Náhradní páčka brzdové páky Shimano deore xt 8100

16 nepřečtených
  • FoggyGoggy

    Zdravím, podařilo se mi ulomit páčku a nikde se nemohu dopátrat kde koupit náhradní díl. Konkrétně na xt bl-m8100.

    Psal jsem i dovozci Shimano a bez odpovědi. Proto jdu sem pro radu zda někdo nezná kde se dají za rozumnou cenu sehnat? popřípadě kdyby někdo měl třeba starší páčku jako dárce orgánů.

    0 0
    • novas752  

      Aliexpress nebo německo. Českej dovozce tě pošle pro celou páku.

      Ale! Zkontroluj si že plastová vodící kulisa toho přepakování neni prasklá, jinak to opravdu na celou novou páku bude.

      1 0
    • tompca  

      Pokud neseženeš starší páku, tak číslo dílu samotné právé páky je Y2RR98010

      Cena je bez DPH https://www.ridewill.com/…ght/1422017/

      Na Aliexpressu nebo DE e-shopech vyprodáno nebo neumím hledat.

      Asi tě čeká koupě celé páky, zas ta cena není likvidační.

      https://www.mtbiker.cz/…-p87366.html?…

      0 0
      • FoggyGoggy  

        Jo ta cena nové páčky se dá ale už jenom z principu bych raději jí opravil pokud se dá sehnat náhradní díl.

        0 0
      • vysmátej bajker  

        trochu se přiživím.

        ty páčky jsou pro levou a pravou stejné nebo každá jiná?

        0 0
        • novas752  

          Ten plechový díl je stejný. Dělá se to ale ve dvou baleních – s pravou nebo levou pružinkou (které se obvykle při ohnutí nebo ulomení nic nestane).

          0 0
    • Floydie  

      Kup novou paku a budes mit rezervni membranu, ten sroubek co se rad ztraci a navic si usetris cas a ve vysledku penize.

      0 0
    • Fofrník  

      Jsem na tom úplně stejně. Ulomená páka brzdy M8100.

      Už to hledám dva dny, ale nic. Já psal dokonce na Shimano do Ušákova a odpověděli, že oficiální samostatný díl pro komerční trh není. Z toho mi vyšlo, že tím dílem disponují, ale asi jen pro nějaké týmy.

      Lovil jsem na Ebay – tam nic. Na Aliexpress – tam je, dokonce přímo m8100, ale včetně dopravy za 870Kč (SLX m7100 je tam za 750Kč), přitom celá brzda originál na Bike-discount stojí 45€, takže Ali nedává ekonomicky smysl.

      Pak existuje ještě jakási „náhrada“ té páky za motopáku v různých barvách, ale designově se mi to nelíbí a nezjišťoval jsem proto ani cenu. Prolezl jsem všechny různý bazary, Marketplace a nic. Obvolal jsem pár servisů a všichni se shodují, že jim v šuplíku leží stejný „problém“.

      Taky jsem na YouTube viděl, jak to někdo bastlí z páky m8000, která je masivnější, takže piloval, aby se vešla do slotu brzdy.

      Řešením by možná byl 3D tisk – doma tiskárnu máme a program na konstrukci taky, ale nejsem si úplně jistej, že chci tenhle díl s nutnou pevností tisknout z „plastu“, protože zrovna parkem na zmrzku úplně nejezdím.

      Sice s nespokojeností, ale moje cesta vede přes novou brzdu a zbydou mi holt náhradní díly.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.