• HonzaV

    Do léta potřebuju koupit stan pro 2–3 osoby, protože plánuju celovíkendové vyjížďky se synkem naloženým v Croozeru – bez bab. Nepotřebuju stan do nějakých extrémních podmínek, v zimě v něm spát nehodlám. Cenově bych si ho představoval tak do 4tis. Na žádný značce netrvám, prd tomu rozumím, chtěl bych aby nebyl moc těžkej, ve složeném stavu prostorově výraznej, hlavně očekávám jednoduchý rychlý postavení, aby do něj po roce nezačalo zatejkat, atd…Jo a mohl by mít nějakou předsíňku, kam bych schoval bika na noc, aby se nebál. Tak mi dejte nějaký tip, dík. Klidně i tip na e-shop.

    0 0
    • kolombo  

      Já vlastním stan pro 3 lidi, ale kdybych se do něj měl vejít i s kolem, tak by to asi byl trochu problém :-( Podívej se po levném supermarkeťáku a kup si dva, jeden na lidi a jeden na kola. Dost ušetříš a až začnou odcházet, tak je zahodíš.

      0 0
      • HonzaV  

        No s tím kolem na noc to není nijak podstatná věc, klidně ho nechám i venku :-))

        0 0
      • MARIN  

        Tak tohle rozhodne nedelej mel jsem co do cineni uz s 2 takovymi kousky (nikdy jsem ale zadna osobne nekoupil ani nevlastnil:) a je to jen opravdova nouzovka – hrozne do nich zatejka kdyz nezatejka tak se zase zevnitr hrozne rosi takze vlastne satejka taky

        0 0
    • SELMIRA  

      kup si alpský stan jako má Neumannka :o)

      0 0
    • pavlicek  

      Podívej se na stany od Jurka. www.jurek.cz/.. Já i moje okolí s nimi má vynikající zkušenosti. Za opravdu VELMI důležité považuji i to, že Jurek poskytuje i servis za solidní peníze, v podstatě spraví nebo má náhradní díly na všechno. V tomhle se s ním, myslím, nemůže rovnat nikdo, kdo stany nechává šít v cizině.

      0 0
      • HonzaV  

        No tak ty vypadaj dobře i s parkovištěm pro bika, ale ta cena :-(( www.jurek.cz/view.php?…

        0 0
        • pavlicek  

          Stojí opravdu dost peněz, ale záleží na tom, jak často a v jakých podmínkách ho budeš používat. Upřímně, já mám jednoho Jurka i jeden low-end, tuším od husky. Jurka používám když si nejsem jist počasím, jinak, abych Jurka šetřil, používám ten low-end, protože stačí. Ale ještě jednou připomínám, že dle zkušeností známých není u Jurka problém s jakoukoliv opravou. Ale u levných stanů tohle asi tolik nebolí. Jo, ještě jsem slyšel chválu i na ten Penguin, jak někdo píše níže, na pohled vypadají také dobře. Snad se to také šije u nás, takže ani tady by servis/opravy nemusel být problém.

          0 0
      • kolda  

        souhlasím. mám Jurka, naprostá spokojenost. používám ho celoročně v horských podmínkách. servis je hodně důležitý. kamarádovi ve vichru uletělo tropiko, v pohodě koupil nové, nemusel měnit celý stan. stojí za to si připlatit, já jsem ho na bartsport.cz koupil s výraznou slevou.

        0 0
    • mn  

      už dva roky mám stan HUSKY-Bizon pro 3 lidi. má dvě předsíňky, jedna menší, jedna větší kam se dají dát batohy a nebo se tam dá uvařit. tři lidi se tam vejdou pohodlně čtyři jsme se tam vyspali taky celkem dobře. www.husky.cz

      0 0
    • wroum  

      dle meho soudu by mohl vyhovovat COLEMAN Nevada. mam s nim jen dobry zkusenosti a to i v relativne extremnich podminkach.

      0 0
      • Vilém  

        Potvrzuji dobrou zkusenost s timto typem.Chtel jsem napred Jurka,ale na moje pouzivani byl dost drahej,nakonec jsem vzak Coleman a pri letnim destivem pobytu v Dolomitech jsem si nemoh stezovat.

        0 0
    • RUR  

      Se obávám, že kolo nenacpeš do předsíňky žádného stanu pro 2–3 lidi, který bude mít rozumnou hmotnost (Tam se nejdou nanejvýš 2 kletry). Nejlehčí v této kategorii za rozumný peníz býval Colleman BOA. Pro dva velký a rychle postavitelný.

      0 0
      • HonzaV  

        Kolo do predsinky z pozadavku skrtam

        0 0
    • Martinkaa  

      Ja mam dobrou zkusenost se stanem od Rock Empire – Alpin 2 www.rockempire.cz/…etail_LS.asp?… Stan ma spoustu vychytavek – 2 vchody, 2 predsinky (bud muzete mit kazdy jeden vchod,nebo si nechat jeden vchod pruchozi a v druhe predsince nechat batohy a tak;-)) Pak to ma kapsicky, sitku proti komarum, poutko na zaveseni baterky, u stropu policku… Vim, ze podobnou verzi dela i Coleman a Loop. Stany jsou levnejsi, ale maji nizsi vodni sloupec, laminatove tycky…

      0 0
      • zida8  

        Ja muzu vrele doporucit znacku pinguin ..delaji je mezi Nachodem a Hronovem…slusna cena a kvalita si myslim taky super.....nevim jak se ten muj jmenuje ale je pro 3 lidi a bydleli sme v nem dva 1,5 mesice v anglii na farme …prselo sracky byly a byl fakt super pokud budu nekdy brat novy tak do nej pujdu zase

        0 0
        • zida8  

          jo tak je to ve velkém poříčí www.pinguin-sport.cz

          a mam ten Bora3

          0 0
          • HonzaV  

            Ten vypada dobře, cena taky good

            0 0
          • dvsole  

            Já mám Pinguin Gemini 150 a nemůži si na něj ani v nejmenším stěžovat. Je pro 2–3 lidi, dva se tam vejdou v poho i s baglama, má dvě předsínky, síťku proti komárům, vrchní síťku na věci, prostě promakanej. Postaví se taky hnedka. Jinak kolo přikrej vedle stanu plachtou, kterou koupíš normálně v superkarketu za 200,–, účel to splní. Můžeš to se stanem propojit třeba vlascem a když by ti kolo někdo bral, tak tě to probudí. Jinak ten gemini je na www.sambarsport.cz/…-gemini-150/ Sambarsport ti navíc dá pokud ses student slevu 6% a jako novýmu zákazníkovi 10%, tz. dohromady 16% což je hodně slušný. Aspoň loni to tak bylo.

            0 0
            • HonzaV  

              Dík za tip, zařadim ho do užšího výběru.

              0 0
              • Jenda  

                pokud pinguina tak radsi nez tu 150 (mam ji uz teda asi 8 let:-) bych bral tenhle www.bartsport.cz/…vega-extreme ta tyc az na zem udela neuveritelny veci s pevnosti toho stanu. Mimochodem pinguin byl asi prvni ceskej vyrobce kterej delal loznici dlouhou 220 a dostatecne zvedlou podlazku coz povazuju za extremne dulezity.

                0 0
            • Floydie  

              tenhle stan je sice super, ale kdyz ho pouzivate v normalnich teplotach, tak se rano probudite a cela vnitrni strana „strechy“ je uplne mokra a to i pri plne otevrenem vetrani. proste to soudruzi nedoladili. jinak v tehle cenove kategorii s duralem je to asi nejlepsi koupe.

              0 0
              • pavlicek  

                To je daň za odolnost proti dešti, dělá to každej stan. Odstranit by se to dalo asi jedině nucenou ventilací, ale kdo by se tahal s ventilátorem a baterií:-)

                0 0
                • RomanH  

                  Nedela, treba Gemma nepouziva klasicky zater, ale spesl tkaninu. Zase se ale do ni blbe naliza a vyliza.

                  0 0
                  • pavlicek  

                    Tak jsem se chtěl podívat na www.gemmasport.cz z čeho to dělají, a v nabídce stany vůbec nejsou. To už je přestali vyrábět?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Ano, bohuzel. Slysel jsem, ze majitel pred nekolika lety zemrel a zena vede ten obchod trochu jinym smerem. Ale na podzim jsem se stavoval u nich v servisu na Pekarske a tam mi rikali, ze se chysta omezena serie – je par lidi, kteri maji o Gemmy stale zajem. Mozna by to slo domluvit na zakazku, nevim. Ja se dlouho rozhodoval mezi Dome 3 od Jurka a tou Gemmou. Gemma je lehci, vzdusnejsi, pracnejsi na zborku/rozborku, ale treba v desti mas obrovskou vyhodu, ze stavis tropiko i vnitrni stan soucasne – pri stavbe Ti tam nenaprsi. Jeste je skoda, ze Gemma nema snehove limce, ale ty se tam daji dodelat. Asi bych sel opet do Gemmy, ale s pribyvajicim vekem bych pak volil Jurka – lezt do stanu po ctyrech se neda vecne :)

                      0 0
                      • kubrt  

                        shodou okolnosti me provazi na mych cestach stany gemma – a to jak ten mensi pro dva lidi tak ten vetsi pro tri a stan dome 3km od jurka a musim rict ze jsem mnohem spokojenejsi s tim jurkem, rozhodujici je pro me vetruodolnost, protoze gemma ani s tema silnejsima tyckama toho vetru moc nevydrzi – ale je pravda ze je vyuzivam hlavne celorocne na horach :-)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ja to slysel prave naopak, ale nemohu potvrdit z vlastni zkusenosti (Jurka nemam). S Gemmou jsem nemel ve vetru zadny problem – krome rozborky :)

                          Jinak, moc by se me libil stan SAIVO od HILLEBERGU (www.hilleberg.se/default-e.HTM) , ale to uz je cenove (a predpokladanym pouzitim Hozny V) uplne mimo.

                          0 0
                          • kubrt  

                            No opakovane v rumunsku i v tatrach se stalo ze foukal takovy vitr, ze ten stan na nas lezel prakticky celou dobu, nebo se na chvili zvedl aby na nas mohl v zapeti „nalehnout“ pripadne nas slehnout nejakou kostickou z konstrukce :-)

                            Ten SAIVO je vazne moc peknej – taky bych ho uzivil ale ta cena to uz je vyssi divci a vzhledem k mnozstvi zajmu asi nikdy nedam takovou castku za stan. Myslim ze prave jurek nabizi nejlepsi pomer cena x vykon

                            0 0
      • HonzaV  

        Nižší vodní sloupec mě zas tolik netrápí, s batoletem v dešti stanovat nebudu a až bude větší tak si alespoň bude zvykat na tvrdší podmínky :-)) Mrknu na ten Coleman

        0 0
        • pavlicek  

          Ono jde spíš o pocit jistoty. Jezdím se svými třemi dětmi sám od mala (jejich), a vím, co to je voda ve stanu v noci při průtrži, bouřce a větru. Sám se člověk nějak zařídí, ale s mrnětem je to horší. Pravda, mají pak doma mámě co vyprávět:-) Mám tuhle zkušenost právě s Colemanem. Týden na vodě pěkné počasí, sem tam déšť, a všechno v pohodě. Poslední noc bouřka a průtrž mračen, ve stanu rybníček. Ale nutno dodat, že tropiko za to nemohlo, voda přišla odspodu, stan stál v ďolíku, kde bylo několik cm vody.

          0 0
    • RomanH  

      Na stanu bych nesetril a koupil si poradny. Pred dvema lety jsme s kamosem a s jeho zenou jeli autem po Evrope a rikali jsme si, ze se ve trech nebudeme mackat v Geme. Pujcili jsme si od kamosky stan HUSKY. Dokavad neprselo a nefoukal vitr, tak dobry, ale v desti jsme na sebe davali goracovky, pac ten stan byl krive usit. Vyvaroval bych se takovych hypermarketovych stanu a koupil bych neco od 7tkc vyse (predpokladam, ze chces vetsi stan)

      0 0
      • HonzaV  

        Stan pro 2–3 osoby, spis v nem budu sam s prckem, manzelka nema pro Outdoor aktivity a vybaveni s nima spojeny pochopeni, maximalne se k nam obcas prida kvuli prckovi, aby mela kontrolu jestli ho nezanedbavam :-(( O supermarketovym „modelu“ vubec neuvazuju, ale s cenou musim opatrne, by me zena zrakvila kdybych dal za stan sedmicku. Kazdopadne na Drasalovi bude mit junior premieru ve stanu, ikdyz nevim jak se mu bude vecer libit ten rachot :-))

        0 0
    • Vodys  

      Mám taky HUSKY BIZON už 2 roky a naprostá spokojenost. Ve třech lidech (když dáš batohy do předsíní) absolutněv pohodě.

      0 0
    • Lowrider  

      Širák je širák…

      0 0
    • Martinkaa  

      A jeste bych dodala – jednoplastove stany nebrat. Srazi se na tom zevnitr para, clovek se otoci a ma to vsecko na spacaku. Nedokazu si v takovem stanu predstavit prutrz mracen :-)

      0 0
    • McBlacky  

      jestli fakt chceš dobrý stan s dobrým servisem v případě komplikací (roztržení, poškození, ztráta tyček,…) tak si kup český Jurek. Pro tvoje použití bych doporučil:www.jurek.cz/view.php?… sám mám Atack 2, ale ten má jen malou apsidu tak na boty, vařič a ešus. Ten midi má velkou dost i na batohy u lidí co jezdí víc a myslí to vážně je to velmi rozšířená značka. Vydrží fakt hodně jak proti vodě tak i větru. Váha je super a systém uchycení tyček velmi easy a rychlý. Mě vždycky podržel a to už jsem zažil fakt shit weather. Oproti konkurenci maličko vyšší cena a na svou kvalitu naprosto přiměřená. Mám v něm naspáno víc jak 200 nocí a je to stále bez problémů. Pokud chceš vybírat jinde tak překvapivě dobrý jsou rock empire, moc se mi osvědčil Tarn, nevim jestli ho ještě dělají, má velko předsínku a když je hnusně dá se v něm napohodu vařit. Nebral bych Coleman ty jejich podlážky jsou k ničemu. Ani Husky ty jsem viděl víckrát docela slušně orvaný a potrhaný po nocování na kamenech… s předsínkou na bika ale žádnej neznám.

      0 0
      • Vrci  

        Další výhodou jurka je (jinde jsem to neviděl), že se dá postavit samostaně tropiko (bez vnitřního stanu), takže na léto stačí brát jen to, jako ochranu před deštěm, a netahat se s celým stanem.

        0 0
        • McBlacky  

          no a funguje to i obráceně, když je fakt slejvák tak se dá zabalit všechno do batohu i vnitřní stan a pak vylízt ven a sbalit tropiko. Ve dvou je to teda dost o tom to mít nacvičený :)

          0 0
      • HonzaV  

        Jurek Velo předsíňku na bika má, jenom je poněkud dražší než bych si představoval, ale třeba na něj dojde..www.jurek.cz/view.php?…

        0 0
        • Vrci  

          Nechtěl si stan pro 3 lidi?

          Nevim, kde plánuješ stanovat, ale na dva až tři lidi pod širákem nejdeš místo bez problému, na stan typu midi se takové, kde nikoho netlačí kořeny, hledá hůř, ale najít místo o rozměrech 2,45 * 3,3 plus míto na špagáty, kde nikdo nebude vyjíždět ven nebo nebude ležet na kořenech/šutru může být problém.

          0 0
          • HonzaV  

            Jo, stan pro 2–3 lidi, spíš pro mě a prcka- to je cca 1/3 dospělýho, no a když se k nám přidá nějaká teta, tak nám stačí i pro dva. Už se nějak zmáčkneme. :-))

            0 0
            • Vrci  

              Jo takže řeči o předsíni pro kolo byla jen habaďůra na ženu. Ve skutečnosti je pro dítě ty Herode.

              0 0
              • HonzaV  

                Sakra, odhalil jsi mě. Z předsíňky mám v úmyslu udělat dětskej koutek.

                0 0
                • Vrci  

                  Mě přijde rozumná varianta MIDI 2 plus plachta na přikrytí kola a vozíku.

                  0 0
        • RomanH  

          Popremyslej i o variante, ze by jsi kola zakryval igelitovou plachtou. Minuly tyden meli v Baumarktu akci, kde prodavali tu zelenou pevnou „igelitovou“ folii z kovovymi oky po stranach. Meli dva rozmery 2×3 a 3×4 metry v gramazi 80 a 100. Ta 3×4 metry 100 gramaz stala 99 Kc.

          0 0
    • Corbett  

      Mám také Husky pro 4 lidičky s 2 předsíňkami a naprostá spokojenost. Koupil jsem ho v Intersparu ve slevě za poloviční cenu co ho prodávají ve značkových obchodech a účel plní. Mám ho 5 roků, byl jsem s ním 5 x v Alpách na raftu a několik vandrů u nás a pohoda. Zbytečnost si kupovat drahý značkový stan pokud nejsi extrémista.

      0 0
    • Páník  

      doporucuju Coleman,mam toto: www.stany-coleman.com/…ka-durawrap/ je to turisticka rada,super spracovani a funguje

      0 0
    • JIRA  

      www.mtbikers.com/…s/g17161.jpg Tady by si asi člověk všiml, kdyby mu někdo bral kolo. :)

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce