CANNONDALE SCALPEL HT CARBON 3 2022

60 nepřečtených
  • yzermans

    Ahoj bikeři,

    letos na jaře, jsem koupil nový bike z Itálie.

    Po první projížďce, něco pořád v kole křupe.

    Mám podezření na karbon sedlovku a nebo střed.

    Dal jsem kolo do servisu u nás v Plzni.

    Po ujetí cca 5 km, se ten otravný zvuk dostavil znovu.

    Prosím nevíte o někom v Plzni, kdo staví kola, nebo nějaký servis, kde jste kolo dávali s podobným problémem a dokázali si s tím poradit.Případně odhalit, pokud by byla prasklina v rámu?

    Děkuji všem kdo pomůžou.

    0 0
    • novas752  

      A co tam dělali?

      0 0
        MTBIKER doporučuje
      • yzermans  

        Seřízení a servis kola.A měnili jednu duši, ta tam ucházela.

        0 0
        • novas752  

          A jak řešili to cvakání?

          0 0
          • yzermans  

            Udělal jsem okružní kolečko a nic nevrzalo.Pán mi potom řekl, že pokud by to vrzalo opět, muselo by se kolo úplně rozebrat a složit znovu, ale to by už bylo za jiné peníze a termín na podzim.Jedna vyjížďka a opět to vrzalo.Věř že už bych to nikdy neudělal koupit kolo v zahraničí.Jinak musím pochválit tvůj instagram, je super.

            0 0
            • novas752  

              No já bych rozebral vyčistil a namazal složení klik a převodníku. Na tomhle kole typicky lupe pravě to, z výroby je to na sucho. Ale náradí na ně nemá každý servis – prodejci Cannondalu by měli mít.

              0 0
              • yzermans  

                ano to je právě to, nemám na to potřebné vybavení.Určitě to musím vyřešit, mám dva servisy, tak zítra zkusím zavolat.Díky za reakce a rady.

                0 0
                • kandik psi zub  

                  Jestli to vrze/tika od stredu, a vic pokud slapes silove nez kdyz jen tak motas nohama, tak bych pred rozebiranim celyho kola sel po tech klikach. Je to predpokladam hologram bb30 a to je proste nestastny na vrzani. Loziska lepit, ne mazat, prevodnik na kliku lepit, ne mazat, osu nasadit namazanou, kliky na tisicihran mazat minimalne, srouby lepit a utahnout na 40Nm nebo i vic. Pak to ma sanci vydrzet. K tomu bych naprudko udelal bezny mista -sedlovku friction pastou, uchyceni hazky namazat, pedaly atd. Roz orka celyho kola je takova skodoliba b-f rada.....

                  0 0
                  • Tatut  

                    Jiná kola nevrže?

                    Co je na tom rámu tak špatně?

                    0 0
                    • novas752  

                      Jiná kola taky vrže. Ale tak 10× míň než tyto.

                      O kvalitě těchto rámů a dalších technických řešení se dá na internetech dohledat mnoho videí. Např středové složení bez tunelu, kde bordel v rámu teče a padá rovnou na osu klik a ložiska středu. Pak aby to nelupalo.

                      0 0
                      • kandik psi zub  

                        Nevim jak to je u tohohle ramu zrovna, ale ne vsechny Cdale byly takhle debilni – treba ten scalpel i flash co mam v profilu maji vlepenej tunel bez der takze ten bordel se tam dostane jen oficialni cestou :)

                        0 0
                      • Yetti84  

                        Ahoj, tohle kolo jsem chtěl, ale tyhle problémy mě odrazují. Máš link, kde se to řeší? Nic jsem nenašel.

                        0 0
                        • yzermans  

                          Jaký link máš na mysli?Myslíš na servis do kterého to budu dávat?

                          0 0
                    • Tomcat  

                      Všechny kola vržou pokud někdo se vykašle na montáž nebo údržbu.

                      V nejen tomhle případě to není kolo kde jen nasadíte kola a otočíte řidítka.

                      0 0
                  • yzermans  

                    Děkuji za reakci, ano spíše mi to vrzání přijde od středu, nebo šlapky, ale může to být klam.Pokud půjdu do servisu a řeknu jim o přání lepení ložisek atd. jsem zvědav co mi řeknou.Pokud bych měl známého a jednou mi to ukázal, nejsem lempl a nářadí bych nakoupil a věř že bych si servis dělal raději sám.Takhle to musím svěřit do rukou odborníka.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Dej to nekomu, kdo zna ty kliky, jsou primo od Cannondalu a vetsina servisaku je v zivote nemela v ruce…

                      Cvaka tam casto myslim spoj kliky a prevodniku. Mne to resil zrovna tady novas a od ty doby ticho.

                      0 0
                    • Tomcat  

                      Prostě já …jim řeknu o… neznamená hned rozkazu udělejte… Základ je v tom, že servis nemusí být proaktivní . A tady extra vrzání/skřípá­ní/praskání řešit pokud není doslova a výslovně uvedené v zakázce tak řešit nebudou. Obzvlášť pokud je to kombinace provoz\bordel , nebo by design či oboje,

                      0 0
                  • puka  

                    překlik, pardon

                    0 0
            • Vilém  

              Pan mel pravdu.

              0 0
    • Georrge  

      Pokud to 5km bylo ticho, tak možná dělali správné místo, jen ne dostatečně dobře. Chtělo by to zjistit, co na tom dělali a zkusit to opravit lépe.

      0 0
      • yzermans  

        Bohužel už si nevím rady a místo toho abych měl z kola radost, tak ten zvuk tě to znepříjemní.Zkusím ještě v Plzni nějaký velký servis na kola.Ale díky alespoň za odepsání.

        0 0
    • lac1  

      U me jsem hledal pricinu u sedlovky, naslapu,hlavoveho slozeni az jsem nakonec rozebral kliky. Fotka nize, na neprevodnikove strane se udelal schodek, patrny nehtem. Tohle nejspis bude pricina, budu objednavat novou osku klik. Tak zatim nevim na 100% zda to je pricina. Jsou tam nestastne vyresene zlabky a jejich krytky na bowden a hadici. Vleze tam bordel a pak to nejspis vydrelo ryhu.

      Loziska 40eur a osa 65 eur. Stahovak jestli nemas na shimano, tak od cannondalu asi 20–30eur.

      0 0
      • Vilém  

        Sam se tezko udelal. Bud bylo pridrene(zadrene) lozisko, nebo blbe obrobena stredova trubka, coz by u nich nebylo taky nic az tak zvlastniho.

        1 0
        • Georrge  

          Tak snad na to prijde a az bude kupovat kolo priste, tak treba sahne po nejake kvalitni znacce.

          2 0
      • yzermans  

        Nemám nářadí, ale pokud to v servisu zvládnou, asi nějaké pořídíím pro případ.Děkuji za reakci.

        0 0
      • mrozu  

        Tohle je standard, časem se to takhle vymele tím, že se tam dostává bordel zvenku i zevnitř. Než tam dáš novou osu, obrať tuhle naopak, ty ložiska si zpravidla sednou na trochu jiné místo a vydrží to dalších pár tisíc.

        0 0
    • jendach  

      Utáhni na kole každý šroub co najdeš. Kolikrát už jsem taky rozebíral střed, čistil ložiska a podobně, abych nakonec zjistil, že je to úplně něčím jiným. Zvuky se někdy rámem nesou až nepochopitelně.

      0 0
      • yzermans  

        Na rozebrání kola nejsem vybaven a ani bych si na to netroufl.Za blbost se holt platí, děkuji za reakci.

        0 0
        • Koli13  

          Proč za blbost? Tohle je klasický problém u všech rámů se středem klik typu pressfit. Řešil jsem to u Supa, Giantu, Ghostu.. všude :) A i po důkladném rozebrání, vyčištění, atd.. je potřeba jednou za čas to udělat znovu a bohužel zde se zárukou člověk moc nepochodí, možná při prvním čištění. Je možné, že to může dělat i sedlo nebo sedlovka, ale to se dá celkem jednodušše zjistit.

          1 0
          • yzermans  

            Napsal jsem to špatně, ne blbost, ale spíš tam mělo být za servisní nezpůsobilost doma, se holt platí.Sedlo jsem zkoušel měnit.Jak jsem to dával do servisu u nás v Plzni, dotahovali prý co se dalo a obvyklé části namazali.Spíš dělali něco jako garančku.

            0 0
    • HoF  

      Co zvládneš doma, tak je určitě sedlovka a i lyžiny sedla. A pak kompletní hlavovka, horní a spodní ložisko. Mi se tam občas na silničce dostane bordel a začne to lupat. Jen poslechem by člověk řekl že to jde někde od klik. Prostě postupně to zkoušet a eliminovat to. Jinak si nemyslím že by měl křupat samotný rám jako takový.

      0 0
    • yzermans  

      Ještě se zeptám bikeři, našel by se tu někdo, kdo by si na to troufnul?Odměnu za servis respektuji.Dnes jsem dopadl v servisech špatně, nejbližší termín září, je čas dovolených, to chápu.Kolo je nové a za pro mě hrozně moc peněz, mám tedy strach, protože jsem větší hmotnostní váhy, mám strach na kole jezdit, aby se nic nestalo.

      0 0
      • vt  

        Svet patri tem co se neposerou … hele mrkni na YT, vsechno tam mas suprove vysvetleny. Koupil sis Cannondale, tak je nutne s bb30 atd problemama pocitat. Zacni dotazenim jednoduchych veci, sedlovkou atd. Ono to pujde.

        0 0
    • PetHi  

      To samé jsem před cca rokem řešil na svém novém kole (Scalpel HT Hi-MOD). Dělá to sedlovka (mikropohyby suché karbové sedlovky v karbonovém rámu). Pazvuky se šíří celým rámem, takže to vypadá, že zlobí střed, či hlavové složení… Postup: vyjmout sedlovku, vyčistit a odmastit včetně vnitřku rámu. Pak sedlovku (stačí ta část, co je v rámu), objímku i vnitřek rámu namazat protiskluzovou pastou (TB-3255) a znova sestavit. Objímku dotáhnout na požadovaný utahovací moment 6Nm! (alespoň ten mám já uveden na objímce). Pokud bys měl cestu do jižních Čech, rád ti to na počkání spravím, ale není to nic složitého, to zvládne každý. Akorát je potřeba mít tu protiskluzovou pastu a momentový klíč…

      2 0
      • ZDRI  

        Souhlas, tím bych také začal. Když jezdím v bordelu, musím sedlovku pravidelně čistit a domazávat (karbonový rám Cube + karbonová sedlovka). Je to fakt jednoduché, zbytečné někam jezdit, tohle určitě zvládneš sám. Jen nepodlehni pokušení a utahuj opravdu jen na doporučený moment!

        Já teď navíc (po roce a 1/4) řešil lupání při silovém šlapaní do kopce. Klasika, stačilo sundat kliky, vyčistit, odmastit (vč. středové osy), znovu namáznout a vše pořádně dotáhnout. Střed je press fit, kvalitně namontovaný a zalepený, ten je i po více než roce zcela OK.

        0 0
    • Yetti84  

      Něco nového? Dost se mi to kolo líbí, ale tenhle problém mě odrazuje.

      0 0
      • yzermans  

        Ahoj, posun není zatím žádný.Teď pojedeme na tři týdny na dovču a na podzim to dám do pořádného servisu, kde to dají dopořádku.Prodávají tam také Cannondale a se servisákem, jsem předběžně domluven.Té značky se neboj, kolo je neskutečně rychlé, pohodlné opravdu jsem za něj moc rád.Akorát jsem se lekl toho křupání, pochopil jsem zde na fóru, že to bude chtít větší péči.Doporučuji pokud o tohle kolo stojíš, zajdi do prodejny, kde ti umožní jízdu a hlavně, ty nedopadneš jako já ze servisem.Pokud tě to bude křupat jako mě ihned po rozbalení, vezmeš kolo a dáš do servisu.Je pravda, že jsem na kole ušetřil 25 k, ale servis si pěkně za odstranění křupání pěkně zaplatím.Na podzim po servisu, dám vědět jak to dopadlo.

        0 1
        • kandik psi zub  

          mimochodem, zvazil bych jestli by nahodou nebylo lepsi tam naprat redukcni stred bb30 – 24mm a shimano kliky. Zalezitost bajvoko za 4k a myslim ze bys mel dost po starostech.

          1 0
    • Hebos  

      Zdravím, nějaký posun v této kauze? Díky

      0 0
    • lac1  

      Ja jsem otocil osu klik opacne a lupani prestalo. Kousek vyse jsem daval fotku. Po sezone to pak prohlidnu a kdyz tak vymenim osu a loziska.

      0 0
      • Hebos  

        Díky, mají to celkem něšťastně řešené…

        0 0
        • yzermans  

          Jinak znovu všem co se mě snažili na tomto fóru poradit a pomoci, moc děkuji.

          0 0
          • PetHi  

            Udělal jsi to, co jsem Ti radil?? Nehledej v tom větší vědu, než je :-)

            0 0
            • yzermans  

              Ano tohle jsem udělal hned po vybalení kola z krabice a v servisu co jsem to měl, udělali to samé znovu.Tím to bohužel nebylo.To bude určitě ten střed.Škoda že nejde nahrát video, natočil bych to křupání.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.