• MF

    Neviete niekto ci sa nedaju zohnat este dakde bundy tejto znacky?Ta moja uz po rokoch odchadza a rad by som nieco taketo znova. Dnes som skusal NorthFace z GoreTex XCR a som z toho silne sklamany. Po 6 hodinovom slapani totalne prepotena. V zavere som vytriasol z rukavov zmrznuty pot. S priedusnostou mojej starej BigPack neporovnatelne horsie. Mate s tymto materialom obdobne skusenosti?

    0 0
    • dieegoo  

      zrmzly pot? To ta bunda asi moc nehreje co? :D

      0 0
      • MF  

        Zima v nej nebola. Pot sa vyzrazal na vnutornom povrchu bundy a tam zmrzol. V dnesnej zime ma to az tak neprekvapilo. Skor ma dorazilo, ze XCR je povazovany za super priedusny material. Dnesna skusenost ma ale asi odradila od kupovania niecoho z GTX. Preto hladam nieco ine. Napr. od TORAY (Dermizax, Entrant).

        0 0
    • senožrout  

      No, kamaráde, já jsem od téhle firmy měl taky pár šikovných věcí. Ale ta firma zanikla. Respektive, koupila jí Lafuma. A Lafuma, ta dělá takový prapodivný věci… Z materiálů, z kterých dělal Big Pack u nás dělá Alpisport viz www.alpisport.cz/. mě jejich věci připadají dost konfekční. Tak se mrkni jestli si něco vybereš… Dřív dělali Z Goráče. Gore jim ale sebral licenci, protože podle něj dělali spíš módní a ne technický zboží. A tak tu licenci pak dostal Warmpeace. Mě se na kolo líbí tahle bunda http://212.47.13.6/shop/item.aspx?…, zatím ale bylo vždycky něco přednější, tak jí mám „stále na mušce“ :-). Gore-Tex XCR je o 25procent prodyšnější než normální Gore-tex. Do hor na něj nedám dopustit ale na kolo to podle mne taky není ono. Ono taky to je o tom, jak je ta bunda North Face konstruovaná a odvětraná. Nicméně, goráč je určenej asi prioritně jinam. Já zatím pořád jezdím i v zimě v pertexce. Windstopper pod to a pohoda. Taky v ní jezdím i když prší a je kolem 0. Co namokne, to zase odpařím a tak se to udržuje takový ani suchý, ani mokrý a nemám s tím žádnej velkej problém… :-).

      0 0
      • MF  

        Dik za info. Ja som ale nebol na bajku, ale v horach. O osude BP tiez viem. Dufajme ze sa ale ukazuju lepsie casy nakolko Lafuma zacala robit ruxaky navrhnute ludmi z BP (dokonca nesu znacku BigPack). Z Toray sije este aj directalpine (Dermizax a Entrant). Dost mozne ze sahnem tam. BP to ale neni… Preto sa skor pytam ci by sa nenasli dakde zapadnute zasoby :) No a ak XCR je o 25% priedusnejsie ako obyc. GTX tak potes koste. Je ale mozne ze ta bunda je blbo konstruovana. V zivote som zatial nemal bundu GTX takze neviem posrovnavat. Je ale fakt, ze tie co som mal od BP boli o dost priedusnejsie.

        0 0
        • senožrout  

          No, já nevím. Sám mám Raptorku od Tilaka a když porozpínám ty ventilační otvory, tak jsem se v ní nikdy nějak příliš nepřeřál a led se mi tam nikdy nějak moc nesrážel. Zatím jsem takovej dramatickej problém neměl…

          0 0
          • McBlacky  

            přesně raptor je fakt ok, v porovnání s bigpackem (membrána memotex) je to úplně jinde. Měl jsem možnost dlouhodobě testovat Bigpack a raptora stále vlastním. Až ho dodrbu tak do něj jdu znova.

            0 0
            • MF  

              No mna celkom oslovilo toto http://www.directalpine.cz/…ail-obrazku/

              Raptor som nikdy neskusal. Tak mozno popozeram aj ten. Mozes konkretne uviest porovnanie s tym BigPackom? Ja mam Huricane II a to je z Entrant G2. Po porovnani s NorthFace (neviem presne model) GTX XCR. By som dal hlas jednoznacne tomu BP aj ked je to 6 rokov stara bunda.

              0 0
              • McBlacky  

                já bohužel nevím co to bylo za model ten bigpack, ale raptor (model raptor light vyrobeno cca 2000 ještě z GTX ne z GTX XCR) je spíš technická bunda pro sport, ten BP byl víc volnější střih (koupeno v Brně někdy napodzim 2000, membrána memotex hodnotově byla papírově od výrobce lepší než GTX) ale rozhodně byl méně prodyšný v reálu a srážela se uvnitř vlhkost. Raptor je třívrstvej a BP bylo jen dvoj s podšívkou volně a to dělá dost.

                0 0
        • vili  

          taky se koukni ale jakou ma ta tvoje stara bunda nepromokavost, gore xcr ma tusim 70000mm, coz pochybuju ze ta tvoje stara bunda ma(je pravda ze o ni vim prd,jen si to myslim), a pri tom velkou prodysnost.

          0 0
          • MF  

            Ma nieco okolo 20 000. V nasich beznych podmienkach to bohate staci, nakolko mi ani raz nepremokla. Berem ze XCR je asi do vacsieho extremu co sa tyka dazda. Taku poziadavku ale ja nemam.

            0 0
            • vili  

              no tak ale pak to mas jasny,ne?kdyz ma xcr skoro trikrat vetsi vodeodolnost tak je celkem logicky ze ta tvoje bude vic dychat…

              0 0
              • MF  

                No lenze XCR deklaruje obdobnu priedusnost ako Entrant a tak tomu nebude. Dnes som sa na to pytal v roznych obchodoch a bolo mi potvrdene ze v XCR sa clovek skutocne spoti a ze TORAY meria inym sposobom priepustnost a ze skutocne Entrant resp. Dermizax maju podstatne vyssiu priedusnot a nepremokavost je postacujuca. Mna len prekvapilo, ze XCR sa vsade reklamuje ako super priedusny material. Verim ze to ma o 25% vacsi odvod par ako klasicke GTX, ale to uz musi byt dost divocina kupit za 11 000 penazi igelitovy prsiplast. Mozno je ale fakt tento NF co som skusal dajak divne usity.

                0 0
            • senožrout  

              20 000 má třeba i Gelenots. A je fakt, že třeba Jaroš v tom leze po „všech čertech“. Těch 20 000 by mělo stačit. Já mám z Gelanotsu kalhoty a taky jsem je nikdy nepromočil. Ta rezerva je spíš pro rázovou , dynamickou tlakovou zátěž. Já bych spíš koukal na to, co je nalaminovaná membrána a co je zátěr. Zátěrům se vyhýbám, mám s tím špatné zkušenosti, slouplo se mi to z nosný tkaniny na bundě, případně se to sedřelo vlivem nosného systému batohu, na zádech atd…

              0 0
              • poiko  

                no jo, ale i na těch Millkách, co jsou z Gelanotsu (což je membrána) je zevnitř takový bílý nátěr, což si myslim je ten zátěr, ne?

                0 0
                • Paja  

                  Vizualne neni moc velkej rozdil mezi zaterem a nalaminovanou membranou, rozdil je ve funkci. Vetsina membran i zateru je bila

                  0 0
        • j-c  

          hoya.. ja mam od Columbie bundu z jejich rady Titanium.. zatim si nemuzu stezovat..vetra jak ma, neprofoukne, nepromokne … nevim jakou cenovou relaci hledas.. tady ta mne stala asi 7500 ,– Kc.

          0 0
          • Paja  

            Nevim z jakeho materialu je konkretne tato rada, ale u Columbie se plati dost za znacku, vlastnostmi srovnatelna bunda se da sehnat za min penez.

            0 0
    • pali  

      Preco v bunde gore a pod., ked neprsi alebo nepada mokry sneh a pod. sajrajt, co takto softshel bunda s odveranim,okrem toho gora-tex nie tepelna vrstva ,ale izolacna.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.