Akční kamery nejen na biky 2024/2025

14 nepřečtených
  • snas89

    Dovolím si založit a sjednotit vlákno k akčním kamerám.

    Jsou tu už vlákna ke konkrétním GoPro, tak ať to sjednotíme a zároveň zaktuálníme, ne?:)

    V současné době vyšlo GoPro Hero Black 13

    https://gopro.com/…-master.html?…

    Na první pohled jsem si říkal fajn a jdu do ní (Mám 8). Jenže na ten druhý už to taková žádná sláva není. Vlastně pořád tne samý senzor jako v 11. Vychytávky jako nabíjení přes kryt za příplatek atd. Takže je klidně možný, že s příslušenstvím to bude za 20K.

    A pak tu máme DJI Osmo Action 5, které je za rohem.

    Současná verze 4 taky není špatná a podle recenzí má asi i lepší podání obrazu v tmavších podmínkách (takže např. v lese).

    A pak tu máme neduhy jako přehřívání, vypínání se apod…

    Na závěr ještě jeden tip na stříhací program Davinci Resolve a zmýho pohledu v podstatě nemá cenu v dnešní době dělat videa v něčem jiném (pokud nejsi profík a nemáš k tomu nějaký specifický důvod). Davinci má verzi z darma, kde jako začátečník jsi limitován jen výsledným rozlišením exportu (max full HD) a nejsou v tom pokročilé nástroje AI.

    https://www.blackmagicdesign.com/…inciresolve/

    Září 2024.

    Řešíte kameru? Do čeho půjdete a co od akční kamery očekáváte?

    Jaká má podle vás top obraz a jaká je nejspolehlivější?

    Jaká je nejlepší v poměru cena výkon?

    0 0
    • MirosPikos  

      V anketě jsem zvolil to, co reálně existuje – tedy OA4. OA5 je sice za rohem, otázka za kterým :)

      GoPro bych nepořizoval. Nevidím pro to jediný důvod. Možná bude za některých podmínek obraz lepší ale postprocessing drobné rozdíly dokáže vymazat. GoPro valí přes sebou problémy, které neřeší. To přehřívání, které si zmiňoval se týkalo DJI nebo GoPro? U DJI totiž tyto problémy nemám. U GoPro 10 jsem je měl. Opět nevím, jak jsou na tom novější modely. Mimo to délka nabíjení GoPro vs. DJI (nevím jak nové GoPro) ale starší se nabíjeli nesmyslně dlouho. Problémy s kartou. Když na ní byl trochu nepořádek, kamera se tvářila, že nahrává a doma pak člověk zjistil, že mu chybí celý den z Dolní Moravy. Tohle se mi u DJI nikdy nestalo. Nahrává dokud není karta plná. Když dám jinou kartu tak mi i řekne, že je příliš pomalá, ať zkusím jinou, že nebude dobře fungovat (nevím, jestli toto GoPro dovede).

      U DJI mi vyhovuje magnetický úchyt. Rychlý start. Rychlé nabíjení. Spolehlivost. Dotykový display s lepší odezvou (nevím, jestli se to zlepšilo u novějších GoPro). Podpora.

      OA5 bude trochu dražší jak OA4 ale i tak bych si počkal a postavil proti sobě DJI a GoPro. Na mě marketing moc nefunguje. Takže ta masáž, která přichází každé září ze strany GoPro. Youtubeři, kteří v drtivé většině natáčí waaau nic neříkající infantilní videa jak je nový Hero super, protože když budou dostatečně chválit, dostanou příští rok další HeroX+1 Black. Navíc kdo z těch lidí, co ty recenze dělá, použije kameru na kole? V lepším případě se projede někde po městě na nějaké hapině. Skutečně na kole to protáhne Remy a pár dalších. Navíc v poslední době se hodně tlačí 360 kamery jako je insta360 x4 nebo menší deriváty. Což taky stojí za zmínku. Myslím, že Vojta Bláhů něco takového vozí jako spousta dalších.

      Co se kvality obrazu týká, tak nejlíp stejně vychází Insta360 Ace Pro. Otázka, jestli to chceš tahat na kole :)

      0 0
      • Manas  

        ja mam GP11 Black a tam hodne problemu ty desitky vychytali. Prehrivani neznam a to ani kdyz jsem zkousel star trails pres powerbanku (7h v kuse). Nabijeci pres dvirka, to je tak jediny co me sere, jinak k tomu nemam vyhrady. Podpora zatim ok – resil jsem ji jen u toho softu (Quik). Rychlost karty – tusim ze kdyz sem tam del nejakej shit co sem mel doma tak mi to reklo ze to je shit. Co beru jako obrovsky pozitivum je predplatne u GP kdy se fakt nestaram co davam do cloudu a resim to az pri strihani pres quik, protoze stejne to delam jenom na telefonu :D

        A jeste vydrz baterie endura u ty 11 .. to je super. cely den v italii na svahu v zime (ne v kuse samo) ale tak hodina, mozna dve materialu (kterej sem pak stejne z vetsi casti smazal :D ) .. mel sem to v kapse u kalhot a koncil sem den a 15% baterky.

        Ale ostatni kousky neznam, jen tohle je moje zkusenost s GP11.

        0 0
        • MirosPikos  

          Ty Endura baterky byly fajn. Nicméně vadila mi hlavně doba nabíjení. Kdy jsem někam popojížděli autem a já si to chtěl nabít cestou a nenabil. Doma se to taky nabíjelo věčnost.

          S DJI jsem naposledy nahrával celej den na Geisskopfu. Baterka taky vydržela, nevím kolik zbylo a kolik hodin jsem nahrál. Ale bylo to 90 GB záznamu. Totální vedro a kamera bez problému. Cloud nepotřebuju, spíš by mě to otravovalo s pomalým internetem.

          QUIK nevím, jestli se někam posunul, ale přechod na DJI Mimo byl taky příjemnou změnou. Všechno najednou fungovalo, přenos souborů rychlejší a přehlednější. Doteď jsem nepochopil jak QUIK pracuje se soubory, protože jsem je měl v mobilu 2×. Což k smrti nesnáším, když nemám kontrolu nad tím, co dělám. A QUIK si zřejmě vytvořil nějakou složku, kam importoval ale do které se nedalo přistoupit aplikací třetí strany. K tomu musel uživatel už jednou exportovaný soubor ještě jednou exportovat na kartu. Pak už s ním šlo pracovat. Střih jsem nezkoušel. U DJI mohu střihat v Mimo a nebo doporučují výbornou aplikaci LightCut.

          Možná už jsem za ty léta trochu zaujatej, ale po těch zkušeností z GoPro, kdy mi pořád něco vadilo, jsem spokojenej až teď s DJI a nehodlám na tom cokoliv měnit. I ta firma je mi mnohem sympatičtější. Stejně tak Insta360.

          0 0
    • Kos_CZ  

      Možná bych do hlasování přidal i Insta360 X4 – sice je to 360-ka, ale má rozlišení 8K, takže případný výřez je stále v pohodě pro FullHD, které stříháš v DaVinci Resolve a výhodou je, že ti nic neuteče ze záběru, pokud to něčím nezacloníš…

      2 0
      • snas89  

        Sorry. Pozde. Uz to tam nezvladnu dat:)

        0 0
      • Potkan007  

        Taky jsem po ní koukal na kolo a motorku, z variant akčních kamer mi to připadá jako ideální varianta. Člověk má pak i jistotu, že ať do něj zezadu někdo vletí, nebo trefí zepředu strom, na videu to bude a dají se střídat různé záběry z jednoho záznamového zařízení.

        1 0
      • Tofifee  

        Taky jsem po ní koukal, nakonec mě odradila celková velikost kamery. Šel jsem do DJI Osmo Action 4 a jsem spokojenej.

        1 0
    • snas89  

      DJI Osmo Action 5 Pro je už venku.

      jedna z recenzí např. zde:

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • RttB  

      Mám DJI OA4 a spokojenoost. Nikdy žádná problém ani seknutí. S kvalitou výstupu jsem spokojený více než dost.

      Jediné, co mě „vadí“ je, že nejde nastavit bitrate u videa alespoň ve dvou krocích (max / normal). Videa ve 4K mají fakt velký velikosti, takže točím do 2,7K a v softu to převedu na 4K…. Takže po mojí zkušenosti bych si určitě koupil zase DJI OA5.

      Také jsem v několika skupinách s kamerami a ve skupině DJI se sdílejí videa, zatímco v GP se řeší problémy (zamrzání, pád apky, neustále nafouklé baterie, …). Takže tak. GoPro prostě usnulo na své vlně a konkurence je předběhla. Jediné, co má GoPro fakt super je marketing......

      1 0
    • tomxxx  

      Svoje nejlepší „akční video“, které jsem i pak sestříhal, jsem natáčel na GoPro 2, do dnes mám Gopro 4. Kde přesně jsem zaspal?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.