• agangrider

    Čau, sháním novou vidlici na enduro kolo, konkrétně na Agang Cult 2.0 2012. Omezuje mě nutnost pořídit vidlici s tapered krkem, 15 mm osou a 150 mm zdvih. Mám možnost pořídit novou vidlici sundanou z kola – FOX Float 32 RLC 150 mm QR15 s Tapered krkem ročník 2010.

    Nebo vidlici Suntour Epicon X1 TA RL z TT.

    Foxka je zlevněná z 20 000 na 12 000 Kč, a Epicon TT stojí 9100 s tapered krkem.

    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Bysto  

      Ak chces jazdiť enduro, tak vidla s 32 nohami nie je to práve, ak budes chciet trosku hopkat, alebo jazdit agresivnejsie, ta mala tuhost tej vidlice by ta dost limitovala. Zvazil by som skôr lyrika, domain, float van 36, durolux.

      0 0
      • agangrider  

        moje ježdění do FR nesměřuje jezdím čistokrevné enduro – prostě jízda náročným terénem žádné kraviny… triky :D Takže 32 nohy stačí, i na sériovce jsou 32.

        0 0
        • Bysto  

          A prečo chces vlastne meniť vidlu?

          0 0
          • agangrider  

            Nutnost ! Mám totiž Marzocchi :D :D :D

            0 0
            • agangrider  

              Navíc vzadu je vzduchovej tlumič X-Fusion a pružinová vidlice ve předu to je akorát tak na vylomení hlavové trubky jak ta vidlice někdy nepropruží :D

              0 0
              • Tomas94  

                to by mně zajímalo co máš za marunu… vozím 66ku vzadu pružinu a obojí chodí nadmíru dobře.

                0 0
      • fousek  

        Celkem nedavno mela vetsina DH vidli 32mm nohy,tak zas tady nerozumuj, dulezitejsi je jestli ma vidle 1a1/2 krk a pevnou osu (myslim doopravdickou 20mm osu a ne QR15) Tlustejsi nohy jsou takovej bonus, kterej se pozna az od vetsich zdvihu.

        Ja bych naopak zvazil Nixona, kterej ma dobrou vahu, super tlumic, 20mm osu a je ted za super penize.

        0 0
        • Atilla  

          To jo, ale ta vidle taky vážila 2,5kg+ a né jak ted 1,8kg- 2,1 a tolik matroše se podepíše na tuhosti víc jak o 2mm širší nohy.

          0 0
    • PatrikL  

      http://www.bike-mailorder.de/…lstueck.html?…

      zhodená z biku, nejaké škrabance :)

      0 0
    • Atilla  

      Kolik vážíš?

      0 0
      • PatrikL  

        podľa http://www.bike-forum.cz/…zite-ii.html#…

        je to 60–70 :)

        0 0
        • Atilla  

          S touhle váhou by asi 32mm vidle šla, ale stejně lepší tužší 35mm. Enduro je podle mě DH s tím, že na kopec jedeš po vlastní ose, takže tuhost vidlice se počítá.

          0 0
          • Bysto  

            tiež mám iba 68kg ale rozdiel medzi 32 a 35 je sakra poznať. Ako dokiaľ človek jazdí na 32, tak to tak nevníma, ale jakmile skúsi niečo lepšie, cesty späť niet.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • Kubiczech  

              Dneska jsou ta kola kolem 150 mm zdvihu relativní pírka, takže bych to žádnou macatou vidlicí nezabíjel. Foxácka 34ka je ideál, 32ka stačí naprosto v pohodě.

              0 0
              • Bysto  

                No 34 by bola ideál na take ľahké EN, len tie ceny :-/ :-D. Ale myslím si, že pri 150 vidli uz je dost poznať krutenie a ten rozdiel medzi 32 a35 fakt priepastny

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • Kubiczech  

                  Jestli někdo tráví každý víkend v bikeparku, tak širší nohy určitě ocení. Ze zbylých 90% enduro jezdců pozná rozdíl v tuhosti jen pár lidí a zbytek vozí zbytečně gramy navrch. Osobně nepoznám rozdíl mezi 35/34/32 mm nohama ani v bikeparku a pírko fakt nejsem. (: A teda musím přiznat, že za to jsem rád, o hodně starostí míň. (:

                  0 0
    • Jamie  

      takže čistě teoreticky udělam líp, když přitvrdim svého force Touto vidlou víc, než tímto kusem kovu.. ..co bude chodit líp?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Kubiczech  

        Zrovna Force je kolo, které jede moc hezky, takže osobně nevidím jediný důvod, proč dobrovolně kupovat Duroluxe s 2600+g. Půlkilo navíc pozná každý, minimální rozdíl v tuhosti málokdo. Ale pokud Force drtíš každý víkend v bikeparku, tak chápu.

        0 0
        • toram  

          force jede hezky?:D no nevim..sice jsem na to přesedlal z HT ale takhle urvanej jsem nebyl ani po celodením vejletě..:D

          0 0
          • pavlik6022  

            souhlasim s Kubiczechem – byl jsem překvapený jak je Force jezdivý bike, samozřejmě ne v nějakém DH setupu :)

            0 0
          • Kubiczech  

            V rámci kategorie mi přijde jako jezdivější, univerzálnější a to jsem před testem taky většinou jezdil na svém ht.

            0 0
    • atx442  

      Jdi do Fox Float, zde asi neni co resit.

      Rozdil v cene je docela zanedbatelny … a myslim, zed Fox je urcite o tech 3.000,– Kc lepsi ;-)

      Preji Ti dobrou volbu,

      V.

      0 0
    • cyborg  

      ja si taky nejak nemuzu moc vybrat z:

      float 36, van 36, lyrik SA, lyrik Coil, Marzocchi 55 RC3 TI, Durolux… kua babo rad

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.