• Paja

    A máme tu prvního apríla, čas vymyslet nějaký nejapný žertík…;)

    0 0
    • Paja  

      Patrikovo nové skoroenduro ;) very najs, s novým tlumákem už mu to chodí pěkně.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • babicak  

      Tak nám prý včera odpoledne přepadli benzinku v Ochozi.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Paja  

      Tak když máme toho apríla…je to ještě vůbec vtipný?

      Zas další kolo pro děcka…? Rostou jak z vody…stejně si z nás ten hajzl dělá prdel :)

      Nebo ne? Nebo jo?

      A co na to Jan Tleskač?

      A Exíkova guma v trenkách?

      Mnoho otázek, málo odpovědí.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • babicak  

        Exikova guma nebyla v trenkách, alebrž v pr*eli.

        0 0
        • Paja  

          Cituji:

          Excel 11.10.2019 08:21 A kua, prdla mi guma vod trenek. ;-)

          Ještě je v tom vlákně jedna Exíkova hláška, která je ale nadčasová…

          0 0
      • obda  

        :-O Hezký! A já pořád fungoval v módu „Pájovi stačí i horší, a jak mu to jezdí“ :D Bída přišla na kozáky, teď abych upgradoval ;) Ostatně už třetí rok kolo zvolna vybírám. Akorát loni a letos s novejma kolama moc nevypadá. V XL se teda sem-tam něco objeví, ale s L-kama je to špatný :-/

        0 0
      • Excel  

        To ne…uz nemam v zivote skoro zadny jistoty.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • babicak  

      Sněží, hustě sněží a dnes již po druhé. Ráno vstanu a bílo, půjdu spát a opět bílo. Zimní výbava v pohotovosti.

      0 0
      • Polka  

        Není třeba, hned to taje.

        0 0
      • Karaya  

        Na Vranovským kopci směrem ke Kateřině byly dneska letní teploty a práší se tam, to by jeden nevěřil. Naopak na straně k Adamovu lehké blatíčko. A sněžení bylo taky :-)

        0 0
      • mastihuba  

        Vsude pouze navlhlo, do rana to uschne.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • falze  

      Ahoj, nemáte někdo tip na prodejnu v Brně, kde bych teď sehnal O kroužek?

      0 0
      • pepek  

        Alfaagro (napřed tam zavolej.)

        0 0
      • mastihuba  

        jistota je mateza v heršpicích, pak ještě na pastrnkové malej kšeftík, ale tam jsem dlouho nebyl

        na pastrnkové je to alfa agro a lomaz jsou hned naproti sobě do ulice Tomáškova

        0 0
        • pepek  

          na pastrnkové už nejsou asi 4 roky.

          0 0
          • mastihuba  

            stavuju se posledních 5 let v mateze, je to u dálnice a je tam kde pohodlně zaparkovat… alfaagro bývalo i u makra…

            0 0
        • falze  

          Díky, zkusím tu Matezu, mám to celkem blízko.

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Je apríl a předpověď počasí se mění každé 2 hodiny. Všimli jste si toho? Asi to už opravdu řídí Andy. Stejně jak „boj“ proti koronaviru.

      0 0
      • Paja  

        Nejen předpověď, ale i počasí…říká se tomu aprílové počasí ;)

        0 0
        • pepek  

          no tady je zatím počasí stabilní, těch pár sněhových kuliček včera nepočítám.

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • LM  

      Pěkná chumelenice ve městě. Aprílové počasí v plné síle, ještě že ráno na silničce svítilo sluníčko :-)

      0 0
      • obda  

        Jo, právě jsem si chtěl jít pro oběd :D Akorát se obávám, že to zase odnesou meruňky :( Ze čtvrtka na pátek má být –4 °C.

        0 0
        • mastihuba  

          U nas uz to kvetlo v neděli

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • novcze  

      než to dám na bazar, tak se zeptám místních :), mám na prodej viz. foto

      nejschopnější z toho jsou záplety a klidně je prodám zvlášť: ráfky XR331, 28 drátů straightpull, vepředu náboj 240s vzadu 350, na pevné osy, není to boost (váha 722 a 870g)

      pokud by chtěl někdo detaily ke kolu samotnému, tak pište

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Motyll  

      Jak rozumíte těm 6 MIO?

      https://www.ceskatelevize.cz/…dravotnictvi

      (čas ca 0:54)

      0 0
      • obda  

        Tak máš tu 3M důchodců, odhadem tak 2M nezaopatřených dětí (spíš víc), k tomu lidi na pracáku, ženský na mateřský/rodičovský … Ono se to nasčítá.

        0 0
        • Motyll  

          Dalších x set tisíc státních neziskových zaměstnanců a všechno to má utáhnout/uživit zbytek :D

          0 0
          • Karaya  

            Problém je, že voličské preference skoro přesně tohle kopírují, takže dokud nepřeváží alespoň u části pasivních účastníků rozpočtu altruismus, tak se z toho nevyhrabeme.

            Slovy železné lady – problém je že levici/populistům nakonec dojdou i peníze těch druhých.

            0 0
            • Motyll  

              OK – nebudeme si kazit den. Stačí, že počasí stojí za houby.

              0 0
            • mastihuba  

              :( taky z toho moc nevidim jinou cestu

              0 0
            • pepek  

              Problém je, že neexistuje žádná solidní opozice, která by měla šanci vyhrát: salónní „vůdce“ Fiala s agentem Zahradilem v Bruselu nikoho moc neohromí a pak už máš jen zelené komunisty-a to je ještě větší *******, než Babiš.

              0 0
          • obda  

            Problém jsou především ti důchodci. Když Bismarck zaváděl důchodový systém, šlo se do důchodu v 70 při průměrné délce dožití 55 let. To se dalo snadno ufinancovat.

            A z daní se je placeno i hodně tvých známých, popř. jejich manželek. Tak si představuj, že tvoje daně jdou právě jim ;)

            0 0
            • Karaya  

              No jo, ale při vědomí, že v 67 budu mít za sebou 46 odpracovaných let se i mně zvedání příčí.

              0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • Karaya  

              Mně nevadí, že je z daní živím – však taky čerpám jejich služby. Ale vadí mi, že většinově volí toho, kdo jim přisype nejvíc a vůbec nemyslí na to, že ty peníze opravdu jednou dojdou. A s loňským a letošním rozpočtem se ta doba významně přiblížila. A až ty peníze státu dojdou, tak státní zaměstnanec bude pořád terno, ten to pocítí nejméně – stačí se podívat do Řecka.

              0 0
          • JSt  

            je to hnus.

            0 0
            • Excel  

              dyť já bliju

              0 0
                • Excel  

                  Na mém osobním seznamu co mi vadí na AB je to, že byl tajný agent STB hospodářské kontrarozvědky, někde v polovině seznamu. Že to nepřizná je mnohem, mnohem horší.

                  0 0
                  • pepek  

                    Tak. A i kdyby byl býval nebyl, tak by dnes v tom parlamentu byl skoro výjimka. A o tom, že až tam stbáci nebudou, tak to bude pěkně všecko sluníčkově růžový a zelený velmi pochybuju. Dnes už se solidní vláda nedá ani importovat z ciziny, všude to začíná být na kkt.

                    0 0
                    • JSt  

                      dyt se bavite vo importu. ;-P

                      0 0
                      • pepek  

                        Myslel jsem import z nějaké bývalé civilizované země: BRD, Rakousko, atd. A ne zrovna ze Svobodné republiky Horní Uhry – Čobolstán.

                        Dnes by si člověk už asi nevybral nikde.

                        0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
    • babicak  

      Používáte někdo při plánování mtbmap.cz?

      0 0
      • LM  

        Ano, občas do toho koukám doma před vyjížďkou. Jsou tam pěšinky, které na mapy.cz nenajdeš :-)

        (a na OpenStreet mapy pak občas čučím i v terénu v Locusu na mobilu)

        0 0
    • babicak  

      .

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • novcze  

      dotaz, nebylo dřív ve zvyku dávat mezi středové složení a kliky prachovku?

      p.s. odkaz na inzerát na záplety https://www.bike-forum.cz/…0s-350-xr331

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • LM  

      Skladové zásoby e-shopů jsou stále více tragické. Skladem u dodavatele už často znamená jen falešnou naději s výsledkem: nemá to nikdo, nejsme schopni sehnat, bude možná na podzim.

      0 0
      • novcze  

        to mě povídej, jsem objednával sedlovku a košíky na flašku a dostupnost neznámá

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • novcze  

      tak jsem včera poprvé projel nový bicykel, po 8 měsících od objednávky se stal zázrak a kolo dorazilo, Orbea Oiz M30 TR (120mm zdvih), předěláno na bezduše, na foto je ještě se zamykáním vidle a tlumiče, to jsem nakonec vyhodil, takže je to čistší bez dalších dvou bowdenů, musel jsem tam dát sedlovku a košík ze starého kola, protože nové jsou objednané. Váha 12.3kg

      Jinak od objednávky kolo zdražilo o 5 tyček a podle prodejce, už Orbea stejně další objednávky nepřijímá. Takže ještě, že jsem to objednal, tak brzo za starou cenu. Stejně je to docela úlet, že kolo kde je mix Deore, SLX a XT se prodává za ty peníze.

      0 0
      • Macik  

        Už to máš doma, tak peníze neřeš, hezký rám to je, ať slouží ku radosti :-)

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Motyll  

        Krasavice!

        0 0
      • pepek  

        Já se bojím tam chodit pěšky :-)

        0 0
        • scoty  

          Jako vedlejší produkt se tam krásně promoříš, vakcíny nejsou…:-)

          0 0
          • Polka  

            Venku asi těžko.

            0 0
            • LM  

              Viděls tu „promořovací věž“ když je pěkně? Tam je hlava na hlavě.

              0 0
              • Polka  

                Neviděl, ale i tak, jsou tam chvilku zpravidla, nedělal bych z toho vědu. Přesná čísla nakažených na rozhlednách jistě ráda poskytne hygiena :-)

                0 0
      • mastihuba  

        To je ta rozhledna co jsou z ni videt tatry :D zrovna sem jel okolo.

        0 0
    • Tom475  

      Nemáte někdo na prodej 1 dcl Shimano minerál oleje do brzd? Velké balení jsou vyprodané, potřeboval bych do pátku.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      Kdyby chtel nekdo videt ty maly roztomily pruhovany s tou skaredou nasranou cernou…asi na 15m

      Pozice na mapě

      49.3160191N, 16.8509272E

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • pepek  

        Tos jel, nebo šel? Bo minule tam byly napadaný stromy v nepříjemné konfiguraci.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • babicak  

      "p@xova vyhlídka ":https://www.bike-forum.cz/…ova-vyhlidka#…

      0 0
      • Excel  

        Pato…to uz je skoro stalking. :-)

        0 0
      • obda  

        :D

        0 0
      • Paja  

        Ty Hujere ;D

        0 0
      • RomanH  

        Rozmohl se nam tsdy takovy nesvar

        0 0
        • LM  

          Jé, p@Xova vyhlídka :-)

          0 0
        • RomanH  

          Jinak, ten trail si tam proste najdes… Zluta pod Vidoninem smer Krcma, modra az do Vezme vypada na mnoha mistech podobne. Posledni korenovej sjezdik do Vezne je paseka bordelu, nechtel jsem ani tahat fotak.

          0 0
          • obda  

            Už loni to tam v okolí nevypadalo nejlíp :( Díky za info. A to jsem tam chtěl v brzké době jet. Zbývá v okolí Nedvědice ještě něco rozumného?

            0 0
            • RomanH  

              Tezko rici, oni vysoutezi nejakej usek, najede tam tezka technika, a hotovo. Strasne se to meni (vidim to i u nas za barakem). Moc reseni to nema, ta prace je potreba udelat. Tech suchych sttank je tam mraky.

              Ja se k tomu stavim tak, ze si reknu, kam chci jet, a ono to nejak dopadne. Holt to misty prenesu, objedu, ale cesta je cil – urcite to kvuli tomu nevzdam.

              0 0
              • mastihuba  

                A bavi te to? :) Ja byl rano jen tak kolem baráku a když jsem viděl nachystany lakatose a vyvazecky za cementarnou, tak holt budu jezdit jinudy.

                0 0
                • RomanH  

                  Jo, potreboval jsem se uz protahnout. A obecne, vim, kam chci jet, kde jsou useky, na ktere se tesim (a ktere nesnasim), a nejak to musim usmrdlat.

                  0 0
    • LisourJr  

      Neměl byste někdo tip, kde ve Štatlu sehnat mazací tuk Shimano Premium grease Y04110000 (100g)/Y04110200 (200g) na servis Micro spline ořechu a případně i Shimano Internal hub grease Y04120800 (100g) nebo Shimano Grease for Shadow RD+ do třecí brzdy přehazky??

      0 0
      • scoty  

        Tohto roku bez nároku.. :)

        Dal bych nějakou kvalitní lithiovou vazelínu.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • RomanH  

      Ja uz do tech zimnich hader a treter nepolezu. Jako mam zimu rad, ale uz tech sracek bylo dost. Tyto teploty okolo nuly me stvou.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • scoty  

        Přesně:-) To už jsem raději nasadil platformy a starý pohorky:)

        0 0
      • Jaroslávek  

        No tak to je už hodně špatný aby drsný horal brblal na zimu :-))

        0 0
      • Karaya  

        ??? WTF?

        Na světě už není nic jisté, Roman si stěžuje na zimu…

        0 0
        • RomanH  

          No jo no, to uz je zima nezima. –5 a metr snehu by mi samo nevadil. Ve srackach jsme jezdili prakticky celej lonskej rok. Ted uz se clovek navnadil na kratasy a kosticky / uplny sucho, a uz je tam zase mokra brecka.

          0 0
          • Paja  

            Já bych teda v půlce dubna ani –5 a metr sněhu nemusel ;)

            0 0
          • scoty  

            Jj, a nejvíc na pytel jsou ty extrémní změny teplot během pár hodin.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
        • kankrlicek  

          Taky jsem neveril svym ocim, musel jsem si to precist dvakrat.

          0 0
          • RomanH  

            Vidis, Miro, Svet se zblaznil. Paja si poridil 29" fulla, ja si stezuju na zimu, a Bara2 jezdi na P@xovu vyhlidku :-)

            0 0
            • LM  

              Otázka, kdo „s tím stalkováním“ začal :-)

              0 0
            • kankrlicek  

              Tajemna Pajova 29 – to jsem zaregistroval, Baru asi neznam.

              0 0
              • Excel  

                Vzhledem k jejímu zvětšujícímu se akčnímu rádiusu, nevíš dne ani hodiny, kdy ti s Růženkou zaklepe na vokýnko.

                0 0
                • kankrlicek  

                  Nestras! Jsem presvedcen, ze me nenajde. Zatim jsem vsechny prvonavstevy musel navigovat.

                  0 0
                  • babicak  

                    Naposledy si švihla něco kolem 130 jakoby se nechumelilo. Palec hore.

                    0 0
                    • Polka  

                      Však to taky jede po silnicách pohodovým tempem s pauzičkama celý kua den.

                      0 0
                      • Excel  

                        Každej není jak ty…drtikol…teda smrtihlav…teda smrtibrácha. :-)

                        0 0
      • Paja  

        Máš pravdu, předsedo. Když už to vadí i tobě…ale snad je to poslední takovej týden.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Jak jsem mohl najet 11ooo… nechápu :-(

          0 0
          • RomanH  

            Jsi dobrej, nekecas, jezdis. Ono tomu dost pomuzou i ty cesty do prace.

            Ja jezdim prakticky jen o vikendech, sem tam se urvu v tydnu.

            0 0
      • Polka  

        Ti čápi z toho musí být taky strašně nadšeni.

        0 0
        • pepek  

          Co si stěžujete, toto je normální počasí pro tuto krajinu. Bylo to tak furt, až do 90. let. Pak začalo být na jaře a v létě teplo a v zimě zima. Proč myslíte, že se jezdilo k blátivému Balatonu, když tady je každá přehrada lepší? Protože tam celou dovču nepršelo, jak tady.

          0 0
          • LM  
            • Březen, za kamna vlezem.
            • Duben, ještě tam budem.
            0 0
          • obda  

            I tak letošní „normální zima“ byla čtrnáctá nejteplejší od začátku měření.

            0 0
            • pepek  

              No ta zima ještě není echt, bo oteplování. Ale počkej, až se zastaví teplý golfík, to budou lyžaři nadšení. (pokud nebude ještě 256. vyjímečný stav)

              0 0
              • Karaya  

                Njn, my jsme vlastně šířka jak Kanada a Brno je zhruba na úrovni Vancouveru. Tady bude trailů, už se těším :-)

                0 0
              • RomanH  

                Koukal jsem ted namatkou na Kohutku, a nevypada to tam az tak marne, a to tam ma jeste dorazit silne snezeni. Zahradku jsem z auta jeste nesundal.

                Edit : I telemark v Koutech by mohl jeste vyjit

                0 0
          • Polka  

            Já si nestěžuju, jen jsem posílal čapí radost.

            0 0
          • Motyll  

            Mně vyhovovalo to počasí s letadlama a nasranou Grétou.

            0 0
    • scoty  

      Normálně někdo mně opravil trail až na Zeleného a to v luxusní kvalitě. Budiž pochválen HO.. :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Tak Lance prý měl taky motorek :-(

      0 0
    • Motyll  

      Tak kola jen tak nepřijedou…

      https://www.novinky.cz/…uez-40356901

      0 0
      • obda  

        Klasika – zkoušejí vydírat. Přitom jediné poplatky, o které přišli, jsou za ty lodě, které místo Suezem jely okolo Afriky. A těch je jen pár. Náklady za záchrannou operaci a přesčasy ani omylem takto vysoké nebyly :-/ A zrovna Canyon tam nějaký ten kontejner má :(

        0 0
        • obda  

          Na CNN to mají trochu rozepsané: The SCA has not provided a detailed justification for this extraordinarily large claim, which includes a $300 million claim for a ‚salvage bonus‘ and a $300 million claim for ‚loss of reputation.‘ The grounding resulted in no pollution and no reported injuries. The vessel was re-floated after six days and the Suez Canal promptly resumed their commercial operations. The claim presented by the SCA also does not include the professional salvor's claim for their salvage services, which owners and their hull underwriters expect to receive separately

          Takže z těch 900 mega je minimálně 600 v kategorii „důvod nemáme, ale prachy chceme“.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      Nevali se doma nekomu nepotrebny kotouce na centrlock a riditka 31,8

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • scoty  

      Průlom činžáků…

      https://m.facebook.com/…58218249480/?…

      0 0
      • Excel  

        Chápu, že by někdo chtěl z města udělat skanzen, kdo ví, jednou se třeba dočkáme doby kdy se budou lidi řetězy přivazovat k paneláku na Vinohradech aby se nezabil genius loci. Také bych rád viděl studie stavu Masarykovi čtvrti a třeba Žabovřesk v roce 1835 a založil Sdružení za znovuobnovení původního stavu, než se tam nasrali továrníci s vilama a dali tomu na prdel. ;-)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • scoty  

          Obávám se, že „tomu na prdel“ včetně kácení lesů atd. se dávalo jinde a jindy…;-)

          0 0
          • Excel  

            Jiste, otazkou je, kdyz nebudou mrakodrapy, jak nanahnat sto tisici lidi na malej plac. Coz tohle resilo. Takhle nam buji satelity a nevim jestli to je uplne dobre resp. neni.

            0 0
            • scoty  

              Ty lidi se vrací na venkov odkud přišli jejich předkové. Problém je v tom, že už se jim tam nechce pracovat.

              Jen jsem zmínil, že ty vily se stavěly kolem lesa a činžáky místo lesa. Nemám nic proti společnému bydlení jen si myslím, že to šlo vyřešit jinak a lépe.

              0 0
    • novcze  

      tak hydratace vyřešena, teď jen to teplo … pro info košíky jsou Zefal Z2

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Hammond  

      Zdravice z Olšan.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • novcze  

      tak jsem myslel, že když Orbea má pod řetězem ten jejich integrovaný chránič, tak to mají vyzkoušené, že to tak stačí… no evidentně ne, když jsou v laku už pod dvou vyjížďkách záseky od řetězu, tak jsem to polepil armor skinem snad to bude stačit

      0 0
      • LM  

        Nemáš vypnutou brzdu na přehazce?

        0 0
        • novcze  

          brzdu vypínám, jen když sundávám zadní kolo, tak to má Shimano napsané v manuálu … tady by stačilo, kdyby ten chránič měl gumu i přes hranu, tak jak to mají na straně u převodníku

          0 0
      • novcze  

        nakonec jsem to vytunil takto, je tam 3× armor skin a stahovačky k tomu, tak snad to ten řetěz nerozšmelcuje

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • LM  

          Tos možná mohl pod ty stahovačky rovnou dát kus duše, lepši to tlumí nárazy :-)

          • na obrázku je asi treková užší duše, přehnutá napůl – tj. mezi řetězem a rámem jsou 4 vrstvy gumy
          • duše byla nalezena na kraji lesa odhozená vedle cesty, polepená záplatama na mnoha místech :-)
          0 0
          • mastihuba  

            Vypada to velmi esteticky :)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • novcze  

              jj, krása :)

              0 0
              • LM  

                takových „pěkných“ ale funkčních věcí mám na kole spoustu, to se ztratí :-)

                0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • obda  

      Byl jsem se teď projít se ženou mezi Zamilcem a Sobulema, a kromě již pár let existujícího Kuleho trailu tam za poslední rok/dva přibylo spousta dalších cestiček a skoků. A na nich se prohánělo docela dost lidí. Obávám se, že tohle už běžným pěšákům a houbařům fakt poleze krkem a reakce na sebe nedá dlouho čekat :-/

      0 0
      • LM  

        A ta myslivecká střelnice jim nevadí? Moc lesní zvěře v tomhle úseku nepotkávám…

        0 0
        • obda  

          Vadí. Ale ta už je tam dlouho. Nejde o lesní zvěř. Ostatně já tam běžně potkávám i divočáky – ale ne přes den.

          0 0
        • mastihuba  

          Ta leze krkem zahradkarum :) dneska kazdyho furt neco sere.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      Kdyby nekomu zbyla SH packa od smyku na dvojprevodnik… :)

      0 0
      • chemik_mara  

        Mě, ale musím doma mrknout a pohledat

        0 0
      • Kire  

        Mám XT za 2 pivka, když tak SZ.

        0 0
      • Karaya  

        Myslím že mám XT s přepínáním 2/3 placka. A mrtě smyků k tomu. Mám pohledat?

        0 0
        • mastihuba  

          No smyk na ramu je myslim na trojplacku. To by snad fungovat mohlo. O vikendu nahodim kliky a uvidim.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • FOSA  

      Zdravím,

      mám prosbu na Brňáky – nemá doma někdo klíče na středové složení Praxis M30? Potřeboval bych demontoval střed a dle jejich manuálu je potřeba klíče 2, jelikož vím, že střed už nepoužiju, nechce se mi dávat 1000,– za klíče.

      Zkoušel jsem poptat i práci na demontáž středu v servisu, ale pán mi tvrdil, že to nejdee udělat obratem (hádám max. 2 minuty práce, když kolo přivezu bez klik) no a já se s ním nechtěl hádat, než ho poslouchat, to si to radši vyřeším jinak.

      Má někdo potřebné vybavení a byl by ochotný mi střed povolit?

      Díky!

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • obda  

        No tvl, další „standard“. Pokud máš přístup k 3D tiskárně: https://www.thingiverse.com/thing:1938421

        Předpokládám, že pán v servisu taky nemá origo nářadí, takže mu to bude trvat dýl.

        0 0
        • FOSA  

          Je to autorizovaný servis Spešlu, ten osazuje praxis na více modelů a klíče na to údajně mají. Cíleně jsem zkoušel servis spešlu.

          0 0
          • LM  

            Ptal ses i na cenu zákroku? :-)

            Naposled mi u Svorady odvzdušňovali zadní brzdu (jiné servisy neměly BleedingEdge adaptér, i tady si ho museli poslat z jiné pobočky) a potřeboval jsem to rychle: 600,– Kč.

            Hned poté jsem z Německa objednal origo SRAM odvdušňovací sadu levněji.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • FOSA  

              No já potřebuju, aby mi k pultu servisák donesl dva klíče a když to půjde, za 30 vteřin mu je vrátím za 200,– :-D

              i když tuším, že je naivní představa, ale už vezu z práce dva hasáky…

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • Karaya  

                Tohle funguje jediné přes známost a šéf nesmí být přítomen. Pro majiteleservisu je to cernota.

                0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Macik  

      Přátelé, nemá někdo doma z nostalgie ještě ojetou kazetu Sram xg-1195 nebo 1199? Dneska jsem na výletě ke kohoutovickému potoku se Scotym zničil největší kolečko na kazetě 42z. Ono už bylo nějaký čas uvolněné a jak jsem náhle přeřadil a zprudka zabral, tak jsem ho ohnul a zlomil. Tak kdyby přece, dejte vědět. Nezůstanu vám to dlužen.

      0 0
      • scoty  

        Kde mohli soudruzi od sramu udělat chybu?.. :)

        0 0
        • Polka  

          Chyba jezdce :-P Není ten největší náhodou alu?

          0 0
        • LM  

          „a jak jsem náhle přeřadil a zprudka zabral“

          Takže říkáš, že Shimaní HyperGlide+ by to ani nezaznamenalo, jo? :-)

          0 0
          • scoty  

            Ten si tam jenom mlasknul.. :)

            0 0
          • Excel  

            Pri prerazeni na krypla mi tam nesedi to prudce zabral, leda z mista.

            0 0
            • Macik  

              Tak ještě vysvětlení: stalo se to na klikatý pěšině nad Jundrově, byla tam málem pravoúhlá točka směrem nahoru, tak jsem si přeřadil, zabral a bylo hotovo. Pro informaci ta kazeta má přes 10 tisíc km a ten největší hliníkový pastorek byl na části kazety už uvolněný a bylo jasné, že kazeta už přesluhuje. Takže se to prostě sešlo. Tímto bych chtěl poděkovat LM za to, že našel 3 roky starej inzerát, kde ten pastorek borec nabízel za 350 Kč. Byl trochu překvapenej, že si někdo po takové době vzpomněl, ale našel ho. Tak to z tou kazetou ještě zkusím.

              0 0
              • Macik  

                Jinak kdybych Scotyho neznal osobně, tak bych z jeho projevů zde získal pocit, že se jedná o nějakého člena sekty „Svědci Shimanovi“ a že mě bude mlátit katalogem Shimana přebaleným jako Strážní věž :-D

                0 0
                • scoty  

                  Sto zabil.. Stačilo naznačit zvažování konverze a už jsem je měl…

                  :-)))

                  0 0
                • mastihuba  

                  Ja bych ho moc nedrazdil, myslím že mu k tomu moc nechybí a ta hranice je tenká. :)

                  0 0
              • LM  

                Rádo se stalo. Jsem si říkal, že jsem ten pastorek kdysi viděl zde na bazaru a ten inzerát tam stále ještě byl :-).

                0 0
    • obda  

      Některé díly je třeba vyměnit skoro vždy…

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Karaya  

      Trocha historie, kdyby některý ze staromilců chtěl :-) Páčky už má Fanouš.

      0 0
    • novcze  

      tak jsem dneska koukal, jak se nám Kuřim rozrůstá a táhnou tam silnici asi od Kaufu https://mapy.cz/s/gugozoleca v místě křížení zákaz, o víkendu tam nikdo nepracoval, takže ok

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • novcze  

      dotazy zkušeným karbonovým jezdcům :))

      nastavujete zadní brzdu na karbonovým rámu při zatížení jezdcem? Já už jsem to tak dělal na Meridě 96, ale myslel jsem, že to dneska už mají vychytaný, minimálně Haibike na tom byl v tomhle ohledu dobře, ale je pravda, že ten měl zadek fakt masivní.

      a karbonová montážní pasta, funguje to na hliníkový sedlovky v karbon rámu? Mám zatím jen starou hliníkovou (má pořád 31.6 ;) a i při utáhnutí na 5Nm, což je max. vyznačené na objímce, tak zajíždí i když je tam pasta. To je jako normální, že max. moment nestačí, sice po zimě vážím 87kg, ale i tak?

      0 0
      • LM  

        Karbonová montážní pasta funguje i na hliník-hliník :-).

        Zkus to kolem objímky odmastit, sedlovku taky. Dej tam znova tu montážní pastu a zkus to znova.

        0 0
        • novcze  

          to už jsem dělal a pořád zajíždí zhruba stejně, teď to zkusím odmaštěné bez pasty

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Karaya  

        Já nedám dopustit na Colgate, to je nejlepší montážní pasta.

        0 0
        • pepek  

          a já na CIF (tím se dají i pěkně vyleštit světla za ±5 minut)

          0 0
          • Karaya  

            Vyleštím tím i světla na Hondě?

            0 0
            • pepek  

              Určitě. Musíš nanést jen trochu na (flanelovou) hadýrku a šudlit až do sucha. Pak to utřít čistou hadrou. Půl roku to vydrží spolehlivě.

              0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • babicak  

      Patrik pomáhal lepit. A jaká zmzka? No přece výborná a chutná :-).

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • babicak  

      26.dubna v čtyřicátom pátom osvobodila Rudá armáda a Rumuni Brno, i za pomoci Shermanů a bombardovacích Bostnů.

      26.dubna 86 roku bouchl Černobyl. Historické okénko.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      Stává se to málokdy že bych něco nevěděl, ale šroubky do třmenů jsou M5 nebo M6? do garáže i ke kolu to mám nějak z ruky a hlava je děravá…

      edit děkuji

      https://www.kupkolo.cz/…menu_z92114/

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Polka  

        Mám jich zepár doma navíc, kdybys potřeboval.

        0 0
        • mastihuba  

          ja to asi koupím u veselýho, po obědě bych chtěl jet do líšně, tak to vemu při cestě, přijde mi to jako slušnej šlendrián prodávat třmeny bez šroubků a pak chtít za jeden 50 kč…

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • babicak  

            Nestačil by klasický imbus s podložkou? To drážkování tam v podstatě na nic není. A dát pár kapek lepidla na závity.

            0 0
          • obda  

            Tak buď kupuješ brzdu celou, a máš to včetně šroubů, trnu a odvzdušňovacího bloku, a nebo jen třmen (protože jsi starý zrušil) a šrouby použiješ z toho starého :)

            0 0
            • mastihuba  

              origo shimano balení má dva šrouby, neorigo v pytlíku, nemá nic a ashima nemá taky nic. :) a když starý šrouby nejsou, tak holt stavebniny, nebo železářství…

              0 0
    • Polka  

      Nevíte někdo z Brňáků, zda funguje odpo okýnko s burkem na Kobližné? Nebo něco jinýho s burkem na cestě Chodská-Botanická-centrum?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Motyll  

      Bacha od pozítřka uzavřena highway Bílovice – Obřany do odvolání.

      Ale zároveň dobrá zpráva pro PEPKA, od 1.5. začne jezdit do Jedas cyklobus (aka #201).

      0 0
      • pepek  

        Cyklobus? To je dobrý, aspoň se důchodci dostanou někam z města ven.

        0 0
        • RomanH  

          No vidis, jak na Vas mysli :-)

          0 0
        • Polka  

          Co by pro tebe neudělali ;-)

          0 0
        • RomanH  

          Tak po Naucne rajzujes, a za nami opet nedojedes :-(

          0 0
          • pepek  

            Když vy teď jezdíte moc rychle a hrozný pekla. A já už nemůžu moc padat.

            0 0
            • RomanH  

              Tak jiste :-)

              Ja si vcera ustlal 1× na rovine pri stani na miste, kdyz jsem se dival, kudy jede Dusan. Pak jsem se chtel rozjet, na klacku mi podjelo predni kolo, a uz jsem lezel v hrabance :-)

              0 0
              • Polka  

                Aha, tak to budou ty šrámy, leze to z vás ale jak z chlupaté deky :-)

                0 0
                • RomanH  

                  O nejakych zasadnich sramech nic nevim, ten muj pad byl spis pro zasmani – jo, lehce odrene koleno mam, ale nic velkeho (tuk tuk). Moje blbost.

                  Jinak musim rici, ze tam jsou ty trailiky pekne. Osobne tam asi nepojedu cilene jezdit nahoru / dolu jako vcera (kdy nas tam Dusan provazel a kdy bylo fajn videt toho vice), ale je to pekna alternativa k tem znamym cestam dolu.

                  0 0
                  • Polka  

                    Hlavně je to na úplně jiný kola a skill, ale když to někoho baví :-)

                    Btw. co říkáš na Traily Vír? Nebyl jsi tam náhodou? Pořád tam staví další nový věci a lávky po vytěženým lese a nevypadá to jak uhlazená dálnica, takže by to mohlo být fajn.

                    Snad to půjde pustit i no-FB userům.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Nebyl. Koukal jsem na to loni a ptal se i Paje – tehda meli tusim hotovy jen jeden a udajne nic zazracnyho, kam bys jel cilene jen kvuli tomu, pokud se teda nepletu.

                      0 0
                      • Paja  

                        Ten trail je pěknej, ale na to, abys tam jel jen kvůli tomu, je krátkej. Vypadá to ale, že mají velký ambice, kopce na budování trailů jsou tam určitě vhodný, sklon tomu nechybí, takže se tam dá asi vymyslet od pohodový pěšiny až po brutál DH lajnu. Třeba to budou za pár let další Rychleby nebo TT.

                        0 0
                    • Paja  

                      Ve Víru jsem byl loni na podzim, jel jsem ten Havlův trail, kterej je pěknej, je to přírodnější, celkem utažený zatáčky a je to prudší než by naznačovala modrá barva na mapy.cz nebo ve srovnání s Jeďasem nebo Marihuánským.

                      Teď jsem koukal na jejich stránky a mají tam ještě Klubačici, což je TZ, ale je to pěkná úzká pěšina (část), která se dá trochu dobrodružně protáhnout a začít nad přehradou, a pak Zubštejn, což je po normálních cestách.

                      Toto s lávkama má být pod Sokolím vrchem, což je o kus vedle nad silnicí na Věstín/Věstínek.

                      0 0
                • Paja  

                  Ty šrámy jsou nějaká Dušanova básnická licence ;)

                  0 0
            • obda  

              Já párkrát z kola slezl, a kvalitu zážitku mi to nijak nesnížilo :)

              0 0
      • Excel  

        Ta fotka byl Josefa přijímací test?

        0 0
    • RomanH  

      Tata hleda nejakou spolehlivou navigaci na kolo. Zatim ma jako favorita Garmin Edge Explore Pro s balikem TOPO map CZ. Jde to uplne mimo me, ja to nijak nestudoval, rady Garminu moc neznam. Existuje tam nejaka rozumnejsi volba ? Mobil vozil doted a nevyhovuje (citelnost na slunci, baterie atd…)

      Pozadavky :

      Delsi vydrz

      Citelnost na slunci

      Cyklostezky (jezdi na e-trekkingovem kole)

      Import GPX napr. mapy.cz

      Zahranicni mapy (Nemecko/Rakousko)

      0 0
      • Macik  

        Nejsem si zcela jistý, ale mám pocit, že ten Explore Pro má starý HW. Hbité jsou až novější přístroje 530/830 případně 1030 Plus.

        0 0
      • Motyll  

        Určitě ne.

        Vol mezi 830/530 a 1030. Ale jsou to hlavně tréninkové cyklokomputery, navigace je přidaná hodnota.

        V Pozořicích je teď mají v akci:

        https://www.cyklobazar.cz/…s-mapou-akce

        0 0
        • Macik  

          Ta 1030 je taky stará, nová je až 1030 Plus.

          0 0
          • Karaya  

            Nicméně 1030 nechodí nějak špatně, i když samozřejmě vždycky může být všechno rychlejší. 1030 Plus ale vydrží o dost déle na baterku.

            0 0
        • RomanH  

          Dikec. Mrknu a vyridim.

          0 0
    • mastihuba  

      Tak asi finyto, jeste vymenim smyk a muze to vyjet. Za 12,5 litru docela slušně osazený. Kola naby dt, razeni xt/x9, brzdy xt, prevody deore, vidlice na muj vkus slabina, ale zda se mi citlivejsi nez reba, predstavec hope, gripy chromag…cekam jen samou chválu. :D

      0 0
      • Jaroslávek  

        I ty bílý šampóne :-))

        0 0
      • RomanH  

        Hodnej strycek :-) Mas to pekny.

        0 0
        • mastihuba  

          U tohodle jsem pochopil proc zacali delat kola bez smyku. Ma to ciste ekonomickej vyznam. Usetris prachy za prevodniky, packy i smyky, a vycalujes vic za inovaci. Krom toho kazdej vyrobce kol to ma jinak takže, když jsem sel cestou kamaradi pomohou a bude to levny… Tak za ten cas a penize co jsem usetril mohly bejt erkovy kliky na jednopilu. Packy Sh/ smyk sram…spatne, smyk deorespodni objimka, spatne, smyk xt horni objimka trojpila, spatne, smyk lx z myho zimaka WIN!!!! Zitra budu davat po tydnu mrdani a jezdeni v aute dohromady zase zimaka. Nepocitam kratky raminko u hazky, netusil sem ze existuje prodluzovaci kus na patku. Musi mit clovek ale sverak a pilnik aby to do sebe napasoval. Dreem stavba na video to rozhodne nebyla, musel bych dost stříhat. :)

          0 0
          • pepek  

            Kolikrát byl citován Luboš Lakatoš?

            0 0
            • mastihuba  

              Ani ne, vono to vidis zrovna ze to tam nepude, spis me sraly ty trmeny bez šroubků. S tim smykem sem si nikdy neuvedomil jak moc zalezi na poctech zubu na pile. Trojpila 44 slx 38 a tady jen 36 a to uz je uplne jiny raminko nez sme byli zvyklí.

              0 0
              • JSt  

                je to zajimavy. deore smyk na 44–32–22 bylo potreba pozohybat, aby pekne fungoval na 36–22. s erkovym 44–32–22 nebylo pro stejnou dvoupilu treba delat vubec nic. ;-)

                0 0
                • mastihuba  

                  To se mi moc nechce verit když mi koliduje voditko se zadni savlou, ale pokud to mas na titanu z tenkejch trubek tak tam mas asi vic prostoru.

                  0 0
                  • JSt  

                    tenky trubky a docela velky ram. sam jsem z toho byl prekvapeny.

                    0 0
                  • obda  

                    Já měl problém seřídit Alivio smyk na 14,5" rámu https://www.kupkolo.cz/…odry_z99442/

                    Kliky 42–32–22 (8s). Pokud jsem dal přesmyk do správné výšky, zarazil se při řazení na malou placku o řetězovou vzpěru. Vejš zase blbě řadil na malou plackou. :-/ Ale holt mrňavej rám a blbý úhly. Kdyby klec smyku byla o půl cenťáku nižší, bylo by to úplně bez problémů.

                    Kolo jsem stavěl ze zbytků v garáži jako low cost, takže jsem nechtěl přejít na jiný pohon (2× nebo 1×).

                    0 0
            • mastihuba  

              Spis jak sem to ted 2–3h ladil tak sem zapomel caj na plotne :) misto timeru sem zapl jen budik a za staleho míchaní to můžu vylejt do hajzlu. 

              0 0
          • Karaya  

            To ses teda dobře vytrápil. Ale stejně nechápu, ten XT smyk jsem vozil a ty páčky jsem měl pro sebe do rezervy. Vždyť to je snad stejná řada, to musí fungovat.

            0 0
            • mastihuba  

              Vono by to treba fungovalo, ale 2cm nad 36z pilou. Tobe u tak malyho prevodniku jde voditko do kolize s ramem. :) Jako bylo to jak kdyz skladas puzzle o zoubek :)

              0 0
            • mastihuba  

              Tak sem si to nastudoval :) muj slx ze zimaka je urcenej na 38z. Nastavenim spodniho dorazu jsem jej nevyladil, musel jsem to naprase vyladit lankem. Spravnej smyk na 36z pilu s rozsahem 10z je tenhle :D je fakt ze sem dlouho cely kolo neskladal a za tech cca 8 let se toho dost zmenilo. Predstava ze neco poskladam z toho co zbyde byla vzdy docela licha, protoze vzdycky neco nepasuje, ale totok je jak u ISO auditu, jeste nap prepiste, tenhle odstavec a doplnte tenhle a prepiste toto…

              https://www.koloshop.cz/…esmykac.html

              0 0
              • RomanH  

                O smyku mi ani nemluv. Ten silnicni me loni fest potrapil (kombinace uhlu sedlovky, prevodniku, ramu). Kdyz jsem na stojanu vyladil chod, ktery mi vyhovoval, pri sednuti na kolo mi o nej skrtala klika. Nakonec se povedlo, ale byla to hra milimetru a nastaveni dorazu, kdy to reagovalo i na ctvrt otacky sroubu.

                Na biku jsem nikdy takovej problem nemel, ale obcas si retez pri urcitych prevodech skrtnul o voditko (zalezelo i na ramu a uhlech).

                0 0
                • mastihuba  

                  Spravnou funkci smyku jsem videl ladit i prihnutim blickama do spravne pozice :) me u campy vyskolila plastova vložka na 11sp verzi oproti 10sp

                  0 0
          • Polka  

            Sem ti k tomu chtěl napsat, že ses na ten smyk měl ******…a ejhle :-) Ale pokud ses ho chtěl zbavit a najít pro něj využití a dotyčný(á) ty převody využije, tak proč ne.

            0 0
      • Excel  

        sám bych to nesložil…dobře!

        0 0
      • Motyll  

        Dobrá práce!

        0 0
      • Polka  

        Tak já mám taky hotovo :-) Vyzkoušel jsem si konečně i odstranění spešláckých potisků pod lakem na rodlech, broušení karbonu a přelakování lesklým bezbarvým, kterej to ztmaví a hodí se to i k rámu. Košík taky hozen do lesku.

        0 0
    • novcze  

      tak koukám na mapu a našel jsem další uzavírku cyklostezky zde https://mapy.cz/turisticka?…

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Motyll  

      Taxme včera s Polkou projeli kolem Vranova, ale nikdo u výčepu nestál…

      0 0
    • Tom475  

      Nemáte někdo na půjčení sedlovku 30.9 na víkend?

      Brno.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.