• jonti

    ja uz nie, ale nijako som to na vykonnosti nepocitoval, mozno som aj jazdil lepsie, predsa len som sa viac staral o to co jem

    0 0
    • SODOVKA  

      no, ja vegetarian nejsem. Určitě by mě třeba scházel řízek s bramborovým salátem :o)

      0 0
    • adco  

      Už 16 rokov nejem maso, myslím na výkon to nemá vplyv, veď plno špičkových športovcov je vegetariánov. Samozrejme musí to by? spontánne, ak máš chu? na maso a odoprieš ho, tak si viac uškodíš ako keby si ho zjedol. Ja odmalička som jedol maximálne biele maso, takže prechod na vegetariánstvo bol úplne bez problémov.

      0 0
    • biker007  

      to jako ze bych si nesmel dat biftecek, svickovou, veprovou peceni, kuratko nebo lososa? to bych asi umrel do tejdne:)) ale rozhodne si trochu hlidam co jim, ale spagety si zase nevazim:)) prej to tak dela Armstrong:)

      0 0
      • Martyss  

        Jím vše, co mi chutná. Akorát se snažim z jistých důvodů udržovat přiměřené množství…

        0 0
      • Jogador  

        Ne, Amstrong spagety neji, ji pouze vajecny kolinka.Pry se kuchari lip pocitaj. Denni doporučená Amstrongova dávka je 16,5 kusů kolínek…:)

        0 0
        • RapMan  

          Ja to delam jak v Trio z Belevile, sednu na vahu a jim, az to zacinka, jist prestanu a zbytek hodim psovi.. :)) Pak mi mama jeste vycentruje kolo a jdu spat…

          0 0
          • Vrci  

            a na jakej tón centruje? Masáže sekačkou vynecháváš?

            0 0
      • jimmy63  

        tak u vim,kde si pochytil to gramaření:))

        0 0
    • Meesha  

      Z masa jim jenom kureci a obcas trochu veprovi. Jinak jim este takovy ty sracky – mlety,parky atd.

      0 0
    • fousac  

      bez masa ani ranu…

      hmmm… dal bych si rizek mezi dva rizky..

      0 0
    • kankrlicek  

      Nevím jestli jsem vegetarián, ale nejím maso. Žádné. Srovnání výkonnosti nemám, jezdit jsem začal až když jsem se stal nemasožroutem :). Problémy mám pouze při stravování v hospodách a s nenažranýma kamarádama, který chtějí vědět, co za ,,sračky" to žeru :)

      0 0
    • HulkXL  

      vegetariánem už nejsem, vydržel jsem to asi rok a čtvrt pak jsem změnil názor, v té době jsem provozoval kondiční kulturistiku a rozhodně jsem pro znovukonzumaci masa nezaznamenal žádný výkonostní vzestup. stačí když si hlídáš dostatečný příjem bílkovin (a další potřebné věci) a je to v pohodě

      0 0
      • notakale  

        Taky maso moc nemusim, ale jim. Muzu se zeptat, ktere vegetarianske jidlo obsahuje bilkoviny s rustovym hormonem, jako je treba v kurecim?

        0 0
    • Cyril  

      Nejsem, nicméně maso jím málo tak 1–2× týdně (dle „chuti“ někdy nemusím i dva týdny). Vegetariánství je mi docela blízké a možná se k němu jednou dopracuji. Jinak za poslední dva roky jsem docela změnil stravovací návyky. Proběhlo/probíhá to samovolně sám bych si nevšiml, ale okolí začalo mít otázky proč to, jak to, co to, tak sem se zamyslel něco nastudoval a zjistil posun právě k něčemu co se nazývá „zdravá výživa“ a potažno i k vegetariánství. Nevím, tělo si asi samo řekne co chce a potřebuje a je pro ně dobré jen je potřeba mu naslouchat. Co se vlivu na výkonnost týká tak subjektivně se zlepšuji, hlavně vytrvalost.

      0 0
      • kankrlicek  

        Mám dojem, že zdravá výživa je ta, která ti chutná, resp. jídlo, které sníš s chutí ti neublíží.

        0 0
    • bubo  

      Maso nejím 11 let, na kole jezdím 7. rokem, takže výkonnostní vzestup nebo propad před a po srovnávat nemůžu. Ono je to ale stejně jedno, kde nic není, ani smrt nebere, že :-). Jezdím si jen tak pro radost, žádné závody a když už nemůžu, tak slezu (nebo taky spadnu :-)). S tímhle by mi ani řízek mezi dva řízky nepomohl :-))))))))

      0 0
    • Man  

      ja jem len kuracie a ryby, takze asi nie som vegetarian, ale ak si mam vybrat medzi karfiolom a reznom, tak beriem ten karfiol. a uplne najlepsie jedlo na svete, ktore mozem jest aj cely rok je rybie file so zemiakovynm salatom. sakra to mam dnes rano hlad :-)))

      0 0
    • Matts.  

      Človek ako jedno zo zvierat na Zemegebuli bol stvorený ako všežravec. Mal by jes? všetko, čo nezje jeho. Akékoľvek vybočenie, čiže zrieknutie sa nejakého druhu potraviny len preto,že toto jes? nebudem je úchylka. Možno ste si niektorí všimli, že príde deň keď máte na niečo obrovskú chu?. Nie je to nič iné, len telo si žiada, čo mu chýba. Netreba sa tomu bráni? a treba vlastné telo poslúchnu?.

      0 0
      • Jenda  

        to je blbost ja mam porad obrovskou chut na vsecho a mam dojem ze mi neco spis prebyva:-))))))

        0 0
      • Man  

        az taky kategoricky by som nebol, lebo by sa zvysil pocet uchylov na svete :-))), ale suhlasim, ze telo si ziada stale to, coho ma nedostatok a netreba sa tomu branit, ale urobit mu radost.len neviem, ci dlhodobi vegetariani pocituju niekedy neodolatelnu chut na maso.

        0 0
      • Luka  

        To jsem chtela napsat.. clovek je vsezravec, a kdyby 6,1mld lidi zralo JEN maso, nebo JEN kyticky, tak by ta zeme docela vypadala hrozne, bud bez zvirat nebo bez rostlin… uf!

        Ja jim vsjo na co mam chut. Tak!

        0 0
        • ivovi  

          Jestlis to myslela vazne jako argument, tak ses uplne mimo. „Kyticek“ prohnanych pres prase,kravu je potreba asi 20× vic, nez kdyz „kyticky“ pojidas primo, o spotrebe vody na krmivo, napojeni a jatka nemluve.

          0 0
          • Luka  

            hm.. tak proc na ty zemi asi jsou masozravci, bilozravci a vsezravci?… to jsou veci, ze ta priroda tak hyri… stacil by jeden typ, co.. no jasne, vsechno bude zrat travicku, mnozit se a bude to spokojeny… hmmm…

            Provokuju, jsem masista a zustanu jim, kdyz nejim maso strada muj sexualni apetit, nevim proc, ale je to tak, ozkouseno pri stravovani se v brnenske jidelne Haare Krshna – bleee, nejen ze se to nedalo zrat a zkazilo to clovek pocit z dobre odjedene prace, ale jeste jsem zpozorovala, ze kdyz mi jidlo nechutna, tak jim malo a nekontrolovatelne hubnu. Nikdy vice pokusy o vegetarianstvi…

            Ja tam nedala smajlik?? Dobre, mel tam byt vetsi: " :)))))))))))"

            0 0
            • radek z BF  

              Haare Krshna je udesnej „lokal“, musim potvrdit… Byl jsem tam jednou, nebyl to muj napad… Je to jedina vyjimka, kdy si troufam rict „UZ NIKDY!“ :-//

              0 0
              • Luka  

                Nejvic se mi libi objednavani: „co to bude?“ „dvakrat“ :)))))))) Je tam uzasnej vyber polednich menu, bleeeeeeeee!

                0 0
          • fousac  

            jsou „kyticky“ a „kyticky“… zkus zrat celej zivot treba vojtesku.. :))

            0 0
      • hribik A1  

        s tou chutou, no neviem neviem :-) ked mam stale obrovsku chut trebars na cokoladu…langose…a same ine „zdrave“ veci…

        0 0
    • ivovi  

      Jo, su, lakto-ovo-pivo vegetarian. :-) Asi 7 roku a stejnou dobu jezdim na biku a zadny problem nemam. Jo, s hospodama u nas je problem, jezdit furt na smazak neni ono, ale zlepsuje se to.

      0 0
      • ivovi  

        Tak jeste doplnim.. Doplnky stravy nejim. Krece mam tak mozna vyjimecne ve spanku (ne po kole), ale na kole a pri plavani nikdy, mozna neumim jet podlahu. Zavody jezdim na vodu a tatranku, iontak si dam nekdy na obcerstvovacce, na vyjizdce pivo. Nikoho nehodlam obracet na „pravou viru“, jen je zajimavy sledovat kolik masozroutu se k otazce „kto ste vegetariani?“ pobourene vyjadruje :-), za to ma pepan v prispevku dole bod. Ty bilboardy sice maji docela pravdu, ale je to asi prehnane a kontraproduktivni, asi bych takvou kampan nepodporil.

        0 0
    • wroum  

      ja sem totalni vsezravec a jakekoliv omezovani urcitych slozek potravy nedovedu pochopit. myslim si ze maso jako takove, nelze v jidelnicku nahradit. Souhlasim s nazorem ze telo si rekne samo co potrebuje a odepirat mu to na zaklade nejakeho vyssiho principu me prijde proti prirode i zdravemu rozumu. Navic zdrava vyziva (take plnohodnotna) by mela obsahovat maso.

      a navic: kdo nezere maso nerozumi vtipu!

      0 0
      • pali  

        patologii sa nevenujem už 14 rokov a je to v pohode

        0 0
        • wroum  

          konzumace s patologii nema nic spolecneho. Pro cloveka je NAPROSTO PRIROZENE konzumovat maso a nemusis ho proto nazyvat patologem. Spousta vegetarianu ma takovy pocit ze jsou neco vic nez ti vrazi, kteri vrazdej zviratka aby mohli zrat jejich svalovou tkan. Ja to nikomu neberu, at zere treba jenom travu kdyz ma pocit ze mu to staci. To nemyslim na tebe ale spis tak vseobecne.

          Co rikate na billboardy „nedelejte ze sveho zaludku hrbitov“

          0 0
          • Luka  

            Jsou bozsky, ty xichty tech zviratek. Pripada mi to akce ala „poznejte boha, jedina spravna cesta“ „neveris, budes v zatracen“ „jediny spravny reseni je to nase“ a vtip roku „nejlevnejsi a nejkvalitnejsi hosting na ceskem internetu“. Nesnasim kdyz me nekdo citove vydira (presne tenhle billboard) nebo zastrasuje (jehovisti a podobni), nebo mi lze (3/4 reklam na vyrobky vseho druhu).

            0 0
            • wroum  

              :-)))))

              mluvis mi z duse. to s tim citovym vydiranim je presno to co me sere uplne nejvic.

              0 0
          • pali  

            Neber tu patololu doslovne ja som toho názoru nech sa každý stravuje tak ,ako mu to vyhovuje a je to na čo má práve chu?.Ja som ešte nikdy nikoho neobracal na „pravú vieru “.

            0 0
            • wroum  

              ja to tam psal ze to nemyslim na tebe ale spis tak vseobecne. Samozrejme si jez co chces a ja si taky budu jist co me chutna.

              0 0
          • Marosh  

            Co na ty billboardy rikam? Sedel jsem v aute s nejakejma veganama a kdyz se me presne takhle zeptali na muj nazor, tak jsem jim po pravde rekl, ze premejslim jestli mam chut na kravicku nebo na prasatko. :))) Potom se mnou uz nemluvili. :)

            0 0
        • default  

          Zda se, ze 14 let jeste neni dostatecne dlouha doba na projeveni skodlivych ucinku. Kratkodobe by jiste neprijimani zivocisnych tkani nemelo mit neblahe ucinky na lidsky organismus.

          Citoval bych pouze toliko: " Bilkoviny, které organismus vyrobit neumí, se jmenují esenciální a ve stravě musí být obsaženy v určitém poměru. Bílkovinám, kterým některá aminokyselina chybí, se říká deficitní. Jedná se většinou o bílkoviny rostlinného původu a proto oficiální věda tvrdí, že kompletní vegetariánství (veganství) je v dlouhodobém horizontu se životem neslučitelné (cudně mlčí o tom, že v dlouhodobém horizontu je neslučitelná jakákoliv forma diety či nediety. Neslyšel jsem o tom, že by Smr? šanoval někoho jenom proto, že jí ostravskou klobásu). Vegani o tom buď nevědí, nebo si z toho nic nedělají a tak více či méně š?astně žijí až do smrti."

          Prevzato z http://www.kpo.cz/…ogie03-1.htm

          0 0
          • fousac  

            mas bod za Smr?e.. :)

            0 0
          • ivovi  

            Nic proti KPO, moc dobry a poucny stranky. Ja jen pridam odkaz na stanovisko Americke dieteticke organizace k vegetarianstvi (2003) http://www.csvv.cz/cms/modules.php?… ktere rika, ze z hlediska zdravi neni vegetarianstvi problem. Je to docela kriticka zprava, ktera popisuje klady ale i rizika vegetarianstvi. A hlavne je to renomovana organizace, ne zadny vegetarian fan club. Neco ze zaveru: „Správně rozvržená vegetariánská strava je zdravá, nutričně vyvážená a zdravotně přínosná v prevenci i léčbě různých onemocnění. Vegetariánská strava je vhodná pro všechna životní období.“ A neco z odstavce o sportovcich: „Vegetariánská strava, která splňuje energetické požadavky a obsahuje různé druhy potravin rostlinného původu, včetně sójových výrobků, dalších luštěnin, obilovin, ořechů a dalších semen, splňuje příjem bílkovin bez používání dodatečných zdrojů či suplementů.“

            0 0
          • Vegan  

            boha moj tady nekdo plete pate pres devate esencialni jsou aminokiseliny a ne bilkoviny :D takze poporade :)

            cloveku je jedno jake bilkoviny ji zda zivocisne nebo rostline a to proto ze kazda bilkovana ma vsechny aminokiseliny ktere existuji tedy i esencionalni tedy ty jejichs vyzkyt je mnohonasobne mensi nez normalnich nic mene zdaleka neplati to ze by zivocisne meli vice tech a rostline zase tamtech co bilkovina to naprosto jiny pomer a napriklad zatimco lusteniny maji skladbu amino kiselin ne prilis vzdaleny cistemu cervenemu masu tak zase trebas bilkovyny s kokosovych orechu jsou podobne sadlu atd atd ..... ve vysledku proto zadnemu veganovi jez ji alespon trosku vyvazene nemuze nikdy chybet zadna aminokiselina uz jen proto ze telo ne jen ze s bilkovinama pracuje na principu rozlozeni bilkoviny na aminokiseliny a nasledne slozeni bilkoviny jez je zrovan treba tak umi take za urcitych procesu premenovat aminokiseliny jednoho druhu na jine i kdyz je to jev pomerne ojedineli u cloveka v evrope napriklad u lidi v gronsku jev naprosto normalni

            pokud se nekdo chce navazet do veganu ze jim neco chybi tak se alespon navazejte do B12 bo nic jineho rozumnemu veganovi chybet nemuze a vegetarianovi uz vubec ne :)

            0 0
      • náčelník  

        Doplním: „nežereš maso, jseš nedokrvenej“ :)

        0 0
        • pali  

          Každoročné celkové vyšetrenie je ok.Nepojdem predsa proti sebe.

          0 0
    • senožrout  

      Senožrout jsem asi tak od roku 91 nebo 92. Přesně to nevím. Jím všechno kromě masa a jeho derivátů. Takže toho zbývá celkem dost. Dovedly mne k tomu zdravotní obtíže a příklon životní filosovie směrem k buddhismu. Nechci tvrdit, že je to tím, spíš změnou životního stylu celkově, ale od té doby jsem v pohodě. Já bych tady nechtěl zavádět nějaký -ismy, prostě jsem si našel něco, co mi vyhovuje. Udržuju se v celkem dobrý kondici a maso mi nechybí. Občas mi to někdo zakamufluje, aby mne převez a já nějaký maso nevědomky snědl. Zatím jsem to vždycky poznal. A musím říci, že si při takový příležitosti vždycky uvědomím, že maso mi nechutná. Ano, maso mi nechutná, chu?ově, požitkově. A tak …každému, co jeho je :-).

      0 0
      • dalimil  

        bereš nějakou doplňkovou stravu ? Vitamíny a pod. Moje žena taky nejí maso a mám pocit že jí právě od té doby víc bolí kolena při chůzi.

        0 0
        • pali  

          Nie okrem doplnkou po výkone počas cykl.sezóny.Len upresním nie som "ortodoxný "vegetárián.Tie kåby treba sa poradi? s odborníkom.Ja mám tu výhodu ,že mám doma doktora/manželku/

          0 0
        • Dumbo  

          ja si zivot bez mesa neviem predstavit… no neodsudzujem vegetarianoov… kto by odolal vybornej domacej slanine ? alebo domacej udenej klobaske ? alebo tlacenke ? :-D ja teda nie… inac maso jem vo velkom mnozstve… na aky kolvek sposob…

          PS: kedze studujem na skole SOU Obchodne v 4 rocnom studijnom odbore Kuchar… takze co by to bolo za kuchara co neje maso ? :-D

          v jedeni sa neobmedzujem pretoze pravidelne bicyklujem…

          0 0
          • lubos  
            • zo slaniny mi je zle, v minulosti som z nej vracal, za mlada ale v pohode
            • udena klobasa ? uff, uff.
            • tlacenka .. s octom mi chuti, ale nie vzdy

            Inac pozor, to ze jazdis na bicykli, neznamena, ze nepriberies :)

            0 0
            • Dumbo  

              „Inac pozor, to ze jazdis na bicykli, neznamena, ze nepriberies :)“

              to mas pravdu :-D nejak naberam a aj stracam

              0 0
        • senožrout  

          Vitamínů v podobě ovoce a zeleniny jím dost. Přez zimu i nějaký vitamínový preparáty. Konkrétně Revitin. Viz. www.nutrabona.cz/main.php?…. tělo neumí moc hospodařit se selenem a křemíkem. Buď si vařím čaje a když nemám čas, beru Sevicel a Biosil. Takže tyto dva prvky muséím doplňovat prakticky pořád. Jinak při sportovním výkonu používám ion?áky. To je asi vše.

          0 0
          • senožrout  

            Jo a ještě piju dost zeleného čaje. Sayonaru (japonskej čaj), a nebo Lapacho (indiánskej čaj). Mají hodně stopových prvků a výborně pročiš?ujou organismus.

            0 0
            • lubos  

              lapacho je supr. Jenom priprava je nekdy otravna :)

              0 0
              • Air  

                jo, tak jestli chces prirodni iontak s jednodussi pripravou nez lapacho, tak si priprav rooibos, je to z africkeho kere a obsahuje vice nez 200 mineralu a stopovych prvku. Je to prirodni iontak pro sportovce (to jsem o nem cetl) a velmi dobry. Dela se prirodni nebo se i aromatizuje miliony prichuti… a je levny, staci zalejt horkou vodou a je to…

                0 0
            • Jester  

              Lapacho neni caj.

              0 0
              • Jester  

                Mimochodem, kdyz uz jsme u toho. Caje miluju, ale co je to ta Sayonara. To jsem v zivote neslysel.

                0 0
              • Air  

                to mas sice pravdu, ale tady nejsi mezi cajmeny a kdybys rekl, ze pijes odvar z kury z jihoamerickeho stromu, tak by se asi na tebe koukali jak vyjeveni :) Sayonaru,ale taky neznam… Jeste jsem nepil ani v nabidkach cajovych nevidel. Ja mam rad z japonskych Guykuro :) ale to uz jsme nekde jinde ;)

                0 0
                • Jester  

                  Sayonara – no nasel jsem si to na webu. Je to prachobycejny zeleny caj, navic jeste drceny a jsou mu prikladany „carovne“ vlastnosti. Defacto ale naprosto stejne, jako ma kazdy jiny zeleny caj. Hmm. Goykuro jsem jeste nepil, docela drahy caj. Mam ho ochutnat? Japonsky caje mi totiz prijdou predrazeny. Radeji mam caje z Ciny nebo Vietnamu. Cernej mam rad Golden Nepal, zeleny Nepal Sencha, Pi Lo Chun, Green Tea Silver Tips, bily Silver Dragon. Kupodivu mi moc nejede Darjeeling a ovsechny olongy. S tim co je a neni caj. Proste mne vadi, ze se jakykoliv vyvar z cehosi nazyva caj, i kdyz to caj nevidelo ani z rychliku. At uz to je v lepsim pripade mate, lapacho, rooibos a v horsim pripade vsechny mozne bylinkove a ovocne vyvary.

                  0 0
                  • Air  

                    kdyz uz mluvime o tech bylinkach… to ze je drceny jeste neznamena ze je „prachobycejny“. Koukni na japonsky caj Matcha – pouziva se pri japonskych cajovych obradech, pripravuje se hodne silny, nejak zvlast mi nezachutnal, ale pro priznivce je to delikatesa nejvyssi… a ta cena je taky delikatesni :) Gyokuro je skvele, doporucuju nalezite vychutnat (nedavej si k tomu treba vodni dymku). Domu jsem ho nekupoval (je fakt drahej) jen jsem si ho dal v cajovne :) Pokud bys ho mel doma, zalit tak 50 st. vodou a louhovat asi 0,5 minuty. Vsechny japonske se louhuji kratce. Jinak taky na japonske nejak zvlast nejsem. Spis zelena Cina, Vietnam, polozelene z Tchajwanu, taky nejake bile… Domu si nekupuju nezname caje, spis ty co nejdriv ochutnam treba v cajovne.

                    0 0
                    • Jester  

                      No jo, ale jediny slusny drceny caj je prave jenom Matcha. Jinak nevim, kde kupujes caje, ale jestli je to v cajovnach, tak mi napis na mail a ja Ti poslu navod, jak se dostat na slusne ceny.

                      0 0
                      • Air  

                        jo, kupuju v cajovnach. Ale zajimalo by me, kde kupujes ty – v Rotterdamu? Tam prej jezdi nektere cajovny. Jinak kdyby se ti chtelo, tak mi napis. Diky :)

                        0 0
      • Palo TT  

        Nic proti vegetarianstvu. Ja ale nechapem niektorych vegetarianov, ktory sice maso do ust nedaju, ale zato kludne zjedia chlieb s mastou, kopec jedal upravuju na zivocisnych tukoch a zeleninu casto vyprazaju.

        0 0
        • dalimil  

          a co když jim maso prostě nechutná ? Já taky nejím fazole,čočku a rajský …

          0 0
    • sasafras  

      Zdar. Nejest maso(stravu zivocisneho povodu vseobecne) je extrem, a kazda takato „uchylka“ znamena v dlhodobom horizonte degradaciu,de­generaciu, respektive to vedie k stagnacii vo vyvoji v akejkolvek oblasti, a to nielen pri stravovani.Strava ma byt pestra, ma obsahovat zlozky zivocisneho aj raslinneho povodu, ktore sa navzajom doplnaju v prisune nevyhnutnych latok pre plnohodnotny chod organizmu.Rastlinna a zivocisna zlozka potravy nie je navzajom nahraditelna a to je fakt, bez debaty.Co je ale najdolezitejsie je spravny pomer rastlinnej a zivocisnej stravy a nemenej dolezita je PRAVIDELNOST(ra­najky,obed,ve­cera)a na prospech je tiez nejaka ta jednodnova mini dietka pozstavajuca z „lahko“ stravitelnej stravy tak raz do tyzdna.„Tak nech zije siroka potravinova diverzita“.

      0 0
      • pali  

        A kde zaradíš národy ktoré sa živia len masom alebo len rastlinnou potravou lebo žijú v klime kde to ináč nejde.

        0 0
        • Luka  

          Jmenuj mi narod ktery nikdy neji maso… nebo kytky… to me zajima…neni to narazka, jen si to nedovedu predstavit, ale vegetariani taky zijou…

          p.s. treba tohle: NEDOPORUCUJE se aby dite vegetarianskych rodicu bylo ochuzeno o maso, protoze maso a zivocisne tuky tedy maji vliv na vyvin mozku. (tim nerikam ze vegetarian neni neormalni – papejte si co je vam libo).

          0 0
          • la-da  

            Treba eskymaci nejedi kytky – zadny jim tam totiz nerostou.Extra zdrava ale tahle dieta zrovna neni.

            0 0
            • default  

              Pravda – eskymaci se zivi lovem, ale prvni co na ulovku zbastej jsou jatra, vzhledem k tomu ze obsahuji velke mnostvi latek, ktere jinde v tele ulovku nejsou. Dasli vec je fakt, ze v techto podminkach prezivaji jiz nekolik tisic let a maji svuj metabolismus jiz plne prizpusoben.

              0 0
        • sasafras  

          To ze su take „narody“ je pravda, ale to vypliva z podmienok a dlhodobej adaptability, oni si nepovedali jedneho krasneho dna ze skoncuju s urcitym druhom potravy.Lenze bolo by dobré a objektivne posudit ich zdravotny stav, chorobnost, najcastejsie druhy ochoreni…

          0 0
    • Volf  

      Člověk je podle zubů, žaludku a délky střev všežravec. Pokud by měl být vegetarián musel by mít složenej žaludek jako kráva. Neberu nikomu jeho potřebu nejíst maso a za to očekávám, že nebudu atakován keci typu patologii neprovozuju, nesním něco co má oličej, jak můžeš jíst mrtvoly a tak podobně. Mám někdy dojem, že absence masa v potravě vede k naprostému úbytku tolerance a z vegetariánství se pak stává vegeterianismus se všemi negativními znaky všech – ismů.

      0 0
      • dalimil  

        já bych debatu „jestli to je nebo není zdravé“,„normální“ a „já bych sežral k snídani půl prasete“ uzavřel.To je prostě hádka o ničem a nidky se nikam nedoberem.Je to prostě otázka volby a ta je na každém z nás.

        0 0
    • Man  

      ak mozem pridat svoj nazor do diskusie, tak problem nie je v tom, ci niekto odmieta jest maso z roznych dovodov (zdravotnych, moralnych…), ale v tom, ze vegetariani rozbehli globalnu kampan a vsetci masozravci v nej su oznacovani ako vrahovia ubohych zvieratiek, de facto chovanych kvoli jednemu ucelu a to, ze ich raz niekto zje. Masozravci nelepia po mestach billboardy o tom, ze naklicenu sosovicu ukrutne boli, ked ju nejaky vegetarian praskne do viru svojich zaludocnych stiav. Pomaly aby sa clovek bal aj vojst do masiarne aby nebol nepriatel ludstva a nemych tvari.

      0 0
      • senožrout  

        No, tak se zeptej pašíka z Horní dolní, jestli o svobodný vůli chce jít do jitrnic :-). Mimochodem má s námi 95 pct genový výbavy společný…:-)

        0 0
        • wroum  

          a tech zbylejch 5% bohate staci na podstatny chutovy rozdil. Jo a romove (cikani) maj asi 99.99999999% genu uplne stejnejch jako kdokoliv jinej a presto si nekdo mysli ze to nejsou lidi.

          0 0
          • senožrout  

            U nás na Plzeňsku s romy taky moc dobrý zkušenosti nemám. Ještě mnohem horší na Sokolovsku a Mostecku. A byly velmi osobní z dob, kdy jsem pracoval pro Telecom. Nedávno jsme jeli na kolech z Rakouska z Hardeggu k nám. Zastavili jsme se v obci Čížov (Znojemsko) v restauraci „U Švestků“. Majitelka moravanda jako řemen, osazenstvo většinou romské. Jídlo za 45 výborný, Hostan lahodnej, že jsou to romové jsme si všimli až později. Slušní, ochotní, čisto. Nebylo, co jim vytknout. Proti takovým romům vůbec nic nemám.

            0 0
            • wroum  

              taky se casto pohybuju na plzensku. cikanum nijak moc nefandim. ale to co jsi popsal neni rozdil v geneticke vybave ale v chovani coz je podstatny rozdil.

              0 0
        • Volf  

          Máš právo nejíst maso, ale nemáš právo používat takovýto nátlak na masožrouty. Argumentovat tím, že ten pašík nejde dobrovolně do jitrnic a že má 95 % genové výbavy stejné jako my je nezlob se trochu dětinské. Mně to připadá stejně ujetý jako argumentovat, že šimpanz má 98 % gentické výbavy shodné, tak je zařadíme do veřejného života a po určité době mu dáme třeba volební právo.

          0 0
          • senožrout  

            To je evoluce :-). Před nějakými sto lety neměly volební právo ani ženský. A ani v Americe. Pro masožrouty bych zaved průmyslovou výrobu masa genovou manipulací. A měli byste to jenom libový a jenom svíčkovou :-). Uvidíš, že to tak jednou bude, ale chce to čas… Možná to tak nedopadne jen kvůli argumentaci senožroutů a jejich bilbordům. Ale zejména to bude levnější pro producenty masa. Vlk se nažere a koza zůstane celá…

            0 0
            • Man  

              nechcem ti kazit naladu, ale geneticka manipulacia s rastlinami uz nejaky ten rok funguje. dobru chut :-)))

              0 0
              • senožrout  

                No a právě ty geneticky modifikovaný rostlinky se dávají do levnějších masově prodávaných uzenin jako plnivo. Jedna moje známá je potravinářská inženýrka. Od tý to vím. Vegetariánský žrádlo je speciální potravina a vůbec ne levná ani anonymní. Tam si výrobci nedovolí dát modifikovaný věci, protože těch lidí, co to kupujou není tolik a jejich odliv by velmi pocítili. A z principu jsou to lidi, kteří se velmi zajímají o to, co jí.

                0 0
                • sasafras  

                  Tym by som si nebol taky isty. Nedavno sa prevalila aferka v Polsku, kde farmy na produkciu „ekologicky nezávadnych“ potravin pustali do obehu ptraviny s niekolkonasobne prekrocenzmi hodnotami dusicnanov a inych skodlivyn.Dobru chut!

                  0 0
                  • senožrout  

                    No, to je jeden ******* a ten se provalí. Tím spíš si ostatní uvědomí že jim všechno neprojde. V normální produkci jsou průsery taky. Viz louh v pivu atd…

                    0 0
                    • sasafras  

                      No ano, ale toto mala byt produkcia ovela vyssej „kvality“ nez bezne druhy potravin a urcite aj s propagandou, a aha ho!Tak to chodí.

                      0 0
            • Volf  

              Já si nemyslím, že je toto evoluce. To je pouze naprosto nesmyslný polidš?ování zvířat v posledních několika desetiletích. A před nějakými 100 lety byla zvířata zdrojem levné práce a potravin. Ještě pro mojí babičku bylo nemyslitelný, aby byl pes jinde jak na dvoře no a dneska jsou psí hotely, psí kadeřnictví, spolky na ochranu zvířat no a na druhou stranu umírá spousta lidí hladem v Indii třeba jen proto, že určité náboženství zbožnilo krávu.

              0 0
              • Otaku  

                uff s Indii jsi totalne mimo: „Na jednu jednotku živočišné bílkoviny se spotřebuje 8 až 15 jednotek bílkoviny rostlinné. 2 ha orné půdy uživí 1 konzumenta masa, nebo 14 vegetariánů, nebo 50 veganů. (V ČR se každoročně zhruba 75 % úrody stává krmivem – obdobně je tomu téměř u všech ekonomicky silných zemí.)“

                0 0
                • wroum  

                  ale ta krava tam vlastne konkuruje tem nebohejm lidem co nemaj nic do huby. kdyby sezrali tu kravu tak nemaj hlad a este zamezej tomu aby jim krava do budoucna konkurovala.

                  0 0
                  • Otaku  

                    Lidi jsou sobci, ty snad resis kdyz jis treba tunaka, ze nejakej chudej africkej rybar hladovi protoze rybarsky lode z evropy vylovili mistni hejna ryb? Stejne nekdo v Indii, co ji hovezi neresi ze kvuli jeho steaku nekdo nema co do huby. A bude hur..

                    0 0
                    • sasafras  

                      To ale nieje otazka stravovania. Co si myslis Otaku, hladujuci by si dal radsej psenicne klicky, alebo chlieb a salam?

                      0 0
                    • Luka  

                      Jen drobnost: V INDII JSOU KRAVY POSVATNE!!!!!!! a fakt je tam ji hodne malo lidi… maximalne pristehovalci. Stejne jako muslim nikdy nesni prase, tak hinduista nesni kravu!

                      0 0
                • Volf  

                  Tyto poučky si můžeš přečíst kde chceš. Já jen jak chceš dělat rostlinnou výrobu bez živočišný. To na to pole budeš vyvážet vlastní žumpu? Nebo budeš používat umělý hnojiva?

                  0 0
              • Luka  

                Jeste poznamka,… tak kdyz vynechame kravy, prasata… co papat hmyz, je ho spousta, dost vyzivny… pokud vim, v asii se ji peceny kobylky atd… treba se to uchyti u nas… ehm.. ma kobylka oblicej? Muzou ji dat na billboard en-face aniz by to vydesilo kolemjdouci? Jak by ji asi namalovali s tema smutnejma ocickama???

                0 0
                • Bobo  

                  Já mouchy žeru, sice ne dobrovolně, ale jezdím s otevřenou hubou a ono to tak nějak samo. Blééé. Dřív se říkalo, že nelítají pečení holubi do pusy, ale na syrový masařky to asi neplatí.

                  0 0
            • RomanH  

              Ja Ti tam jen libovy a svickovou. Takove vypecky se zelim nebo pecenej bucek, to je lahudka. Jenze to vy SENOZROUTI nepochopite :o)

              0 0
        • Man  

          pokial viem, tak ziadny pasik z Hornej dolnej este oficialne pisomne neprotestoval proti tomu, ze do tych jitrnic pojde, takze nemame co riesit. Ja hovorim len o tom, ze masozruti nevyvijaju natlak na senozrutov, aby tie ubohe rastlinky nejedli, pretoze sa nemozu branit a je to neeticke a boli ich to a okrem toho su plne dusicnanov…, ale opacne sa robi velka kampan.

          0 0
          • senožrout  

            Asi to bude tím, že pašíka z Horní dolní doposud nenapadlo, že by si mohl najmout právního zástupce k lidskýmu soudu. Ale není všem dnům konec :-). A jakmile se z toho udělá kauza pro média, …to bude tóčo :-). Rostliny jíš většinou v nějaký uzavřený vývojový fázi. Zrno, plod. Ten by třeba pokud ho nesníš nebo neuděláš ze slivky slivovici shnil :-).

            0 0
            • wroum  

              zatimco to prase samo nikdy nechcipne? svestku taky sezeres ze stromu a necekas az spadne na zem.

              0 0
            • Man  

              vidim to tak, ze by si si mohol nejakeho opusteneho pasika cakajuceho na smrt zozratim zobrat domov, naucit ho trosku na biku a mozete jazdit spolu maratony. mozno by si bol aj na TV Nova v hlavnom vysielacom case. len bacha, aby si pasik nenajal naozaj nejakeho pravnika a vydrbu Ta z domu…:-)))

              0 0
    • mosquito  

      uplne bez masa to nejde, ikdyz preferuju ryby a kure pred veprovym a hovezi nejim vubec

      0 0
    • davevi  

      k obídku 15 dkg poličanu a to byla dobrota :-))

      0 0
      • aku  

        Pche tak to ja sel do jogurtu a ukrutne lituju to ze sem si nevzal to uzasne moravske uzene o pult dal. Ach jo

        0 0
      • radek z BF  

        teplá sekaná… :-)

        0 0
        • fousac  

          v sekany moc masa nenajdes.. :)

          0 0
          • Standa  

            Jsem vitarián – jím naprosto vše ale pouze syrové.Nikdy mě nezajímal žádný vědecký výzkum v oblasti stravování,co jak funguje v těle,jaké jso bílkoviny,ami­nokyseliny atd.VŽDYCKY JSEM POSLOUCHAL POUZE SVOJE TĚLO.Je mi 36,jsem naprosto zdráv.Nikdy mě nechytají křeče,nikdy jsem nepoznal co je to zakyselení organismu. Nechci tu propagovat syrovou stravu,pouze odpovídám a mám ze sebe opravdu radost.Trošku je mi líto,když si přečtu v některém příspěvku,že má někdo astma,druhý si musí vzít léky na alergii-je to škoda když se toho všeho při troše vůle dá lehce zbavit do třech měsíců.Na to ale musí přijít každý sám. Měl jsem to však oproti ostatním určitě ulehčené-děda se narodil 1907-ve 2.Sv válce v koncentráku dostávly občas namočené hobliny atd.Od té doby jí děda pouze syrovou stravu.Je naprosto v pohodě.Mému otci je 67 let.Čtyřikrát týdně má dvoufázový trénink,v sobotu a v neděli chodí na fotbálek.Proto je pro mě tato strava jediná správná cesta – nemyslím tím snad jak se dožít vysokého věku – ale především v jaké kvalitě.Když se podívám na dědu a otce můžu říct,že toto je kvalitně žitý a prožitý život bez jakýchkoliv zdravotních potíží a duševního stárnutí.

            0 0
            • ivano  

              A to ješ aj surové maso? A kde sa stravuješ? Keď ideš do menzy alebo do restaurace na obed, co si dáš?

              0 0
              • RomanH  

                No ja si tatarak obcas taky rad dam, ale ze bych musel jist vse syrove… Ale kazdymu podle jeho potreb a chuti.

                0 0
              • Standa  

                Surové maso nejím,nemám k tomu jediný důvod.Omlouvám se,mám dost práce na to abych se mohl dlouze rozepisovat,ale jestli tě to trochu zajímá koukni třeba na http://www.vitarian.cz

                0 0
            • RomanH  

              A co slivovice nebo pivo, to patri kam ?

              0 0
            • vlty  

              jo tataráček, ten já můžu, pěkně vostrej, nahusto na očesnekovanou topinečku trošku posolit… vychlazenou plzeň k tomu… uááááááá musím si je brzo udělat!

              0 0
              • aku  

                lidi neblaznete. Kdo to ma cist. Jezis ja musim do obchodu aspon pro nejaky pisingr jinak se uslinim

                0 0
            • enjoy  

              promin,nechci rejpat,ale to ze si nikdy nepoznal krece ani zakyseleni organismu znamena jenom to ze sis nikdy nedal poradne do tela:-)

              0 0
              • Standa  

                Tak trochu si rejpnul do mé ješitnosti takže ti odpovím.Nebudu ti zde psát kolik toho fyzicky vydržím,jakých jsem za svůj život dosáhl úspěchů ve sportu,především v běhu na lyžích-tak moc ješitnej nejsem a takový ego nemám.Vezmu to ale z druhé strany.Dej si od teďka třeba 14 dní půst,pak dalších 14 dní na urině,potom začni postupně zeleninovými š?ávami a přidávej hlavně zelenou stravu-nejlépe divokou-kopřivy,bodlá­ky,pampelišky atd. Zkus to TY alespoň tyto dva měsíce.Pak si dej svůj obvyklý trénink a napiš mi jestli tě pálej nohy a chytaj křeče.Já samozřejmě nevím v jakém je teď tvoje tělo stavu,ale vím,že když ho vyčistíš a budeš mu dávat jen to nejlepší palivo určitě nebudeš trpět zakyselením organismu a určitě budeš kousíček dál i po duchovní stránce – třeba pak už nebudeš nikomu psát,že si asi nedal ještě nikdy pořádně do těla.

                0 0
                • Air  

                  myslim, ze tech 14 dni pustu a 14 dni na zeleninovych stavach uz by kazdej nevydrzel… natoz jeste 14 dni na urine :) je to docela sila. Ale cetl jsem vypovedi lidi, kteri se lecili 30 i 45 dennimi pusty a urinoterapii a vylecili se z nemozneho…

                  0 0
                • enjoy  

                  muzu ti rovnou rict ze to nikdy zkouset nebudu…,mozna tak kdybych mel rakovinu a byl zoufalej.nezlob se,bude to znit detinsky tyhle moje poznamky,ale kdyz si nikdy nepoznal zakyseleni atd… tak to musis byt ve vsem mistr sveta,protoze bys vydrzel proste vsechno,nic by ti nebolelo atd. cili je to blbost a asi sis opravdu nikdy do tela nedal,to je jediny logicky vysvetleni,nezlob se na me.

                  0 0
          • radek z BF  

            fousac: vsak taky jo, sekanou k vegetarianstvi :-))))

            0 0
    • Roman  

      Občas slyším, že jsem vůl, nebo hovado – znamená to, že jsem vegetožravec? :o)

      0 0
    • Tommy  

      Teda, taky sem měl jednou záchvat a vegošství zkusil – asi půl dne. Jen lituju toho, že třeba není šunkovej květák, možná bych ho taky jed :-)) Jím absolutně všechno, kromě brambor s tvarohem…

      0 0
    • pepan  

      No, já sem. Reakce masožroutů jsou jako vždy, ty jediné správné. Když se o této mé (jak někdo napsal úchylce) jenom zmíním, okamžitě mají masožrouti starost o moje zdraví. Něco mi musí chybět, nemůžu tělu odpírat jeho přirozené potřeby apod. Už to neposlouchám, ale mám permanentně pocit, že se musím každou chvíli rozpadnout. Maso nejím z důvodů etických a už asi méně ze zdravotních. Woni totiž ty zviřátka nemají možnost volby, víte kluci a holky? V koncentráku se a v koncentráku ho taky zavraždí. Je to tvor, stejně jako člověk a kvůli tomu, že ostatní osadníci této planety nemají ambice všechno kolonizovat, sežrat, vytěžit, vykácet apod., tak PÁN TVORSTVA určuje kdo přežije a v jakém počtu. Samozřejmě spravedlivě! Mimochodem, kdo si v přírodě neuloví konzumovaný kus masa, nazývá se MRCHOŽROUTEM. Ale takový rozemletý kulky, kůže a wocásky s kořením a hořčící…no možná zajdu do udírny…? Jezte kromě žaludku taky mozkem, – prosím.

      0 0
      • JirkA  

        To bych rad vedel, jak se ji mozkem?

        0 0
      • Air  

        jo jo, jsme na tom podobne, akorat ja zanechavam raznejsi omezeni masa (mozna az k vegetarianstvi, resp. budu jist jen ryby) az se odstehuju do svyho, protoze doma by to fakt nepochopili, takze radsi drzim hubu. A ze stejnych duvodu, ani o tomhle neprispivam sem a ani se uz o tom asi s nechapajicima masozroutama hadat nebudu, protoze to vysvetlovani me nebavi. Taky nemam rad citove vydirani a proto at se kazdy rozhodne sam. Nebudu nikoho z niceho obvinovat. Maso mi sice chutna (a dost),ale potlacuju v sobe eticke zabrany v jeho pojidani (jim, co mati nebo babi uvari a nebudu si vymyslet), ale chci to minimalne omezit. Minimalne totiz neni zdravy jist denne maso! A to Vam masofanatikum rekne kazdej rozumnej doktor. 1–2× tydne pro organismus bohate staci (kdyz uz to teda podle klasicke mediciny „musi“ byt). U nas je to s masem jako s chlastem – alkohol v malem mnozstvi je lek a tak jen trosku pijeme nad miru – a jsme nejvetsimi konzumenty piva na svete… Masa je potreba a tak se ho cpeme jak prasata.

        S tim koncentrakem jsi to vystihl presne. Zaludek jako hrbitov je fakt prilis silny slogan. Ten koncentrak ve kterem ziji ale naprosto presny (slepice se napr. cely zivot v tom boxu ani neotoci). A kasli na ostatni, protoze jsou kecy, ze maso nenahradis. Videl jsem dokonce jak v nejakem dokumentu o vegetariantsvi nejaky doktor – vegetarian (mozna to byl dokonce farmaceutik ci co, uz nevim presne), ze VI ze se maso da nahradit a ty populisticke kecy uz neposloucha a nenecha si to vyvratit.

        Presne jsem cekal, jak se tato debata zvrhne. Docela me zklamali nekteri omezenci (nejvic me prekvapilo ze i jedna prispivajici holka umi byt takovy cynik), kteri se jeste tem utrapenym vyrazum zvirat vysmivali… Kazdy jedna, jak je mu vlastni. Mozna to bylo v afektu, ale s takovyma lidma se nemam o cem bavit.

        0 0
        • cabbage  

          kdyz vam de o etiku tak vite o tom ze i rostliny registruji pozkozeni a vlastne citi bolest? to byste opravdu selektovali kdo si zaslouzi zit a koho muzu utrhnout? to ze masná zvireta travi zivot v koncentrakach se mi taky nelibi ale co kytky na poli a ve skleniku- to taky neni prirozeny. mimochodem mam podobnou uchilku jako vy- sem antifruktian(eticky duvody nehledej).

          0 0
          • Air  

            Nechtel jsem tady zabihat do filozofickych debat, kazdopadne o tomhle jsem taky premyslel. I rostliny citej bolest, ale o tom uz jsem tu fakt nechtel psat. Protoze jsme preci jen na B-F, ja se tu k tomuto tematu vlastne nechtel vubec vyjadrovat ale nakonec jsem stejne neco napsal… ale pouze jako reakci na to co se tu vsechno objevilo. Fruktarianem se ale asi nestanu :) Aspon ale nechci podporovat „vykoristovani“ zvirat prave ve zminenych „koncentracich.“ Nebudu se jeste smat utrapenym vyrazum v jejich obliceji. Cos napsal s tema sklenikama az tak nesouhlasim, protoze rostliny preci jen vnimaji predevsim svetlo, tmu, teplo a chlad. A pestitele z vlastnich zajmu je napr. nemuzou namackat tak, aby se jim nedarilo, protoze by nevyrostly, nemely dost zivin. (Ale mozna to tak taky v nekterych pripadech neni, nejsu zemedelec:) Kazdopadne jim davaji mnohem idealnejsi podminky nez dava vetsina chovatelu zviratum. U chovu nekterych zvirat na maso vsechno jedno – hlavne kdyz slepice nosej vejce, kravy doji mleko a ostatni dobytek pekne pribira na vaze. Videls nekdy jak se vozi z Ruska zivy konsky masicko na trhy zapadni Evropy? Zapadaci totiz chteji cerstvy konsky maso… Az zas pojede nejaky takovy dokument, tak na to mrkni. Je to lidsky hyenismus. A tohle podporovat nechci. Dalsi vec je, ze kdyby si kazdy mel to svy zvire vychovat a zabit pred tim, nez ho sezere, tak bys videl kolik by tu bylo vegetarianu! Podotykam, ze jsem z venkova a nejsem mestacek :) A nejsou tu jen eticke duvody, ale i zdravotni. Proste neni zdravy se furt cpat masem. Vidim to na lidech v mem okoli. Rakovina tlustyho streva… klasicka nemoc, ktera postihuje obrovske mnozstvi lidi (CR je celosvetove na 1. miste), hadej co je nejvetsi pricinou? Cpem se masem jak hovada, to pak zahniva v tlustem streve a vznikaji z toho nadory… (zjednodusene receno) Ja chci maso minimalne omezit (jak jsem napsal ne pouze z etickych duvodu), mozna ho prestanu jist uplne. Protoze vim, ze ho jist nemusim a nebudu nijak stradat.

            0 0
      • Volf  

        Myslím si Pepane, že jsi typickým příkladem toho, že neexistuje vegetariánství, ale vegetarianismus.

        0 0
    • malko  

      By mě zajimalo, jak je to s tim vegetariánsvím a s dětskou výživou…Jestliže není ( a teď to netvrdim 100 %) tato výživa vhodná pro správný vývoj díděte, proč by měla být vhodná pro dospělého člověka ????

      Jinak si myslim, že jim docela zdravě…Zrovna jdu večeřet moje oblíbené jídlo… Kakao s rybou…dobrou chu? :-)

      0 0
      • kankrlicek  

        Zdroj nevím, a hledat ho nebudu: Dítě v určitém období svého vývoje potřebuje pro optimální rozvoj mozku jednou týdně maso. Ne tedy ke snídani salám, ke svačině housku s (tzv.) šunkou, k obědu nějakou flákotu a večer zase salám. Dospělý člověk maso ke svému životu nepotřebuje, ale je to složitější – musí o tom, co jí, vědět hodně, aby jeho strava byla vyvážená. Pro lidi, kteří jedí vše – tedy i maso: Opravdu vaše strava je vyvážená?

        0 0
    • senožrout  

      Tady jeden…, se hlásím. Dokonce Senožrout :-). Vegetarián jsem tak od roku 1992. Maso nahrazuji rostlinnou bílkovinou. Necítím, že by mi chybělo. Necítím se slabým nebo bez energie. Maso mi už ani nechutná. Prostě, pohoda bez masa…

      0 0
    • dancing dog  

      jím vše, ale když je na výběr, snažím se maso nejíst, případně jen ryby či drůbež. Ale ne zdravotních důvodů, čistě jen proto, že je mi těch savců,žijících a zabitých jen proto, abych se nažral, fakt líto…

      0 0
      • norman  

        Nežvaň nesmysly! Chceš mi snad tvrdit, že to prase na grilu co jsme u tebe sežrali bylo uplácaný z cuket a sojóvýho granulátu?

        0 0
    • KOMOÒ  

      Se taky hlásim,ikdyž výjmečně nepohrdnu lososem nebo tak. Ze zdravotních i etických důvodů,nevadí mi až tak že to zvíře zemře(to nakonec každý),ale jak žije a jak je zabitý.

      0 0
    • mastihuba  

      dycky když mám doma hoknu se zabíjením králíků tak nad tím vážně uvažuju :)

      0 0
    • drtyc  

      prilezitostne… dneska to treba vyslo, ale zeleninu jsem nevidel ;-)

      0 0
      • hribik A1  

        vegetarianstvo po nasom – vyprazany syr, langose, buchticky, kolace, kremova torta, cokolada, majonezovy salat… :-)

        0 0
        • drtyc  

          a hranolky s tatarkou se taky pocitaj

          0 0
          • hribik A1  

            to patri k tomu syru :-)

            0 0
            • drtyc  

              ale teda s cim kombinujes ten vlasak (majonezovy salat) s tou cokoladou nebo kremovym dortem?

              0 0
              • hribik A1  

                aj tak sa da. a v ramci oddelenej stravy sa podava zemiakovy salat s majonezou oddelene na jednom tanieri, vyprazany syr oddelene na druhom tanieri, kremova torta je oddelena na dalsom tanieri a pivo je tiez oddelene v krigli :-)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.