kliky, ctyrhran, JIS, ISO, Shimano, Campagnolo

9 nepřečtených
  • martt

    Viete niekto kde by som nasiel rozmery ctyrhranov pre Shimano (JIS???) a Campagnolo (ISO???), pripadne rozmery styrhranov vnutri v klukach?

    Ide o to, ze som na stare kluky Shimano kupil stred Kinex, vraj pre Shimano ale tie kluky na nom idu az na doraz (az na koniec styrhranu) a potom maju vakel – opru sa o koniec styrhranu a pod tou povodnou dosadacou plochou je medzera. Pritom na povodnej oske je styrhran dlhsi a kluky na nej v pohode s rezervou sedia.

    Nudzovo som to vyvlozkoval hlinikovym plechom, chcel by som ale osku, ktora by tam sadla.

    0 0
    • Palo TT  

      Kinex robi JIS aj ISO. ISO: 12.6 JIS: 12.73 Zdroj: http://www.kinex.sk/…_bicykla.pdf

      0 0
    • Výběr z produktů
      Přejít do shopu (Komponenty)
    • Žanek  

      Nebude to tím, že ty staré kliky jsou vymačkané??

      0 0
      • TinkTink  

        No ja mam Pointy taky docela nacaty…s Kinexem a Shimanem uz by to neslo, ale kdyz dam TOKENa, tak je to uplne v klidu…

        0 0
    • BH  

      melo by to pasovat,ten ctyrhran je normalizovany a czela bezne se zamenuji osy, aniz se resi nejaky rozmer. Problem bude v jiz opotrebovanem ctyrhranu v klikach. V zadnem pripade bych tam nedaval ten plech, to je cesta k totalnimu zniceni klik, i kdyz uz jsou asi stejne po smrti. Zkusil bych jiny typ osy (VP, Shimano…)

      0 0
      • martt  

        tie kluky ale drzia na povodnej oske uplne v pohode. Stiahnute boli iba raz (teraz), dovtedy boli nasadene este z tovarne na povodnej oske.

        IMHO bude problem v styrhrane – ten aktualny (Kinex) je o kusisko (snad o pol centimetra kratsi) ako ten povodny Shimano. Tie kluky su dost historicke, este nie su compact (teda vyrobene niekedy pred 1993).

        0 0
        • martt  

          este by som dodal, ze ta povodna oska nebola cartridge ale rozoberatelna.

          0 0
          • Mamutt  

            Zkus jen tak zkontrolovat délku osy.. Jestli je ta nová kratší, je to tím.

            0 0
            • martt  

              samozrejme, ze ta nova je kratsia. Kupoval som ju tak, aby pasoval vnutorny koniec styrhranu (ten co je pri domceku), kedze skosena cast styrhranu na novej oske je kratsia. Povodna oska mala 126 mm, kupil som 119 mm.

              Tym padom som zachoval retazovu linku. Problem je ale to, ze styrhran je mensi (uzsi) ako ten povodny. A aj kratsi, aj ked je zasunuty na doraz, jeho vonkajsi koniec je este ukryty hlboko v kluke.

              Povodna oska aj kluky su Exage 500.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse