3500,- za účast ve studii o rizikových faktorech vzniku cukrovky

88 nepřečtených
  • Booker

    Čau,

    sháníme do studie zdravé neobézní muže (BMI pod 30, věk 28–45 let), u kterých se v rodině diabetes mellitus (cukrovka) buď nevyskytuje, nebo vyskytuje alespoň u dvou příbuzných (rodiče, sourozenci, prarodiče, strýc, teta). Jednalo by se o 2 dopoledne, kdy by se provedly odběry krve a biopsie z tukové tkáně.

    Vy byste z toho měli informace o svém zdravotním stavu a metabolismu a 3500,– Kč jako odměnu (např. na jedenáctkovou kazetu od Sramu:-)).

    Nám by to pomohlo určit, jestli existuje predispozice v tukové tkáni pro rozvoj diabetu (jestli tuk vypadá jinak u těch dvou skupin, před rozvojem cukrovky:).

    Studie se odehrává ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, pod 3. lékařskou fakultou UK. Pokud byste měli zájem, obraťte se prosím na kolegyni MUDr. Evu Krauzovou (eva.krauzova @lf3.cuni.cz), nebo piště sem.

    Díky moc

    0 0
    •  

      Ahoj, napsal jsem na obe adresy v letaku , ale vraci se mi nedorucitelné s chybou. Měl bych zájem.

      0 0
    • Breakpain  

      Měla babička, táta má náběh a já ji mám od dětství … počítá se to, nebo jsem nevhodný kandidát? :D

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Tak si ještě někoho domysli – v určitém věku ji má skoro každý, takže ani nebudeš moc kecat :)

        0 0
        • Breakpain  

          Mno … už jsem asi pochpil, jak jsi to asi myslel, předtím jsem to krapet okořenil.

          Proč kecat … chce relevantní data a zadal podmínky … nevidím důvod proč někoho tahat za nos.

          Navíc si to beru docela „osobně“, protože ji sám mám, takže cokoliv, co by posunulo léčbu jen uvítám.

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            jasně, já tomu rozumím. Mně by spíš zajímalo, jak budou řešit, aby se tam nenahnal (téměř) kdejaký bezďák a jak budou zajišťovat a zjišťovat, že vzorek opravdu odpovídá zadání.

            0 0
            • Booker  

              Tak zrovna diabetika 1. typu bychom ještě z laboratoře spíše poznali…:-) Ale jinak jasně – jako celá medicína je to založené hlavně na tom, co říká pacient…

              0 0
      • Booker  

        Čau, bohužel jestli už máš DM od dětství, tak bohužel v tuto chvíli asi Tvé pomoci nevyužijeme… Ale uvidí se, jestli třeba nebude potřeba v budoucnu…přece jen jsme diabetologické pracoviště…:-)

        0 0
      • Booker  

        A díky!

        0 0
      • vevka  

        Díky moc za zájem, bohužel diabetiky do studie nemůžeme zařadit.

        0 0
    • onur  

      mam BMI 29, je to este ok?

      0 0
      • dědek mohy  

        Píše BMI pod 30. Nevím jestli je to tím, že jsem kdysi maturoval z matematiky, ale myslím, že odpověď na tvou otázku je zřejmá…

        0 0
      • Booker  

        Jojo, je to OK:) Pokud se Ti taky vrátil mail, tak to pošli prosím mně (viz výše). Díky

        0 0
      • vevka  

        BMI 25 – 30 je v pásmu nadváhy, do studie hledáme nejideálněji s BMI do 26, ale zatím nevylučujeme ani lehce vyšší čísla, je možné, že vás ale zařadíme spíše do pořadníku. Dohodneme se po mailu. Díky.

        0 0
    • oddie  

      Hm, co pamatuju z kdysi, děda si jeden čas píchal inzulín. Zkusím zapátrat, jestli z rodiny ještě někdo, jinak bych měl smůlu :)

      0 0
    • yaakop  

      BMI, věk i pohlaví splňuji, ale s hypertenzi se za zdravého asi považovat nemůžu, co?

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Tak jim to neříkej :)

        0 0
        • yaakop  

          Jsem asi divný, ale tato možnost mne nenapadla :-).

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Mě taky ne.

            Na druhou stranu, takový výzkum s tímto musí počítat, nemyslím si, že se ta rodinná anamnéza dá nějak podchytit.

            0 0
            • vevka  

              Zajímavé, když se jako výzkumník dostanu k těmto infpormacím :-) Podchytit se to určitě dá.

              0 0
      • oddie  

        Zdravý člověk stejně neexistuje, jen špatně vyšetřený :)

        0 0
      • Booker  

        Kdyžtak prosím napiš na ten mail – bude záležet, co na ten tlak užíváš…

        0 0
      • vevka  

        Napište na mail uvedený v letáku, záleží na medikaci a okolnostech. Díky.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mandak  

      Jsem krásný, zdravý, chytrý, neobézní muž. Na výzkum nechci, pouze se chlubim.

      0 0
      • Booker  

        Pozdě, už jsme Tě zařadili… takže středa v 8:00, jo? :-DD

        0 0
    • Matyldaa  

      Měl bych zájem, BMI mam 25,3 a v rodině včetně mě jsme zdravi

      0 0
    • Booker  

      Na tom plakátu je chyba v emailové adrese – je tam navíc špatně mezera. Správný mail je: eva.krauzova@lf3.cuni.cz

      0 0
    • Doktor-Prase  

      Posláno. Hortonův syndrom kompenzován Cinarizin+Betaloc, doufám že OK. Kazeta by se hodila.

      0 0
      • vevka  

        Tato medikace bohužel nevyhovuje zařazení do studie.

        0 0
    • petrun  

      Škoda, že něco podobného není v Brně :-(

      0 0
    • MD1972  

      ok. napsal jsem na uvedený email..

      doufám ,že odepíše jestli ano – nebo ne.. nemá zájem

      0 0
    • jIrI___  

      Předpokládám správně, že odběry probíhají jen v pracovním týdnu?

      0 0
      • Booker  

        Tak o víkendu se bajkuje, ne? :-) Jinak jojo – jen v prac. týdnu

        0 0
    • Pebe  

      A bolí to?

      0 0
      • Breakpain  

        Jo, odběry se dělají pomocí amputace :) … lžičkou … ;o)

        0 0
      • Booker  

        je to lokálně znecitlivěné – tedy nebolí…:) Obecně se to snáší v pohodě…

        (Někdo má po té amputaci trochu psychické problémy, ale i na to se dá zvyknout…:-D)

        0 0
        • -b-n-x-  

          Ale zase boli ta injekce na znecitliveni ne?

          0 0
          • Booker  

            no spíš štípne, než bolí… něco jako štípnutí hovadem – ale s výhodou, že jen chvilku (5–10s) a pak už to nesvědí, tak se člověk nedrbe:-D

            0 0
    • oddie  

      Ještě dotaz, kolik toho tuku si na ty zkoušky odeberete? Dal bych tak 3kg :)

      0 0
    • -b-n-x-  

      Hele, a nemohli byste misto tech penez, davat primo ty Sram kazety?

      0 0
      • Booker  

        :-DDDD Tak to mě fakt pobavilo… To by bylo dobré… Možná by se dala usmlouvat množstevní sleva – navíc na dobrou věc… Na stříkačky bychom nalepili SRAM a bylo by…:) za zbylé peníze pak náby…

        0 0
    • mr.nikdo  

      Asi stesti, ze je to Praha a nikdo mne nebude stouchat lzickou :-).

      Jinak vse ok, jen alergie :-D

      0 0
    • Mad_Cat1  

      Též jsem napsal, měl bych splňovat ty vaše kritéria…

      0 0
    • krabica  

      A v Ostravě zase nic… :-) A vhodní zájemci by byli…

      0 0
      • mandak  

        Vhodným zájemcům doporučujeme přesun Pendolínem do Prahy…:-)

        0 0
      • Booker  

        No, je to už přece jen dál…:-) Každopádně díky!

        0 0
    • Booker  

      Díky ještě jednou všem za zájem, kolegyně (vevka) se Vám ozve ohledně dalšího postupu. Těm, kteří se studie zúčastní, přeji kromě 2 pohodových dopolední výhodně směněné peníze za zábavu na kole…:-))

      Pavel

      0 0
      • vevka  

        Jsem ráda, že můžeme finančně přispívat na dobré věci :-)

        0 0
      • vevka  

        Díky moc všem za zájem, v mailech obdržíte odpovědi.

        0 0
    • lutte3  

      Škoda toho věku, jinak bych splňoval. BMI 20.5, nikdo z rodiny diabetes neměl,

      0 0
    • MD1972  

      opráším toto téma. kdo se přihlásil? kdo byl vybrán?

      kdo se zúčastnil 1,kola?

      kdo se zúčastní 2,kola tento pátek 17.2.2017?

      0 0
      • Booker  

        Jestli je to na zakladatele, tak nevím, protože je to grant kolegyně, která sem už asi nechodí… Ale třeba se přihlásí vybraní:) Soudě podle toho, co píšeš, tak jsi asi absolvoval… Vše OK?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse