• mm

    Ahoj,

    doporučíte mi brusle pro vytrvalostní jízdu?

    Chci 100(110) kola, ne přímo race konstrukci boty. Něco na pomezí fitness a race. Vydržet bych v botách měl až 15 hodin za den.Tedy jde mi hlavně o pohodlí než o bezztrátový přenos síly.

    Mám 71 kg, čili tvrdost koleček při mé nedobré technice chci někde kolem 84–85A.

    Absolutní cenový strop 6000.

    Díky za postřehy

    0 0
    • RendyD  

      Co nějaký Rollerblade?

      0 0
    • metr-x  

      Co třeba něco takového? http://koleckove-brusle.heureka.cz/fila-nine-100/

      Uvažoval jsem nad tím, ale nakonec zvítězil zdravý rozum, protože mě baví taky trochu blbnout na bruslích, tak jsem koupil brusle s 90mm kolečky. Ne, že by se na tom daly vykrajovat piruety, ale není to zas tak strašné.

      0 0
      • RendyD  

        Já Fily mám a přijdou mi oproti Rollerům nepohodlné. Chce to vyzkoušet, ale neumím si ve Filách patnáct hodin představit.

        0 0
    • šlapatko  

      Nazdar vozím K2 90mm a nemohu si stěžovat, jsou pohodlné a něco vydrží.Rollerblade se docela reklamují.Chce to chodit po krámech a vyzkoušet co nejvíce botek.******* je že i model od modelu sedí jinak a to u jedné značky.Taky mrkni na značku Powerslide, jsou to slušné brusle za rozumnou cenu.Chtěl bych vyzkoušet ty jejich tříkolové 110ky.Údajně jsou dost rychlé a ovbladatelné:-)Kolečka, to je věc druhá.Chce to skoušet a laborovat.Například minulé kolečka 84mm/84a byly raychlejší než nynější 90mm/85a a to na stejných ložiscích.Hodně štěstí při výběru a spoustu najetých km bez nehody.

      0 0
    • hasbro  

      Ja doporucuju hlavne vyzkouset ruzne boty, pokud v tom chces vydrzet 15hodin, coz si teda neumim predstavit (po 4 hodinach mam dost jete nohy). To je priorita. Ani bych moc neuprednostnoval prilis pohodlne a mekke modely, to by te v nich boty bolely vic nez v padnoucich tuzsich botach (bavime se porad o polstrovanych typech nad kotnik, ne rychlobruslarske karbonove boticky). Musi ti sedet dost presne, nesmi nikde tlacit a ani byt volne, jedine misto ktere muze trochu byt a nevadi je pred prstama v bote, aby nebyl dotek. Vybiral bych z osvedcenych znacek RB (Rollerblade), K2, Fila, PS (Powerslide moc neverim, ale muzou byt dobre). Kombinace ruznych (2 rozmeru) na jedne brusli bych se nebal, dneska se bezne kupuji kolecka jednotlive, takze neni problem koupit a nakombinovat dle potreby. Jediny kdy to hraje roli, je pri prehazovani kolecek kvuli rovnomernemu ojeti. Taky bude hrat roli, na co to vlastne chces, jestli na zajezd na Flaeming Skate a celo denni pomalejsi jezdeni tak kolecka i botu mekci, pokud jedes na 24hod LeMans a jedes kategorii jednotlivcu, tak samozrejme tvrdsi botu i kolecka. Rozdil 100mm a 110mm kolecka je v rychlosti, ale musis mit fyzicku na to je roztocit, tedy jet vyssi rychlosti, taky jsou pohodlnejsi diky vetsimu prumeru, oproti tomu jsou o neco tezsi, coz se muze projevit pri 15hod jizde teda, a mivaji o neco delsi nuz, takze horsi zataceni a ovladatelnost. Nejlepsi by bylo kdyby sis mohl ten rozdil 100mm a 110mm nekde pujcit a vyzkouset, tezko se to popisuje, taky zalezi na urovni tve techniky, ale pises, ze neni uplne idealni, ale na primou vytrvalostni jizdu to az tak nevadi.

      0 0
      • Tomcat  

        Promiň ale Fila je osvědčená značka pro inliny asi jako Rebook, Adidas a spol.

        0 0
    • Mr.Dawe  

      Být tebou koukám po značkách K2 a Rollerblade. Osobně bych pak upřednostňoval K2. S pohodlím boty je to jako se sedlem na biku, prostě si to musíš sám ozkoušet a musí ti to sednout. Kdybys jel někdy do Prahy, tak je dobrý obchod nedaleko Masarykova nádraží v ulici Dlážděná.

      0 0
    • mm  

      Zatím díky za postřehy. Ještě bych upřesnil, že zatím mým cílem je zvládnout na bruslích 24h závod ve dvojici (proto odhaduju těch 15 hodin).

      Pro odpolední projížďku počítám s nájezdem 40 a více km.

      0 0
      • Slavoš  

        Powerslide má celkem pohodlné boty (ale každý má jinou nohu),na 24 hod závod by to chtělo potrénovat. :-)

        Jinak 40 km by jsi měl v pohodě dát pod 2 hodinky (pokud nebude foukat jako poslední dny).

        0 0
        • mm  

          Vidím, že jsi z blízkého regionu. Nevíš, kde by se daly Powerslide fyzicky vyzkoušet?

          0 0
          • vitan  

            Pokud můžu poradit, tak bych šel do RB(Rollerblade).

            Bota sedne většinou všem. K2 už jsou trošku více papuče.

            Rozdílnou velikost koleček bych neřešil – dají se koupit i po jednom kuse.

            Pokud nebudeš chtít nízkou závodní botu, tak bych se poohlídnul asi po něčem takovém:

            speedmachine-rx-110

            nebo Tempesty

            Na ceně se určitě v daném obchodě půjde domluvit.

            Určitě si je vyzkoušej, pokud budeš mít možnost.

            0 0
          • hony007  

            Jestli pořád platí to Brno v profilu, tak Sportobchod na Křenové prodává všechny tady zmiňované značky, pak ještě Heliasport na Úvoze myslím, ale u nich si nejsem jistý všemi značkami.

            0 0
      • Tomcat  

        Každá noha je jiná takže se ptáš trochu na nemožnou věc. Něco jako pacienti co tu řeší sedla, taky pr.. má každej jinou.

        K pohodlí, ale přispívá i rám a kola. Protože výrobci se dohodly na roztečích úchytu rámu jde to i poskládat. Tedy sehnat pohodlnou botu a změnit rám. Uvědomuješ si, že výměna kol a ložisek po odjetí bude víc než 50%PC bruslí. Podle mě to moc v tomhle cenovém segmentu řešíš , s tím nájezdem většinu bruslí brzo odvaříš.

        0 0
        • mm  

          Ptám se z toho hlediska která bota je kvalitní, tzn. né jako u Tempishe, kde i po utažení pásek je noha volná a přitom na mnoha místech tlačí. Tohle není otázky individuální nohy, ale toho, že do brusle se nacpe nějaká lowcost hodně tlustá vycpávka s tím, že si to nějak sedne.

          Vyzkoušení je problém, z větších měst se pohybuju mezi Brnem a Olomoucí. Fakticky můžu prolítat odpoledne v obchodech a prohlídnu prd. To už je jednodušší objednávat z netu a pak vracet nevhodné modely.

          Cena kol a ložisek mi je jasná.

          0 0
          • vitan  

            V Olomouci si skoč do Helia sportu

            0 0
          • Tomcat  

            ak zrovna tohle…Tempishe, kde i po utažení pásek je noha volná a přitom na mnoha místech tlačí. Tohle není otázky individuální nohy, … není o výrobci. Tempish je lowend a šetří na materiálu.

            U závodních se nedělá vnitřní noha výměná. Takže vložkou to né vždy pohřešíš.. Já jsem nedávno ale právě jedny brusle ladil velikostí vnitřní boty.

            V Brně by měla být nějaká kvalitní kamenná prodejna , ale kde si už nepamatuji.

            0 0
            • Kojot Vilda  

              Jak psal hony007 výše, v Brně jsou kvalitní prodejny asi jen dvě – Sportobchod na Křenové nebo Bruslárna hned naproti – ta je na brusle specializovaná a mají hodně velké slevy i na závodní brusle + majitel je sám bruslařský závodník, takže dokáže poradit.

              0 0
    • Kojot Vilda  

      Osobně bych šel do Rollerblade Tempest 100 z loňské řady – hliníkový rám, SG9 ložiska a 100 mm kolečka, navíc klasický dlouhý komín, který ti líp podrží nohu.

      Nejlevnější na Bruslárně nebo Hope-sportu (oboje v Brně s možností vyzkoušení).

      http://koleckove-brusle.heureka.cz/…st-100–2013/

      0 0
    • brdy  

      Tak jak dopadla 24h?

      Nebojte se tvrdé boty :-) čím tvrdší tím musí lépe sedět. Takže nejpodstatnější je natvarování. 110 jsou krásné, ale chce to už trochu umět (se na tom flákat :-) ) A hlavně to chce nové kolečka a ložiska. Je trošku škoda na to trénovat a pak tam přijít se špatným materiálem. Znám tu prdel, jak člověk do sebe na konci cpe turbošnek, carbošnek, cukrošneh, šlehu, maxišlehu :-)) a oči má jak účetní Fantoci v posledním kopci. Jel jsem to ve dvou na 24Le Mans a najeli jsme přes 600km a měl jsem tvrdou botu BONT Vaypor.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse