• GrametS

    v sobotu mi odešli do věčných loviš? řadící páčky Shi Deore. Tudíž budu kupovat nový a ptám se:

    • řazení Deore nebo LX (XT dualy nechcu)
    • změna na SRAM páčky
    • změna na SRAM gripshift (s tímhle jsem zatím neřadil)

    Jaké jsou zkušenosti těch, kteří přešli mezi značkami?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Pritelkyne presla z gripshiftu na packy Shimano a na druhem kole na packy SRAM. Na GS si stezovala, ale oboje packy snasi dobre i kdyz je strida.

      0 0
    • slavekRM  

      V současnosti jezdím Sram Attack(GP) na který jsem přešel ze zdravotních důvodů, předtím Shimano Deora. Dle mého názoru jsou páčky lepší.

      0 0
      • Lister  

        Ja vozím současné deore páčky tak nízko k zemi, že i s nimy už teď občas podřazuju palcem. Systém u sramu mi tedy přijde lepší, nemusíš sundávat ukazováček z brzdových pák. Uvažoval jsem o nich, ale nakonec budu přecházet na gripy – jsou lehčí, jednoduchý systém(teoreticky mín závad, lehčí servis), můžeš řadit o kolik chceš a i ve stoje kdy na páčky mětšinou nedošáhneš.

        0 0
    • o.t.  

      já jezdím jak GripShift tak Shimano páčky (Deore), oboje bez problémů, ale kdybych si kolo stavěl sám tak si na na něj asi dám GripShift -je mi to sympatičtější ale ani vůči páčkám nemám absolutně žádnou výtku, takže jsem ti vlastně asi neporadil :)

      0 0
    • Daf  

      Myslim ze vychytany uz jsou oba systemy. Na packach je prijemny ze muzes mit sirokej tlustej grip. U gripshiftu je to pohodli uchopu trochu horsi.

      0 0
    • Pekáček  

      Používám už jen otočný rukojeti, na jednom kole Shorty 7.0, na druhým ufiklej Half pipe 7.0 staršího typu, obojí v pohodě. Vyber si tenčí (X7) nebo tlustější (X9) grip dle libosti, pokud do nich půjdeš. Na shiftech se mi líbí jejich jednoduchost a tvrdý krok, samotné pevné gripy mám tak dlouhé, že se ve sjezdech nemusím držet těch otočných.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • sraldo lattrinny  

      Jezdím oboje XT´02 a Sram 7/9 oboje v pohodě jenom po přechodu mám chvíli potíže. Oboje řazení je intuitivní a má svá pro i proti.

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Gripšift vot Sramu už nikdy. Mam tak 2 do roka. Je to samá umělá hmota a pak se to vevnitř pokaždý ulomí. Vozil jsem Sram MRX+

      0 0
    • confido  

      Cau, mam zkusenosti s gripem , packama shi a dualem.Nejvic mi vyhovoval grip , ikdyz uz rok vozim xtr dual.Akorat sram neni az tak kvalitne zpracovanej, prehazku(sram 9.0) sem urval tak 3× do roka a u grpu se mi urval ten ukazatel, kterej ukazuje co mas zarazeny.Na novym kole pudu asi do gripu nejlip v kombinaci s xtr prehazkou.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.