**** Seřízení přehazovaní na XT ****

14 nepřečtených
  • dvsole

    Ve čtvrtek jsem si přinesl kolo po garanční prohlídce z prodejny. Před touto servisní prohlídkou přehazovalo v pohodě, ale asi se to tam nějaký mistr snažil vyštělovat, aby se zdálo, že na kole něco dělal a přehazku mám rozštelovanou. Jak se na XTčkách seřizuje přesné přehazovní? Nechci to tam už vést zpátky a rád bych si to seřídit sám, abych se to naučil. Díky

    0 0
    • TheIF  

      Točením toho čudlu co je na konci bowdenu – před přehazkou. Plus tam máš dorazy to jsou ty dva šroubky, ty použij jen pokud to nepujde na největší/nejmneší nebo to bude přehazovat přes ně

      0 0
    • CZiko  

      no já na to mám svůj systém… uvolním z přehazky lanko, na páce vyřadím na nejtěžší převod (tzn. lanko úplně povolené) prošlápnu pedály (mám ho vzhůru nohama) nechám přehazku zařadit na nejmenší pastorek – tam jí sešteluju doraz… pak lanko natáhnu rukou a opět ho přichytím k přehazce… zařadím na největší kolečko a sešteluju horní doraz… je to akce na 5 minut. Pak už jen doladím šroubkem u bowdenu na přehazce, ale obvykle to není třeba… Jiný postup bude u inverzní přehazky. Mi to funguje vždy…

      0 0
      • JSt  

        to neni tvuj system – to je, myslim, oficialni ;))

        0 0
        • CZiko  

          já nevim… já jsem to nikde nečetl – prostě jsem se to tak naučil sám – nějak mě dostává, jak tady všichni řeší jak se to nastavuje a jak jim to blbne – přitom je to tak jednoduché…

          0 0
          • pepek  

            Jo taky se mě zdá, že někteří soudruzi neví, na kterou stranu se utahuje a povoluje šroubek, o hlubším technickém úsudku ani nemluvě.(naštěstí pro početné cykloservisy)

            0 0
      • rarášek1  

        Na inverzi se to dělá přesně naopak.

        0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.