• michalrysina

    Zdravím, umí někdo 3D modelování v AutoCadu?

    Potřeboval bych z obrázku viz níže vymodelovat 3D model(de mi hlavně o ten ohyb).

    Díky moc za Vaše rady.

    http://www.ulozto.cz/…ze-jmena-jpg

    0 0
    • mastihuba  

      jej todle mne dycky bavilo. V pro/engineeru se řezalo vrtalo zaoblovalo přímejma příkazama. Takže u tohodle bych si namaloval už ohnutej tvar, vytáhnul jej do hloubky na požadovanou šířku a do toho vyvrtal díry. Už je to 15let co jsem si s tím hrál naposledy, tak mne dyžtak někdo opravte.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Doktor-Prase  

      Nakreslit průřez, vytáhnout na šířku a pak pocket/hole/pat­tern.

      0 0
    • lukan  

      já bych ti to udělal v inventoru, 3D acad mi moc nejde… ale v inventoru v práci dělám takové věci pořád.

      0 0
    • Doktor-Prase  

      Záleží co chce, jestli STEPko, tak to je otázka 2minut, jestli se to (3D autocad) naučit, tak existuej x/y způsobů jak docílit podobnýho tvaru…

      Dělám v Catii, takže není problém vymodelovat, jak říkám, záleží co má být výstup.

      0 0
    • michalrysina  

      Nene, musím to mít přímo v tom výkresu co bude ten 2D pohled.

      Já myslel, že to nakreslím a jen vytáhnu a mám 3D. Takže ty ohyby když nějak oddělím a pak je připojím tak je to možné?

      0 0
      • kubad  

        nakreslíš profil s ohybama a vytáhneš, pak doděláš otvory

        práce na pár minut :D

        bojuj

        0 0
        • michalrysina  

          No tam jsem se taky dostal, nakreslil profil a pak jsem nevěděl jak ty díry dodělat.

          0 0
          • kubad  

            s Academ nedělám :D v Catii je na to povel „Pocket“

            :D

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • Doktor-Prase  

        Jak pise kubad – Vem skicu bokorysu (tzn i s radiusama), vytahni, pak pockety a je hotovo.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • jIrI___  

      Modelování v AutoCadu je zlo a slepá cesta zároveň. Kde to po tobě chtějí?

      0 0
      • michalrysina  

        Ve škole :-D

        0 0
      • se-se  

        kdysi jsem v A2000 vymodeloval ve tom pseudo 3D stroj o 3500 dílech. Dělat v tom byl totální masochismus, jenže nic jinýho nebylo. Úplně se Acadu vyhnout nedá – používajího lasery, plasmy a 2D frézky a taky jeětě hodně stavařů.

        DXF je esperanto podobně jako STEP, takže umět by to měl asi každý, proto myslím že do tý školy to patří.

        0 0
        • jIrI___  

          To je fakt, jenže v dxf i stepu to umí uložit hodně jednodušších programů. Já si teď oblíbil VariCad – totálně jednoduché modelování i tvorba výkresů, žádné zbytečné složitosti jako v ACadu (2D i 3D), je levný, umís step i dxf, takže pokud člověk nepotřebuje nějaké pevnostní výpočty, tak pro běžnou strojařinu je to jasná volba. Jen se v něm dělají špatně složitější plochy typu automobilových karoserií, v tomhle zas nemá konkurenci Catia.

          0 0
          • se-se  

            podívej se na Alibre desing – to je opravdu dospělý plně parametrický 3D na úrovni Silidworksu nebo ProIngeneeru. Asi dva roky jsem v tom dělal a před pár lety to v plným nářezu stálo 55 tis.

            0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      V autocadu to mas za 10min

      0 0
      • michalrysina  

        A poradíš aspon postup prosím?

        0 0
        • R-A-D-I-U-S  

          Takze postup v AUTOCADU

          Nakreslis ten ohnuty tvar (vnejsi rozmery) pomoci polyline(tri tahy mysi, zapni si snap_grid a ortho), pak pouzies zdvojeni (o silu plechu) a pak doplnis dva chybejici useky. Abys to mohl vytahnout do hloubky tak to musi byt uzavrena krivka, tak upravis tu polyline pomoci join (spojis vsechny useky). Pak zaoblis ty rohy , pouzij filet (nezapomen ze to bude mit dva radiusy :-)) ) Kdyz to budes mit tak to vytahni pomoci extrude.

          0 0
        • R-A-D-I-U-S  

          Ty diry a vyrezy – vytvoris telesa (valce pro diry, ostatni tvary pro obecne vyrezy). Postup pro ty telesa je stejnej jako pro cokolov jinyho (plosny tvar a pak vytahnout) a pak puzijes funcni subtract, zvolis hlavni objekt od ktereho se bude odecitat a pak telesa ktera se budou odecitat. Finito.

          0 0
          • michalrysina  

            Tak pořád z toho jsem jelen…vím asi jak na to ale furt se nadaří

            0 0
            • R-A-D-I-U-S  

              co konkretne ti nejde ?

              0 0
              • michalrysina  

                Vsechno kdyz to tak reknu :-D

                Napsal jsi to správně ale já to z toho moc nepochytávám :-D

                0 0
                • R-A-D-I-U-S  

                  Chce to trochu praxe, zkousej to na jednoduchejch objektech, v manualu k autocadu se toho taky doszvis docela dost. drzim palce.

                  0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 0
          • michalrysina  

            no jak ty telesa(diry), dam na to misto kam chci.

            0 0
            • R-A-D-I-U-S  

              Budto je nakreslis primo v miste a nebo je vytvoris jinde a pouzijes funci MOVE/ROTATE. Mozna se ti pri tom taky budou hodit hratky s UCS (user coordinate system)

              0 0
      • blisterexist  

        jo toto je primitivní.

        teď modeluju JEŘÁBOVÝ HÁK, mělo by to jít šablonováním pomocí nárysu s průřezama, ale moc mi to nejde, už se stím seru pár hodin a nic, nejaké typy?, nebo, nemáte ho někdo už nakreslený? potřebuju nosnost 10tun

        0 0
        • blisterexist  

          btw v Inventoru 2012

          0 0
          • blisterexist  

            to vím, ale prostě to není tak lehké jak to vypadá, mám to narýsované, ale když to mám šablonovou tak se tak v půlce zeseknu a nejde to

            0 0
        • Kolbaba71  

          Kdyby to bylo v Solid Edge, tak když budu znát průřezy, tak to mám nejdýl do půl hodiny.

          0 0
          • blaza84  

            Trochu odbočím, ale když už je řeč o Solid Edge, nevíš, jak se změní (konkrétně máme ST5) barva pozadí? Čekal bych, že se to změní takto: Možnosti Solid Edge → Barvy → Barva pozadí, ale omyl, nezmění.

            0 0
            • Kolbaba71  

              Znám ST1, ale mělo by to být stejný i pro všechny vyšší verze: Zobrazení → Pohled (klikat, nerozbalovat] → Pozadí.

              0 0
    • Noujen  

      Já bych ti to klidně nakreslil bohužel nerozluštím z toho rozmazaného obrázku čísla :)

      0 0
    • michalrysina  

      Tak jsem domodeloval a já ******* mám velkou součástku, která se nevejde ani na ten největší rámeček. Nevíte jak to zmenšit nebo si s tím pohrát aby se to tam vešlo? Díky moc

      0 0
      • jIrI___  

        Změnit měřítko jsi zkoušel? :)

        0 0
        • michalrysina  

          Něco jsem zkoušel ale nějak to nejde. Kdyby s tím někdo měl zkušenost byl bych rád. nechce se mě to kreslit znova

          0 0
        • michalrysina  

          Něco jsem zkoušel ale nějak to nejde. Kdyby s tím někdo měl zkušenost byl bych rád. nechce se mě to kreslit znova

          0 0
          • l.smetana  

            Začneš DWG výkres a tam,kde vybíráš pohled je i pole „měřítko“. Naťukej si tam nějaké, co se vleze a máš to. Pokud se teda bavíme o Inventoru.

            0 0
            • michalrysina  

              Mám AutoCAD 2012

              0 0
              • michalrysina  

                Ještě abych upřesnil. Kreslil jsem v 1:1, pak vložil rámeček a zjistil, že se to tam nevleze. Ale asi to předělám

                0 0
              • l.smetana  

                Tak pokud potřebuješ tisknout, tak dáš " výstup" dále ikonka tiskárny s nápisem „výkres“ a dole uprostřed je zaškrtnuté „přizpůsobit do plochy“. Tohle odšrtni a máš tam "měřítko.

                Pokud potřebuješ dodělat rámeček tak buď tisknout na 2× (:D) a nebo roztáhnout existující rámeček a potom to celé udělat tak,jak píšu tady na začátku.

                EDIT: A nebo v záložce „modifikace“ je tlačítko „měřítko“. Tohle by to mohlo řešit celkem obstojně :)

                0 0
                • michalrysina  

                  Problém je v tom, že tisknout nechci, musím to odevzdat s rámečkem a razítkem. V elektronické podobě.

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Tak to „vytiskni“ do pdf.

                    0 0
                    • l.smetana  

                      Taky by to šlo,ale asi by „nedotiskl“ razítko zvlášť na papír. Jedině že by opravdu roztáhl už nějaký existující rámeček.

                      0 0
                  • l.smetana  

                    Už jsem editoval příspěvek. Funguje to?

                    0 0
                • michalrysina  

                  Tak je to zmenšený to už by šlo. Už jsem se kolem tý funkce motal. Díky.

                  Ještě někdo zkušený. Tím pádem, že jsem změnil to měřítko, tak se změnili i rozměry, je normální, že při kotování potom, se přepisují ty koty na 2× vetší hodnotu?

                  0 0
                  • l.smetana  

                    Při kótování budou (měly by) být ty hodnoty jako oriiginální rozměr součástí, tzn. nezmenšené.

                    0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
    • michalrysina  

      Ještě mě zajímá, něco jsem na netu našel, ale je to pro starší verze. Chci dát to 3d pod 2d na jeden výkres, jak to udělat?

      0 0
      • jIrI___  

        Tak mě při čtení těch otázek napadá, četl jsi vůbec nějakou publikaci o práci v ACadu? Nechce se mi věřit, že by vám ve škole nedoporučili nějaké podklady.

        0 0
        • michalrysina  

          Tak doporučili, ale dělám práci napřed…

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
      • l.smetana  

        Tak s tímhle neporadím, jedině v Inventoru.

        Tam to funguje tak, že máš jeden základní pohled a z toho děláš ostatní promítnuté pohledy, řezy, průřezy apod.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • MaPa  

        Pokud to děláš v layoutech (záložkách): View – Viewports – 1 viewport. Potáhneš do obdélníka a vytvoří se ti nové „náhledové“ okno. V tomhle okně si můžeš i měnil nejen směr pohledu, ale i měřítko: scale a napíšeš 1/50×p (udělá padesátinu od originálu kterej samo kreslíš 1:1), což je odpověď na vyšší větev vlákna.

        Pokud kreslíš ne 1:1 tak v kótovacích stylech jde přepsat aby ti to kótovalo dobře (v násobku apod.).

        0 0
    • Tyboo  

      Když už se tu bavíme o AutoCADu popřípadě Inventoru, měl bych na Vás jeden dotaz. A to ohledně renderování snímků. není problém všechno nastavit, přiřadit materiál barvičky, pohrát si s kamerama, jenže problém je v tom, že výsledek není vůbec realistický. Chtěl bych dosáhnout toho, aby guma vypadala jako gumala a natřený plech jako natřený plech. Nemáte někdo nějaký zásuvný modul nebo rozšířenou knihovnu pro tohle?

      Vím, že jednou sem si z autodesku stahoval nějakou sestavu a měla povrch stejně dokonalý, jako sestavy, které můžete vidět při zapnutí Inventoru. Jenže nějak sem ty vlastnosti z toho nedokázal vytáhnout.

      0 0
    • blisterexist  

      nevíte někdo prosím kde v mechanicku 2014 přepnout, abych měl nahoře nabídky příkazů?(úsečka kružnice atd) má to jen tak blbě a netuším co kde ještě popřepínat

      0 0
      • Bombos3  

        Poklepáním na lištu (pruh) ve kterém se nachází „soubor“, „nápověda“ apod.

        0 0
    • Ondry  

      Ahoj, nemůžu přijít na to, jak v autocadu 2014 nakreslit obdelník s počátkem ve středu, jak je například v solidworks, nevíte jak na to? Díky.

      0 0
      • Soreno  

        přes mnohoúhelník

        0 0
        • Ondry  

          přes mnohouhelník jde pouze čtvrec, ne ébdelník v základu tahle funkce není

          0 0
      • SloM  

        pokud je to stejné jako v Inventoru 2015, tak by to mělo jít přes takovou tu šipečku vedle klasického obdélníku.

        0 0
        • Ondry  

          Takhle nějak je to v solidu, ale v autocadu ne, není to vůbec v základním výběru funkcí. Pro tuhle operaci, je nutné doinstalovat plugin.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.