsem dostal odpověď. -Díky. Takže pro své účely, si já musím jednu křivku grafu posunout-z důvodu co jsem víše psal. V postatě stačila krátká odpověď- „grafy vznikaly podle návodu měření které mám uvedeno na stránkách“

                            0 0
                            • vlk  

                              PS: Já tomu rozumím. Jen jsem vlastně potřeboval vědět, zda je již nějaký sag pro normalizovanou zátěž odečten u té křivky pro sníženou vidlici. Nakonec jsem přeci jen zjistil, co sem chtěl. jen si kolem toho nemusel dělat takové problémy a hned mě napadat.

                              0 0
                            • milan1  

                              Vlku, ta odpověď tam ležela celou dobu. Stačilo jí pouze přečíst a vnímat. Neřekl jsem zde nic jiného, než to, co je tam napsané. To musím ještě každému zvláš? podávat vysvětlení pro jeho neporozumění. Opravdu ve tvém případě je těžké poznat jak tomu zrovna nerozumíš a co potřebuješ dovysvětlit. Tvé myšlenkové kotrmelce a podivné přístupy jsou velmi zvláštní. U jecnaka je zbytečné naprosto všechno. Ten má názor hotový. Opravdu milý člověk. Dokáže do diskuze vnést vždy něco podnětného a je vždy v obraze.

                              0 0
                              • fousek  

                                No v tom pripade si to nemusel psat sem ne?

                                0 0
                              • jecnak  

                                Ano nazor, ze jsi hulvat mam jiz hototvy z minuleho fora.

                                0 0
                                • milan1  

                                  Užívej si své nenávisti. Já tě nebudu o ničem přesvědčovat. A tvého prvního vlastního názoru si vážím alespoň nemusíš kopírovat od jiných. Přeju ti mnoho dalších podnětných příspěvků a obohacení technických diskuzí tobě vlastním přístupem.

                                  0 0
                                  • jecnak  

                                    Neuzivam, nenapsal jsem, ze te nenavidim, jen ze vim, ze jsi hulvat a jak s takovym se s tebou bavit nehodlam. Presvedcovat me prece nemusis, ja jsem jiz presvedcen. Zrejme jsi se pridal svym predchozim tvrzenim k zdejsim telepatum. Skoda, ze tva telepatie nejde ruku v ruce s duslednosti, aby tve nazory byly take podlozeny necim jinym nez hulvatstvim. Kdyz uz jsme u te duslednosti, tak bych byt tebou kontaktoval admina aby smazal vsechny tve prispevky krome toho, kde rikas: Upozorňuju, že v diskuzi nebudu pokračovat. Nikdy tady k ničemu nevedla a vše, co k tomu mám říct jsem uvedl u sebe.

                                    0 0
                                    • milan1  

                                      Tohle jsi vystihl krásně a to ber rozhodně bez smajlíku. Opravdu vše, co bylo podstatné a k věci jsem uvedl ve svém prvním příspěvku. Co vzniklo přispěním dalších je jiná věc, kterou jsem ostatně předpokládal a výsledek nech? každý posoudí sám. Je to velmi vypovídající. Ještě jednou díky za postřeh, opravdu jsi trefil podstatu. Odvolávám, že bys neměl čím přispět do diskuze.

                                      0 0
                                    • enjoy  

                                      bavis me jak se snazis vsemozne zbavit svyho odkazu,telepate:-))

                                      0 0
                • Toams  

                  Hmmm, co dodat … snad len to, ze tvoj vek ta ospravedlnuje … svoj „vyrok“ som uz okomentoval a prehodnotil, ale ak ta to potesi (a tvoje ego), tak sa ti ospravedlnujem, ze som sa do teba obul tymto nestastnym sposobom, co som samozrejme nemal v umysle (ucta k fortelu a veku) … Zaujimave je, ze podla jednej vety uz vies posudit, ci je clovek normalny, pripadne ma patologicke sklony (ale mozno sa okrem vidiel vyznas aj v psychologii a nasledne aj psychiatrii) … A este zaujimavejsie, ze na mna kydas pri kazdej prilezitosti, ale mne si priamu odpoved nedal ani raz (myslim v tomto threade) a furt mas len tu svoju neotrasitelnu pravdu … ale inac si mozno fajn chlap, maucta.

                  0 0
                • wbiker  

                  Je tvláštní že i v posledním mailu, který jsi mi napsal jsi mi sliboval, že už mnou nebudeš ztrácet čas. Nicméně jsem rád, že jsem se dostal na tvou černou listinu hříšníků. Víš, ty máš kvalitní znalosti ohledně odpružeých vidlic, které ty moje a určitě plno dalších lidí na foru, převyšují. Bohužel jsi se rozhodl je z fora smazat a umístil jsi je na své stránky. To je samozřejmě tvoje věc. Ale jestli jsi se sem vrátil proto, aby jsi tady plno lidí urážel a psal sem nějaké seznamy „nepohodlných“, možná by jsi měl opět zopakovat svůj dřívější tah a nechat si své příspěvky smazat. A poduk chceš prezentovat své stránky, není nic jednoduššího, než si zaplatit banner.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Tak a timhle jsi ho definitivne … Ono je to mozna v nejake ze smazanych diskusi, kde jsem mu totez navrhl. Bud chce delat bussines nebo dobrocinnost. Oboji delat nejde. Strasne se mu to nelibilo.

                    0 0
                  • milan1  

                    Takže wbikere. Tady jsem se vždy snažil prosadit systémy testování a zavést jakýsi řád v hodnocení. Kdo byl připraven na rady a byl schopný, což není tvůj případ, tak se dozvěděl co potřeboval. Bohužel tady máš přímo vzorovou diskuzi, která tu vždy probíhala. Skákání z tématu, osobní napadání a rychlé vymizení toho, o čem se mělo jednat nikdy k ničemu nevedlo. To, co jsem neměl možnost nikdy v celku říci tady je dnes na mých stránkách.Pokud si tam nedokážeš vybrat je to tvoje chyba. Tobě snad může být jedno jestli jsem něco co případně postrádáš tady, nebo na mých stránkách. Ty se k tomu dostaneš vždy, tak o co ti jde. Přemístěna na mé stránky je pouze zkušenost s vámi a to je to, že se musí vše vysvětlit od základu. Naučil jsem se tady, že by začátečník neměl být vůbec přítomen diskuzi o pokročilejších věcech a proto je na mých stránkách vše důsledně rozděleno. Pokud dodržíš i ty toto rozdělení a nebudeš se hrnout do sekcí, které ti nejsou určeny, budeš jistě spokojen a nic tě tam nerozhodí. Na můj seznam, jak ty říkáš jsi se dostal jedině svým přístupem. Věř, že nemám povinnost tě dotáhnout za tvého minimálního úsilí k žádanému výsledku. Podívej se znovu na celou diskuzi, podívej se na téma, které řeší původní název a porovnej kdo o čem mluví a kdo mění téma. Sebe si samozřejmě zařaď také. Vytvořit seznam nepohodlných nebyl můj původní záměr. Zkus pochopit jak to asi vzniklo.

                    0 0
                    • cabbage  

                      bla bla bla, jako vzdycky…

                      0 0
                      • enjoy  

                        bla bla bla jo?:-).no nevim ke komu bych si dal na tuning vidlice:-).k tobe asi nee:-))

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ja si taky necham spravit boty u sevce, ale nenecham si od nej delat psychologickej profil podle pohlednice.

                          0 0
                          • enjoy  

                            to ty (hrozne spatne:-)) zvladas dokonce i pres internet,bez obrazku:-))

                            0 0
                            • Manas  

                              Jenze ty tu mas mnohem vic prispevku nez Milan a tudiz si je Padlista vzdy vytiskne, nalepi na flipchart a dlouho do noci studuju s knihou od Freuda v ruce. :-)

                              0 0
                    • wbiker  

                      Víš o čem vůbec mluvíš? Tahle diskuze se ubírala směrem nadpisu, potom jsi přišel ty a začal ses navážet do ostatních. Druhá věc, já nepopírám, že jsem začátečník. Máš pravdu, vidlicím zdaleka nerozumím tak jako ty, totéž platí o tvých stránkách. Je tam plno super věcí. Pro mě ale bylo přehlednější hledat otázky v diskuzích, kde se ptaly stejní amatéři jako já. A třetí, asi dobře nechápeš co znamená slovo fórum. Nemám rád tohle rozdělování na pokročilejší diskusi a tu obyčejnou pro ty, co tomu nerozumí.

                      0 0
                      • milan1  

                        Pro tebe pouze jedna jediná kontrolní otázka. Tuto diskuzi jsi jistě otevřel aby ses něco dozvěděl. Podívej se pořádně na nadpis a potom mi svými slovy pověz, co jsi se dozvěděl a od koho jsi se to dozvěděl. Nezapomeň si při tom přečíst to, na co odkazuji. Tohle by mělo být podstatou diskuze na fóru.Je mi jedno jak jsi pokročilý, téma tě jistě zaujalo a chceš se o něm dozvědět co nejvíc a ne se navážet do někoho a poučovat ho o principech fóra. Tohle jsou základní zásady, které by tě měly zajímat. Vyhledáš název, který tě přitáhne, a snažíš se v něm najít odpovědi. Oparvdu se o to snažíš?

                        0 0
                        • wbiker  

                          Mě přijde, že tahle diskuze se zvrtla po tom, co ti Tomaschko napsal, aby jsi dal pozor na to, jaký nick píšeš. Přišlo mi to docela střízlivě napsaný. Dokonce dal nakonec i smajlík. A od té doby ses začal navážet do něho a téma šlo úplně někam jinam. Možná si to spíš přečti ještě jednou ty.

                          0 0
                          • milan1  

                            Tohle je odpověď?

                            0 0
                            • cabbage  

                              http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?… ted se predved!;

                              0 0
                              • milan1  

                                Kdo tě učil vychován? Takhle se žádá o radu. A na konci si na mě ještě zanadávej. Co si o sobě myslíš, že tu budeš vykřikovat rozkazy a já mám právo je poslouchat? Byl jsem několika lidmi přesvědčován, že jsi celkem inteligentní, samozřejmě jsem jim oponoval. Myslím, že mi vyhraješ sázku.

                                0 0
                                • cabbage  

                                  nemyslel jsem, aby ses predvadel tady, ale abys predvedl sve umeni v tom threadu a dokazal, ze vidlicim opravdu rozumis. nebyla to zadost, ale vyzva, nekdo popsal problem a protoze se jedna o znacku, ktera je tobe nejblizsi, predpokladal jsem, ze se teto vyzvy s radosti ujmes.; predvedl jsi se svym tradicnim zpusobem: C: „Pane, nevite kolik je hodin?“ M1: „jdi do hajzlu kdyz si to nemuzes zjistit sam“

                                  0 0
                              • djano  

                                Ked som tu reakciu precital, mal som pocit ze mu aspon nieco poradil. Ale celkovo mi tato debata pripomina nas parlament…

                                0 0
                            • wbiker  

                              Přesně tak, to je odpověď. Souhlasím, že se ne ve všech treadech řeší vždycky to, o co tam jde. Ale nikdo nikoho nebuzeruje. Já nechápu, proč na tohle fórum chodíš, když se ti nelíbí jeho struktura. Když se ti nelíbí to, že se někdo ohradí, přátelským tónem, nad záměnou jeho přezdívky. Jediný, co se ti tady asi líbí je, vyjmenovat pár lidí, se kterýma se neshoduješ a všem dát na vědomost, jak ti ublížili. Nechci tady kázat, jak se má kdo chovat. Je to čistě na každém z nás. Celá tahle diskuze je úplně o ničem, ty stejně nepochopíš, co myslím a já zase nezměním svůj názor na tebe. Budu rád, když to ukončíme s tím, že už se mnou nebudeš ztrácet čas.

                              0 0
                              • milan1  

                                Rád bych ti opravil vnímání. To, co předvedl tomaschko nebylo vůbec přátelské. Třeba ještě nejsi schopen plně rozlišovat ale co bys měl poznat je tvoje úloha zde. Za celou dobu diskuze jsi nepřispěl ani jednou. Až do doby, kdy jsem se objevil já a začla ona problemetická část. Tehdy jsi zareagoval něčím, co nazvu zlostné zasyčení, bylo to ve 14:27 a znělo to takhle: „Souhlas, neztrácej ho.“ Opravdu podnětný přínos do diskuze od člověka, který mě následně začne poučovat o principech fóra. Důvod tvé nenávisti jsem jasně popsal a tvé pokřivené vnímání co píše jeden hodný a druhý ve tvých očích dopředu špatný je rázem jasné. Vše další o čem píšeš je jenom stálým potvrzováním téhož.mě jsi přesvědčil dostatečně, koho ještě potřebuješ přesvědčovat?

                                0 0
                                • wbiker  

                                  Ty asi trpíš nějakým stihomamem, nebo co. Už jsem dávno zapomněl na tu „záš? co jsme cítil, když jsi mi neprozradil, jak se dá zlepšit chod vidlice“. Vážně myslíš, že nemám nic jinýho na práci, než se ubíjet nad tímhle? Víš proč sem tady nereagoval? Protože všechno co o téhle vidlici vím, je z katalogu progresscyclu. Přijde mi, že rozlišovat máš spíš problém ty, jestli ti tvá reakce přišla přiměřená. Nezlob se na mě, že to píšu tak tvrdě, jsem vpodstatě hodně mírný člověk. Jen nechápu co tímhle sleduješ.

                                  0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Treba tim „zlostnym zasycenim“ chtel vyjadrit, ze nestoji o tvoje prispevky ve „svojem“ threadu a ze informace (schvalne jsem pouzil tenhle termin i kdyz je zcela zcestny), ktere mu poskytujes ho nijak neobohacuji.

                                  0 0
                              • jecnak  

                                On čas neztraci. On si tu dela arogantne reklamu.

                                0 0
                    • ota  

                      Milane,pardon,teď už musím.nelíbí se mi tvá selekce „zkušených odpruženářů“ a"začátečníků" v diskuzi..za­čátečník je tebou odkázán na tvé stránky(ano,je to opravdu zralé na banner),a zde se smí zeptat max.jednou a pak je nařčen z lenosti a neumětelství.Je jasné,že se problematikou zabýváš,ale chtělo by to trochu citu v přístupu k diskutujicím,od toho to slovo je.ty okamžité negativní reakce zavání paranoiou. Obvzláš? je mi líto těch,kteří ostrá slovíčka zmírnili či dokonce nabídli ruku na usmířenou,ale stále jsou u tebe na černé listině.a mám to.

                      0 0
                      • enjoy  

                        vis,netusim jestli diskuse s milanem1 sledujes od pocatku,asi ne.jinak bys mozna chapal jeho reakce na urcity osoby tady. a to ze zacatecnikum rika jak na to,ale nebude s kazdym ztracet cas kdyz na to nemaj.. kazdej sunturista by chtel poradit,kazdej.ty bys to zvladnul?on ti suntoura nebo cokolov jinyho poladi.kdyz budes mit skutecne zajem tak s tebou nebude jednat jako s trotlem,jako s nejakymi kecalky tady.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ale na urazku si cas najde. A ne jednou vetou :)

                          0 0
                          • enjoy  

                            ze ty tu urazku zabalis do nejaky radoby chytry veticky,to mas jedno.. mluvim samozrejme i o dalsich:-).

                            0 0
                      • milan1  

                        Oto, víš, co je neštěstí, to, že z diskuze, která je dlouhá a nepřehledná si každý vytrhne svojí část a nevnímá jí nikdy jako celek. Ty sis vybral tento deformovaný názor. Rád bych tě upozornil, že diskuze někde začíná a má svůj logický průběh. Vysledovat skutečný časový průběh tady, kde se příspěvky vkládají na přeskáčku jde těžko ale přeci jenom se základ neztratil. Proto, že jsi se s tímhle nenamáhal, tak ti popíšu a ty si to ověř. Tak na začátku nick Tomaschko brouzdá na fóru a nic ho nezarazí, vidí nick Tomaschek a stále nic, otevře si i jeho diskuzi a zese ho nic nerozhází. Nenapadne ho, jako zloděje nicku.Vše je v pořádku až do chvíle, kdy se objeví moje odpověď a můj překlep. Všimni se, že jeho nick ve skutečnosti není uveden a asi jsem i těžko věděl, že existuje. Přesto se na mě, nikoliv na zloděje nicku obořil dost drsným stylem. Připočti si ještě k tomu to, že tenhle Tomaschko se mě kdysi ptal osobním mailem a dostal odpověď i na dotaz, se kterým by zde byl zahnán do historie. Když tohle přijmeš jako normální a přátelské upozornění, tak ti doporučím abys to začel vnímat jako by se to stalo tobě. Prostě se dosaď do mé osoby. A teď k mým stránkám. Odkazuji na ně, proto, že tam je odpověď k probíranému tématu, a to včetně grafického zobrazení, které sem kreslit nebudu. Mé stránky jsou výsledkem mé nerušené práce a začátečníky nepodceňuje. Snaží se je vést cestou vlastních zkušeností a to dělení je proto, že nemají být začátečníci zatahováni do věcí, které jim vnímání jenom komplikují. O něco podobného a kupodivu snažil i tady. Vše bylo vždy rušeno a kupodivu stejnými nicky, které se přihnali chudákovi Tomaschkovi na pomoc. Nicky které nezklamou věděli vždy všechno líp a diskuze se stočila vždy do stejných zmatků. Začátečníci byli zatahováni do diskuzí, kterým nerozuměli a byli těmito odborníky ohromováni a ohlupováni. Jako příklad rozdílných přístupů mých a tady ti uvedu zde nekončící diskuze o poničení geometrie rámu, když dáš jinou vidli. To jestli podceňuji začátečníky poznáš na mých stránkách, kde mám pro ně např. vytvořen měřák, který si můžeš z mých stránek stáhnout vytisknout a použít. Moje vysvětlování nedělá z lidí a začátečníků masu odkázanou na rady dokonalých. Snaží se z nich na rozdíl od zdejších dělat lidi s vlastními zkušenostmi, kteří se bez takových zprostředkovaných rad obejdou. Potom většinou i poznají, že ty jejich dokonalí toho zase tolik neví. Jestli si chceš změnit názor, zkus ty stránky navštívit. To, že jsem se o podobná vysvětlení pokoušel i tady poznáš podle známé kauzy o grafech charakteristik. U mě najdeš grafy charakteristik pružin, zase i s pomůckou pro tebe. To co tehdy proběhlo tady byla jedna stejná nechutná tahanice s přemírou odborníků začátečníků v roli učitelů. Tehdy se nedosáhlo ničeho a ničeho by se nedosáhlo ani při další podobné kauze. Protože zdejší realitu velmi dobře znám, tak máš vysvětlení na mých stránkách, tady by z toho vznikl jenom takovýhle nechutný guláš. Pokud bys znal tohle, tak bys třeba jinak vnímal i ten odkaz.

                        0 0
                        • ota  

                          Milane,děkuji za odpověd¡.No,ono to patří i Enjoyovi-ač v tomto foru nejsem vidět,věř mi,že znám jednak tvé stránky,jednak tuhle nikdy nekončící debatu,do které jsem se bohužel neuváženě zapojil.A pročítám diskuse o Suntourech(ač nikdy jsem jeho majitelem nebyl) myslím důsledně až do konce,a to určitě min. rok a půl.Vím,že těmto vidlicích rozumíš,chápu tvé snažení věc někam posunout,a myslím si ,že sám dokonce vím,co od vidlice chtít-i díky tomuhle foru.A něco z tvých testů jsem i provedl,a nějak s nimi nepolemizuji. Jedná se mi o to ,že zbytečně marníš čas nějakým vysvětlováním-viz tvoje odpověď na můj příspěvek-polovina je vysvětlení,jak to bylo se záměnou nicků,když průměrně inteligentní čtenář diskuze to pochopí napoprvé. Chápu,že pokud se cítíš napaden,reagu­ješ,ale někdy je ta reakce neadekvátní.Věř mi,že jsem nad svou reakcí přemýšlel a rozhodně nic z kontextu nevytrhnul.Enjoy to vysvětluje jako tvou ůnavu z boje s větrnými mlýny,jenže ono jde i nereagovat. Celé to říkám proto,že mi vadí,že se jinak zajímavá technická diskuze obalí marastem a je pak zbytečně složité hledání věcných faktů.Protože jsem jinak přesvědčený,že toto forum má smysl dost lidí právě zrovna vidlicím zde přišlo na kloub,ahoj.

                          0 0
                        • tomaschek  

                          nemluv prosím o zloději nicku, když sám tomaschko přiznal, že v době mé registrace nebyl na B-F delší dobu aktivní, tudíž jsem o téměř podobném nicku těžko mohl tušit. díky

                          0 0
                      • milan1  

                        A ještě doplněk oto. Začátečník, který se mě ptal na foru dostal svoji odpověď tady. Po půl roce, kdy bylo jasné že nepovolil ani šroubek se mě stejnými okopírovanými slovy zeptal znovu na to samé. Dokázal bys ty vést takového člověka k nějakému výsledku? Nebyla by to ztráta času?

                        0 0
                        • cabbage  
                          • Odstraneno na pozadavek usera –
                          0 0
                        • jecnak  
                          • Odstraneno na pozadavek usera –
                          0 0
                          • cabbage  
                            • Odstraneno na pozadavek usera –
                            0 0
                            • Gatier  

                              Takto sa opakovat!

                              0 0
                            • milan1  

                              Stručně, byl tam pokus o řešení, které se tady nikdy nepovedlo, dotaženo bylo teprve v klidu na mých stránkách. Za přispění těcto nicků z toho byl jenom známý zmatek. Prosím pozorné čtenáře a? si udělají obrázek sami, co ti věční kritici dokáží vytvořit sami. Ono z kritiky samotné se žádná vlastní aktivita nikdy nevytvoří.Právě tohle byl popud pro můj příspěvek. Vidět nemohoucnost těchto odborníků a mít hotové řešení již dlouho je opravdu pokušení jim na to neukázat. Jejich aktivita je až zarážející, proč jí raději neplýtvají na rady, porovnejte jejich příspěvky které mají nějaký smysl a někomu pomáhají.

                              0 0
                              • cabbage  

                                ti jenom naznacuju, abys konecne napsal tu svoji oblibenou vetu o tom, ze uz se tu nikdy neobjevis…

                                0 0
                                • enjoy  

                                  jo takze ty s jecnakem se tu uz nikdy neobjevite?:-)) skoda,tebe jsem mel docela rad.

                                  0 0
                                • milan1  

                                  Já bych velmi rád viděl abys ty napsal sám za sebe něco hodnotného.

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    bacha na nej,on je docela dobry teoretik:-)

                                    0 0
                                    • milan1  

                                      Já vím, vymyčkat z něj názor na vlastní vidli, který by neopsal z prospektu dá práci. :-)

                                      0 0
                                      • cabbage  

                                        kdyz porovnam duveryhodnost tvoji a prospektu v tom co si muzu overit zcela exaktne, tak prospekt jasne vede- nikdy mi netvrdily, ze vzduchova vidlice je pruzinova, coz o tobe prohlasit nemuzu…:-P

                                        p.s. ty pouzivas smajliky? proti tem si vzdy desne brojil a nebyl schopen je pochopit(kauza tomashko) ;

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          ok:-).fakt budes verit vic prospektu od suntouru nez milanovym schopnostem?:-).tak hloupy bys preci nebyl..:-)

                                          0 0
                                        • milan1  

                                          Tady nejde o mojí důvěryhodnost vnímej T y n e v ě ř í š s o b ě. Ty potřebuješ prospekt. To je o co jde. A dokonce ani nepochopíš dotaz.

                                          0 0
                                    • cabbage  

                                      prave se zabyvam teorii „M-joy v helme“ :o)

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        tak to je opravdu dalsi tva pouha teorie:-)nevim jak bych se cely vesel do helmy:-).

                                        0 0
                                      • milan1  

                                        Tys mi tady zadal úkol abych odpověděl v thredu. Já jsem tvůj velmi nevhodně stanovený úkol splnil. Teď se ukaž ty a nejdi mi poslední svojí rekci, kdy jsi alespoň podobným způsobem pomohl někomu něco vyřešit.

                                        0 0
                                  • jecnak  

                                    Napodobne.

                                    0 0
                                    • milan1  

                                      Podívej se na mé stránky jak to vypadá bez vašeho přispění a stejně jako pro kolegu i pro tebe. Ukaž mi v historii, kdy jsi ty někomu pomohl, nebo něco vyřešil. Negace jsi projevil už dost, tak vesele do něčeho pozitivního rád se přiučím :-)

                                      0 0
                                      • jecnak  

                                        Asi stale jeste precenuji tvoji inteligenci. Preci jen se ale jeste premuzu a aspon malou napovedu ti udelim.

                                        Prosím než zadáte dotaz zkuste použít vyhledávání ;), děkuji.

                                        0 0
                                        • milan1  

                                          Člověk, který je kritikem tvého kalibru musí mít za sebou spousty rad, ze kterých potom může odvozovat svůj morální kredit někoho odsuzovat. Pokud ho nemá a přesto tak činí je pouhým prázdným tlachalem bez hodnoty.

                                          0 0
                                          • cabbage  

                                            vetsina „prazdneho tlachani“ byla nahrazena timto" – Odstraneno na pozadavek usera –

                                            0 0
                                            • milan1  

                                              Alespoň zůstalo jen to hodnotné od vás, tak mi tam prosím něco najděte, musí toho tam být spousta

                                              0 0
                                          • jecnak  

                                            Clovek, ktery neumi pouzit vyhledavani…

                                            0 0
                                            • milan1  

                                              Stále to pokračuje. Čekám na rozumnou ukázku tvých tvůrčích schopností.

                                              0 0
                                              • jecnak  

                                                A ja cekam, ze pouzijes vyhledavani. Verim (stale), ze to zvladnes i bez pomoci. (Kdyz tak potrebujes tu ukazku mych tvurcich schopnosti.)

                                                0 0
                                                • milan1  

                                                  Třeba chci vidět co si na sobě obzvláš? ceníš. Mělo by to být samozřejmě tvé původní, ne takovýhle odkaz.

                                                  0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Ja bych zas chtel vedet co v zivote te nejvic poznamenalo.

                                                    0 0
                                        • cabbage  

                                          neni to prilis drze takhle upozornovat takoveho genia?;

                                          0 0
                                          • milan1  

                                            Pánové, oba máte své úkoly, až se předvedete můžeme pokračovat dál.

                                            0 0
                                            • cabbage  

                                              treba tady(at se nehrabu v historii):
                                              cabbage (24.11.2005 21:04:18)
                                              > > > > > > > > > > > > > Mám R7 Super – funkce?
                                              Komponenty www.bike-forum.cz/forum/forum.php?… ted se predved!;
                                              …sem ti poradil kam mas obratit svoji pozornost;)

                                              0 0
                                              • milan1  

                                                Předpokládal jsem že to nezvládneš.

                                                0 0
                                                • cabbage  

                                                  ok, tak zadej reba a zmena zdvihu, userovy s nickem PeBe sem vyvratil jedno tvrzeni a nakonec uznal, ze mam pravdu bez negativnich emoci-(to se ti jeste nepovedlo). pri tve genialite to jiste nebude problem najit, kdyz se to povedlo i me.;

                                                  0 0
                                                  • milan1  

                                                    Hledat to nebudu ale vyvrátil je trochu divná pomoc, myslím, že o tuhle pomoc nežádal. Řekněme tedy že to byla další tvoje kritika, která shodou okolností nenaštvala.

                                                    0 0
                                                • jecnak  

                                                  # Napadněte tazatele.

                                                  Tohle „desatero“ je proste tvoje:

                                                  # Napadněte otázku. # Napadněte tazatele. # Pochvalte otázku. # Zpochybněte otázku. # Předstírejte, že je to nahrané. # Využijte časového faktoru. # Naznačte utajení. # Únikem může být i dlouhé povídání bez jakékoli pointy. # – Odstraneno na pozadavek usera – # Prispivam naposledy.

                                                  Jistě, pane premiére, II. část nebo snad Jistě, pane milane1, II. část?

                                                  Pokracovani: http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

                                                  0 0
                                                  • milan1  

                                                    Je hezké, že se díváš na televizi a máš skvělý výběr. To je ten seriál, kde ti mixují smích na směšných místech abys poznal že byl vtip. Tak tady jsi se naučil humoru. Ale s realitou a použitím na vhodném místě silně hapruješ, třeba objevíš ještě jiný seriál, který tě to naučí.Co takhle život:-)

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    # Napadněte tazatele.

                                                    0 0
                                                  • milan1  

                                                    Rád bych ukončil plané řeči s Vámi. Jsem rád, že se projevilo, to, ža když jste zastaveni z vašeho útoku a měli byste konečně předvést něco za sebe je najednou konec. Vyspělý člověk se pozná podle toho, že má svůj vlastní názor a dokáže ho obhájit. Neschovává se za nikoho a nemění ho podle situace. Kdo takový názor nemá a přesto se chce předvést musí se vymezovat negativně. Negativní vymezování zvýrazní danou osobu a přitáhne spoustu spřátelených, kteří jim velmi rozumějí. Bohužel tahle společnost nikdy nic nevytvoří, destrukce je jediný důsledek jejich činnosti. Poznáváte důvody proč se vše zde zvrhává stále stejným směrem? Poznání toho, jakou roli hrajete nebude pro Vás jistě povzbudivé. Přeju Vám příjemnou společnost.

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    # Napadněte tazatele.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    kde?:-)

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Pro toho kdo neni v obraze a chce byt, tak doporucuji precist nasledujici thread. Dava castecne smysl i po vymazani prispevku od milan1: http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

                                                    To proc se tu k milan1 chovam jak se chovam vyplyva z jeho nadavak na muj ucet. Ty jsou bohuzel vymazany, ale jsou tam me citace usera milan1: „Osobně mi vadí ten zmatek, který se z toho vyklubal ale to je vždy, když se bavím s blbem.“ To jen tak pro priklad.

                                                    A jak to vlastne cele zacalo? Prostou otazkou…

                                                    jecnak (07.07.2005 16:44:22)
                                                    > > > > > > > > > > > > > > > > >
                                                    Komponenty Jeste ze jenom jednou, kdyby dvakrat tak uz bys to asi myslel doopravdy…

                                                    Ne vazne, jkdyz uz chces neustale hucet do lidi se svymi postupy mereni atd., tak si aspon udelej poradek v pojmech. Kdby se tady Blue nezeptal, tak si vschni na bikeforu budou myslet, ze se pri dopadu tahle vidle chova jako pevna.

                                                    Ted dal. Myslim ze Blue uz to vzdal a ja teda taky pisu jen tohle a dal uz reagovat nebudu, tak tedy na co se vlastne ptal? Jezdil jsi ty (tim myslim tebe, ne nekoho znameho, pribuzneho, kamarada atd.) tu vidli. Odpoved ano/ne mi (a urcite i vetsine ostatnich) bohate staci. Tve vynalezy ani metody me nezajimaji. Diky za ODPOVED. [ Odpovědět | Odpovědět – root ] zpět na obsah

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    uz tomu rozumim:-),takze s napadanim tazatele si zacal ty?:-)

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    ---tohle je slušné forum--- — ale jistě, můžete tady chatovat celé roky a nepotkat Ječnáka ---

                                                    volně na Mazaného Filipa :)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    :-)))

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Pokracoval jsem pouze v kurzu nastavenem milan1 predchozimi prispevky. Ted uz se ale stejne jak to presne bylo nedovime >:-(

                                                    Ted me napada, ze bych sve prispevky tady taky nechal smazat? To by byla svanda.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    nevim jestli svanda..,ale nevidim duvod byt proti:-).jdi do toho:-)

                                                    0 0
                                                  • Martyss  

                                                    Noo…už byste se tu mohli přestat hádat jak malé děti…:-)

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Kdyz on si zacal :-D

                                                    0 0
                                                  • milan1  

                                                    Chtěl bych hrozně poděkovat všem zůčastněným. Právě jsem objevil něco, co mi dlouho nedocházelo. Enjoy mi kdysi napsal, že tady nemůžu zvítězit. Už jsem jednou uvedl, že jsem myslel, že své názory obhájím vždycky. Přiznám se, že mě dost ohomilo, kolik nových spřízněnců mají jecnakové, cabbgeové a spol. Protože většinou píšu a reaguju spontáně, je každá má reakce vždy ukázkou toho, co jsem zde poznal a ta poslední má reakce mě teprve otevřela oči. Je to jasné. Na forum chodí především lidé nejistí, spolčovat a utvrzovat se v tom svém. No a já bláhový tady chtěl něco tvořit. Tvořit tady se dá ale jenom s minimem zde píšících lidí. Samozřejmě jsem pro mnohé nemohl být spřízněná duše, protože vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá . Už rozumím tomu dopředu pokřivenému vnímání, kdy urážka z jedné strany je promita a z druhé zdůrazněna. Ty stálé výčitky bééé, on nám neřekl tohle a béé on nám nadává a prostě bééééé. Je oprávněný pokřik těch co si libují ve svém rybníčku. Někdo jim to ale začne kazit a vlastně je pro ně velmi vhodný, je proti komu se vymezovat. Proto byla vždy taková aktivita proti mě. Kdo se zde o něco tvořivého bude pokoušet, vždy narazí, protože vypouštět tenhle rybníček netvořících negativců se nesmí. Vždy se najdou noví spřízněnci a nevadí, že to je někdo jako třeba kurýr na bajku. Pokud je někdo slušňák, jakým se jecnak tváří být, tak by mu právě on mohl vadit. Ale nevadí a nevadil. Opravdu právě teď jsem to pochopil proč. I on se vymezoval negativně a tihle všichni se v něm poznali. Další vaše největší modla pádlista je skutečně skvělým příkladem. Pro mě je obrovská úleva, že vím, že si s takovými nikdy neporozumím a jsem za to rád. Jsou tu samozřejmě i jedinci na které tohle rozhodně neplatí. Jsou to přesně takoví, kteří mají své názory a poznáte je hlavně podle toho, že nemají potřebu napadat někoho jen tak. Při prosazení svých názorů neuhýbají. Nebudu jmenovat abych někoho nezapoměl. Opravdu jste mě potěšili jecnaku a cabbage skutečně jsem to poznal až teď a jsem strašně rád. :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    shnul bych to jednoduse:-).nekterym lidem musis rikat jenom to,co chteji slyset:-)

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    To jsi shrnul krasne a zcela pravdive, ac jsi to mozna myslel jinak.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    se mnou nebo s milanem? protoze jestli se mnou tak si zacal on:-))

                                                    0 0
                                                  • Martyss  

                                                    2enjoy & jecnak:Vždy? to říkám.....jak když se hádá Pepíček s Jeníčkem a Františkem čí koloběžka je lepší…:-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    no tak to je prece jasny:-)),moje kolobezka je lepsi,ale jemu to (jenom:-)) lip jezdi:-)

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Opet jsem podcenil schopnosti nekterych…

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    hele,ty dobroto sama:-).podivej na nejakou nasi diskusi,ty #Napadnete tazatele. zrovna ty jsi z tech nejvetsich prudicu,tak si prosimte zamet pred vlastnim prahem.

                                                    0 0
                                      • enjoy  

                                        musim rict,ze mi jecnak poradil,jak bez potizi sundat plast z crossmaxu.dneska jsem to poprvy zkusil a ani dratovy plaste nejsou rukama zadnej problem.dekuju To­me.

                                        0 0
                          • enjoy  

                            jentak dal hosi,ja vas v tom podporuju:-))

                            0 0
                            • Gatier  

                              Myslis, ze by to mohla byt zacinajuca puberta?

                              0 0
                              • enjoy  

                                ze by teprv vid?:-). nas uz ceka az ta druha a konecna,po zbytek zivota:-).chudaci kuci:-).no zdali se mi ze maj nejak moc holy tvaricky:-)

                                0 0
                            • McBlacky  

                              mě to taky začíná bavit, sice nečtu co tam je napsaný, ale podle nicků si myslím že diskuze musí mít opravdu úroveň… že se na to nevyserete, minimálně Ječnákovi se divím, za to Tome nestojí…

                              Kdybyste radši bajkovali nebo dělali něco užitečnýho, až budete /někteří z Vás/ na jaře nadávat že to nejede – rád Vám připomenu hodiny debilních debat o ničem :))

                              0 0
                              • enjoy  

                                nahodou tvoje bonmoty jsou z toho nejvybranejsiho:-))

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  --seru na Vás jdu bajkovat– to mi ale dneska asi nesežere nikdo :/

                                  0 0
                                  • Meesha  

                                    jedine, ze by si byl online s Fousacem u Pigiho… :-)

                                    0 0
                                    • Manas  

                                      Fousac je vsude online. Nejhorsi je kdyz za nim jedes a batoh mu dela: „oh ooooh“.

                                      0 0
    • Luka  

      Panove, ja chapu, ze vzhledem ke svym znalostem zdaleka nedosahujicim urovne nekterych jedincu tady, prakticky nemam pravo na zivot – nedej boze abych se ozvala, ale nechteli byste prestat se osocovat a napadat?

      Posledni mesic (cca) ctu bike-forum a snazim se v tematech ci prispevcich najit neco co by mi prineslo nejakou novou, nebo aspon zajimavou informaci, a svete div se, marne. Nachazim tu akorat debaty o telepatii, o tom kdo koho kdy urazil, semtam stale mene vtipnejsi glosy od Padlisty, par reklam na vlastni stranky (nekdy i 3 v jednom prispevku – to mi pripomina, podivejte se na MOJE stranky, at mam vic pristupu, jsou hezke, pozitivni, delam je s laskou a pro lidi ktery opravdu zajimaji ;))) )..... mozna je to vsechno ponekud okurkovou sezonou, nic moc na kolo, nic moc na zimni sport, mozna nejake zimni unavy lomcuji mistnimi prispevateli, ale nechtelo by se to trochu se zamyslet nez neco napisete?

      //(timto nenapadam ani milana1 na jehoz stranky jsem se nedivala a krom prispevku ktere tu na foru napsat o nem nic nevim, ani cabbage ktery je tu oznacen skoro za imbecila, i kdyz me prijde jako vtipny a vesely chlapik, ani na Tomasheka ani Tomasheka, ci jak se jmenuji ti dva, priznam se jim a omlouvam se jim, ze mam pekny bodrel v tom ktery je ktery…atd atd…) //

      0 0
      • Luka  

        Omlouvam se Fousacovi: jeho thread o hospode me zaujal… jako jediny.

        0 0
      • Gatier  

        To vies! Pediskutovali sme tu skoro vsetko a niet no vej temy, na ktoru by sme sa chytili. Ved pockajte, az namontujem kotuce! Dufam, ze to stihnem tuto zimu…

        0 0
        • lubos  

          Ty si namontujes kotuce ? No to hadam nie :)

          0 0
          • Gatier  

            Uz mam k tomu straaasne blizko. Stale nemozem zohnat vidlicu s uchytom na kotuc. Pevnu samozrejme. A lacnu, pretoze nechcem huntovat na zimaku nieco karbonove za 5l. Author cosi robi za velmi dobru cenu, ale pri tej hmotnosti by som si z toho vedel predstavit aj 2 vidli. Takze tak…

            0 0
            • jecnak  

              Jestli obcas zavitas do Prahy, tak v Brandyse nad Labem sidli Bares, ktery vyrabi ramy. Vidlice z nejlevnejsi oceli stoji 700–800 CZK. Na udelaj ti co si vymyslis.

              0 0
            • lubos  

              hmm, na zimaka predsa vahu nemusis velmi riesit, nie ?

              0 0
              • Gatier  

                To hej, ale zase 15kg mat nemusi :)

                0 0
                • djano  

                  Mam na zimaku/pribli­zovadlu do prace Author vidlicu, obcas som s tym bol aj v lese. Je strasne tvrda, hmotnost mi nevadi (inak by som tam nerval ani kotuce). Musim mat vpredu menej nahustene, potom to ide. Inak ta hmotnost vobec nie je az taka vysoka.

                  0 0
                  • Gatier  

                    Dikes za referenciu! Ono od rovnej sa ani nic ine ocakavat neda. Asi mi neostane nic ine na vyber. Nie je az taka tazka? 1,5kg bude stale 1,5kg :) Akurat na 11kg kole to ukaze viac ako na 14kg…

                    0 0
                    • lubos  

                      pevna vidlica a 1.5kg ? Uff, no to uz je nejako moc sa mi zda.

                      0 0
                    • djano  

                      Od rovnej sa da ocakavat aj nizka hmotnost, aj relativne pohodlie. Len tato konkretne ma asi hrubsie steny…

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.