Kliky Sram S2210 39/26 BB30 - kde koupit?

61 nepřečtených
  • Mark-H14

    Pomohl by mi někdo ze zkušenějších uživatelů internetu najít kliky Sram S2210 39/26, délka klik 170mm na BB30? Případně by mohly být X.9, X.7 nebo jiné Sram, třeba i 38/24, ale jen 170mm a BB30.

    Ideálně +/- 5.000,– Kč. Klidně i jeté. Já je prostě neumím najít, aby je někdo měl skladem a nebo uměl zjistit.

    Bohužel prodejci z níže uvedeného odkazu je sice nabízejí, ale nemají a mít nebudou.

    Díky moc.

    http://www.zbozi.cz/…

    0 0
    • JakeF  

      Oni to jsou OEM kliky určený přímo pro výrobce k montáži, takže to asi nebude jen tak je sehnat někde ofiko z eshopu… Spíš na náhodu, že je někdo sundá z novýho kola, ale se 170mm to bude hodně na náhodu…

      0 0
    • Hynas  

      Teoreticky zkus zavolat do mojekolo.cz, vím, že tam nabízení cannony a lapierry, na které se tyhle kliky dávají.

      Na jejich webu jsem i viděl kliky, co sundali z nového kola.

      Tak možná zrovna něco mají sundané aktuálně a ještě to nemají dané na webu. Třeba.

      0 0
    • Mark-H14  

      Jsem nečekal, že koupit kliky bude takový problém.

      0 0
    • JakeF  

      Kdyby ti stačily X0, tak koukám teď na Chainu jsou za pěkný prachy…

      0 0
      • Mark-H14  

        NO s mou angličtinou je to chabé a nákupy v cizině se mi zatím vyhýbaly.

        Chápu to dobře, že by ty X.0 v odkazu vyšly na 137 liber + poštovné …

        Nenašel by se někdo, kdo tam nakupuje a koupil by je pro mne? Peníze převedu na účet.

        0 0
        • JakeF  

          137 liber netuším, jak jsi našel, ale chce se to podívat na konkrétní verze… 170mm + 39/26 by měly být 175,56 liber v červený a 156,04 liber v tý černo-stříbrný. Poštovný by mělo být v týhle ceně už zdarma.

          0 0
          • Mark-H14  

            vždyť píšu, jsem lama. Tebou uváděné ceny tam nevidím také.

            0 0
            • jonti  

              Máš nastavenou zemi mimo EU, tak to uvádí cenu bez DPH.

              0 0
            • JakeF  

              Já vidím tohle…

              I tak mi to přijde hodně slušná cena…

              0 0
              • Mark-H14  

                No já to viděl úplně jinak, ale takle je to super cena.

                Je to včetně středu? (ložisek)

                Teď ještě kdo mi je objedná?

                0 0
                • Crusoer  

                  řeším úplně stejnou věc, kdyby měli 175 v černé tak bych sel do nich

                  0 0
              • Mark-H14  

                Prosím Tě a je to včetně středu a ložisek?

                0 0
                • JakeF  

                  Nejsem si jistej, v popisu jsem nenašel ani že jo ani že ne… Tipnul bych, že spíš jo, když výslovně nepíšou opak, ale zase bych se úplně nedivil, kdyby ne. Jedině se jich zeptat…

                  0 0
    • Mark-H14  

      Nenašel by se zde někdo, kdo vládně dobře angličtinou a byl by tak hodný a napsal jim mejlík s dotazem zda je to včetně středu a ložisek? Díky moc.

      0 0
    • Mark-H14  

      Samozřejmě, že jsem tu slevu na Chainu pros..l a dnes už jsou ceny zcela jiné! Bych se …

      0 0
      • JakeF  

        Nezkoušel ses zeptat Hnoje? Sram se přes zimu občas objeví za pěkný ceny i u nás…

        0 0
        • Mark-H14  

          Jsem idiot. Ještě dopoledne tam byly X.9 39/26, 170mm, BB30 za 111,– liber!!! Bohužel PayPal nebere mou kartu, tak jsem to chtěl platit přes kamaráda zítra a bohužel už nemám co! Bych se nakopal.

          0 0
    • Mark-H14  

      Co tyto FSA? Cena super, hmotnost menší než X.9. Je zde nějaký zádrhel?

      http://www.supshop.cz/index.php…

      0 0
      • roman 3D  

        by mě taky zajímalo porovnání s x9 či slx

        0 0
      • Mark-H14  

        Nikdo žádná zkušenost? Díky

        0 0
        • roman 3D  

          jestli ti to trochu pomůže

          http://www.bikeradar.com/…927–12–45618

          já jdu tedy do nových slx – vzhledově supr

          0 0
          • Mark-H14  

            No s mým translátorem je to sice bída, ale i tak děkuji.

            Myslím, že je objednám, cena je super, desing se mi také líbí a je to pro manželku. X.0 to nejsou, ale také stojí třetinu ceny. Hmotnostně by to mělo být +/- jako X.9.

            Bohužel Shimano ke Sramu dávat nechci, i to FSA je kompromis.

            0 0
            • Sup7  

              Nové převodníky na trojpacku budou k sehnání?

              0 0
              • Mark-H14  

                ?

                0 0
                • Sup7  

                  FSA Comet mají jen 3 packy oproti současnému standardu 4 pacek pro upevnění převodníku na kliku. Proto se ptám, jestli je možné takové převodníky běžně sehnat. Na Sunshopu jsem nic nenašel.

                  0 0
                  • kubad  

                    bezne ne, ale sehnat jdou

                    0 0
                    • Sup7  

                      Taky se mi tyhle kliky dost zamlouvají, protože řeším podobný problém, jako zakladatel vlákna, ale špatná dostupnost takových atypických převodníků mě netěší.

                      Hledal jsem převodníky pro Comety 386, ale výsledek bohužel 0. Asi zavolám k Gebhardtům, jestli by to byli ochotni vyrobit, kdyby bylo třeba. Někde mimo ČR se mi tohle objednávat nechce. Každopádně díky za reakci.

                      0 0
                      • kubad  

                        specialites TA na werk.cz asi budou na objednavku, ale to bych jako problem nevidel

                        0 0
                        • Sup7  

                          nj tihle frantíci mě nenapadli. Pak není co řešit. Dík.

                          0 0
                  • Mark-H14  

                    Než je ojede moje manželka, tak budou běžně :)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Spíš se to úplně přestane dělat a neseženeš je vůbec… Ale při ceně těch Comet by se stejně skoro nevyplatilo ty převodníky měnit…

                      0 0
                      • Mark-H14  

                        Moje řeč.

                        0 0
                        • Sup7  

                          Vzhledem k tomu, že řeším převodníky pro slečnu, vlastně ještě děcko, tak to beru víc do hloubky. V podstatě se mi jednalo spíš o změnu počtu zubů, případně barvičky. S ohledem na jezdecké umění i případnou brzkou devastaci převodníků o šutr, nebo pařez.

                          Až na barvy to řeší placky od Spec-TA, jak mě navedl kubad a ještě se poptám u Gebhardta. Takže zodpovězeno.

                          0 0
                          • Mark-H14  

                            Prosím Tě za jak dlouho nebo za kolik km opotřebuje tvoje slečna ty placky? Naražení kliky o šutr beru, ale opotřebení převodníků? Kolik najede ročně km? Ta moje slečna, s kterou mám dvě děti, najede do 3.000km ročně. Letos to bude na MTB určitě tak do 1.000km, protože jsem jí koupil silničku, ale zase bude asi první rok její MTB občas „krást“ i synek (10). Počítám, že u nás ty převoníky spíše morláně zestárnou, než aby se opotřebovaly :)

                            0 0
                            • Sup7  

                              Však já opotřebení vůbec neřeším. Jde mi v první řadě o počty zubů :-)

                              0 0
                              • Mark-H14  

                                Jo tak to jsem to asi špatně pochopil – sorry. 39/27 nebude slečně vyhovovat? Kolik zubů by sis představoval? 38/24? Ta moje slečna velkou placku 44z na X.9 řadila dost málo a malou plaku 22z zeřazenou neměla snad nikdy a docela mi záviděla, že nemusím řešit, kterou placku a jaký pastorek mám zařazen já, když můžu jezdit celý rozsah kazety 11–36 na velké i malé pile. (samozřejmě extrémy 38–36 a 24–11 nejezdím. V tom to bude pro tu mou slečnu asi hlavní přínos, neřešit, kde zda mi škrtá přesmyk apod.

                                0 0
                                • JakeF  

                                  38/36 klidně jezdi, tam není problém, právě naopak… 24/11 se vyhni, to jo :D.

                                  0 0
                                • Sup7  

                                  Leží mi tady téměř nejetá sada X.0 9spd s kazetou 11–32. Kvůli její výšce řeším krátké kliky s integrovanou osou. 165mm neseženu bez nákupů v zahraničí, takže musím 170mm v rozumné kvalitě, aby nedegradovaly zbytek řadícího systému. FSA Comet 386 se mi jeví, jako vhodná varianta za dobré peníze, ale mám obavu, že vzhledem ke kazetě bude 39/27 na klice trochu moc. Pochopitelně je možnost koupit trojpřevodník, ale jeví se mi vhodnější postavit to kolo na 2×9 a pořešit počet zubů na plackách. Uvažuju, že by jí mohlo vyhovovat 37–23(24), ale je to stejně zatím postavené na vodě, protože tyhle počty zubů Spec…TA pro rozteč 3×86 nenabízí.

                                  …a jak to teď počítám, tak je problém s malou plackou. Pro rozteč 86 se nedá vyrobit…čili tyhle kliky a vlastně jakýkoliv dvojpřevodník je v tomhle případě nepoužitelný.

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Co takhle vzít trojplackový kliky a místo velký placky dát rockring? Když vezmeš 10sp Shimano, tak tam bude 32/24, což podle mě musí stačit, případně tam není problém dát časem až bude silnější velkou placku 36z, pořád to bude řadit v pohodě. A nebude muset většinu doby řešit řazení na pilách. Pokud dáš mladý holce 39z nebo i 37z placku, tak jí právě postavíš do situace, kdy bude muset řadit vepředu hodně často.

                                    0 0
                                    • Sup7  

                                      jj podobná cesta byla v prvním plánu. Klasická trojplacková klika se dvěma převodníky 37/24 a místo velkého převodníku podložky. O rockringu neuvažuju. Ty kliky FSA se mi jevily jako vhodná a jednoduchá varianta. No nic všechno bude jinak.

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Ten rokec se tam často dává z důvodu ne omlácení, ale aby nepadal řetěz…

                                        0 0
                                        • Sup7  

                                          Je nějaký důvod se bát padání řetězu, když je dobře seřízeno? Řetězová linka vychází v pohodě.

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            Většinou, když dáš takhle malý placky, tak nemůžeš dát dostatečně dolů přesmyk, takže klec nedrží řetěz moc dobře. Když se k tomu přidaj další faktory, že toho moc neodtlumí nohama a že často vozí pevný vidle, tak tam nějaký riziko je. Navíc jizvy od převodníků po pádech se slečnám většinou taky moc nelíbí… Určitě se to dá i bez něj, ale nepřijde mi to úplně od věci ho tam mít.

                                            0 0
                                            • Sup7  

                                              V souvislosti s 32zubovým převodníkem to má opodstatnění. Chápu a dík za objasnění. Stejně si myslím, že správný převodníkový branding patří k cyklistice… i u slečen :-)

                                              0 0
    • epsilon  

      Co rikate na tohle http://www.bikeinvest.cz/…osy/d-78993/ neni uplne spatna cena ne ? .. akorat se nevyznam v tech osach .. mam Scale 2012 a aktualne tam je Sram S-1000 GXP PF, 39A/26A zubů, Středová osa integrovaná, Sram GXP PF, 41×89,5 mm … co bych mel hledat kdyz chci X.0 ? .. osu GXP ? a BSA nebo ITA?

      0 0
      • JakeF  

        GXP Pressfit (PF), ne BB30, ne BSA, ne ITA :).

        0 0
        • epsilon  

          takze GXP PF BB92 ?? :)

          0 0
          • JakeF  

            Jo, tuším přesně tuhle mám ve svým Scalu…

            0 0
            • epsilon  

              Takze kdybych poridil ty kliky viz. vyse a k tomu tuto osu nemel by byt problem ? OK .. budu jeste googlit cenovky :D

              0 0
              • JakeF  

                Jo, jen ty kliky musíš vzít GXP a ne BB30.

                0 0
                • epsilon  

                  Tak snad ctu dobre a je v tom odkazu „SRAM Kliky X0 2.2 GXP 170mm, 39–26z, bez osy ..“ .. s tim ze akorat zmenim volitelne prametry :D .. red, 175, 39–26 :D

                  0 0
                  • Milvus888  

                    no nevim proč mají v nazvu všechny parametry(delku atd.) a dole maji moznosti.. pochybuju ze maji jine nez ty 17O mm

                    0 0
                    • epsilon  

                      no to taky nechapu .. ale to budu resit posleze .. ta cena mi prijde docela luxusni .. takze sem to objednal .. a naklikal jsem si tam uplne jine parametry :D ..

                      0 0
                      • Milvus888  

                        :D a prijdou ti jine :D mel jsi se zeptat. :D

                        0 0
                        • epsilon  

                          nn .. odber sem dal na pobocce .. takze tam dojdu s metrem a zmerim jestli sou fakt 175 :D … navic aji kdyby prisly tak zbozi koupene na netu muzes do 14 dni vratit

                          0 0
    • ELx  

      Nemá někdo tip na kliky BB30 170mm ? 39/26. Za nějakou slušnou cenu. X.9, X.0, S2210

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.