• riven

    Jezdi tady nekdo tento letosni model?

    Jake mate zkusenosti s vidlicema a brzdama Magura

    a to s vidlici MDR 100R a brdama Loiuse Bat?

    Jake jsou ramy Merida Matts HFS, spokojenost?

    Je to cele v XT, vyplatilo by se vymenit razeni a prehazku

    za SRAM X.0? Bude velky rozdil mezi XT a X.0 razenim?

    Myslim, ze za cenu 41990kc to neni spatny kolo.

    Co Vy na to?

    0 0
    • PatrikL  

      v tej cene nebude asi žiadny bicykel zlý :)

      radšej by som zobral http://www.haibike.de/index.shtml… (ak by nevadila pevná os vpredu aj vzadu :) ) – je ešte aj lacnejší a merida je tuctovka :D

      0 0
    • Sobi  

      Můžu ti ale poradit dobrýho fulla za 12tkč na foxce! :-)))

      0 0
      • DaSnail  

        predávaš tú svoju čembounsku meridu? 8o)

        0 0
        • Sobi  

          Nikdy! :-))) to tom tunningu talase a RPéčka je to naprosto super! Tu ne. tu nedám, tu mám rád…

          A navíc jsem jí měl dřív než jí začli čembouni dealovat! :-)

          0 0
    • riven  

      Jsou ty hlinikovy ramy Merida tak hroznej prusvih? :)

      Dalsi kolo, ktery je v uzsim vyberu je Author Master,

      coz je karbonak s X.9.

      Je znacka Author stejne „hrozna“ jako Merida?

      0 0
      • marcus.ss  

        ne, je ještě horší, merida je nej :-)

        0 0
      • bosmilan  

        proč si myslíš že rámy Merida jsou nějaký průšvih,nebo kde jsi se to dozvěděl?

        jediný problém u některých uživatelů tady na b-f je ten pro ně je Merida tuctovka a proto ji neuznávají a budou ji kritizovat vždy a všude

        0 0
        • Sitic  

          jo no, máma má treking meridu crossvay, asi 5 let starou, na deoru, řazení je teda alivio a je úplně spokojená ;)

          0 0
      • Atrey17  

        Nevím, co máte všichni proti Meridě. Že je to tuctovka a jezdí jich plno, ještě nemusí znamenat, že to jsou špatný kola. Mám One Twenty a nemůžu proti ní říct ani slovo. Neskutečněj šplhoun, prakticky nehoupe a projede skoro všechno. A to jsem jí už dal slušnej záhul. Zajímalo by mě, kolik z těch, co Meridu schazujou, jí alespoň vyzkoušelo. Nemyslím teď zrovna lowEnd modely za 8000,–

        Podle vás tedy jezdí třeba Hermida nebo u nás Rybařík na krámu?

        0 0
    • Sadsmiley  

      Ahoj

      Mam stejny kolo teda model 2008 takze ve predu je FOXka a je jinen ram plus nejaky drobnosti. Jsem s nim maximalne spokojenej kupoval jsem si ho jako nahradu za jinou meridu ktera slouzila pres pet let bez problemu.

      Myslim si ze Merida je jedna z top znacek.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • riven  

      Co se vahy tyce, tak je to v pohode :)(190cm/90kg)

      Kvuli tomu jsem taky resil brzdy a kotouce 180mm/160mm budou asi lepsi, nez 2× 160mm.

      S tou oblibenosti/ne­oblibenosti Meridy si zas az tak hlavu nelamu, myslim ze az tak spatny kola nemaji.

      Spise me zajimaji nazory lidi, ktere je jezdi a ne tech, kterym se nelibi. :)

      Ja jsem taky zatim na Sramu, grip a 3×8 a jedinou vec, nad kterou bych premyslel je vymena razeni a prehazky XT za SRAM X.0.

      A jedna vec navic u Meridy je rocni pojisteni proti kradezi,

      takze je sance, ze pokud clovek prijde o kolo, tak dostane novy.

      0 0
      • bosmilan  

        já jsem s Meridou maximálně spokojený a nikdy jsem s jejich rámy neměl problém.

        Co se týká XT vs SRAM tak to už je jenom na tobě,ale já osobně už zůstanu jenom u Sramu.

        0 0
    • riven  

      Tak jsem tak dlouho vyckaval, az se nam ta Merida HFS XC 3000 D dostala na jeste lepsi cenu a to z 41990 na 35990kc.

      Tak tedka uz asi neni co resit, asi se vyprdnu i na vymenu razeni na grip a prehazku X.0 a vyzkousim kompletni XT sestavu.

      Pokud by se mi styskalo po gripu, tak to muzu vymenit vzdycky,

      to uz zas neni takova „palka“.

      0 0
      • Jery01  

        Taky po ní pokukuji :) tak dej vědět jak jezdí…a co se týče velikosti-18 nebo 20 na 176cm postavu ?

        0 0
        • riven  

          Ja ma 190cm a zkousel jsem 20 a v pohode, 22 uz je moc dlouha.

          Na 176cm bych urcite bral 18.

          0 0
          • Jery01  

            Oka,díky. Tak se ozvi až bude doma :) a hoď foto

            0 0
          • Robeéért  

            Koupil jsem ji v listopadu a mám na ní najeto zatím 19 km v terénu, takže žádné hodnocení ještě napsat nemůžu. Měřím 189, rám mám 22" a je to akorát. (Mám dlouhé nohy). Oproti předchozímu biku (Cube Attention – komplet na Deorečku) je to nesrovnatelný rozdíl. V mé velikosti má celkově 11,56 kg což není úplně top, ale za ty prachy je to super. Uvidíme co vidle, hodně lidí říká jak se magury kroutí a že jsou předražené. Modely 2011 už mají většinou foxky.

            Až něco najedu napíšu více :)

            0 0
            • Cubex  

              Cau 22" to na tom lezis totalne, ten ram je dlouhej sam o sobe, ja mam 186cm a posilhavam po 18". vy vypordejich sem objevil na Sramu 9 a 7 za 25000, FOX. XT, Magura(nema zamek na riditkach) 35000, co je spatne, rozdil je nejakje moc velkej

              0 0
              • biker90  

                Řekl bych, že je tam jiné skoro všechno :) Pokud tedy srovnáváš s HFS XC 2000-D. Jestli to stojí za 10t to nevím. Ale jak už se tu 100× řešilo, ta 2000-D má teď asi nejlepší poměr cena osazení vůbec.

                Koukám po ní taky. Jenom se nemůžu rozhodnout ((asi čekám, až bude vyprodáno)) :D

                Docela mě překvapilo, že chceš 18" na 186cm. Já mám 178 a koukal jsem po 20", ale už mě tady docela přesvědčili, že 18" bude vhodnější. Zatím jsem trochu změnil posed na starém kole a zkouším jak se mi bude jezdit.

                0 0
                • Cubex  

                  Sedel jsem na tom a ackoliv mam dlouhe ruce, tak byla riditka neuveritelne daleko. So hodne vytazenou sedlovkou se s 18 zatacky nejak jezdi samy. No a pak je tu klasicka story s Meridou … ano/ne Jeste mam jednoho kandidata, ale uz se na nem asi nesvezu, jelikoz v CZ je vyprodano.

                  0 0
                  • biker90  

                    Já beru rozhodně tu 2000-D. Na axitbikes.eu jsem se ptal na výměnu kazety a klik za XT a vyjde to celkem něco málo přes 25t. Protože jsem původně chtěl stavět za ±30t, tak ještě nejspíš vyměním kola.

                    0 0
      • Cubex  

        k podobnemu reseni jsem dospel take

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.