Demontáž mechanismu řazení Shimano 105

73 nepřečtených
  • Helyett

    Nevíte někdo, jak se dostanu k ukotvení lanka v pakně? Je to patrné na fotkách. Pokud možno tak, abych nemusel rozdělávat omotávku.

    Problém je , že to nechce řadit dolů na menší pastorky.

    Díky Viktor

    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hykal  

      Jak to neřadí dolů je v tom ztuhlé mazivo. Lépe než to rozebírat tak to demontovat a zkusit to prostřikat wd. Jak to rozebereš budeš toho litovat

      0 0
      • Helyett  

        No máš pravdu vypadá to strašidelně. Moc se mi do toho nechce. Zkusím to prostříkat, snad se to uvolní.

        0 0
      • Helyett  

        Stejně to budu muset rozebrat do mrtě, protože je v tom mazivu prach a až se WD odpaří, tak tu zase bude zatuhávat. Jakou by si použil vazelínu po vyčištění?

        0 0
    • Hykal  

      Jinak teda, je tam šroubek, který drží čep na místě jak ho vytáhneš tak jde čep vysunout a páku odpojit od zbytku

      0 0
    • Tomcat  
      • Podle návodu, vysunout
      • neni to pakna
      • že to nechce radit nemusí být samotným lankem.
      0 0
      • Helyett  

        No lankem to není, protože jinak by to neřadilo ani nahoru. A jelikož to řadí bez problémů nahoru a ne dolů, pak to bude v tom mechanismu. Budu to muset rozdělat na prvočinitele a pořádně vyčistit. Stálo to 10 let.

        0 0
        • Cavendish  

          Když to nechodí dolů, tak bývá někde prodřené lanko skrz prachovku nebo bowden. Nahoru to zařadí, dolů to ale nechce.

          Tohle sem teď řešil u CX. Pomohla výměna lanka a bowdenu. na E-biku za to mohl vytahaný řetěz.

          0 0
        • nooski  

          Hodně štěstí,

          Vždycky si vybavím fotky uživatele Zdyn

          Dura Ace

          https://s.bkfrm.cz/…gd8jr5b0.jpg

          a pro srovnání

          Sram Red

          https://s.bkfrm.cz/…5d19p8e3.jpg

          Campa Record

          https://s.bkfrm.cz/…thjn57ig.jpg

          0 0
          • Helyett  

            S těma ložiskama u Kampy to musí chodit bombasticky

            0 0
            • Cavendish  

              Chodí no :) ale to se tu nesmí říkat ;)

              0 0
              • nooski  

                To máš těžké, většina lidí poslouchá Lucinku VonDráček a pořádnou muziku neocení. Většina má zkušenosti jen z Shimanem a pořádnou sadu neocení stejně jako tu kvalitní hudbu ;-)

                0 0
                • Cavendish  

                  +1 :)

                  0 0
                • TK75  

                  To jo, přitom takovej Sram double tap funguje jak víno :-)

                  A navíc se nehýbou brzdové páky

                  0 0
                  • jecnak  

                    Sram je elegantně jednuduchý. Otázka je, jestli hýbající se brzdové páky jsou nevýhoda. Já si třeba řadím a dobržďuju. Každopádně tyhle úvahy nám stejně za pár let zatne elektrika :-)

                    0 0
                    • Johny.Merida  

                      Můj postřeh z této zimy. Po pár letech strávených s DoubleTapem, kdy jsem si ho dost oblíbil, přišla změna za Shimano, ihned jsem poznal nevýhodu pohyblivých pák do strany a to vždy když jsem se ve spodnim úchopu snažil v zimních rukavicich nahmatat páku kvůli brzdění a ta mi uhybala do strany a rukavice měla tendenci sklouznout naprázdno ve směru k oblouku. Chtělo to chvilku zvykání a to jsem před Sramem Shimano jezdil dlouhou dobu.

                      0 0
                      • TK75  

                        Ano, přesně tak jsem to měl, když jsem ze sramu přešel na Shimano.V terénu mi brzda uhýbala a bylo to o držku.Prvni jízda a slušně jsem nadával

                        Ale člověk si zvykne

                        0 0
                        • Cavendish  

                          Tohle u Campy na CX řešit nemusím :))) brzdová páka se nehne

                          0 0
                          • Johny.Merida  

                            Njn, nemusíš řešit ani odvzdušňováni co?

                            0 0
                            • Cavendish  

                              Nemusím no, lanko je lanko :))))

                              0 0
                              • TK75  

                                Styď se

                                0 0
                                • Cavendish  

                                  Campa a cantíky na CX kole…pro 99% osazenstva BF sci-fi

                                  0 0
                                  • Johny.Merida  

                                    :-)))

                                    0 0
                                  • nooski  

                                    Já mám na CX jen Campu a mini véčka :-)

                                    0 0
                                    • TK75  

                                      A jezdit se s tím dá?

                                      :-)

                                      0 0
                                    • Cavendish  

                                      Mini véčka od XLC mě docela zklamala. Aby to brzdilo, tak to muselo být milimetr od ráfku a pak to zase pořád škrtalo.

                                      Dal jsem zpátky canti a dušička má zase pokoj

                                      0 0
                                      • nooski  

                                        Tektro v pohodě, špalky musí být blíže, kvůli jinému přepákování, to je dané, ale za mě je ten brzdný výkon neporovnatelný.

                                        0 0
                                        • Cavendish  

                                          Brzdilo to dobře, ale pořád to škrtalo a trvalo dlouho to rozumně vyladit. Navíc to vypadalo hrozně :(

                                          0 0
                                      •  
                                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                        0 0
                • Tomcat  

                  Většina má hlavně špatné ponětí o svých technických \ servisních možnostech, znalostech dovednostech.

                  Mnoho lidí mám bike servisní Dunningův–Krugerův efekt , obzláště chovanci Nakolea a cykloservetu. Pravděpodobně by napsali ejej o genderové nerovnosti v názvech komponent ale jsou neschopný stáhnou návod s obrázky v pdf. K tomu mají velice svérázné názvoslový ala 60tiletý Franta z vesnické opravny traktorů.

                  0 0
          • Hykal  

            řešíme tu 20 let staré řazení od shimana ten plastový sram by po té době pravděpodobně nefungoval. Celý mechanizmus řazení u shimana je značně překombinovaný nicméně je proveden s hodinářskou pečlivostí a z kvalitních materiálů. Campa je udělaná nepoměrně jednodušeji a je daleko méně promyšlená.

            0 0
            • nooski  

              No vidíš a přesto je Campa spolehlivější, netrhá lanka a umí řadit v obou směrech o více převodů a hned.

              0 0
              • Hykal  

                ano v jednoduchosti je síla. V každém případě, když se vezme kolik silniček jezdí na shimanu a co tady tyhle historické páky vydržely, a že až na zatuhlou vazelínu je to vymyšleno fakt pěkně tak klobouk dolů.

                0 0
                • nooski  

                  Mě právě vždycky fascinovalo, kolik vídám silniček na 1. generaci Ergopowerů. Starší Dualy už většinou lidi vyměnili

                  0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
            • jecnak  

              Plastové jsou na Sramu jen páčky. Vnitřek je kovový.

              0 0
    • UHU  

      jo, přeřadit na nejmenší pastorek – z protější strany páky by měla být vidět hlavička lanka, povolit lanko a vysunout tím otvorem. Pokud to nejde přeřadit – tak je obvykle buď zatuhlá páka (prostříknout a počkat), nebo roztřepené lanko (buď v páce, nebo bowdenu – potřeba nějak dostat ven). Pokud je to zatuhlé, bude se to jo čase opakovat – pokud se častěji nepoužívá.

      0 0
      • Helyett  

        10 let stálo v garáži.

        0 0
        • Infidel  

          Takhle se mi kousaly SH105 páky, v zimě přestávaly řadit úplně. Prostříkal jsem napřed pořádně čističem na brzdy a pak lehce teflonovým mazadlem a asi tři roky je klid, páky chodí krásně.

          0 0
      • jecnak  

        Přesně tak. Ideálně prostříkat čističem na brzdy a vyfoukat ven zbytky starého maziva tlakovým vzduchem. Lanko i bowden vyměnit komplet.

        0 0
    • scortis  

      Já rozebral Soru, která bude podobně stará a dával jsem to dokupy asi 3 hodiny než to začalo fungovat, takže za sebe moc nedoporučuju :D

      P.S. ještě poznamenám že mi došlo že se to musí hodit na „nejmenší“ pro výměnu lanka, ale měl jsem v ruce pravou páku a myslel jsem že to je levá, shodil jsem to o jedno a lanko nikde, tak jsem si řekl že se asi musí rozebrat. No hodně jsem si nadával …

      0 0
    • tomcat5  

      Ještě že tohle forum je, v životě se v tom nebudu vrtat a radši zaplatím servis.

      A to jsem za 30 let ježdění něco málo opravil…

      0 0
      • Tomcat  

        +1 Kéž by tohle nejen u kol drželo víc lidí.

        0 0
        • Helyett  

          Mě baví se v tom právě hrabat. Vždycky se to nakonec povede.

          0 0
          • TK75  

            Jo je to super, ale občas to akorát zkur…

            Tak jednou za rok :-)

            0 0
          • Hykal  

            tak ono stejně by se asi nenašel servis, co by do opravy takových dualů šel. Řekl bych, že do jednoho by řekli aby jsi si koupil nové.

            0 0
            • Helyett  

              To říkáš naprosto přesně. Musel bys najít nějakýho fandu do těchto retro věcí. A těch je čím dál méně. Takže ti stejně nezbyde nic jiného než si to udělat sám.

              0 0
            • jecnak  

              Přesně tak. Servisy se toho bojí. Sám jsem dualů opravil cca 10 kusů a je to fakt piplačka. Záruku bych na to dávat nechtěl a asi by lidi ani normální servis nezaplatili.

              0 0
          • gerrard  

            Tak pokud není nic polámaného, tak to jde, ale pokud se tam něco pokazí, tak náhradní díly nejsou. Oprava probíhá výměnnou mechanismu.

            0 0
            • jecnak  

              Polámaný jsou většinou pružinky a ty jdou opravit. Občas západka, ta jde občas opravit, občas se použije z jiného bouraného dualu.

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.