jak dlouho udrzi Camelback teply caj?

27 nepřečtených
  • diky

    0 0
    • Karlos009  

      to je dost neúplná otázka. v jaké zimě? –10? Čemu říkáš teplý? když si spálíš hubu? nebo vlažný? Já v zimě vozím cammel pod bundou a když to odhadnu okolo nuly, tak: spálení huby 1/4hodiny, dost teplý 1/2hod, vlažný 1,5hod. A fouknu vždy trochu zpátky aby mi nezamrz v hadičce. Stačí?

      0 0
    • dejwak  

      jak teply caj tam vubec lejete? Aby to vydrzelo?

      0 0
      • RUMcajs  

        85–90C, a vaku se nic nestalo

        0 0
      • martin_bakov  

        vak proplachuju behem cisteni varici vodou (nechavam ji jeste chvili odstat odhaduju tak 90C ze muze mit) a v poho

        0 0
    • Vojtíšek  

      V zimě –10–0°C ho vozím pod bundou a vydrží teplý i 4 hodiny, když ho tam naleju vařící. Hubu jsem si ještě nespálil, v hadičce ta dávka na pití vždycky akorát vychladne.

      0 0
    • BB  

      nezapomeň na to vyfouknutí, jednou jsem si tkhle zkazil zimní švih, po půl hodině jsem se napil, nevyfoukl a za dalších 15 minut hadička zamrzlá. To vyfouknutí je taky trochu blbý, postupně ten camel nafukuji, jak balón a tlačí do zad.

      0 0
    • RUMcajs  

      Mám Camelback Unbottle a vozím ho v báglu od Authora.

      Když bylo venku 5 stupňů, tak mi 1,5L čaje kterej jsem tam lil při teplotě 70 stupňů za 2h připadal teplý na cca 25–30 stupňů.

      Hodně důležitý je dobře izolovat hadičku. Nejde jen o to, že pití v ní může zamrznout, ale taky o fakt, že kapalina vodí teplo a tak se ochlazuje i obsah vaku.

      Můžeš použít buď originál neoprenovou za cca 250Kč, nebo si sešít vlastní z neoprenovýho chrániče pod řetěz, pásku od županu, nebo z králičí kůže.

      Koženej návlek ti zaručeně neprofoukne a při těch 5ti stupních se teplota v hadičce za 15min nesníží z 50ti na míň jak 25. (zkoušeno na silnici při 25–30km/h)

      Taky by mě zajímalo, jak moc teplou tekutinu můžu do vaku dát, aby se neroztekl. Měřili jste to někdo?

      0 0
      • jecnak  

        To me docela zaujalo – koupim si delsi hadicku, na ni si udelam z kralici kuze izolaci, za jizdy parkrat omotam kolem krku a mam fajn salu i s vyhrivani :-))

        0 0
        • Robo  

          A když přidáš oběhové čerpadlo pro vnitřní cirkulaci, tak to nemá chybu :-)

          0 0
    • kimi  

      Do rezervoáru liju čaj tak 80°C. V –5°C je 1. hodinu horký, 2. hodinu teplý, 3. hodinu vlažný. Zamrzá jen tekutina v hadičce,

      0 0
      • RUMcajs  

        Dneska jsem skusil 95°C, a vak to vydržel úplně v pohodě. Máš na hadičce nějaký návlek? A za jak dlouho si „spálíš hubu“, když si 2× cucneš, jestliže je –5°C a naléváš tam 80C čaj?

        Tohle je zkušenost z pátku, venku –5°: Teplota nalévaného čaje – 85 až 90 stupňů. Po 30 min byli možné jen dva cucy, pak moc pálil. Po 1h možné 3 cucy. Po 2 h měl zbytek teplotu cca 30°C.

        0 0
    • racker  

      Velmi zajímavá zkušenost ze včerejška – horký nápoj=změklá hadička! Pokud budeš lít do vaku opravdu horké pití, zkontroluj si, jak na tom nasunutí hadice je, nebo dopadneš jako já. Mokrá záda a zadnice, v tomhle mrazu to trvalo cca 25 km, než to jakž takž uschlo – velmi, velmi nepříjemné. Nikdy se mě to dosud nestalo a Camelbak používám už třetí zimu. Fuckt dobrej trik!!!

      0 0
    • Joseph de Sax  

      mně to obvykle vydrží do doby, dokud to nevychladne…

      0 0
      • vsn  

        to se moc nepovedlo.

        0 0
      • Qeex  

        kdybys ještě 2 roky počkal, mohlo to bejt k desetiletému výročí toho vlákna

        0 0
      • marco  

        Tada lidi děláte také něco jiného než se hrabete v historii X let zpět. OK nevznikají nová vlákna ale i tak já mám problém držet se aktivních témat v prvních 2 záložkách natož listovat kdoví kolik týdnů zpět.

        0 0
    • tonik666  

      Mám na Camel slepenou kapsu z bublinkové fólie jako izolaci a s tou vydrží tekutina teplá o něco déle. Levné a rychlé řešení.

      0 0
    • kucka7  

      četl jsem že Deuter má vak izolovaný

      0 0
      • Janouch  

        Camelbak ho ma taky http://www.camelbak.com/…way-100.aspx mam sice starší verzi, ale horkej čaj cca 85°C tam vydrží teplej cca 4 hodky teplej se rozumí že opravdu hřeje problém je na začatku pac je fakt horkej.. termoska to není ,ale i v lete je to příjemny se studenym pitím :)

        0 0
      • jonti  

        Ve vaku to docela drzi, ale zamrzne ti naustek, hadice a nepomuze nic. Ani vyfukovani neni 100%.

        0 0
        • Chiron  

          Tak Deuter má možnost dokoupit k vaku izolační obal. Případně druhou hadici, která je izolovaná, ale otázka je jestli nezamrzá náustek, každopádně jde koupit i neoprénový obal na konec té hadice. Takže camel má výhodu, že je to taková all in one řešení. Deuter je zase takový variabilní a imho líp se čistí.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.