• becis

    Ahoj,

    Snažím se sehnat adaptér z 180 na 203mm.

    Konkrétně potřebuji Shimano SM-MA-F203P/PM, nicméně všude mají jen tu novou verzi na dva šrouby.

    Já sháním ještě tu starou na 4 šrouby.

    Nevali se to někomu doma nebo nevíte kde ji koupit?

    Předem díky!

    0 0
    • Vilém  

      A je problem pouzit nejaky jiny +20mm adapter?

      0 0
    • nitraq  

      Sháníš tedy tohle?

      https://www.kupkolo.cz/…3-mm_z97260/

      0 0
    • kubad  

      Hope adapter typ H

      https://www.bike24.com/1.php?…

      0 0
    • becis  

      Ještě se zeptám. Když mám na vidlici Postmount na 180mm a vozím 203mm kotouče a poté koupím adaptér + 20mm bude to fungovat? Dají se použít nějaké podložky na ty zbylé 3mm nebo se musí koupit vyloženě adaptér +23mm ?

      0 0
      • kubad  

        jen technická – řešíš poloměr kotouče takže nejde o 23mm ale o 11,5mm

        a jdou případně použít podložky M6 co se dávají po šrouby

        ale nejrozumnější je koupit zrovna adaptér na 203mm kotouč

        0 0
        • Vilém  

          Neni to spis o 21,5mm?

          0 0
          • kubad  

            203–180 je 23mm , a poloměr tedy 11,5mm

            pokud jde ze 160 pak je to 43mm a tedy 21,5mm každopádně podložkama bude řešit případně 1,5mm

            0 0
            • Vilém  

              Myslel jsem to tak, ze ten adapter by mel byt 21,5mm, ptal se na adpter 23mm, takze 20 a podlozka.

              0 0
              • becis  

                Pravda, to že je to podloužkou vlastně jen o 1,5mm mě něnapadlo. Udělám to tak.

                0 0
                • Vilém  

                  M6 podlozka ma podle normy 1,6mm, takze by ro mel byt ideal.

                  0 0
    • LisourJr  

      Přidám se s dotazem – jaký je rozdíl mezi těmito dvěma adaptéry?? Jeden označen jako SM-MA-F203P/PM a druhý jako SM-MA-F203P/P

      Jsou zaměnitelné? Díky za info.

      0 0
      • Vilém  

        Ber radsi ten P/P. Odpadaji pak pulkulate podlozky, trmen sroubujes k adapteru a ne vidlici, tzn, kdyz bys to pretahl, tak znicis adapter a ne zavity v navarce na vidlici.

        0 0
        • LisourJr  

          To je docela dobrý poznatek, díky! :) Ten P/P už mám nachystaný až budu skládat nové kolo, jen mě zarazila informace, že existuje i ten P/PM tak jsem si nebyl jist, jestli nemám nějaký pro mě nevhodný.. ;)

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • JFB  

        Pozor na to – P/P je na na vidlici, která má úchyty na 160mm kotouč (bez adaptéru). P/PM je na vidlici s úchyty na 180mm kotouč (bez adaptéru). Adaptéry tedy nejsou zaměnitelné. Najít to na stránkách Shimana je porod…

        0 0
      • xtonda  

        Podle tabulky kompatibility nejsou zaměnitelné, jeden je na 160 → 203 mm a druhý je na 180 → 203 mm

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • sket  

      Potřeboval bych poradit. Na zadní kole mám 180mm kotouč a třmen je bez adaptéru přichycen rovnou k rámu.

      Jaký bych měl použít adaptér když chci použít 200mm kotouč?

      Domnívám se že tento SM-MA-F203P/PM

      ale trošku mě znervózňuje to F v názvu, nemělo by tam být R?

      0 0
      • Slavik  

        Dle Application table for adapter C-195

        je to SM-MA-F203P / PM

        0 0
      • PENE  

        U adapteru PM/PM je jedno jestli je predni nebo zadni. Muzes pouzit i adapter SM-MA-F180P/P2.

        0 0
        • lukec  

          Toto by mě zajímalo…Vzadu návarky 180 a redukce shimano SM-MA-F180P/P2 co bývvávávala vepředu. Mám si lámat hlavu s těma 1,5mm na průměru když chci kotouč 203mm? všechno v PM. Vím že to tak můžu vyzkoušet a uvidím, zda se mi to tam vleze. Jen se mi nechce do obchodu dvakrát.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.