• karliner

    Potřeboval bych poradit. Pobere přehazka Veloce 2013 s krátkým ramínkem (+ kompakty 50/34) kazetu 13–29?

    Katalog Campy tvrdí na straně 20, že jsou možné kombinace se všemi kazetami Campagnolo.

    Tady se to docela obsáhle probírá, ale diskuse je 4 roky stará a přehazka se změnila..

    Tady tvrdí, že jo.

    Tady tvrdí že ne.

    Jsou i další prameny, někde se tvrdí že jo, někde se vypočítává, že ne.

    Napadla mne i případná vyfikundace – při nahození větší kazety zkrátit řetěz a neřadit španěla.

    Současná kazeta je 12/25 a bude zůstávat, ta větší by byla alternativa pro dlouhé a prudké kopce v Alpách.

    Anketa: Pobere?

    Ano
    1x
    100%
    Ne
    0x
    0%
    0 0
    • mastihuba  

      jsem to řešil loni a při tvojí výkonnosti bych se nebál 26z těch 29 už je hodně velkej kašpárek. :) jsem šel z 25 na 26 a už to docela pomohlo. Zavolej k šírerovi a zeptej se. Jsem bral 1 pastorek za 440kč, jsem ***** měl vzít celou kazetu. :)

      0 0
    • Mug  

      Manželka má Chorus 11s a ke kompaktu 50/34 má kazetu 12–27 a řadí jí to dobře i s krátkým ramínkem.

      0 0
      • Zdenda CUBE  

        27 není 29. měl jsem to do Italských kopců také na Veloce a při zařazení 29 už jela horní rolna po kazetě. Sice se s tím dalo v nouzi jet, ale pocit jsem z toho moc dobrý neměl. A seřídit líp už to nešlo. Vše bylo na max. Ale bylo to na starším modelu, u nových nevím jak to přesně vychází…

        0 0
    • Payia  

      Na prevody ala 34/29 bych se ptal treba tady

      0 0
    • martinpav  

      Z toho čo som prešiel mi príde 34/29 vhodný akurát na zoncolan, inak zbytočne moc ľahký prevod.

      Podľa známeho servisáka by to malo fungovať s 39 plackou, takže predpokladám že s 34 nebude problém.

      0 0
      • ememem1  

        Z toho čo som prešiel mi príde 34/29 vhodný akurát na zoncolan – sak to pise ne? → ta větší by byla alternativa pro dlouhé a prudké kopce v Alpách.

        0 0
        • martinpav  

          To je ale len jeden kopec :). Väčšina čo som tam išiel boli dlhé tiahle so stupaním ± 7% a na to je to podľa mňa zbytočne ľahký prevod (teda ak má akú takú výkonnosť).

          0 0
          • ememem1  

            ale prd, takych je habadej. na jazdenie po alpach je to pre hobbika ok.

            0 0
        • R-A-D-I-U-S  

          Někde jsem zahlíd že to chce na Mortirolo :-)

          0 0
          • karliner  

            Přesněji řečeno bych to nasadil na toto

            0 0
            • ELx  

              Tak stelvio letos kámoš vylámal na 39/25. A Mortirolo jsem dal na 34/25.Ne ,že by to bylo úplně zadarmo, ale dalo se to :-)

              0 0
            • R-A-D-I-U-S  

              Na Stelvio stačí 34/25.

              0 0
              • karliner  

                No, to by asi stačilo i mně, ale cestou je to Mortirolo a nerad bych si z toho udělal pěší túru :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  ja ti rozumim. Kdyz jsem na sv. Jur zduchal 39/25 tak jsem byl za spd vdecnej. Neni cas na hrdinstvi. :)

                  0 0
    • ememem1  

      na bike 24 netvrdia ze hej.

      tvrdia len ze Largest sprocket je 29 teeth ale zaroven Overall capacity je 32 teeth

      u teba (50+29)-(34+11)=34

      alebo tiez

      50–34)+(29–11)=34

      coz uz je mimo.

      tolko teoria, prax neviem :-).

      0 0
    • mastihuba  

      Lidi ztratil jsem spojovací šroub převodníku co se sroubuje do kliky. Nevali se někomu doma nějakej Srot že kteryho by se to použilo?

      0 0
      • alinceb  

        Není tam standardní šroub do převodníku?

        0 0
        • karliner  

          Člověčem nevím o ničem, co by Campa měla standardního :-)

          0 0
          • alinceb  

            Já teda nemám karbonové kliky, ale AL, a do kliky jde normální šroub se standardním závitem. Jen možná o fous delší, ale takový se dá sehnat normálně v kameňáku…a pokud ne, tak třeba u Kraba ;)

            0 0
            • mastihuba  

              Zkusím uvidím. Dík za typ. Těch mám doma že starejch klik dost. Nečekám že to bude pasovat.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.