Elektrikáři..Prosím o pomoc--Moeller Easy relé 412 DC-TC

28 nepřečtených
  • Madman1

    zdravím, najde se tu mezi vámi bikerama nějaký elektřikář z provozu, který by mi byl schopný pomoci s ročníkovou prací?Budu rád za každou radu.Šlo by o časování spínače osvětlení:), upřesním až uvidím, že tomu někdo aspon maličko rozumí.Pujčil jsem si Easy relé domů ze školy a potřebuju to do pondělí udělati, abych to měl z krku a mohl odevzdat práci na praxy ve škole.Dík všem

    0 0
    • jIrI___  

      Google umí najít a poradit se spoustou věcí… ;-)

      0 0
      • kali222  

        hlavne nevim kdo bude mit chut „presvedcovat, ze to trosku ovlada aby dostal moznost nekomu pomoc“ :D

        0 0
    • castro  

      vy tam na tý škole nemáte češtinu?

      0 0
    • okm  

      Co konkrétně s tím potřebuješ? Jsem elektrikář z provozu, ale zkušenost s tímhle typem nemám. Je to už asi relativně „inteligentní“ a určitě dost drahá hračka. Pokud používáme časáky na osvětlení, tak potřebujeme vždycky jenom nastavit, za jak dlouho to má vypnout od rozsvícení. A jediný co nám dělá problémy, jsou kapacity u zářivek, protože většina klasických časových relé funguje právě kapacitně.

      0 0
      • Marccoo  

        není,stojí 5000 s komplet manuálem i s CD.Je to takový kinder PLC,dají se na něm lehce naučit základy programování – proto asi easy :)

        0 0
        • okm  

          Jenže když si nechám do fabriky koupit nějakou věc za 5000, tak už to musím zdůvodnit a při použití na osvětlení by mi to asi těžko prošlo.

          A jinak se všude dneska cpou PLC, takže s takovouhle kinder verzí  :-)  si myslím moc lidí nedělá.

          0 0
          • Marccoo  

            myslím že easy relé je spíš určený pro domovní rozvody než pro průmysl (inteligentní el. instalace) já jsem se sním nikdy nesetkal ale s kolegou jsme ho jednou probírali.Samoz­řejmě že PLC se cpe všude,je to daleko jednodušší než dávat desítky relé a časáku.Právě že do fabriky by jsi ho koupit mohl,třeba pro řízení osvětlení,dá se na tom ušetřit dost peněz,měl by jsi zlepšovák :)

            0 0
            • juan1  

              Ja si nemyslím že easy relé je určené pre domové inštalácie . Pracoval som s týmto typom relé , ktoré je používané prevažne v priemysle na jednuduché riadenie napr. ventilov alebo jednoduchého procesu. Použil som ho aj na poplašný systém, programovanie je jednoduché a kedže má toto relé displej dajú sa počas procesu meniť nadstavené časové hodnoty pokial máš heslo :-)

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
    • vojtechposmourny  

      Co s tím potřebuješ? S Moellerem mám dobé vztahy, kolega má na programování tohohle školení, třeba Ti poradím. Mail mám v profilu.

      0 0
    • Lenicka1313  

      Nejlepší volbou je výběr z některého z katalogů, kterých je na našem trhu vcelku dost. Já ráda používám http://www.seznamremeslniku.cz/, volba je na každém. Každopádně velice dobře poslouží při hledání s nějakými kritérii (např. právě místem působení). Zkus se tedy podívat někde tam, určitě si vybereš;)

      0 0
    • winter78  

      Čavte borci, poradí mi niekto ??? Včera som rozoberal kábel k 400v motoru na cirkulárke. Kábel bol v jednom mieste prelomený, trčali živé vodiče, tak som to odstrihol. Všetko som urobil tak ako som mal, ale asi som prehodil niektorú fázu a motor sa mi teraz točí opačne. Viem že treba prehodiť len niektorú fázu s inou,ale neviem ktorú. Je to jedno ?? Je to klasické zapojenie fáz L1,L2,L3 a N .

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.