• Splinter

    No vzhledem k tomu, že teďka moc nevyjíždím, tak čím dál víc propádám ať už téhle kapele jako celku, nebo jednotlivým mistrům v jejich albech…:o))

    Poslouchá je tady někdo? Pro mě je to nej kapela…

    0 0
    • mawerick  

      není to špatný ale Nightwish jsou Nightwish;)

      0 0
      • fousac  

        nightwish uz mi dost lezou krkem.. nastesti je spousta lepsich veci.. ;)))))

        0 0
        • mawerick  

          tak to mě teda rozhodně nelezou;) a pokud jde o tenhle žánr taknemají konkurenci;) ale existují i jiné dobré věci;) Iron Maiden, Judast Priest a tak;)

          0 0
          • fousac  

            v zanru nemaji konkurenci asi jako je kazdy auto nejlepsi ve sve tride.. ;)))

            0 0
            • mawerick  

              no kazde prave ne;) ve stejne tride byva vic aut;)

              0 0
              • fousac  

                tak v tom pripade konkurenci musi logicky mit..

                napr. loni ve Wackenu Tarju prevalcovala Sharon z Within Temptation co do ohlasu publika i kritiky..

                0 0
                • mawerick  

                  no zrovna WT na NW podle me teda nemaji:) i kdyz je mozny ze Tarja zrovna nemela svuj den;)

                  0 0
                  • zirecek  

                    Nightwish jsou vynikající ve svém žánru. Nesedí mi trochu, že si při koncertech hrají na něco výš… . Zvládají pouze základní věci, ale umí to parádně, chytlavě namixovat, že to je parádní song ve své úrovni. Jenže DT jsou jiná úroveň, skoro ta nejvyšší jak jazz.

                    0 0
                    • Tomcat  

                      :-\ // skoro ta nejvyšší jak jazz…//.co že? Podle mne není nadřazený styl.

                      0 0
          • Marry  

            Hammerfall !!!

            0 0
            • rock  

              Příjemná volba … A co třeba Fighting The World nebo Louder Than Hell od Manowar ?

              0 0
              • grafik  

                jo to sou supr pecky, ale samowari mi poslednich 5–6 let lezou krkem, uz je nemusim , zprotivili se mi …

                0 0
              • mawerick  

                oboji je moooc dobra volba:)

                0 0
        • Dijck  

          Nightwish sa neda porovnat s dream theater.. Momentalne mi v Dvd playeri fici budokan:)

          0 0
          • Splinter  

            Letos v květnu točí další koncert na video… Se těším jak malý dítě na Vánoce…

            0 0
            • zirecek  

              Zrovna jedu songy: IBS, Damage control, Glasgow kiss, to je pekelně namazaný stroj :-), jak říká Sham. Líbí se mi taky jazzově pojaté vystoupení Petrucciho a Rudesse.

              0 0
              • Splinter  

                Myslíš Night with J. Rudess a J. Petrucci?

                0 0
                • zirecek  

                  Ano. („An evening with J. Petrucci and J. Rudess“)

                  0 0
                  • Splinter  

                    Jj to teďka poslouchám… Znáš Tunnel Vision z toho alba Petrucciho Suspended Animation? To se mně taky moooc líbí

                    0 0
                    • zirecek  

                      To album nemám vůbec, škoda, :-/. Mám dvě verze Octavaria, znáš to tvrdší?

                      0 0
                      • Splinter  

                        Jo měl sem prvně jedno a pak sem sehnal druhý ale to kde je Octavarium dlouhý přes 20min je lepší… A to album si sežeň…

                        0 0
          • mawerick  

            ja top taky nesrovnávám;) :D

            0 0
      • Excel  

        Nightwish jsou dobří, ale u mě vede toto. www.youtube.com/watch?…

        0 0
      • RadimMatera  

        Nightwish? Co to je? :oD

        0 0
    • grafik  

      znam – ja mam radsi IM :) v roce 93 s nimi jeli DT tour po evrope jako predkapela …

      0 0
      • Splinter  

        To jsem eště nevěděl, že neco takovýho existuje:(

        0 0
        • grafik  

          co – snad nemyslis IRON MAIDEN ;)

          0 0
    • Darkson  

      u Scenes From a Memory jsem včera usínal:)

      0 0
      • Splinter  

        Já u toho usínám klidně do 4 do rána… Člověk se zaposlouchá a pak nejde usnout:)

        0 0
    • fousac  

      co sem slysel, tak mi to prislo jako obyc tuctovka o nicem..

      0 0
      • zirecek  

        Čekal bych různé názory, ale tuctovka? To fakt ne, co posloucháš?

        0 0
        • fousac  

          no asi takhle.. kdyz to na me krici z radia, tak si toho ani nevsimnu, protoze to zapadne mezi dalsi podobne kapely typu deep purple, whitesnake, kiss a IM… to samy furt dokola.. ale samozrejmne nikomu to neberu..

          btw: i nightwish se dokazali vyrazne odlisit, DT ne..

          to clovek spis registruje floydy, i kdyz to taky neni uplne moje hobby…

          co posloucham? tak podle nalady… after forever, the sins of thy beloved, rockquiem (super zalezitost), blackmore´s night (30.4. sou v lucerne:), flowing tears, Lana lane, Edenbridge, Steve Vai, dresden dolls, Stream of passion a dalsi Lucassenovy projekty… a mnoho dalsiho.. a Nightwish samozrejme..

          0 0
          • zirecek  

            Jsme každý na jiné vlně. Napíšeš, že purpli, whitesnake, IM, DT je pořád to samý dokola. Tvé kapely neznám, bohužel nebo bohudík? :-) Sranda, ať žije kultura.

            0 0
    • Mike22  

      Jo jo.. mam rád muzikanty kteří umí hrát. A to Dream T. fakt umí. paráda

      0 0
      • NSbiker  

        Dream Theater – najgenialnejsi z najgenialnejsich, najlepsi z najlepsich. Ci uz sa jedna o starsie albumy alebo najnovsi octavarium, vzdy dokazu niecim novym prekvapit a ohurit fanusikov. mal som tu cest videch ich nazivo z prvej rady v Hannoveri a bolo to nieco neopisatelne, bol som priamo pod Petruccim a najlepsie bolo ked priamo namna ukazal ten jeho „tvrdacky“ vyraz s vyskerenymi zubami :) mam vsetky albumy, vratane Drums Of Though a Drumavarium. No a Budokan…kapitola sama o sebe, najlepsi bol prejav Petrucciho a Portnoy-a:

        Petrucci: „Je to velka cest pre dream Theater, hrat tu, v Budokane“ Portnoy: „Skor myslim ze je to velka cest pre Budokan“

        Ta hudba ma dusu a vsetko co k tomu patri. Urcite existuje lepsi gitarista ako Petrucci, lepsi spevak ako Labrie, lepsi basak ako Myung, lepsi klavesak ako Rudess a bubenik ako Portnoy ( aj ked o poslednych dvoch silne pochybujem) ale ziadna kapela nema taku silnu zostavu, jednoducho povedane – ti sa nasli.

        0 0
        • Splinter  

          Přesně tak!!

          0 0
        • Maynard  

          no osobně si myslím že instrumentallisti jsou naprosto jedineční:)…ale jako celek mi to připadá jakosamoůčelná exhibice:(...­..jako, podívám se, řeknu si sou fakt dobří, ale NEMÁ to koule…sorry ale muselo to ven;)

          0 0
          • rock  

            Alespoň že v tom nejsem sám …

            0 0
            • Maynard  

              to se pozná někdo kdo poslouchá co se mu líbí, a ne něco o čem někdo říká že je to dobrý;)…navíc každý má jiný vkus takže:)…tohle je nekonečné téma…

              0 0
              • goofy  

                Jo jo. A ja se pridam k Vam… ;o)

                0 0
    • rock  

      No, kdyby častěji vzali na vědomí, že ty tóny je vhodné za sebe řadit tak, aby to dávalo smysl, měl bych je raději. Takže od nich Falling Into Infinity často, A Change Of Season a Octavarium občas, zbytek jde mimo mne. Když už prog, tak raději Fates Warning nebo Queensrÿche … A když nástrojový mágy tak … těch je spousta.

      0 0
      • rock  

        … Queensryche to mělo být, s přehláskovaným „y“ "-( …

        0 0
        • Mike22  

          tož záleží z které strany ty tóny poslůcháš,,,,

          0 0
          • rock  

            V případě DT je častokrát lhostejné, jestli odpředu nebo odzadu. Být brilantní technik je naprd, když se 2/3 alba utápí v samoúčelné onanii …

            0 0
      • NSbiker  

        Kebyze chapes tu hudbu tak by si take nieco nemohol napisat. Dt je prikladom skupiny, ktorej hudba na prvy, mozno aj drhuy, treti posluch nedava zmysel, ale ked to pochopis a zacnes vnimat hlbsie tak pochopis tu ich genialnu stranku

        0 0
        • zirecek  

          Přesně. Dreamy, doposlouchám nové album do půlky, přeskáču skladby. Poslouchám podruhé, potřetí, a furt nic. Pak začne chytat a pak je z toho nepopsatelný pocit. Je to genialita! Onanie je to pro toho, kdo prostě na takovou hudbu není.

          0 0
          • Maynard  

            někdy mám pocit že je někteří lidi poslouchají jenom proto aby pak mohli říct že poslouchají DT, a komu se to melíbí ten je hudební analfabet:-/…myslím že DT může plně hudebně ocenit až člověk který hraje(zkouší hrát;-) na nějaký nástroj…jsou to totální maséři ale nic jiného.....

            0 0
            • zirecek  

              Chlape, v tomhle jsi mimo, Dreamy moc lidí neposlouchá, překvapuje mě, kolik jich tu je. Je mi šumafuk, kdo, kde, jak, mi se to líbí už nějaký ten rok. O anlafabetovi jsem nemluvil.

              0 0
              • fousac  

                treba v radiu je hrajou kazdou chvili.. a zna to hodne lidi…

                0 0
                • Dijck  

                  Ktore radio? Aspon na nete si to naladim. U nas som ich este nepocul v radiu.. Inak www.pandora.com – vyborna vec, hraju co im zadas.

                  0 0
            • Splinter  

              No já hraju akorát na nervy a můžu říct, že nic lepšího sem neslyšel a ani neuslyším… A čím víc pronikám do „tajů“ jejich hudby tak tím víc jí propadám..

              0 0
              • goofy  

                Si poslechni poradnou hudbu. to depro zacnes objevovat… ;o)

                0 0
                • zirecek  

                  U každého je pořadná nějaká jiná; u tebe?

                  0 0
                  • goofy  

                    Psal sem to nize co ted hlavne posloucham, ale je toho vic. muj hudebni zaber je hodne siroky. Jako ono jsou to skveli hudebnici, jak uz tu nekdo psal, ale do hromady to neni to prave orechove… Ty kapely: Tool, Opeth, A Perfect Circle, Apatheia, and many others, ale pokud budes chtit, tak ti este dalsich hlavnich 20 kapal vypisu… ;o)

                    0 0
                    • zirecek  

                      Pardon, hledal jsem jen výše, :-). Není pravé ořechové z tvého gusta. Každý má svoje, i Dáda má svůj okruh posluchačů, tak ji je neber, :-).

                      0 0
                      • goofy  

                        No jasne, ja jen ze mi to pripadalo takove vyumelkovane… Ale to je jedno. Proste posloucham jine veci, a kapely typu Nightwish mi pripominaji BackStreet Boys, nebo jak se to psalo… :o)

                        0 0
                        • zirecek  

                          Back Street Boys, :o)), ty poslouchám nejvíc, společně s East17

                          0 0
                          • goofy  

                            East17 si nejak vubec nevybavuju… Nemohl by jsi mi poslat jednu mp3? ;o)

                            0 0
                        • fousac  

                          pripomina Backstreet boys?? no dovol…

                          boys ted uspesne zaskakujou The Rasmus…

                          0 0
                • Splinter  

                  Znam Van Halen,Whitesna­ke,Rush,Pink Floyd a todle mi pořád přijde nej… Ale je to můj vkus… Nikomu to nevnucuju..:)

                  0 0
              • Maynard  

                ono to je asi tak: co se týká techniky hráčské i techniky skladby tak to je šíleně promakané…a když se ti podaří do toho proniknout tak to zní fakt jinak…jenže v tom stále není ten správný …no…nemá to KOULE:)…ono taky udělat aby něco složitého znělo dobře není takové umění jako udělat aby něco jednoduchého znelo dobře:)......viz Queens of the stone age:)…a z těch složitějších třeba takoví TOOL-na jejich zpěváka se myslím dneska nehrabe vůbec nikdo, no a bubeníka mají taky solidního maséra který se může rovnat s portnoyem:)…a ten celkový dojem…ta hudba do TEBE pronikne, vnímáš nálady, zacčneš myslet jinak:)…no psycho:)…ale chápu že né každý je tak soustředěného poslechu schopen a raději se bude opájet něčím co je schopen vztřebat:)...­..každému co jeho jest

                0 0
    • goofy  

      Ja ted hlavne ulitavam na Tool, Opeth, A Perfect Circle. A pak mnoho dalsich, ale ty 3 ted posloucham nejvic… Ale jak bylo psano vyse, hudba uz se tu resila.

      P.S.: uz se nemuzu dockat na koncert Toolu :o)

      0 0
      • james11  

        Drimáci jsou vynikající! Byl jsem na jejich koncertu jak ve Zlíně tak v Praze a odcházel jsem s otevřenou hubou. To co předvedli se hned tak nevidí! Absolutní mistři. Mám od nich všechny céda, poslouchám je rád, jen už se mi zdá že jim dochází nápady, opakují se..

        0 0
        • ceo  

          Jop.

          HOdně zajímavé jsou side projekty jednotlivých členů.

          Transatlantic je famózní, pokud se ti líbí Scenes… Teď jsem sosnul hudbu z muzikálu Leonardo: The absolute man, což je muzikál vydavatelství Magna Charta (label DT) s Jamesem LaBrie v hlavní roli a nádhera.. Jeho Mullmuzzler je taky hodně good.

          0 0
      • Maynard  

        ;)…tady má někdo snad stehný vkus jako já:D.....čím to tak asi bude;)??

        0 0
      • Maynard  

        TOOL RULEZ

        0 0
    • zirecek  

      Dreamy jsou pro mě NEJ. Hodně taky Bruce Dickinson solo a Iron Maiden. Nejraději Dream Theater – Fleet Pavilion live.

      0 0
    • Elwing  

      a proč předělávaj IM a Metallicu?

      0 0
    • Splinter  

      No to zas vytáhnu…

      Systematic Chaos…

      to je prostě mazec… :)

      0 0
      • goofy  

        Sem myslel, ze budou mit nejaky koncert vpobliz, a ono jenom vytahnuti vlakna :-)

        Jinak Systematic Chaos se mi zda, jako jejich jedno z nejslapsich alb. Meli rozhodne lepsi.

        0 0
    • Luma  

      Když se ti líbí Dream Theater tak si zkus poslechnout Fates Warning mají taky super muziku,a mohlo by se ti to líbit mají podobný styl a jsou to mistři svého řemesla jak DT

      0 0
    • Maynard  

      sakra sakra!!!…co sem to tady před tím rokem a něco psal:-D…o tom nic nevim:-D

      0 0
      • Maynard  

        systematic chaos masakr…hlavně presence of the enemies pt.2

        0 0
        • goofy  

          No vidis, a me se systematic prave moc nelibi. Asi to zkusim naposlouchat, kdyz uz to tvrdis i ty :o)))

          0 0
    • Schrama  

      Já je taky poslouchám!! :-)))))Myslím, že DT nepotřebuje komentář. Nevím, co bych napsal..........

      0 0
      • ceo  

        Já bych rád, aby se vrátili do dob Falling into Infiniti a hlavně Scenes from a Memory.

        Ještě Six Degrees se podle mě OK, ale Train of Thoughts, Octavarium i Systematic Chaos už opouštění progresivitu a přiklánějí se k metalu. :(

        IMHO

        0 0
    • treatt  

      Posledni dobou jsem uplne zasekly na Forsaken …

      0 0
    • Splinter  

      Kdyby někdo nevěděl, tak 30.6.2009 Pra­ha!!!!

      0 0
      • Splinter  

        tak jedu v úterý 14:40 vlakem do Phy…

        těším se jak malej kluk:)

        0 0
      • cobra  

        JJ, jdu na ne :).

        0 0
      • RadimMatera  

        Tyhle žeru – nejlepší. Samo, že na koncertě nesmím chybět, uvidím je už potřetí. ;o)

        0 0
      • Medunka  

        ty si jako byl v praze a nedals vedet jo, hm, pisi si

        0 0
    • Splinter  

      Tak to ještě rozdýchávám, bylo to super…

      Borec vedle mně to po skončení okomentoval slovy.. Ty vole to je v prdeli…

      Souhlasím…

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce