Prosím o radu. A co mě asi čeká?

69 nepřečtených
  • Thomas

    Čau. Dnes cestou dopráce jsem si to fičel, z kopce a v levotočivé zatáčce se vynořila atarší paní na kole. Už jsem viděl že je zle, tak jsem to ztrhnul co nejvíce do prava. Bohužel paní To strhla co nejvíce do leva :) Následovla náraz, Jak jsem to točil do prava odkryl jsem celý levý bok. Oba dva jsme přistáli na zemi. Okoukl jsem sebe, nic mi nebylo, tak jsem se zeptal paní, řekla vše vpořádku. Tak jsem naskočil a jel¨jsem dál. Nyní mi volal policii, že má paní zlomenou nohu :(. Tak teď nevím co mě čeká. Nemáte někdo podobnou skušenost.

    0 0
    • Gatier  

      Pojdes asi na sud a zaplatis nejaku pokutu.

      0 0
      • Thomas  

        Hmmm dík :-) To jsi mě potěšil :-)))))).

        0 0
        • MartinX  

          Neboj, všechno dobře dopadne! Podle popisu jsi neporušil dopravní předpisy a je jen škoda, že to nevyšetřovala police hned od začátku. Mě se takhle připletl do protisměru přiopilý chlápek na skládačce. Když si po karambolu lehnul do trávy, že se mu chce spát a a? jedu pryč – něco mě tam zdrželo a když jsem videl jak mu začala z chlebajzny téct pramínek krve, volal jsem radši záchranku. První přijeli benga a vše zdokumentovali a odvezli mě i mé pochroumané kolo domů. Chlápek ležel prý 2 měsíce v nemocnici a protože jsem neměl srdce po něm ještě něco vymáhat za ohnutou vidlici, neměl z toho žádnej jinej *******. Takže tímto děkuji policii ČR a doufám, že se borec poučil a nejezdí už na kole v podnapilém stavu :-)

          0 0
          • Thomas  

            Paní se sebrala a šla domu. Takže jsem nasedl na kolo a odjel. Cyhba :-(

            0 0
            • pavitas  

              no kdyz odesla vpohode po svych, tak je otazka, jestli mela tu nohu zlomenou…

              0 0
    • vlk  

      pokud sji jel vpravo.tak jsi v pohodě.Jinak to jsi nepočkal, až ta paní nasedne a pojede?

      0 0
      • Thomas  

        Šel jsem sní zeptal jsem se jestli jí něco není odpověděl že bydlí tady ukázala na domek cca 200 a šla domu. Tak jsem nased a jel jsem.

        0 0
        • vlk  

          tak to je divne, že šla domu po svych-se zlomenou nohou.kdo ví jestli si ji pak třeba nezlomila doma při pádu na schodech.

          0 0
          • Thomas  

            To my povídej. Kdyb ruku nebo něco na hlavě. Ale když odcházela a říkal ,že jí nic není, tak jsem tomu blbec bláhově uvěřil.

            0 0
    • ravo  

      V Cykloservisu 8/04 je článek „Cyklistika a právo“, tak stručně co tam píšou:

      Tedy nejdřív půjde o to, jestli jsi to vůbec zavinil ty, pokud jo ( dobrovolně se k tomu přiznáš, někdo to viděl atd), pak cyklistovi, který zavinil nehodu ( cyklista – cyklista) může být ve správním řízení uložena pokuta až do výče 3000 Kč. Cyklista taky může být stíhán podle § 223 a 224 tr.z. pro spáchání trestného činu ubližení na zdraví. Soud může dle závažnosti uložit trest odnětí svobody až na 2 roky.

      A teď jedna dobrá zpráva – cyklistům soud neukládá trest zákazu činnosti, takže na kole můžeš zvesela jezdit dál.

      Každopádně něž někam půjdeš něco vypovídat, dobře si to rozmysli a s někým, kdo tomu rozumí se poraď. Za zlomenou nohu tě nikdo nezavře, ale oplétačky z toho můžou asi být nepříjemné. A dej si bacha kam jedeš, když tam pořádně nevidíš…

      0 0
      • Thomas  

        Díky :-). V pravo jsem jel. To vím na 100% Kolo jsem zbíral z trávy mimo silnici. A taky mám jen odřenou levou nohu od nárazu té paní.

        0 0
        • vlk  

          tak pokud ty jsi jel vpravo na tak široké silnici aby se tam vedle sebe vlezli 2 cyklisté a navíc z kopce, tak předpokládám, že zazmatkovala ta paní a jela vlevo.Tak to bys měl být vklidu.Navíc pokud máš o ni odřenu levou nohu-to by mohlo stačit.Ono spíš jestli někdo té paní neporadil, aby s toho třískala nějak peníze, -trvalé následky, bolestné atd.I takoví lidé jsou.Chtělo by to nějakého člověka co to viděl jako svědka.

          0 0
    • xo  

      a jak na teba prisli?

      0 0
      • Thomas  

        Jo to kdybych věděl? Asi mě baba zná. Jinak nejprve policisté volali mojí mamce a řekli jí že jsme měl nehodu. Ta my ihned volala. No jistě všichni víte jak to asi mamka nesla:-)

        0 0
        • vlk  

          no jo debilita některých policajtů nemá mezí.Taky bych jim přál aby je někdo takhle neopodstatněně nervoval, že měl jejich syn/dcera nehodu.

          0 0
          • Gatier  

            Neboj nic! Len si musis stat tvrdo za svojim. Popripade povedat, ze Ti znicila koleso…

            0 0
          • rasto  

            nemyslim ze by to byla chyba policie. ktovi co jim pani se zlomenou nohou navykladala…

            0 0
            • jakub  

              zatim, jak tak pozoruji, je to tvrzeni proti tvrzeni

              0 0
              • Thomas  

                To si myslím taky. Nikdo u toho nebyl. Takže z toho jsem trochu nervozní. Můžu tvrdit, že jsem jel správně, ale to samí může tvrdit i ona. A korát snad až někdo uvidí moje kolo, na kterém není žádnej novej škrábanec a taky na mě nic není mimo trošku odřené Levé nohy. Což ani nevím jestli mám od šlapky nebo od ní.

                0 0
                • Man  

                  na mieste zrazky nie je nic, z coho by bolo jasne, kde sa to stalo a ze si isiel spravne a babka ti vliezla pod koleso? myslim poskodeny travnik, rozbita dopravna znacka, krvavy asfalt…(no to uz som trochu prehnal :-)))

                  0 0
                  • gram  

                    NA miste srazky by teoreticky mohla byt videt tva brzdna draha (pokud jsi brzdil trpsku vic razantne:-) Podle te by slo urcit, po ktere strane si jel…

                    0 0
              • HoralFanda  

                Presne tak. Pokud tam tedy nebyl zadny svedek, a nezustali tam zadne stopy, tak ta pani nemuze nic zadat, protoze ani nema dukaz, ze se ji ta noha zlomila tam.

                0 0
    • Lada1  

      mne zarazi, ze to dala na policii. jasne pokud je havarka cyklistu a je nutne privolat lekare, pak bych chapal i tu policii. Ale prijit domu, zjistit, ze mne neco boli, zajit k lekari, nechat si zjistit a osetrit zlomeninu a pote zavolat policii, hmmm ??
      zrejme asi fakt bude chti prilepseni k duchodu.

      0 0
      • Thomas  

        Díky za povzdbuzení. Z toho mám strach. Jsem zvědav jak to bude probíhat.

        0 0
        • ddd - andy  

          Hmm a taky se priprav ze pokud pani byla starsi a ty ses mladoch budou na tebe koukat jako na toho spatnyho… to znam z vlastni zkusenosti.. :-((

          0 0
      • Thomas  

        Už vím proč volali policajty. Je to bívalí policajt dost zažraný komunista a všeobecně se ví že to byla svině STBácká. Co k tomu dodat.

        0 0
        • Lada1  

          a kdo major Zeman ? :-)

          0 0
          • Thomas  

            :-))))))). Skoro jo :-). Já tuhle kombinaci nenávim Ale to už je do jiné diskuze. :-))))).

            0 0
            • MartinXC  

              Nezbývá než si pro jistotu pořídit důvěryhodného svědka …

              0 0
            • Lada1  

              ja ale nechapu, kdo je byvaly policajt. jeji manzel?

              0 0
              • Thomas  

                Ano. Její manžel. Pro to mi bylo divné že odcházela domu ze zlomenou nohou :-).

                0 0
                • Lada1  

                  kterou kost ma zlomenou ?

                  0 0
                  • Thomas  

                    Bohužel nevím. Ale podle toho že odešla tak asi na prstě. Fakt nevím. O té zlomené noze to říkali Policajti mojí mamce. Mě volali, že za mnou přijedou. Prý do 14:30 tak uvidíme.

                    0 0
                    • Lada1  

                      kam za tebou prijedou ? te jako sbalit?

                      0 0
                      • Thomas  

                        Ty jsi nějaká zvědavá:-). Nebo nemáš co napráci? :-)))))). Prý mě přijedou navštívit na pracoviště.

                        0 0
                        • Lada1  

                          hmm, tak to sis mel rozmyslet. Jak uz prijdou na pracoviste, tak to nevesti nic dobreho. ROzhodne zaujmi postoj, ze se uvidite pouze na sluzebne. Jak ti zacnou lozit na pracoviste, nebo domu tak je to cesta do pekel.

                          0 0
                          • Thomas  

                            Haaaa. Njsi Taky nějaký major Zeman? :-))))). Prý si musí nafotit mého oře.:-) Jo to je zvláštní, že mám levý bok spodní rámové trubky odřený od jejího předního pláště. :-) Podle ní jsem musel asi kličkovat jak zajíc :-)

                            0 0
                          • Thomas  

                            Jsem z toho docela zmate. Policie volala mamce. Až když jsem jim zavolal, řekli že přijedou do 14:30 za mnou do práce. Nepřijeli a ani se mi neozvali Hmmm. Docela divne že jo.

                            0 0
                            • Lada1  

                              se podivej jestli nemas nekde predvolani. rozhodne se s polisema nesnaz iniciativne navazat kontakt. vypada to , ze to bude OK. Ja mel z toho pocit, ze te zacnou buzerovat, ale ted to vypada, ze to nebudou stvat.

                              0 0
                              • Thomas  

                                Ja taky. Voni se vlastně ozvali jen mojí mamce. A já teprve na její popud volal na nějaké tel. číslo co jí dali. Je to nějaké divné. Stalo se to 5:30 a v 7:15 mi už volala mamka. Uvidíme. Mám takový pocit, jestli mě nezkoušeli.

                                0 0
                        • vlk  

                          To bych odmítl, a navštívil bych je sám akorát se na tebe budou na pracovišti všichni blbě dívat, že jdou za tebou policajti.

                          0 0
                          • Lada1  

                            presne to je ten duvod! Tipicka finta – zajdou na pracoviste, aby si jich vsichni vsimli. Pak zavolaji sefovi jako jaky jsi pracovnik a clovek … To tez udelaji v okoli tveho bydliste po sousedech a muzes se odstehovat na 2. konec republiky.

                            0 0
                            • Thomas  

                              Na pracovišti už to vědí. Ty ze mě mají srandu. Po ohlédnutí kola mi dali za pravud.

                              0 0
                              • Lada1  

                                neni podstatne, co jsi udelal nebo neudelal. TO co se ostatnim nebude libi pop. tvemu zamestnavateli, kdyz te pakrat pozvou „schvalne“ na vyslech skysnes tam cely den, tebe to otravi … O takoveho zamestnance nikdo nestoji. V bydlisti se poptaji po sousedech a na otazku co a proc policajti odpovi klasikou – no je toho vice- nebo -tedka o tom jeste nemuzeme mluvit .. je to velke- No kezby se ti to nestalo. Nicmene jednoznacne trvaje na tom, ze komunikovat budes s nima pouze na sluzebne. Ne v praci, ne doma, ne nekde jinde

                                0 0
                                • blue  
                                  • tedka o tom jeste nemuzeme mluvit .. je to velke

                                  fakt se dobre bavim :-))))

                                  0 0
                                • Thomas  

                                  Diky :-) Jedu domu nejak me boli hlava.

                                  0 0
                                  • jfk  

                                    jak už tady bylo několikrát zmíněno, policie/státní zástupce by museli dokázat, že 1. noha byla zlomena při té srážce a 2. ty jsi při tom porušil nějakou zákonem uloženou povinnost, např. tedy dopravní předpisy. mám za to, že když na polici řekneš pravdu a budeš na ní bezvýhradně trvat, tak bys měl uspět. není důvod, aby ses s policií bavil jinak než tak, že budeš vypovídat na služebně. hodně štěstí

                                    0 0
                                    • Lada1  

                                      1. dukaz je jasny. pokud ta zenska sla posrazce kd doktorovi a ten diagnostikoval zlomeninu, pak se neni o cem bavit. NAopak pokud by tomas chtel zpochybnit puvod zlomeniny, musel by on prokazat opak 2.nemusis porusit dopravni ci jine predpisy. Pokud pujdu s nekym sekat drevo a useknu mu ruku pak jsem taky zadny predpis ci zakonem stanovenou povinnost neporusil a presto se jedna o ublizeni na zdravi

                                      Celkem mne zarazi ten postup – policie si vymini, ze prijde na pracoviste, chteji videt kolo …

                                      0 0
                                      • jfk  

                                        1. netvrdím, že to tak nebylo. upozorňuji jenom, že policie musí prokázat původ zlomeniny, zejména, když ta paní se zvedla, šla domů a pak to teprve nahlásila. 2. musíš porušit zákonem stanovenou povinnost, např. povinnost počínat si tak, aby nedošlo ke škodě na životě, zdraví, majetku atd., tedy např. postupovat při sekání dřeva tak, abys jiného nezranil. pokud tak postupovat nebudeš, porušil jsi právní povinnost se všemi z toho vyplývajícími trestněprávními či občanskoprávními důsledky. pokud ti však někdo neočekávaně vloží ruku do místa, kam sekáš, tak odpovědný nejsi

                                        0 0
                                      • Meesha  

                                        Meli by na ty babe udelat crashtesty aby vedeli, jestli je mozny, ze se ji ta noha zlomi pri narazu!

                                        0 0
                                        • Thomas  

                                          Teď už taky vykřikuji, že příště až se zase něco takového stane tak se projistotu nebudu žádný báby na nic ptát a rovnou jí zlomin nohu.

                                          0 0
                                          • Meesha  

                                            Mel si ji zakopat, skladacku zahodit do Vltavy a byl by pokoj…

                                            0 0
                                            • Thomas  

                                              Ta byla veliká. To bych kopal ještě teď a než bych jí dotách těch 100m k řece, tak bych měl kýlu jako bejk. A to kolo byla poctivá SUPERMARKETOVKA dobrejcg 20kg. TAkže když to sečtu tak počítám že mě srazilo dobrých 140kg:-)

                                              0 0
    • discover  

      Ja by som na tvojom mieste isiel co najskor k lekarovi (najlepsie ak mas znameho) nech ti napise nieco na tu tvoju odretu nohu,napr.ze ju mas vazne narazenu,nech ti spravi rontgen (aj tak v pripade narazenia je na nom vidiet ho…o),skonbinuj to s otrasom mozgu (ze sa ti toci hlava a ze si zvracal…to ti nikto nepoprie).v pripade ze babca simuluje a chce vytrieskat len peniaze,skus urobit to iste jej.ak urobila chybu ona a vie pocitat (uraz hlavy nieje sranda) mozno sa umravni a prestane skodit… nakoniec ten papier od lekara sa ti hodi aj pre poistovnu.....vela stastia…

      0 0
    • ravo  

      Pro tebe je to sice už rada s křížkem po funuse, ale to nic nemění na tom, že i pro tyhle případy se nabízí pojištění:

      http://isopi.cpoj.cz/…2/detail.asp#…

      A nedělejte ze mne agenta ČP, nechtělo se mi hledat nabídky všech pojiš?oven:-)))

      0 0
      • Thomas  

        Jsem vděčen za každou radu. Díky moc. Do teď jsem nepojištěn.

        0 0
      • discover  

        poistka je fajn..... len ked mi po roku napocitali 180 percentnu skodovost tak mi poistovna urazove pripoistenie zrusila!!!!vraj sa im neoplatim!!!!

        0 0
    • martt  

      mne sa stalo pred rokmi cosi podobne, zrazil som bikom chodca – babku. Babka skoro zomrela a bola niekolko mesiacov v spitali. Nastastie boli svedkovia, ze som mal zelenu. Berie sa to ako kazda ina nehoda, rovnako ako keby som ju zrazil autom.

      Policajti sa Ta budu snazit zlomit a vylakat z Teba priznanie viny. Takze moc im nevykladaj ale hlavne kategoricky tvrd, ze Ty si bol na svojej strane cesty a babka Ti tam vosla. Mna si predvolali styrikrat nez to uzavreli. Ta babka samozrejme tiez tvrdila, ze mala zelenu, este ze boli aj externi svedkovia.

      Aspon takto to bolo za hlbokeho komunizmu na konci sedemdesiatych rokov. Prajem vela stastia.

      0 0
      • martt  

        pre istotu Ti este raz opakujem – tvrd ze si isiel pomaly, po svojej strane atd. Skratka vzorny cyklista. Naopak tvrd, ze ona zavahala, presla tesne pred Tebou na Tvoju stranu a uz si nemal sancu zabrzdit ci inac zareagovat.

        U mna to tak vtedy skutocne bolo (az na tu rychlost, bol to sprint na galuskaci ale nesiel som viac ako 60 km/h co tam bolo povolene) a napriek tomu sa policajti snazili spochybnit kazdy moj argument.

        Skusali na mna aj metodu zleho a dobreho policajta, svietili mi lampou rovno do oci, drzali ma tam niekolko hodin zakrvaveneho s otrasom mozgu.

        Skratka a dobre moc sa s nimi nebav a stale dookola opakuj, ze si bol na svoje strane, isiel pomaly a ona Ti tam vbehla.

        0 0
    • Kotěnočkin  

      Pár poznámek…Paní skutečně mohla dojít domů po svých.Já si jednou zlomil na biku zápěstní kůstku, dojel domu, šel na pivo a teprve potom bolet a jel jsem na rentgen.Kámoš takto boural na motorce dovedl jí asi 2 km domů a teprv tam bolest a zlomená stehenní kost!!! Každopádně to chce trvat na své nevině, poukázat na praxi, zkušenost, pokud by byla ta brzdná dráha, svědci atd.Každopádně bych šel i k lékaři a třeba se i nechal zneschopnit a pokud to byla vina báby, vztáhnul bych na ní nároky…Ale to jen ,pokud jseš opravdu silný v kramflecích, jestli jseš bez viny. A k pojištění..Toto pojištění odpovědnosti (nejen České pojiš?ovny, ale obecně) kryje skutečně šdodu na zdraví a na věci, tedy škodu kterou na tebe vznese poškozený, že jsi jí zničil skládačku, že má úrazý, případně zdravotní piojiš?ovna za léčení, výjezd sanitky atd. Ale pozor, nehradí za tebe případnou pokutu, soudní výlohy, znalecké posudky atd. Pokud to bude policie šetřit a zjistí se, že vinu měla bába a doložíš, že byl poškozen tvůj nabušený Spider Intense s mnoha doplňky, vztáhneš nárok na úhradu škody na bábu…Pokud ona má (a když má barák, tak by mohla) sjednáno pojištění odpovědnosti, je na tobě jak to s pojiš´tovnou uválíš..:-) Každopádně trvat na své nevině, nevině, nevině…

      0 0
      • ghost  

        jestli nema svědky tak but v klidu,vane,ma­ximalne dostanete pokutu oba.

        0 0
        • Thomas  

          To jsem chtěl slyšet :-))))). Taky si myslím nebo si to víc přeji. Kdyby BABA aspoň svítila.

          0 0
      • Meesha  

        Zapestni kustka je ale neco jinyho! Ja si ji taky zlomil a pak sem na ni delal este kliky…

        0 0
    • vlk  

      no nevim, jestli to není s křížkem po funuse, ale jestli ještě policajti neviděli Tvé kolo, tak ho raději dovybav podle předpisů.Odrazové nálepky nebo světlo.

      0 0
      • Gatier  

        He,he,he :-) martt ma pravdu. Dolezite je mat jednu verziu, tu nemenit a dokola ju opakovat. Samozrejme ze si v zjazde nesiel 20kmh. Ale ked povies 30– 35… Mozno ani k nicomu nedojde. Vela stastia!

        0 0
      • rasto  

        mam vazny duvod myslet si, ze Thomas ma uuuzasne kamose a ze jim naletel :-))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.