• Aleshek

    Řeším nášlapy na nové MTB kolo. Doposud jsem měl krose s SPD. V obchodě, kde jsem kupoval to nové kolo, mi nabízeli SQlab 511. Co jsem tak vyzkoumal, tak bych měl podle nich mít variantu XL, tedy osy o 15 mm delší. Zajímají mě názory na tyto pedály a případné zkušenosti s nimi. Eventuálně i tipy na jiné nášlapy, se kterými máte dobré zkušenosti. Díky.

    0 2
    • Kouba_2005  

      Nevymejšlej a kup si nějaký základní spd Shimana, ty jsou téměř nesmrtelný.

      2 0
      • Aleshek  

        Já nic nevymejšlím, já se jen slušně ptám na názor a případné zkušenosti zkušenějších jezdců. Tak dík. ;-)

        BTW: proč základní? Mám tomu rozumět tak, že ty lepší ho*no vydržej?

        0 0
        • Kouba_2005  

          Se Shimanama jsou jen pozitivní zkušenosti. U XTR (mám z doslechu) praskaly pod těžšími jedinci osy, ale na XTR si asi tajně nemyslíš, co? :-)

          0 0
          • Aleshek  

            Jo, dobrý vědět. Hele, je mi to tak nějak jedno, cenu až tak neřeším. Prostě chci tak nějak najít ideální poměr cena výkon. Jít do nějakých závodních nemá asi úplně smysl, zvlášť když to bude vyhoněný na gramy na úkor trvanlivosti. Na druhou stranu zas někdy některé levné výrobky nemusí mít úplně dobré zpracování. Tím neříkám, že je to zrovna problém těch SPD od Shimana. Čili konkrétně jaký model bys mi doporučil? P. S. Mívám 90–100 kg.

            0 1
            • jonti  

              Idealni je vzit od Shimana XT. Maji o neco vetsi plochu nez zakladni 520, jsou nizsi a o neco lehci.

              5 0
            • Kouba_2005  

              Záleží na disciplíně, já mám M8120.

              0 0
              • Aleshek  

                Prostě to mám na rekreační ježdění na MTB, preferuji terén, ale žádné velké extrémy. Nevím, ale předpokládám, že ani s tím mým novým hardtailem se ten styl a používání nijak zvlášť nezmění. Na současném krosu mám prostě nějaký SPD bez toho rámečku. Je dobrý mít ty pedály s rámečkem nebo je to pro mé použití zbytečný? Resp. v čem je to lepší a v čem horší než SPD bez rámečku?

                0 0
                • Kouba_2005  

                  Větší styčná plocha a botou. Všechno, co vidíš na tom pedálu ofrézovaný do stříbrna, mám ošlapaný, protože je to v kontaktu s botou, teď jsem na to koukal. Boty mám Five Ten Kestrel Boa.

                  0 0
            • Esi  

              Základní shimana 520, ty jsou úplně nesmrtelné, mám troje, ty nejstarší na trenazeru sundane ze starého kola mám přes 20 let budou mít natočeno 50 000km a funguji pořad stejne. Daji se v pohodě rozebrat vyčistit, namazat a seridit konus

              0 0
          • nooski  

            Ale nepraskaly. Problem byl, kdyz pedaly chytly vakl, lidi to neresili a nakonec v extremnim pripade vypadla kulicka, co udelala sve.

            0 0
    • ceo  

      sq lab sedla a gripy jsou super. Pedálům ale nevěřím. kliky mají různé q faktory, různé šířky středu, takto jednoduše říct –5 +8 bez vazby na rám… různá délka os může být dobrý nápad, ale jen když zohledni rám a kliky

      4 0
    • Relapse  

      Na základě výsledku bikefittingu jsem potřeboval dostal nohy blíže ke středu. Řešením byly SQlab pedály 511 ve variantě S. Je to už více jak rok a neměl jsem s nimi problém (žádný vakl, žádné pazvuky). A to už jsem oba dost odřel, hlavně levý to schytal pořádně.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.