• JoeBlack.1

    Máte podobnou zkušenost jako já? Sypu si to z kopce 75m km/h a najednou mi bouchla moje přední michelinka.Nechápu jak se to mohlo stát,měla jen 15 tis.km.Stočily se mi řidítka a já přes ně letím do kopřiv.Už ani nevím kolik salt jsem v letu udělal.V kopřivách byl patník.Trefil jsem přímo na spánek.Naštěstí i přes těch mnoho přemetů mi brýle zůstaly na obličeji ve správné poloze.A to mi zachránilo život.Tenká plastová nožička brýlí byla pojítkem mezi životem a smrtí.Hlava se mi o patník svezla přesně v místě nožiček a mě se nic nestalo.Domů jsem došel v šoku ale díky brýlím zdráv.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Tak to se mi jeste nestalo. V tom miste je prece helma.

      0 0
    • Volf  

      Ještě tu o Červený Karkulce, ta je taky dobrá.

      0 0
    • Daf  

      Nebylo by precijenom lepsi spolehat na helmu nez na bryle?

      0 0
    • vlk  

      tak to je drsný pád.To mě zatím brýle zachránili akorát párkrát oko.-Taková větvička ve vyšší rychlosti do oka by asi nebyla moc příjemná.

      0 0
    • mastihuba  

      z toho plyne pozor na michelinky. :) kdyby, kdyby, kdyby.....Přeju hodně podobnýho štěstí.

      0 0
    • vlty  

      už zase Jarine?

      0 0
    • vlk  

      Teď jsem znovu koukl na tu rychlost co jsi psal 75 km/h.Tak to ti teda nevěřím z takové rychlosti na patník a zachránily to brejle?

      0 0
      • JoeBlack.1  

        no nevím jak se to stalo ale comp nelže.asi ty kopřivy měly velky kmeny.a taky mám dobré brýle.

        0 0
        • RomanH  

          A stejnou IP jako Jarin, Hujer Ovoce Zelenina atd. ze ?

          Admineeee :o)

          0 0
        • Manas  

          No, ja jednou vypadl z okna ze 3m na hlavu … nastesti jsem mel kulicha s bambuli a ty 4cm zdvihu me uchranili od otresu mozku. A taky mel fleece vlozku, coz jak jiste vsichni vedi, je perfektni tlumic narazu. Ale jen zapocena …

          0 0
          • Pá-dlista1  

            V Liberci na zimu sundavaj integraly a nasazujou kulichy. Sice to neschvaluju, ale je to znama vec.

            0 0
            • Manas  

              Ale nezapomen ze maji Fleece® vlozky. Samozrejme v kulichu.

              0 0
        • vlk  

          tak nevim máš tam napsáno 75m km/h. co si o tom mám myslet.nemělo to být 7,5km/h ?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To by slo prezit. Pri padu na hlavu se prej umira od rychlosti 11km/h.

            0 0
            • enjoy  

              a nepletes si to nahodou s airbagem?:-)

              0 0
              • Mamutt  

                ne-e, teď nekecá (nejezdil taky bez helmy??? ;)) Je to blbý ale je to tak, lidská palice moc nevydrží..

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To chces rict, ze jindy kecam? :) Jinak diky za zastani. My helmari ho mezi agresivnimi bezhelmozky moc nemame :(

                  0 0
                • enjoy  

                  a to zjistilo jak?jako ze poslali cloveka proti zdi v deseti kilometrovy rychlosti a po par mesicich se probral z komatu,tak rekli dobry,pridame kilometr… a ten uz to neprezil?no nic,nejak to urcite udelali:-)

                  0 0
                  • Jogador  

                    Hm, buď to jsou vlastní zkušenosti, nebo výpočet, je to dobrý příklad, jakou by museli mít ty nožičky pevnost, aby to vydrželo:)Vemte si to jako domácí ukol, a zitra si rekneme vysledek:)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      A to neni vsechno. Takove nozicky nemaji takrka zadne deformacni zony ani absorbcni schopnosti a nepohltily by energii narazu, takze by ses vlastne zabil o ty nozicky.

                      0 0
                      • enjoy  

                        ale tak on nerikal ze to napalil bokem hlavy promo do sloupku,ale ze jenom tak strejchnul bokem hlavy kdyz letel kolem.nebo jsem si to vykonstruoval?:-).se mi to uz nechce hledat.

                        0 0
                        • Jogador  

                          Tak si zítra udělej názornou zkoušku, ale dej pozor aby sis nepoškrábal brejle…¨:)

                          0 0
                          • enjoy  

                            hm to ne,ja svejm relaxum zas tolik neverim:-).a navic neznam moc mist kde bych to rozjel na takovou rychlost a navic tam byl i patnik:-)

                            0 0
                            • Jogador  

                              Na horákovi? No, zkus zkočit skolem z nuseláku, ta rychlost dole by možná i odpovídala, a místo patníku můžeš použít krokev tech objektu co jsou dole, a relaxum bych veril, to zkus:)

                              0 0
                              • enjoy  

                                ale tak jsou mista,ale musely by byt uplne prazdny a musel bych moc moc slapat:-).a taky ten velociraptor a z-max…:-)

                                0 0
                      • Volf  

                        Ono to může být i jinak. Předpokládám, že zlomenina lebky není příčinou úmrtí při úrazech hlavy. Umřeš buď na otok nebo poškození mozku. Pokud se nemá co poškodit, nebo co otýct, tak tě klidně zachrání nožička od brejlí.

                        0 0
                        • Manas  

                          To bych docela veril ze mu nema co otect … Jen nam nerekl ze pri odrazu hlavy od patniku se ozval jakysi duty zvuk.

                          0 0
                  • Mamutt  

                    Celkem běžně se dělají podobné „zátěžové“ testy lámání kostí, jako u průmyslových materiálů (větší výdrž duté trubky a podobně). Hledal jsem to kdysi přes yahoo.com do školy, ale už si tu adresu, kde toho jinak bylo docela dost nepamatuji.. se kdyžtak podívám doma o víkendu..

                    0 0
                    • Mamutt  

                      Pro SM detailisty: testy se provádějí na zvířecích kostech MRTVÝCH zvířat.. i když bych dokázal vybrat pár jedinců vhodných na 100% živé testování ;)

                      0 0
        • Manas  

          Predpokladam za ty koprivy byly 3m vysoky, 5cm prumer stonku a bryle byly ty svarecske, s kuklou … to mi pak dava jisty smysl.

          0 0
    • Man  

      Tipujem to na Pepu z Depa, len nevie prelozit Depo do angliny.

      Urcite to boli bryle a nie satek?:-)))

      0 0
      • myscho  

        75 km/h no pri tom by mu mozno nepomohla ani prilba ale tu treba mat vzdy. to mozu zacat robit crash-testy okuliarov

        0 0
        • JoeBlack.1  

          hm koukám že tady jsou samý machři co jezdí s integrálkama po městě.asi nikdo z vás pořádně neboural když máte takové hloupé řeči.

          0 0
        • Man  

          Pepazdepa je znamy odporca kokosiek a milovnik satkov (to len pre upresnenie).

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Uz to vidim. Bocni naraz. Tester si nasazuje bryle, stoupa si na znacku, kamery se rozbihaji a zkusebni vuz Liaz se rozjizdi. Odlesk svetel od skel je oslepujici. Uz se zveda vitr ve zkusebnim tunelu a tu se ozve rana. Ridice Liazky vystrihavaji hasici ze zdeformovaneho nakladaku jehoz trosky se obtocili kolem na znacce stojiciho testera. Tester si sundava bryle. Maji poskrabane sklo a ohnutou nozicku. Putuji do laboratore a tester si nasazuje dalsi ocislovany vzorek bryly Mojave… :)

          0 0
      • Volf  

        Pepa byl asi z lokomotivního depa, takže bych to přeložil asi jako locomotive depot, engine house nebo shed house popř. jako depot.

        0 0
    • Focus  

      No, tak že si jel 75 ti moc nevěřim, ale budiš. 15 tisíc kiláků na jednu michelinku je taky dost, zajímalo by mě, jak vypadá ta zadní. Kdyby si ten patník trefil přímo na spánek, neodjížděl bys v šoku, ale v sanitce, v lepším případě. Plastovou nožičku brejlí zlámeš v prstech jedný ruky, pojítko mezi životem a smrtí je tvoje fantazie. Pokud máš ambice jezdit 75 a nevozíš helmu, seš klasickej dárce orgánů. Takže místo fantazírování si běž koupit helmu, ta ti ten život může doopravdy zachránit :)

      0 0
      • fousac  

        kde jsi prisel na fakt, ze nemel helmu???

        0 0
      • JoeBlack.1  

        nejsem závodník abych jezdil v dresíku a v helmičce.rád se prostě projedu a 75km se mi nestává každý den.asi jsem přecenil svoje schopnosti a jsem natolik chlap že to uznám,ale chtěl jsem tím říct jak neuvěřitelný příběh se mi s brýlemi přihodil.to je všechno vy chytráci.

        0 0
        • vlty  

          opravdu neuvěřitelný příběh…

          0 0
        • Focus  

          Hele já si ti nechci nějak posmívat nebo tě ztrapňovat, ale ber to jako dobrou radu a helmu si kup. Vůbec nejde o to, jestli jsi nebo nejsi závodník. Kdybys byl, dávno bys jí měl, protože snad na všech závodech je povinná. Ale i na cestě za městem se může cokoli stát a příště můžeš ten patník opravdu trefit.

          0 0
      • Brouk_Pytlik  

        Dárce orgánů?? :-))) leda tak do sekaný nebo jitrnic. Šikovně ukrytej patník dovede udělat paseku :-)).

        0 0
    • J.A.V.  

      Ježíš, to je ale exportní vemeno.

      0 0
    • Duff  

      Až do této chvíle jsem si zde jen četl, ale toto mi nedalo a musel jsem se zaregistrovat. Lidí jako jsi ty znám spoustu. Jejich stodváci jim lítaj přes dvěstě, na XC dali náhodou desetimetrovej polet a v pohodě ho ustáli, dali si patnáct piv a zmlátili pět hodně nabušenejch vyhazovačů na zábavě a stovky dalších zaručenejch historek, u kterejch je zrovna nikdo známej neviděl. Nechápu jak vám tohle může pořád někdo žrát. Jestli je to celý myšleno jako vtip, tak mám dlouhý vedení a omlouvám se.

      0 0
      • Thidney  

        klid, hele mladší bráška /12let/ v létě přijel z lesa, oči navrch hlavy a celý rodině vykládal, že když odpočíval a ležel na zemi z křoví vyběhla 12-ti metrová srna. Po dlouhým smíchu a ještě delším dohadování, zahrnujícím měření výšky domku pásmem /8m/, různé přírodopisné encyklopedie snížil výšku srny na 6m a pod ní nešel. …no nic v zimě to skusíme znova… docela jsme se pobavili

        0 0
        • Focus  

          My se jednou dostali do podobný debaty o tygrech :) A mezi dopělýma lidma. Taky sme se pobavili, ale ještě dneska by mohlo tohle téma vzbudit vášně :)

          0 0
        • Stax  

          rofl

          0 0
      • Bunda  

        MOžná, že mi to ušlo, ale nevšim jsem si, jakej to byl patník: všichni maj na mysli ten betonocej hranol, ale on to byl ve skutečnosti ten plastovej s odrazkama, jak se to používá jako poštovní schránka…No a při tý kolizi se o sebe otřely jen 2 plasty!

        0 0
        • Pá-dlista1  

          … a ten moudrejsi ustoupil :)

          0 0
        • Brouk_Pytlik  

          Aby to nedopadlo jak ten vtip od Urbana – jak tam stojí ve dveřích chlap, místo oka reflektor a v hlavě řidítka – srazil ho moped :-))

          0 0
      • JoeBlack.1  

        nevím co je na tom tak neuvěřitelného.je to tím že jste to nikdy nezažili a já mám tu smůlu že se mnou nikdo nejel.Helmu mám ale ne takovou tu polystyrenovou šlupičku ale starou dobrou koženou s páskama. kdybych tu neměl tak mě asi ani ty brýle nezachrání.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Prestan, prestan nebo se pocuram :oooo

          0 0
        • JoeBlack.1  

          gratuluji první kolo testu inteligence cyklistů skončilo.Právě jste se zůčastnili průzkumu ministerstva dopravy o návycích v užívání cyklistických doplňků,zvláště přileb.Byli jste zařazeni do poslední šesté nepostupové kategorie a tudíž se nezůčastníte letního poznávacího jednodenního zájezdu po poúrazových odděleních pražských nemocnic.

          Děkujeme MD ČR

          0 0
          • Bunda  

            Tak ještě pozdravuj Standu a jeho kumpány. Oni by potřebovali jezdit bez brejlí, aby jim ty plastový nožičky nemohly pomoct od úrazu na hlavě ;-)))

            0 0
            • Manas  

              Hele nic proti, ale oni uz davno po urazu jsou. Nekterym bylo nutno v dusledku pooperacnich komplikaci provest pokrocilou lobotomii. Proc myslis ze Zeman mel sklopenou hlavu kdyz mluvil. No, mel v hlave desticku ale bohuzel chirurg Dr. Boleeto se spletl a misto titanove vlozil omylem olovenou. Odtud take prameni nazev akce Olovo. Vsechno souvisi se vsim :)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.