Jak zajistit kolo u stanu v kempu

28 nepřečtených
  • wertigo

    Cao, jedu na tyden s cestovkou na dovolenou. Bude se spat ve stanech v kempech popr. nejakych taboristich. chci vzit 2× obycejny zamek za cca 100kc (delka cca 1m) a kola primknout k sobe popr. k nejakemu stromu blizko stanu. Moje polovicka ma ale strach, ze nam je nekdo takhle slohne. V kempu bude spat cely autobus (30 lidi) u sebe, ja moc obavu nemam,ale vite jak to dneska je – co neni privarene/zabe­tonovane je fuc.. .

    0 0
    • biker007  

      a do jaky zeme jedete? jestli je to na zapad od nas tak bych nemel strach.. byl sem tam uz hodnekrat s kolem+stanem a vzdycky jsem 3–4 kola stahli zamkem (obyc. na klicek nebo kod) a postavili vezi stany a auto(bus). a nekdy sem je dokonce ani nezamikali.. nebo pokud budete mit sebou vlek na kola, tak se daji kola zamknout v nem.

      0 0
    • bikerGT  

      No nevim jestli ti to pomuze. Kdyz jsem jezdil s kolem pod stan, tak jsme kola postavili zaprene do sebe tesne vedle stanu a privazali ke konstrukci stanu (Gemma). Ale jak jsme pozdeji zjistili, ze kdyby nam je nekdo chtel ukrast tak je ukradne. Nasi znami nam pres noc vytahali tycky z kostrukce stanu, kola odnesli a stan nechali lezet na nas. Nas to samozrejme nevzbudilo.

      Dalsi moznast je svazat vic kol vice zamkama (popr. je prekryt hodne sustivym igelitem) a propojit kola lankem uvazanym k ruce. Kdyztak to slohnou i s tebou. Ale stejne si myslim, ze je to vsechno zbytecny. :))

      0 0
      • Paja  

        ;-)) to ste museli spat jak zabiti… ja vetsinou tak 2 zamky (nebo kolik je k dispozici) prekryt igelitem (nejen kvuli desti a nenapadne privazat spagatkem ke stanu (dovnitr, mozna by slo k te ruce, spoleham na to ze by si ho prip. zlodej nevsiml a skubal by stanem, prip. si musel posvitit, coz by nas spis probudilo) nastesti (tuk, tuk, tuk,…) nam zatim nikdo nic neukradl, minuly tyden jsem na kolech byl a v noci nam nekdo pochodoval kolem stanu a vzhuru jsme byli hned (asi se o biky moc bojime:)

        0 0
    • bajker  

      Velký stan, kola do stanu a lehnout si do předsíňky.:o) V kempu jsem s kolem ještě ve stanu nespal, jen v chatce, ale pod širákem někde v hlubokém lese opřit o strom a zamknout lehnout vedle něho. Vnoci tam nikdo nechodí, ale v kempu bych to neriskoval v chorvacku je totiž hodně našich turistů.:o(

      0 0
    • teebee  

      Asi opravdu záleží na tom, kam jedeš.Byl jsem v létě v Rakousku a nechápal jsem. Maník přijel na Specialized Epic v hodně dobrý výbavě, praštil s ním vedle stanu a šel spát. To kolo tam vážně leželo jen tak celou noc a bylo tam i ráno. V týhle zemi ovšem kola zamykám i v zamčený garáži.

      0 0
    • jihra  

      Jednoduché poplašné zařízení by mohlo vypadat třeba takto. Koupit jakoukoliv sirénku třeba v GM Electronic (120W sirénka na cca 6–12 V stojí počítám tak 100 Kč). Dále stačí baterie, klasický dřevěný či umělohmotný kolíček na prádlo (lidově klamerka) a dva malé (nejlíp mosazné) šroubky. Do klamerky v místě, kde se svírá, navrtat dírky a instalovat šroubky hlavičkami dovnitř – budou fungovat jako kontakty. Na konce šroubku napájet dva dráty, baterii a sirénku. Když tedy bude klamerka sevřená, kontakty (šroubky) spojí obvod a siréna bude řvát. No a jak s tím hlídat kolo? Na kolo připevnit kousek provázku se čtverečkem umělé hmoty. Na pevný předmět (třeba kolík od stanu) přivázat další provázek s klamerkou. Čtvereček umělé hmoty strčit mezi kontakty na klamerce a kolo umístit tak, aby byly provázky natažené, Když s kolem někdo hne, provázek vytrhne umělohmotný čtvereček z klamerky a klamerka zapne sirénu – a je tu poplach. Doporučuji ještě „zeslabit“ pružinku na klamerce, aby klamerka ten čtvereček z umělé hmoty moc nesvírala, aby šel z klamerky lehce vytrhnout.

      0 0
      • mosquito  

        jo tak ty si spravny cesky inzenzyr .. ja vymyslel zapojeni s tranzistorem KC238 jednim odporem a sirenkou kde to fungovalo na principu rozepnuti kontaktu – funkcni i pres malou stalou spotrebu … ofsem tohle je daleko jednodussi a rozhodne lepsi reseni

        0 0
        • jihra  

          Obdobné zařízení s jedním tranzistorem jsem také „vyvinul“. Zamýšlel jsem je použít tak, že se koly provlékl tenký drátek, který by se zapojil do zařízení a tím by uzavřel okruh a siréna by byla v klidu. Při krádeži kola se drátek přetrhne, obvod se rozpojí a siréna spustí.

          Pak mne ještě napadlo poplašné zařízení ve spojení s rtu?ovým spínačem = skleněná trubka se dvěma kontakty na koncích, ve které je rtu?. Když je trubička vodorovně, tak rtu? spojuje kontakty, když se trubička nakloní, rtu? se přeleje na jednu stranu trubičky a kontakty rozepne. Zapojení s tranzistorem jsem upravil tak, že po spojení kontaktu rtu?ového spínače se zapne nastálo siréna a už se po rozepnutí kontaktu rtu?ového spínače nevypne – prostě řve furt. Vypnout jde pouze odpojením od baterie – byla by tam mini „spínací skříňka“ na klíček (jako v autě). Zařízení by se upevnilo na kolo tak, aby – když bude kolo kolmo k zemi (jako když na něm jedu) – byl rtu?ový spínač vodorovně (tudíž sepnutý). Když kolo někde odložím, tak je postavím tak, aby bylo našikmo, čímž se rtu? ve spínači přeleje na jednu stranu a rozepne kontakty. Pak se klíčkem zapne zařízení na baterii a je připraveno k provozu. Když někdo bude chtít kolo ukrást, tak je takřka 100% pravděpodobnost, že se kolo na okamžik ocitne kolmo k zemi (jako když na něm někdo jede), rtu?ový spínač sepne a siréna se spustí. Jedině snad kdyby chtěl kolo někdo hodit na korbu náklaďáku, tak by je tam dával naležato a v tom případě by siréna nesepla. Bohužel obě zařízení jsem pouze vyzkoušel na zkušební desce, k jejich praktické realizaci nikdy nedošlo. Ale součástky mám ještě někde v krabici.

          0 0
      • wertigo  

        opet se potvrdilo: v jednoduchosti je krasa. jdu do toho. diky za recept.

        0 0
    • mosquito  

      cyklocundroval jsem v Cechach, v Rakousku i Nemecku a je to fakt rozdil s pribyvajici vzdalenosti od hranic s CR smerem na zapad se o kolo muzes bat cim dal min, leda ze by tam byl nejakej jinej Cech kterej by na to presne cekal

      vybornej je alarm s tim kolickem a ja dopourcuju vzit malej sroubek a nasroubovat ho do ocka u retezu poac kdyz by na to zlodej sedl tak ti nemuze ujet poac to neni technicky mozny :))))

      0 0
      • bikerGT  

        Jako doplnek lze pouzit toto: Na zaparkovanym kole pohnout radicima packama na prevodniku i na kazete. Dojde k blokaci a tak, kdyz nekdo nasedne a bude se chtit rozjet tak mu to udela peknou paseku a nerozjede se. V tom lepsim pripade hodi tlamu. Jeste bych dodal, ze je dobry na to myslet jako opravneny uzivatel sveho kola a nenachytet sam sebe.....

        0 0
        • rasto  

          a mozna neni od veci na noc odpojit vecka ;-)

          0 0
          • Bobo  

            A sundat řídítka jako Mr. Bean volant :-)

            0 0
            • vlk  

              na kole by bylo zajímavější sundat sedlo se sedlovkou a i rychlejší.To jak by ve tmě chtěl odjet tak by se nabod na rám.To už by si příště rozmyslel.:o))

              0 0
              • vlk  

                jo a odmontovat nášlapy.

                0 0
                • Bobo  

                  A sundat pláště, aby to rachotilo a mohl jsem ho sledovat po sluchu i po tmě, až bude ujíždět :-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    A nebylo by lepsi vzit si to kolo dovnitr? Takhle mu ho zbytecne odlehcujete az si ho ponese nebo bude nakladat na nakladak.

                    0 0
                    • vlk  

                      tak to jsi mě dostal.tak jedině po italsku zalít večer nohy vidle do betonu. :0))

                      0 0
        • Thorn  

          no jo, tiez v nudzi pouzivam kombinaciu rozopnute V-cka a zaradeny najlahsi prevod…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.