• Losky83

    Ahoj, jezdím jen občas na kole a tak nějak jsem si řekl, že se tomu začnu asi věnovat více. Mám necelé dva roky crossové kolo Rock Machine Crossride 250 a teď jsem začal pokukovat po horském. Konkrétně se chci tento týden rozhodnout a můj favorit je tahle Merida. Ale vůbec tomu nerozumím.

    Dá se sehnat okolo 15tis což je asi takový limit, kolik do toho kola chci dát. Můžete mi teda poradit, případně doporučit jiné kolo? Jezdil bych tak nějak s citem a spíš lesní cesty, ale né žádný hardcore:)Děkuju za radu a případný typ. Ale doufám, že mi to nějak nebudete moc rozmlouvat, kolo se mi líbí:)))))

    Odkaz na kolo:

    http://www.merida-bike.cz/…TFS-XC-700-D

    0 0
    • xshreck  

      jééé, moje kolo :-)

      • vidla je jen 80mm, pokud tam není něco jiného. Měnit zdvih nejde –i když mi to tvrdili.

      nevracejí se mi pístky u brzd, nevím jestli to bude tím že jsem se o ně nestaral a jezdil v bordelech … neřešil bych to, kdybych nepřehazoval 26/28 kola.

      A měním kola, protože už mě nebaví dotahovat konusy na 475 nábách :-)

      jinak jsem byl celkem spokojený. Vzhled jede .-))

      tak, a teď ať mě zbytek kamenuje? .-)))

      Na kole se jezdí dobře, akorát si teď měním 3/4 komponentů za lepší :-))

      0 0
    • Losky83  

      Jinak ještě dotaz, mám cca 176 cm, jakou velikost bych měl zvolit? Crosse mám 20", ale tohle kolo mají jen v 18" nebo v 19". Díky

      0 0
      • ponnylafuma  

        v 19" se určitě nedělá… na 176cm, pokud nejsi nějakej „atyp“ určitě 18"

        0 0
        • šlapatko  

          tak 18

          0 0
        • xshreck  

          spíš bych ho první nechal posadit na to kolo a jak se na tom bude cítit … já se cítím na té svojí 20" trocha jak vosa na bonbonu :-)

          mám ale 185 … jde to ale nastavit trocha nějak, ale 21" by se mi líbilo :-) možná to bylo přechodem z crosse který byl větší. Ale zvykl jsem si

          0 0
        • blaza84  

          Pokud není atyp, tak 18 mu bude nejspíš malá, bude mít nízko řidítka a délku bude nahánět 130mm představcem. I výrobce pro jeho výšku doporučuje 20 palců. http://www.merida-bike.cz/clanek/273

          Losky83, ideál by pro tebe byl výrobce, který dělá kola po velikostech (17,19,21) abys mohl mít 19 palců, ale 20 bude taky dobrá.

          0 0
          • blaza84  

            Jinak jsem rád, že jsem pořídil bike letos na podzim za posezónní slevu, modely pro rok 2011 pěkně zdražily.

            0 0
          • DaSnail  

            tu mu zas merida tvrdí že 17" stačí.

            20" nebrat.

            0 0
            • blaza84  

              Hmm, ta tabulka na slovenské meridě je asi novější, protože teď se dělají větší sloppingy, než dříve, tzn kratší rámová trubka, ale výška řidítek a délka rámu je zachována. Na merida.cz by si to měli aktualizovat.

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Azmir  

      Spíš bych si připlatil za 800-D za né o moc peněz mi přijde o dost víc muziky

      0 0
      • Losky83  

        já myslím, že na mé ježdění ta 700 stačí bohatě. To bych pak mohl pokukovat ještě po vyšší řadě a kde bych pak byl:)

        0 0
        • Azmir  

          To kolo samo o sobě nebude špatné na hobby ježdění určitě stačí i Deore ale tak se zeptat prodejce jestli by tam nedal jinou vidlici přece jenom RST first air není nic extra a člověk pak z té vyjíždky nemá takovou radost.

          0 0
    • Duppy123456789  

      POkud tomu rozumíš (což asi tolik ne když se ptáš) tak bych doporučil koupit bazarový samozřejmě v dobrym stavu… A postupně co se posere měnit za lepší :-)

      0 0
      • nox159  

        super rada – „nerozumi“ tomu a ma koupit bazarovku ve slusnem stavu – jak to pozna? ;-)

        0 0
      • Losky83  

        Kolům rozumím jako koza petržely. Sednu a jedu:) Tak jako něco zvládnu, možná už trošku taky o kolech něco vím, ale kupovat starší jsem nechtěl. Vesměs by mě to pak beztak vyšlo na stejný prachy při mé smůle:)

        Jinak známej kolům rozumí a ten mi doporučuje kola okolo 40tis, což bych za to teď určitě nedal

        0 0
        • nox159  

          pokud chces meridu tak si vem 800 D ;-)

          ale ani ta 700 nebude blba ale radeji bych tech par korun priplatil… ;-)

          0 0
        • Azmir  

          Jak už tu padlo poslední dobou nejvýhodnější koupě této doby je merida HFS 1000-D, u té kdyby si zkusil někomu prodat vidlici a dal tam peicona tak se možná dostaneš na podobnou cenu jako ta 700-D ale budeš mít o pořádný kus lepší kolo ale je to čistě na tobě. Jestli do toho nechceš jít tak do té 800-D bych šel určitě.

          0 0
          • Losky83  

            Ta je o 2tis dražší a má V brzdy, takže zůstanu u té 700:)

            0 0
            • Azmir  

              Žádné z těch co jsem napsal nemá V brzdy ozančení u kola xxx-D zmanená že je to disková verze, zato xxx-V je véčková… mám tam něco takového? nemyslím si :)) asi si špatně hledal

              0 0
    • Losky83  

      Tak kolo dnes dorazilo PPLkem a vypadá vše ok. Takže kdyby někdo chtěl kupovat nové kolo, doporučuju Axitbikes. To moje tam měli za 15tis a všude mi ho nabízeli za 18tis a více.

      http://www.axitbikes.eu/index.php…

      Jen ho teď musím poskládat:))

      0 0
      • Torkilld  

        Ahoj to je merida matts tfs xc 700-d ??? Ja sem si koupil to samý akorat v černý barvě.Na všech fotkach má to kolo pod řidítkama vyvařovanej rám ale to moje ne a to tvoje taky ne.A nevím proč na fotkach to je videt že je to vyvařený. merida matts tfs xc 700-d koukni na googlu na obrazky. Prosím kdyby si mi napsal na mail co si o tom mysliš nebo jestli to neni jen banalita. Díky moc

        0 0
        • xavier  

          Sice je to starsi prispevek,ale dnes jsem koupil taky Meridu XC 700 a ten ram mam teda vyvarenej,jako je vsude na netu na fotkach. Neni tam dira jako o prispevek nahore.

          0 0
          • Chiron  

            Já mám dojem že se to odvíjí od velikosti rámu. Viděl sem oba typy, ale nějak sem to neřešil, proč to tak je.

            0 0
            • poldíček  

              Ahojky…připojím se s časovým zpožděním k Vaší diskusi…svár navíc je skutečně u větších rámů :-) také se mne hned žena ptala proč to u svého (Merida Matts XC 600D 18") nemá také tak hezky svařené :-) tenhle kousek (míněno Merida Matts XC 700D 2010 antracit 20") mám už rok a maximální spokojenost…a teď jsem ještě spokojenější, co jsem vyměnil původní řetěz Shimano HG-53 za SRAM 971 s rychlospojkou … mám teď pocit, že to řadí úplně samo :-)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.