Tlav v tlumiči GERMAN A na Meridě Mission speed ???

33 nepřečtených
  • NavI82

    Nevíte někdo kolik se tam může nafoukat?

    0 0
    • lubos  

      kdysi jsem cetl ze max. 120psi

      0 0
      • kafac  

        Maximum je 290PSI, ale optimum je, aby SAG byl asi 1cm (kdyz sednes na kolo, tak aby tlumis klesl o 1cm – zmeris tim o krouzkem na pistnici) www.merida.com/…s_manual.pdf?…..

        0 0
        • lubos  

          No vidis, a kdyz jsem kupoval tenhle ram ja, tak optimum sag byl 2cm (pro turisty az 2.5cm) :) Ja ho mivam tak na 1.8cm … 1cm je moc. Ale … mozna uz je malinko jinak konstrukcne udelany .. ma starej model.

          0 0
          • bishi  

            Všechny varianty nastavení sagů a různých rámů zobrazuje strana 45 výše uvedeného manuálu…

            0 0
            • lubos  

              Jo, znam tohle, ale jeste pred timhle byl jinej, tam to bylo. Nicmene, ja vozim tech cca 1.8cm sagu a nikdy jsem nedal tlumic na doraz a to jsem jezdil drsnejsi XC s cca 75kg (kdyz pocitam komplet obleceni a vak), na nastaveni 8cm. 1cm sagu jsem mel jednou – omylem, na 6cm nastaveni zdvihu a byl to slusnej kostitras.

              0 0
              • kafac  

                Ja mam Transmission Speed – vzadu mam zdvih 120mm a je tam trosku jinej prevod, takze i pri tom 1cm je to dost mekky, ale rikam v zime jsem mel tak 1,5–2cm aby to lip sedelo na snehu

                0 0
                • lubos  

                  to je, cili cim vetsi zdvih tim vic foukat a snizovat sag, aby to neslo na doraz ? Tedy, nutny tlak neroste linearne ?

                  0 0
                • kovar  

                  no nevím, s 1 cm SAG u transmissiona mi to teda moc měkké nepřijde, spíš naopak. Máš na Germanu i pružinu? Jinak to spíš mám nafoukáno tak, že tlumič pracuje skoro v celém svém rozsahu asi tak 60mm z 63mm, nadoraz jsem ještě nešel.

                  0 0
                  • kafac  

                    Pruzinu mam taky, no me to pri tom 1cm (i kdyz ted jsem to meril a mam 1,5cm) chodi taky v celym rozsahu :-) ono asi zalezi kde a jak clovek jezdi......

                    0 0
                    • kovar  

                      taky to mám tak nějak na 1,5 cm

                      0 0
                    • kovar  

                      no a teď toho … (GermanA) mám opět zavzdušněného

                      0 0
                      • kafac  

                        jak zavzdusneneho? Jako ze se ti prorazilo olejova komora do vzduchove?

                        0 0
                        • kovar  

                          asi 1/5 oleje z olejové komory přetekla do vzduchové, a na oplátku vzduchová věnovala olejové za to nějaký vzduch.

                          0 0
                          • kesu  

                            :))))

                            0 0
                          • kafac  

                            To je blby, bohuzel u techto tlumicu celkem bezna vec. Budto reklamace, nebo treba Sirer to opravuje…

                            0 0
                            • kovar  

                              si to odvzdušním sám, už je to po záruce, jediný problém je se sehnáním silikovového oleje s menší viskozitou, než je běžně k dostání. Ale jdu se raději i informovat na možnost x-fusion tlumiče.

                              0 0
                              • lubos  

                                Tak tam dej motorex, to by melo fungovat si myslim.

                                0 0
                                • kovar  

                                  dík, zkusím, zatím mám ještě zásoby ( cca 1,5 deci) silikonového oleje z nižší viskozitou. A asi posunu blíž pístu ten plovoucí pístek, ne oněch požadovaných 134mm, třeba to vydrží pak nezavdušněné déle.

                                  0 0
                                  • kafac  

                                    Ja to teda jeste rozebrany nemel, ale pokud vim, tak kdyz se to prefoukne, tak je v haji tesneni..... kdyz ho nevymenis, tak to bude za chvilku to stejny......

                                    0 0
                                    • kovar  

                                      to by to těsnění muselo být v háji od samého začátku, už 3 tyto tlumiče se mi zavdušnily úplně nové (reklamace výměna za nový) – po najetí asi 2000 km, takže systémová chyba, výměna asi nic neřeší, protože mám dojem, že těsnění propouští olej i když je nové, od samého začátku.

                                      0 0
                                      • lubos  

                                        Mne to teklo tim spodnim.

                                        0 0
                                        • kovar  

                                          kterým, tím uplně dole, jak z něho čouhá pístnice ven do vesmíru ? TAk tam to u mojeho těsní dobře.

                                          0 0
                                          • lubos  

                                            Jo, tam. Oba dva tudy zacali tect. Ten prvni ale pozdeji se mi zda. Zdarma mi ale tesneni vymenili. Taky to byl ten starsi model, pak to zacali delat malinko jinak a tusim i jine tesneni tam davali. Ty mas to novejsi.

                                            0 0
                                      • kafac  

                                        Ja na tom tlumici mam najeto asi 9000km a je furt OK, kamos kupoval kolo zaroven se mnou a uz ma treti, takze asi je to kus od kusu. Takovej dotaz: je to slozity to rozdelat a vymenit olej? kdyby nekdo mel strucnej postup, byl bych vdecen – prece jen by ten olje uz chtel vymenit

                                        0 0
                                  • lubos  

                                    Tak to je v pohode zasoba, cela komora si cezme asi 20ml.

                                    0 0
                              • bishi  

                                Až budeš něco o tom X-fusion lrs tlumiči vědet, tak prosím poreferuj… merida na modelech 2006 je do CR asi nedodava…taky by mě zajímal…

                                0 0
                                • kovar  

                                  tak už vím info, ten X-fussion LRS je na jednej Meridě ve Zlíne v obchodě, tak jsem se ptal, volali dovozci a toto se dozvěděli: dovozce tento rok nabizi pouze MAnitouSPV za 11 000,– a DT Swiss za 17 000,– a ty šmejdské GermanA za 8000,–. X-fussion prý maji v záměru nabízet možná až příští rok. LEtos pry v žáném případě ne. Nemáte tam někdo známého ? :-) ACH JO.

                                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse